Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.1.2010, 13:52   #1
Gabriel Blackheart
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Poruke: 82
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Laptop za Web Design

Ovako, zeleo bih da kupim laptop koji ce mi koristiti za web dizajn i samim tim za rad u PS, IL, FL, DW CS4.
E sada, na sta treba da obratim paznju pri kupovini laptopa? (RAM, CPU, velicina ekrana)
Kakva su vasa iskustva ako ih imate povodom ovog pitanja?
Gabriel Blackheart je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2010, 20:41   #2
MaliZmaj
Član
 
Član od: 21.2.2007.
Poruke: 122
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Laptop za Web Design

vidim da niko nece da ti odgovori pa cu ja da se pravim pametan ja radim u autocadu tako da se u web dizajn i nerazumem preterano ali ako hoces da ti neko ovde pomogne prvo treba da kazes koliko novca planiras da potrosis na laptop pa ce ti ljudi dati najbolje moguce preporuke sa svim svojim znanjem koje poseduju a predpostavljam da bi ti kao i svaki dizajner trebao najvecu paznju da obratis na grafiku u buducem laptopu,toliko za sada pa ti razmisli o ovome.poz.
MaliZmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2010, 21:47   #3
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Laptop za Web Design

Ja bih rekao da je bolje da je ekran što veći
Ne znam sada, što se tiče komponenti... Reci koliko para imaš doći će Džoni ili neko drugi da ti preporuči nešto konkretnije
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 1:37   #4
dusandevic
Član
 
Član od: 23.8.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 105
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dusandevic Slanje poruke preko Skypea korisniku dusandevic
Određen forumom Re: Laptop za Web Design

Viđao sam povoljno neke Dell Vostro mašine, sa dijagonalom ekrana od 15,6". To ti je malo ali dovoljno šire od klasičnog ekrana, i taj prostor ti je veoma koristan dok radiš u grafičkim alatima koje si spomenuo.

Ne znam koliko se ozbiljno baviš dizajnom, ali, osim za Flash, ne treba ti neka extra jaka mašina. Ograničio si se na web-dizajn, što znači da ti radovi neće biti velikih (zahtevnijih) formata, tako da šta god pazariš-nećeš mnogo pogrešiti. Ukoliko ti to ne predstavlja dodatni finansijski problem, potrudi se da grafička kartica ipak ima dedicated memoriju, ali, opet napominjem, nije obavezno. Ja sam svoje prve sajtove napravio koristeći Photoshop, Corel i Dreamweaver, na Pentiumu III sa 400 Mhz i 256 SDRAM-a.

Moj glas ide za Toshibu, Dell i IBM, ne samo za web-dizajn, nego za sve ostalo.
dusandevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 4:14   #5
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Laptop za Web Design

Moj glas ide definitivno desktop računaru ako je cilj profi bavljenje web dizajnom jer nijedan laptop ne može da se pohvali zadovoljavajućim kvalitetom ekrana kada je verodostojnost boja u pitanju Ukoliko baš insistiraš na laptopu onda svakako pokušaj da nađeš neki koji ima dodatni video izlaz da možeš kada se za to pokaže potreba da na laptop priključiš eksterni kvalitetniji monitor koji će verodostojnije prikazati boje inače onaj design deo u "web dizajn" moš slobodno okačiš o rep
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 15:01   #6
dusandevic
Član
 
Član od: 23.8.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 105
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dusandevic Slanje poruke preko Skypea korisniku dusandevic
Određen forumom Re: Laptop za Web Design

Prenosni računari svoje glavne adute ulažu u mobilnost ali nikad ne mogu zameniti desktop mašine. Sve zavisi od tvojih potreba i zahteva.
dusandevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Adobe Design Achievement Awards 2010 (prijava radova do do 4. juna 2010.) Chivan Dešavanja i događaji 0 21.12.2009 11:21
da li je moguce? SemperFi ŠDK - Prenosni računari 14 8.4.2009 17:58
Kup- laptop ? Peny ŠDK - Prenosni računari 2 22.2.2009 0:19
Konkurs „Adobe Design Achievement 2009” VojaM Dešavanja i događaji 0 27.11.2008 13:22
Laptop gubi konekciju s Wireless mrezom Anebolos Kvarovi 0 27.9.2008 10:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com