Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.4.2011, 16:43   #1
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Huawei U8110

Huawei U8110



Konačno sam se odlučio da pređem na post-pejd, te sam u okviru potpisanog dvogodišnjeg ugovora, na poklon dobio Huawei U8110 telefon sa Android 2.1 operativnim sistemom.

Na početku: Retail vrednost ovog telefona je 135 evra, te zaista nisam očekivao nešto mnogo od njega (uzeo sam ga baš zbog igranja sa Androidom), ali me je telefon zaista prijatno iznenadio! Uređaj je skladno dizajniran, a plastika je pristojnog kvaliteta i lepo obradjena. U kutiji se pored telefona još nalaze i standardni USB kabl, punjač (koji se povezuje na isti USB kabl), 3.5mm slušalice i dobro upustvo na srpskom jeziku.



Ekran: Po uključivanju, prvo što se primeti je 2.8'' ekran rezistivnog tipa sa 256k boja. Osvetljenje je jako, te je telefon upotrebljiv i u dnevnim uslovima. Boje deluju blago isprane (ali opet čovek ne može da očekuje čuda). O kvalitetu touchscreen-a ne mogu da sudim, jer mi je ovo prvi telefon sa takvim ekranom, ali za sad nemam zamerke: osetljivost je sasvim dobra, a kucanje poruka mi ne prestavlja nikakav problem (i pored dve ''pleka'' koje imam umesto dlanova).

Kamera: 3.2mpix I LED blic. U uslovima dobre osvetljenosti pravi upotrebljive slike, ali u mraku kvalitet I osetljivost osetno gube na vrednosti. Slabija od kunkurenata.

Zvuk: Ugrađeni zvučnik I mikrofon su jako dobri, te problema sa razgovetnošću neće biti ni u najekstemnijim uslovima (kao što je beogradski GSP). Isporučene slušalice su loše, te im je upotrebljivost ograničena samo na telefoniranje. Srećom, priključak je standardni 3.5 mm, te mogu da se koriste bilo koje slušalice sa mikrofonom. Snaga izlaza je zadovoljavajuća. Radio je odi;an, hvata veliki broj stanica.
Povezivanje: Telefon poseduje Wi-Fi prijemnik, I bez problema se povezao na kućnu mrežu (ruter je D-Link DIR-600 sa N specifikacijom), a prepoznao je i sve komšijske mreže, tako da ne treba više trošiti reči na ovo 

Telefon ima ugradjen aGPS prijemnik, I uz odgovarajući softver, dobijate I GPS navigaciju. Ja koristim iGo sa Contrastovom mapom Srbije, I sve radi tip-top. Pri dobrim vremenskim uslovima I na otvorenom, telefonu je potrebno 2-3 minuta da pronađe validan GPS signal (što je pohvalno).

Standardno, tu je Bluetooth, koji radi besprekorno.

Autonomija: Sa umerenim korišćenjem Wi-Fi-ja I GPS-a, telefon može da izdrži dva dana bez punjenja baterije. Ukoliko se koristi osnovna funkcionalnost telefona (SMS I razgovori), autonomija bi se verovatno popela na tri dana. Kažem verovatno, jer još nije prošao dan, a da sam ga tako koristio

Za kraj: šta više reći o ovom telefonu? S’obzirom na cenu I na to da je direktan konkurent HTC Tattoo, on se nameće kao mnogo bolji izbor: Iako ima par nedostataka, cena mu je zaista niska, I lagano pokriva sve propuste navedene u tekstu. Od mene, čista preporuka.

Poslednja ispravka: Beagle (9.4.2011 u 17:21)
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
doctor (8.4.2012), ivanza (3.10.2011), Partybreaker (10.4.2011), Picard (10.4.2011), Radiant (16.9.2011)
Stara 9.4.2011, 18:10   #2
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Huawei U8110

Ne verujem da je bolji od tatooa. Meni se dopada njihov telefon sa qwerty tastaturom. Tako da već razmišljam o njemu. Daj slike da vidimo kakve su.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2011, 20:22   #3
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

video sam ja slike i nisam siguran da zelis da ih vidis
nije da "skrnavim" ali kamera je dosta losa.a sto se tice androida na telefonu mislim da je skroz ok za cenu ali ne vidim sta ovaj telefon ima da trazi pored lg optimusa koji ga jede
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2011, 10:32   #4
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Todose, HTC Tattoo nema tastaturu.

Nisam rekao da je bolji od bilo kog telefona, ali budite malo racionalni

Ako je verovati sajtu mobilnisvet.com, najjeftiniji telefon iz Optimus serije je skuplji za 40, a HTC Tattoo celih 60 evra. Cinjenica je da jeftinijeg telefona sa Android operativnim sistemom - nema. Ako se jos uzme u obzir da je mene ovaj telefon kostao 1 dinar...





