Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tableti i e-readeri
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Tableti i e-readeri Tablet računari i e-readeri

Pregled rezultata glasanja: Koji uređaj koristite za čitanje e-knjiga?
Amazon Kindle 2,3,4 28 16,09%
Amazon Kindle DX 3 1,72%
Amazon Kindle Paperwhite 21 12,07%
Amazon Kindle Touch 9 5,17%
Barns & Nooble Nook 8 4,60%
Kobo 2 1,15%
Prestigio PERXXXX 4 2,30%
Sony PRS-5XX-6XX 2 1,15%
Sony PRS-T1/T2 4 2,30%
Tablet (Ipad, Nexus i ostali LCD tableti) 47 27,01%
PC 45 25,86%
Ne čitam knjige u elektronskom formatu 20 11,49%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 174. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.12.2013, 17:28   #1041
Lunacy
Novi član
 
Član od: 4.1.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 26
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

@MadProfessor

Hvala na ospežnom odgovoru.
Ja sam ga kupila sad u ponedeljak, da iskoristim popust za "Cyber Monday", jer je ~60$ zajedno sa poštarinom, stvarno džaba, kakav god da je uređaj, a nemoguće da je neupotrebljiv.

Pomenuo si i ti to rutovanje, nakon kojeg bi mogli da se koriste i čitači (programi/apliakcije) za neke druge formate koji inicijalno nisu podržani. Jesi li ti testirao to i čitaš li ijedan drugi format osim ePub i pdfa?
Lunacy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2013, 8:25   #1042
teks viler
Novi član
 
Član od: 28.4.2013.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Одг: e-readeri

Da li je moguće da niko nema Prestigio PER3574B ?
teks viler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2013, 10:27   #1043
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Taj Prestigio je zastareli citac sa LCD ekranom tako da je za citanje los. Ako ipak zelis LCD zbog gledanja filmova/slusanja muzike, dodaj jos koji dinar i kupi tablet, dobices touchscreen, mogucnost da instaliras aplikacije i igre, pristup internetu i celokupno daleko potpuniji proizvod od citaca.
Naravno ako primarno hoces da citas knjige na njemu, i citas dosta, onda iskljucivo E-ink citaci dolaze u obzir.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2013, 11:14   #1044
teks viler
Novi član
 
Član od: 28.4.2013.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Одг: e-readeri

Treba mi isključivo za knjige, ne treba mi ni wifi da ima. Koji preporučuješ da uzmem?Najeftiniji naravno?
teks viler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2013, 13:22   #1045
banezi23
Član
 
Član od: 11.7.2013.
Poruke: 40
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Trenutno je Kindle(2012) 49e u Nemackoj i Austriji, ako navatas nekoga sto dolazi za novogodisnje praznike, mislim da jeftinije ne moze da te izadje.
banezi23 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2013, 14:50   #1046
teks viler
Novi član
 
Član od: 28.4.2013.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Одг: e-readeri

A kakv je doživljaj čitati knjige na tabletu ili android telefonu sa velikim ekranom? Koji program je nabolji za to? Može li to da se poredi sa čitanjem na kindle?
teks viler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2013, 16:22   #1047
Dzajo5
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 259
Zahvaljeno 86 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Ne moze da se poredi.
Citao sam ja na smartphonu pomocu Aldika, ali e-ink je neprikosnoven. isplati se reader ako puno citas.
Dzajo5 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2013, 16:35   #1048
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Tim prije što svaki čas moraš baciti pogled na bateriju.
Paladin je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2013, 19:49   #1049
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Naravno da je čitanje na e-ink čitaču bolje nego na telefonu ili tabletu, ali ako neko nema takav čitač i mora da čita na ovim potonjim uređajima, onda je moj predlog program Cool Reader.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2013, 20:19   #1050
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Za sada nemam nikakvih problema sa citanjem na tabletu (zamor ociju i slicno). Osvjetljenje sam stavio na 5% i to je to, a za Android Reader bih preporucio Moon+ Reader.

Poslednja ispravka: dex3108 (7.12.2013 u 0:07)
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2013, 21:57   #1051
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Jos jedan glas za Moon+ Reader, po meni licno najkopletniji program za citanje na Android platformi.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2013, 23:32   #1052
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Kako knjige podlezu autorskim pravima, razmena istih, mimo besplatnih dela, je na ovom forumu zabranjena.
Ukoliko u eksprimentalne svrhe nesto trazite, obratite se koriscnicima putem privatnih poruka.
Hvala na razumevanju!

@Teks Viler
Kao sto su pomenuli za 49e je Kindle najbolji izbor, ali samo ako imas nekog da ga donese iz Nemacke. U suprotnom, ne gine ti skupljanje jos novca za pravi e-ink reader, sve mimo toga nije za ozbiljno citanje. Sat-dva citanja nedeljno na kvalitetnom tabletu je super, ali los ekran u koji ces gledati par sati dnevno nikako.

