Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.8.2019, 0:09   #201
Zek-Zek
Član
 
Član od: 31.1.2019.
Lokacija: N.Bgd
Poruke: 48
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Jedan interesantan DAC sa nešto starijim AKM čipom, a ima svoje posebno napajanje (mogućnost upgrejda na linearno) i podržava DSD 512.
https://hifi-express.com/collections...18595729178724
Zek-Zek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zek-Zek na korisnoj poruci:
Picard (17.8.2019)
Stara 27.8.2019, 19:52   #202
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Mislim da niko nije pominjao Loxjie D10. Dizajn je malo čudan za moj ukus ali koristi najbolji mogući Sabre ES9038Q2M, ima i pojačalo za slušalice i meri se odlično ako to išta znači. Košta 129$ inače a narednih par dana je na akciji za 109$.

Razmišljam se da isprobam. Koja boja je lepša po vama?
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
HSVstoned (27.8.2019)
Stara 28.8.2019, 1:52   #203
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Mislim da niko nije pominjao Loxjie D10. Dizajn je malo čudan za moj ukus ali koristi najbolji mogući Sabre ES9038Q2M, ima i pojačalo za slušalice i meri se odlično ako to išta znači. Košta 129$ inače a narednih par dana je na akciji za 109$.

Razmišljam se da isprobam. Koja boja je lepša po vama?
zavisi za koga navijas, jugoslaviju ili srbiju.

ja mislim da bih uzeo crveni.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2019, 19:20   #204
JUGA_v
Član
 
Član od: 3.3.2006.
Lokacija: Vršac
Poruke: 100
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 10 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku JUGA_v
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

pozdrav kakva je ova zvučna po vama?
https://www.kupujemprodajem.com/Komp...6295-oglas.htm
JUGA_v je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2019, 9:29   #205
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ja mislim da bih uzeo crveni.
Poslušao sam te, čeka se crveni. Ako bude zvučio bolje od Khadasa moraću da držim crveni toblerone blok u polici.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
polarnimeda (31.8.2019)
Stara 31.8.2019, 18:41   #206
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Poslušao sam te, čeka se crveni. Ako bude zvučio bolje od Khadasa moraću da držim crveni toblerone blok u polici.
sto se mora nije tesko.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2019, 15:21   #207
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Stigao mi je FX-Audio DAC-X7 juče i danas je već postao novi stalni DAC u sistemu. Prosto iznenađujuće dobra sprava i kao DAC i kao pojačalo za slušalice.

Kao DAC zvuči čistije, šire i tečnije od svih do sada uključujući i Khadas. Meni je to i više nego dovoljno da zamenim Khadas ali sa gledišta nekog "normalnog" to možda i nije prevelika razlika, pogotovo ako bi bilo slušano u nekom više budžetski okrenutom sistemu. U odnosu na druge DAC-ove slabije od Khadasa kao što su Topping D30, D50, SMSL M100... ovo je stvarno vrlo jasno moćniji i čistiji zvuk.

Kao pojačalo za slušalice isto odličan, tj. opet najbolje koje sam do sada čuo. Takstar Pro 82 na njemu zvuče tako moćno i detaljno da iskreno nisam verovao da ove slušalice to uopšte mogu. Bas je izuzetno dubok i udara fenomenalno a jasno, glasovi su super puni i lepi. DF Black koji je isto odličan i ima pun, moćan zvuk - nema baš toliko detalja i širinu zvuka kao X7 a ni bas mu nije baš toliko energičan. Opet, razlike nisu nebo i zemlja ali u direktnom poređenju je X7 jasno bolji.

Videćemo kako će se pokazati u smislu trajnosti pošto sam viđao razne žalbe po netu ali za zvuk ima čistu 10-ku na oba fronta. Kome treba i DAC i pojačalo za sluške a može da ga priušti, nema potrebe da traži dalje. Recimo Topping DX3 pro bukvalno nema šta da traži zvučno pored X7 (za sluške možda još i nije toliko strašno ali kao čist DAC ne može vodu da mu nosi).
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
HSVstoned (13.9.2019), Picard (13.9.2019)
Stara 13.9.2019, 21:21   #208
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Aibo, da li kvalitet zvuka X7 opravdava razliku u ceni u odnosu na X6?
Verovatno ne u potpunosti ali me zanima da li mislis da je takav apgrejd isplativ?