Zaboravio sam da stavim maksimalnu rezoluciju, no to nije toliko ni bitno.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
todos (10.4.2011)
Stara 10.4.2011, 11:07   #5
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Može neka reč o kvalitetu zvuka sa nekim boljim slušalicama, ako si imao prilike da probaš?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2011, 14:13   #6
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Može neka reč o kvalitetu zvuka sa nekim boljim slušalicama, ako si imao prilike da probaš?
Probao sam ga sa slusalicama koje se dobijaju uz Nokiu X3, i zvuk je vrlo dobrog kvaliteta. Nesto je slabiji izlaz, ali zato ne kupi nikakve sumove od elektronike u telefonu.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2011, 16:25   #7
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Imam ovaj telefon vec par meseci i zadovoljan sam. Moj drug ima Tattoo i on sam je prokomentarisao da je njegov telefon losiji od mog "kineza". Mislim da je razlika samo u verziji Androida 1.6 naspram 2.1.
Jeste da je kamera prilicno jadna, ali ni ne upotrebljavam je.
Sto se tice zvuka (mp3 plejer) i on je los, slusalice koje dobijete uz njega bacite odmah. Neke bolje ce popraviti stvar, ali posto imam Sansa Clip mp3 plejer vec godinama, pokusaji da slusam muziku preko ovog telefona su smesni, kvalitet zvuka je miljama daleko.

Kome treba telefon da vidi kako funkcionise Android (a preporucujem, jer je operativni sistem zaista odlican kada se jednom naviknete), ovo je pun pogodak. Telefon ne koci, ne usporava puno i kada se optereti gomilom aplikacija, ne baguje se. Kamera je tu cisto radi forme. Sam zvuk prilikom razgovora je dobar. Melodije su takodje dobre i glasne, i ugradjeni zvucnik je ok, za one koji pustaju muziku u parkicu
Plastika je ok, ne skripi i ne rasklimava se vremenom. Kada sam ga kupio mislio sam da ce posle par meseci plastika popustiti i da ce da skripi, telefon je i dalje kao nov (a ispadao je na pod par puta), sve pohvale.
Za ove pare je bombonica, i sada se vise ne skidam sa Android telefona, stvarno je dobar sistem, i vrlo je prilagodljiv. Svaki korisnik moze da ga udesi kako mu odgovara. Dosta je fleksibilniji od svega drugog sto sam probao.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DBrave na korisnoj poruci:
Beagle (10.4.2011)
Stara 10.4.2011, 16:34   #8
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Imam i ja Phillips GoGear, mozda jedino neki Sony Walkman telefon moze da mu prismrdi po pitanju reprodukcije

Ipak, sa boljim bubicama, mp3 reprodukcija je sasvim upotrebljiva. Nije za audiofile, ali takvi retko i koriste telefon radi slusanja muzike...
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2011, 18:15   #9
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

evo i ovde da pohalim kvalitet izrade huaweia koji sam primetio na uzorku od 2 telefona ovog i jos jednog skinutog sa tmobile-a,the pusle mu je naziv
telefoni su mojim drugovima toliko ispadali,a posebno ovaj drugi da ja prosto ne mogu da verujem da su jos u jednom delu a kamoli da rade normalno
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2011, 20:04   #10
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Telefon da nema Android imao bi 40e nizu cenu,ovo potvrdjujem. Probao sam ga i naspram Samsunga S5230 nema sta da trazi u svakom smislu. Takodje sam ga uporedio sa Desire-om i sama upotrebljivost Androida u normalnim situacijama je priblizno ista. Dakle ako nekome treba pristupacan telefon sa Androidom ovo je pun pogodak. Ok,u poredjenju sa drugim telefonima tog cenovnog ranga bez Androida nema sta da trazi po kvalitetu (da se tako izrazim) ugradjenih komponenti,ali je sam Android OS dovoljan razlog da se ova cinjenica zanemari. U svakom slucaju vrlo upotrebljiv telefon
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2011, 22:07   #11
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Huawei U8110

Ovaj telefon nema sta da trazi pored Tattoo-a sa ubacenim 2.3 Androidom.

I kada pomenu brzinu "hvatanja" GPS signala,ja u kuci posle 30 sec imam GPS signal i koordinate mog polozaja na ekranu.

Ovaj telefon je i vizuelno pokusao da kopira tattoo-a ali u tome nije uspeo.Dosta je ruzniji,a i sa slike se vidi da je kvalitet izrade losiji.Ali,s'druge strane stoji cena koja je zaista smesna za ono sto telefon (citaj:Android) pruza.