Poslednja ispravka: Mario Pavićević (6.12.2013 u 23:41)
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2013, 0:54   #1053
MadProfessor
Novi član
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
Lunacy kaže: Pregled poruke
@MadProfessor

Hvala na ospežnom odgovoru.
Ja sam ga kupila sad u ponedeljak, da iskoristim popust za "Cyber Monday", jer je ~60$ zajedno sa poštarinom, stvarno džaba, kakav god da je uređaj, a nemoguće da je neupotrebljiv.

Pomenuo si i ti to rutovanje, nakon kojeg bi mogli da se koriste i čitači (programi/apliakcije) za neke druge formate koji inicijalno nisu podržani. Jesi li ti testirao to i čitaš li ijedan drugi format osim ePub i pdfa?
Neupotrebljiv nikako neće biti, to ti garantujem. Testirao jesam, igrao se malo internet browserima (Opera mobile radi sasvim pristojno, ali se prilično sporo skroluje) i nekim drugim programčićima, ali sam u međuvremenu uzeo telefon sa malo većim ekranom pa za mobilni surfing koristim njega.
Staviš sd karticu (2 giga je puna kapa) u Nook i radiće i Dropbox (iz nekog razloga ne dozvoljava snimanje na internu memoriju), pa imaš i cloud ažuriranje mesta gde si stala i pribeleški svih čitanih publikacija za sve uređaje na kojima čitaš ako ti instalirani čitači to podržavaju (npr. Moon +, Mantano reader i dr.) U principu, ako softver podržava format, Nook će ti to prikazati. A čak i ako ne podržava, konverzija u Calibreu je toliko jednostavna da je nećeš ni osetiti.
Ja preko Calibrea jako puno skidam (potpuno legalno) dostupne časopise (Economist, Guardian, National Geographic, Rolling Stone i sl.) koje posle čitam na Nooku. Plus engleski mi je kao maternji, pa izvora ima na pretek. Inače brojne aplikacije podržavaju i mobi format, tako da ti je, sve u svemu, izbor praktično ograničen samo snalažljivošću oko nabavljanja sadržaja.
MadProfessor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2013, 10:33   #1054
Lunacy
Novi član
 
Član od: 4.1.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 26
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
MadProfessor kaže: Pregled poruke
Neupotrebljiv nikako neće biti, to ti garantujem. Testirao jesam, igrao se malo internet browserima (Opera mobile radi sasvim pristojno, ali se prilično sporo skroluje) i nekim drugim programčićima, ali sam u međuvremenu uzeo telefon sa malo većim ekranom pa za mobilni surfing koristim njega.
Staviš sd karticu (2 giga je puna kapa) u Nook i radiće i Dropbox (iz nekog razloga ne dozvoljava snimanje na internu memoriju), pa imaš i cloud ažuriranje mesta gde si stala i pribeleški svih čitanih publikacija za sve uređaje na kojima čitaš ako ti instalirani čitači to podržavaju (npr. Moon +, Mantano reader i dr.) U principu, ako softver podržava format, Nook će ti to prikazati. A čak i ako ne podržava, konverzija u Calibreu je toliko jednostavna da je nećeš ni osetiti.
Ja preko Calibrea jako puno skidam (potpuno legalno) dostupne časopise (Economist, Guardian, National Geographic, Rolling Stone i sl.) koje posle čitam na Nooku. Plus engleski mi je kao maternji, pa izvora ima na pretek. Inače brojne aplikacije podržavaju i mobi format, tako da ti je, sve u svemu, izbor praktično ograničen samo snalažljivošću oko nabavljanja sadržaja.
Imam dosta neke literature u pdfu, što se toga tiče neće biti problema, čisto me interesovalo kako stoji sa ostalim formatima, npr. .cbr nakon rutovanja naravno. Što se tiče surfovanja, ni ne planiram da ga koristim za to, jer imam dovoljno ostalih sprava za tu rabotu. Ni ja nemam nikakvih problema sa engleskim, pa je lijepo čuti to za časopise.

Btw, ne znam koliko je ovo tema za to, ali čisto me interesuje koliko je kod nas to popularno. Audio knjige? I to je "e-format" zar ne? Amazon ima svoj servis "Audible", pretpostavljam da ih ima još mnogo, ali eto ja sam nabasala na taj.
Ima li iko da čita knjige na ovaj način, tj. da ih sluša?
Inače, nisu obrađene/pripremljene nimalo naivo, obično naraciju i dijaloge čita neki glumac koji stvarno umije da dočara situaciju glasom.
Lunacy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2013, 11:09   #1055
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Sto se tice audio knjiga licno ih zaobilazim jer prije svega zelim da prosirim znanje kako engleskih tako i domacih rijeci, a to mnogo lakse postizem citajuci knjige nego slusajuci (za slusanje imam serije i filmove ). Ali svakako razumijem kome su namjenjene audio knjige. Ako nemas vremena ili zelis da radis vise stvari istovremeno audio knjige su tu
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2013, 13:35   #1056
Amarilis
Član
 