Odavno razmisljam o prelasku sa X6 na X7 ali u pocetku uopste nije bilo ni testova, cak ni nekih osnovnih utisaka korisnika, posle se pojavilo nekoliko komentara na nekom FR sajtu (hvalospevi) a onda sam na hf i jos nekim sajtovima video da mnogi pisu o QC problemima sa X7.

Ovde ima nesto vise na tu temu: https://www.head-fi.org/threads/fx-a....873857/page-8

Zato sam i odustao jer mi se ne nije davalo skoro 200e (sa dazbinama) za potencijalno problematican uredjaj bez validne garancije.

Mozda su vremenom ispravili nedostatke ali i dalje je prilicno tesko naci opsirnije informacije vezane za X7.

SMSL M7 bi trebalo da je zvucno najbolji u tom cenovnom rangu, nisam primetio zalbe na QC mada je za taj model jos teze pronaci utiske, testove.
Cak ni Amir sa ASR sajta nije ni spominjao mogucnost nabavke.

Ako ikada budes mogao nabavi M7 za potrebe testa/dalje prodaje, ovde kazu da je jedan od boljih DAC/HP AMP i to ne samo u tom cenovnom rangu (215$): https://www.hfc.com.pl/test/2947,s.m.s.l-m7.html
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2019, 23:32   #209
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Uh, to oko cene ne znam šta da ti kažem... ako gledaš samo X7 koji je 3 puta skuplji od X6, toliko nije bolji sigurno. Mada ja razlika opet dovoljno velika da kada ga jednom čujem i primim se na taj novonastali kvalitet, pa se vratim na lošije i deluje mi kao da mi je neko ugasio svetlo - meni to zvuči kao i više nego razumna investicija. Druga strana priče je da ako pogledam iz perspektive celokupnog sistema u kome mi radi, to napravi razliku u ceni od možda ~15% a razlika u zvuku definitivno vredi toliko pa i više.

Barem ja na to gledam ovako, ako meni svira 30% bolje (lupio sam ovu cifru jer ne znam kako da je realno ocenim), ja slušam puno muzike svaki dan i svaki dan mi je 30% lepše... sa vremenom je to n x 30% zadovoljstva. Lično bih zato rekao da X7 vredi svaku paru ali ne znam koliko je to objektivna izjava za druge ljude. Ja sam evo pre nedelju-dve kupio kablova nekih u vrednosti celog X6 i bio zadovoljan razlikom u zvuku, smatrao ih vrlo dobrom kupovinom. Kad po ceo dan provodiš oko nečega, i sitne stvari imaju tendenciju da poprime subjektivno velike razmere. Tako da ne znam šta tačno da ti kažem a da to bude realna procena. I dalje stoji ponuda da ako si u prolazu svratiš i čuješ svojim ušima, ili se i ti oduševiš ili misliš - meh - pa uštediš sebi 200€.

SMSL M7 nisam nešto imao na radaru ali sada iz onog njihovog opisa mi se baš sviđa kako pominju punoću i bogatstvo zvuka... Videću možda ga uguram na listu u narednih par meseci ako ostane dostupan.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2019, 19:02   #210
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Sramota me je ali moraću sam sebe da ispravljam. Pre mesec ipo sam napisao za Schiit Modi 3 da zvuči jako lepo ali nedovoljno energično da bude bolji od Khadasa. Evo isečka iz tog posta koji sumira šta treba:

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Schiit Modi 3 po mom mišljenju zvuči jako lepo. Detaljno i otvoreno ali sa punijom sredinom od većine drugih DAC-ova i bas je izuzetno lepo kontrolisan...