I nemojte me pogresno shvatiti,ne pljujem ovaj telefon ali nema sanse da bih tattoo-a zamenio za njega.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2011, 22:23   #12
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Citat:
pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Dosta je ruzniji,a i sa slike se vidi da je kvalitet izrade losiji
O ukusima ne vredi raspravljati,ni meni telefon nije nesto,ali mu to ne mogu uzeti kao manu. Meni se Desire ubitacno svidja,dok recimo lepsa polovina ne gaji iste simpatije Kvalitet upotrebljenog materijala je verovatno ispod onog koji je upotrebljen u Tetovazi (licno sam ga par puta drzao na kratko u ruci,ali nedovoljno da steknem pravi utisak),ali je telefon prilicno robusnog izgleda. Probao sam da ga stisnem,onako bas muski, i nije cvrcao na sve strane kao recimo S5230 koji na oko deluje 30x kvalitetnije. Ne treba suditi na prvi utisak

Kao sto rekoh telefon nije los za nekog ko hoce za vrlo primamljivu cenu da udje u Android svet. Neko ko hoce nesto kvalitetnije ima dve opcije: da batali Android OS ili izdvoji barem 2x vecu sumu novca
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Thaedass na korisnoj poruci:
Beagle (11.4.2011)
Stara 14.4.2011, 13:28   #13
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Instalirao sam custom ROM (Celestial Pro V2) i telefon se preporodio! Ekran osetljiviji, navigacija je mnogo brza i tecnija, a baterija se sporije trosi.

Sve u svemu, ja se vise na originalni ROM ne vracam
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 13:37   #14
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

jel moze neko uputstvo kako to da instaliram i koja je to verzija androida ?
meni je i ova fabricka verzija iz mts-a ok, ali ako kazes da je ovo puno bolje sto da ne probam.

nadam se da ima neki backup ako pozelimo da se vratimo na original softver
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 14:07   #15
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Prati ovo upustvo (poslednji komentar na toj strani), da bi bekapovao postojeci ROM.

A posle toga odaberi neki od romova i prati upustvo za instalaciju:
http://forum.androidsrbija.com/viewtopic.php?f=61&t=593

Konkretno, ja sam instalirao ovaj. Ispod imas upustvo kako se radi preko superboot-a, ali nema potrebe da njega instaliras, moze i preko Clockwork Recovery .

Verzija je 2.1. Imas na XDA i Froyo ROM-ove, ali malo su bagoviti (ne mere snagu wireless-a, nema kalibracije ekrana i slicne zvrcke).
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
DBrave (14.4.2011), ivanza (3.10.2011)
Stara 14.4.2011, 14:53   #16
nature
Novi član
 
Član od: 13.3.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

jel moze neko da mi posalje upusto sa linkovima za skidanje ubacivanje navigacije i da mi kaze kako da idem na net samo preko wifi-ja tj da ugasim gprs jel mi skida kredit nenormalno
nature je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 16:26   #17
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

settings -> wireless and networks pa tu imas wi-fi opcije,

Ja sam u Mobile Networks napravio novi access point name i podesio ga kao aktivan, tako da telefon ne moze da se konektuje na 3G/EDGE mrezu nikako . Kad ti treba mobilni net, samo ukljucis pravi APN i to je to.

Ja koristim iGo, sa Contrastovom mapom Srbije i lepo sljaka. Softver je komercijalan, te mora da se snadjes
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2011, 17:07   #18
igorbb22
Član
 
Član od: 8.11.2007.
Lokacija: pancevo
Poruke: 70
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

meni istice ugovor 4. 7 2011 i planiram da uzmem HUAWEI U8110.
nadam se da se necu pokajati jer za te pare ne mogu da uzmem nista bolje.
sto se tice opcija telefona interesuje me navigacija, upotreba neta.
dali postoji srpski meni ili je na engleskom?
javite da se ne zeznem
igorbb22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2011, 11:01   #19
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Citat:
igorbb22 kaže: Pregled poruke
meni istice ugovor 4. 7 2011 i planiram da uzmem HUAWEI U8110.
nadam se da se necu pokajati jer za te pare ne mogu da uzmem nista bolje.
sto se tice opcija telefona interesuje me navigacija, upotreba neta.
dali postoji srpski meni ili je na engleskom?
javite da se ne zeznem
Zavisi od verzije softvera,moj sada ima Srpski,ranije nije imao.Navigacija radi fino.... Sta "upotreba neta"? Uglavnom kod androida je sve promenljivo i zavisi od ver softvera koji ima tako da nema svrhe postavljati takva pitanja. Sve u svemu dobar je tel za te pare,neces se pokajati.
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2011, 23:38   #20
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Todose, HTC Tattoo nema tastaturu.

Nisam rekao da je bolji od bilo kog telefona, ali budite malo racionalni

Ako je verovati sajtu mobilnisvet.com, najjeftiniji telefon iz Optimus serije je skuplji za 40, a HTC Tattoo celih 60 evra. Cinjenica je da jeftinijeg telefona sa Android operativnim sistemom - nema. Ako se jos uzme u obzir da je mene ovaj telefon kostao 1 dinar...





Zaboravio sam da stavim maksimalnu rezoluciju, no to nije toliko ni bitno.
И ти имаш црвену флеку посред слике, као ја на Wildfire.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
huawei, review, telefon, test, u8110, user

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Huawei MT882 + D-Link DI524 + bridge mode + DDNS= glavobolja Damiao Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 6.11.2010 21:59
Huawei router i Ovislink access point Leonidas Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.8.2009 12:26
Huawei MT 822 i TP Link R402M ruter problemi Covenant Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 23.11.2008 4:01
TP-Link wr340g + telekomov Huawei nepet Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 19.10.2008 7:08
Ruter Huawei ddule Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 29.10.2007 19:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com