Član od: 8.12.2010.
Poruke: 151
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Ja ih ponekad slusam. Najveci problem je sto dosta zavisi od toga kakav je narator. Nedavno sam odustala od knjige zato mi se nije svidjalo kako je narator predstavljao muske glasove. Mislim da bi mi se vise svidjalo ako ne bi pokusavali da glume, samo naglas citali.
Amarilis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2013, 13:33   #1057
teks viler
Novi član
 
Član od: 28.4.2013.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Одг: e-readeri

Ne ide mi ovaj crop fusnota. Na onoj strani gde ima fusnota iseče je, ali problem je što na stranama na kojima nema fusnota isece deo teksta.
teks viler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2013, 20:25   #1058
MadProfessor
Novi član
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
Lunacy kaže: Pregled poruke
Imam dosta neke literature u pdfu, što se toga tiče neće biti problema, čisto me interesovalo kako stoji sa ostalim formatima, npr. .cbr nakon rutovanja naravno.
Sa PDF-m se baš nećeš usrećiti, a ni Calibre se ne snalazi dobro sa konverzijom u epub. I sam imam gomilu pdf dokumenata, koje, na žalost, ipak čitam više na računaru. CBR će prikazivati (koristio sam Perfect Viewer), ali daleko je to od zadovoljavajućeg. Meni su samo Alan Ford i Calvin and Hobbes bio koliko-toliko prihvatljivi jer su slike velike, crno-beli format i nema puno detalja, za ostalo je prilično klimavo. Na početku jesam čitao stripove na Nooku, ali sam brzo odustao - nekako to nije to...
Citat:
Lunacy kaže: Pregled poruke
Btw, ne znam koliko je ovo tema za to, ali čisto me interesuje koliko je kod nas to popularno. Audio knjige? I to je "e-format" zar ne? Amazon ima svoj servis "Audible", pretpostavljam da ih ima još mnogo, ali eto ja sam nabasala na taj.
Ima li iko da čita knjige na ovaj način, tj. da ih sluša?
Inače, nisu obrađene/pripremljene nimalo naivo, obično naraciju i dijaloge čita neki glumac koji stvarno umije da dočara situaciju glasom.
Audio knjige su ok, ali je meni mana što je tempo prilično jednoličan i brzo se čovek izgubi u mislima ako radnja nije baš dinamična. To obično slušam u kolima kada idem na put od bar 40+ km, tada mi ima smisla. Ali ako pitaš za audio knjige za Nook, onda to zaboravi: nema audio izlaza, pa nema ni audio knjiga. Just plain good old reading!
MadProfessor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2013, 14:15   #1059
teks viler
Novi član
 
Član od: 28.4.2013.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Одг: Re: Одг: e-readeri

Citat:
teks viler kaže: Pregled poruke
Ne ide mi ovaj crop fusnota. Na onoj strani gde ima fusnota iseče je, ali problem je što na stranama na kojima nema fusnota isece deo teksta.
Probao sam sad i sa adobe acrobat, ali opet isto.
teks viler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2013, 18:31   #1060
Lunacy
Novi član
 
Član od: 4.1.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 26
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
MadProfessor kaže: Pregled poruke
Sa PDF-m se baš nećeš usrećiti, a ni Calibre se ne snalazi dobro sa konverzijom u epub. I sam imam gomilu pdf dokumenata, koje, na žalost, ipak čitam više na računaru. CBR će prikazivati (koristio sam Perfect Viewer), ali daleko je to od zadovoljavajućeg. Meni su samo Alan Ford i Calvin and Hobbes bio koliko-toliko prihvatljivi jer su slike velike, crno-beli format i nema puno detalja, za ostalo je prilično klimavo. Na početku jesam čitao stripove na Nooku, ali sam brzo odustao - nekako to nije to...

Audio knjige su ok, ali je meni mana što je tempo prilično jednoličan i brzo se čovek izgubi u mislima ako radnja nije baš dinamična. To obično slušam u kolima kada idem na put od bar 40+ km, tada mi ima smisla. Ali ako pitaš za audio knjige za Nook, onda to zaboravi: nema audio izlaza, pa nema ni audio knjiga. Just plain good old reading!
Ne, nisam mislila da slušam audio knjige na Nooku, nego mi palo na pamet pored priče o knjigama, e-formatima, itd. Ja obično slušam kada idem u neku dužu šetnju, a i tada je dobro imati neke bolje slušalice, inače će vas prečesto ometati vanjska buka. Najbolje neke "over-the-ear" slušalice, ako vas nije sramota nositi ih van kuće

Nadam se da će Nook da stigne do kraja mjeseca, da ga konačno isprobam.
Lunacy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com