Da ne dužim, Modi 3 zvuči bolje od svih Topping i SMSL koje sam do sada čuo ... Meni jedino Khadas Tone Board zvuči bolje od Modija jer ima jednaku količinu detalja a još dinamičniji i puniji zvuk...
Međutim napravio sam grešku u tome da nisam dozvolio DAC-u da se razradi (burn-in - verovao neko u to ili ne) jer kod većine dakova koje sam do sada slušao se ništa pametno nije dešavalo sa protokom vremena iako sam na netu često naletao na suprotna iskustva. Međutim, izvadim ga pre neki dan iz kutije da uporedim sa X7 i ostanu mi tako sva tri DACa da rade neko vreme (Modi 3, X7 i Khadas). Skontam jedno veče da Modi zvuči bolje i moćnije nego što pamtim. Menjam tako pesme i vrste muzike (pomislio sam da se samo pogodilo da mu leži odabrana muzika) međutim nema sumje uopšte - zvuk je postao nekako veći i puniji, i više uopšte ne zaostaje za Khadasom po pitanju energije i težine zvuka. A sve ostalo za šta sam ga pohvalio - detaljan i vrlo otvoren zvuk je i dalje tu, čak i još izraženije... I sada on u ovoj generalno vrlo jakoj trojci zvuči najbolje bez ikakve sumnje. Sačekam to veče devojku da dođe kući i pitam je da li se seća kako je Modi 3 zvučio, kaže: "lepo ali nekako istanjeno u poređenju sa Khadasom". Ne kažem joj ništa više već je samo pustim da odsluša par pesama i ona odabere Modi 3 svaki put kao najbolji (kaže sve zvuči bliže i jasnije od druga dva), pa X7 kao drugi najbolji (isto lepo ali mutnije od prvog) pa Khadas kao treći (pun i dobra boja ali najzatvorenije zvuči). Tj. slepa proba se slaže sa onim što i sam čujem.

Sada se osećam kao totalni klipan što sam pretpostavio da je to to i nisam dao dovoljno vremena da se 100% razradi (ne znam tačno ni koliko je vremena potrebno jer je uključivan par put po par sati... nisam vodio računa). I sada osećam obavezu da ispravljam utisak svude gde sam o njemu pisao, počevši od našeg foruma. Ako ništa drugo ovo mi je bilo edukativno iskustvo... više ne pišem ništa o hifi opremi dok nema bar par desetina sati rada iza sebe.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Picard (19.9.2019)
Stara 7.10.2019, 17:08   #211
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Loxjie D10 je odličan uređaj, ali stvarno odličan. U principu nema nikakav zvučni pečat koji ja registrujem (svetao, taman, oštar, mumlav) sem da je vrlo detaljan i živ zvuk, ima basa odlično, vokali puni i mesnati, visoki detaljni i čisti...

Kao DAC je bolji od svega što sam do sad imao uključujući i X7 i Modi 3. Razlike nisu neke velike i bitne u odnosu na odlični Modi 3 ali nijansu je čistiji i življi od njega. A ako npr. sada posle Loxjie D10 odmah uključim X6 jasno se na prvu čuje kako se zamuti zvuk i malo nekako skupi ka sredini.

Kao DAC + pojačalo za slušalice je meni opet najbolje što sam do sada čuo, zvuči nešto čistije i tečnije od DF Black, mada razlika sve u svemu nije prevelika. Npr. slično je muzikalan i lak za slušanje kao X7 samo sa još više detalja od njega. Sad ja nemam neke super teške slušalice za pokretanje da procenim gde mu je limit (nadam se jednim Massdrop x Sennheiser HD 6XX u skorije vreme) ali sa ovim do 100-ak evra blista.

Za ovu cenu je čista 10-ka. Realno sve i da košta bilo koliko do 200€ ne bih mu promenio ocenu. Razume se da ću ga zadržati za sebe do daljnjeg. Inače, već sam negde na netu našao da je ovo sub-brend SMSL-a i mislim da je to očigledno - vidi se po kutiji u kojoj je stigao a koja ima isti dizajn i boje kao za Sanskrit i M100, a vidi se i po ovom izboru boja (plava i crvena)... samo se igraju sa pravljenjem više brendova očigledno.

Poslednja ispravka: Aibo (7.10.2019 u 17:23)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Lex987 (8.10.2019), Picard (8.10.2019)
Stara 14.10.2019, 23:59   #212
Zek-Zek
Član
 
Član od: 31.1.2019.
Lokacija: N.Bgd
Poruke: 48
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Nešto je na vidiku, može biti vrlo interesantno
https://majorhifi.com/ifi-zen-dac-re...mical-ecstasy/
Zek-Zek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2019, 14:15   #213
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

^^ Ovih dana su me cimali iz iFi da pošalju Zen Blue na test. Prihvatio sam i upravo im rekao da želim da opišem i Zen DAC ako je moguće. Nadam se da će biti voljni da pošalju i njega.

Inače nikada ranije nisam čuo iFi uređaje ali imaju i kod nas zvaničnu distribuciju a cena je sasvim OK.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2019, 16:40   #214
Zek-Zek
Član
 
Član od: 31.1.2019.
Lokacija: N.Bgd
Poruke: 48
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Ko je zvanični distributer iFi kod nas?
Zek-Zek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2019, 16:58   #215
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Pristupačni USB DAC-ovi

Bio sam ubeđen da Player prodaje ifi ali sada vidim da sam prebacio nešto i da ga jedino "mađari" nude na KP.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2019, 17:23   #216
Zek-Zek
Član
 
Član od: 31.1.2019.
Lokacija: N.Bgd
Poruke: 48
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

U Hrvatskoj ima
https://audiocinema-art.hr/novosti/ifi-audio/
a kod nas nisam našao.
Zek-Zek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2019, 12:25   #217
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Izdejstvovao sam zamenu sa Zen Blue na Zen DAC. Za par dana silazi prva tura sa trake pa stiže jedan na test. Javljam utiske.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Zek-Zek (18.10.2019)
Stara 27.10.2019, 18:17   #218
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Stigao Zen. Kao spravica mi se mnogo sviđa. Izrađen je kao tenk i svideo mi se čim sam ga uzeo u ruku jer prosto odaje utisak kvalitetne stvari. Plus ima stvarno puno praktičnih detalja. Npr. linijski izlaz može da bude fiksan ili varijabilan pomoću dugmenceta pozadi. Kad se stavi fiksno onda volume potenciometar utiče samo na izlaz za slušalice. Pojačalo za slušalice ima 2 nivoa pojačanja za manje i više zahtevne slušalice, pa ako npr. zakačite vrlo osetljive slušalice stavite ga na low da ne morate da mrtkate samo prvih par milimetara potenciometra jer je prejako pojačalo za njih. Takođe ima bass boost koji podeblja mid-bas ali to mi se i ne sviđa baš.



Zvuk je takođe vrlo kvalitetan i malo drugačiji od tipičnih Sabre i AK DAC-ova. Vrlo je tečan/muzikalan. Bas je malo masniji a visoki nijansu svetliji mada to neko ko nema sa čime da ga direktno poredi verotvatno ne bi ni primetio. Loxjie D10 npr. ima malo detaljniji zvuk sa preciznijim basom i izbaci glasove više ka slušaocu, jasnije se čuju oni najsitniji detalji, npr. kako pevač diše. Ali Loxjie zato zvuči i malo suvlje generalno. iFi to malo opusti u basu, ima nešto manje detalja u sredini ali zvuči mekše i tečnije. Jedino je u visokim malo istaknutiji što ponekad zvuči uzbudljivo ali ponekad malo svetlije nego što je prirodno.

Meni lično više prija zvuk Loxjie-a ali nije to razlika u samom kvalitetu koliko u karakteru, oba imaju ponešto što rade bolje od ovog drugog. Što se tiče izgleda i promišljenosti sitnih detalja, Zen je za medalju. Šteta što ga niko ne uvozi kod nas jer po ovoj zvaničnoj ceni od 129€ je stvarno odlična spravica.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
HSVstoned (27.10.2019), Lex987 (28.10.2019), Picard (27.10.2019)
Stara 27.10.2019, 21:30   #219
Zek-Zek
Član
 
Član od: 31.1.2019.
Lokacija: N.Bgd
Poruke: 48
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Citat:
....po ovoj zvaničnoj ceni od 129€ je stvarno odlična spravica. ...
Mislim da je zvanična cena u GB 129 funti a u Evropi se prodaje po 149€.
Šteta što u paket nije uključen i adapter od 5V.
Zek-Zek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2019, 23:31   #220
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

^^ Vidi stvarno. Mada šta znam, sa obzirom na vrednost funte i to da je US cena ustvari pre poreza... 149€ je i sasvim ok cena za ovakav uređaj ko može po istoj da ga kupi. Za nas već ide +30% dažbina... nama konkretno i nije neki deal.

Inače, koga zanima, 11.11. je ona redovna Alijeva rasprodaja i već su objavljeni popusti na svim artiklima koji će učestovati. Video sam da će između ostalih i Loxjie D10 opet biti za 109$/99€.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com