Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.9.2007, 20:17   #1
Marko069
Starosedelac
 
Član od: 21.12.2005.
Poruke: 1.223
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 110 puta na 90 poruka
Exclamation Ne radi ni jedan usb port!

Imam taj problem da mi ni jedan Usb port ne radi,i to od sinoc odjednom,problem je nastao kad sam htio da nesto odstampam i tada mi se pojavila greska u donjem desnom uglu otprilike:"Usb device has malfunkcion..."
prvo sam pomislio da je u pitanju drajver od stampaca i ponovo ga instalirao kao i sve programe koji idu uz njega,i kad je trebalo da ukljucim stampac i povezem usb kablom da bi ga prepoznao pc,pc ga nije prepoznao.Posle toga sam isprobao svaki usb port i ni na jedan nije moglo,pa sam onda isprobao flash memoriju koju imam na svaki port i opet nista,ne prepoznaje je!?Posle toga sam pomislio da su u pitanju Windows driver za usb port-ove,pa sam instalirao windows(ali na upgrade)i opet nista,stvarno ne znam u cemu moze biti problem,nemoguce da su svi pokvareni(do prije 2 dana sve bilo ok),i jos jedna stvar provjerio sam svi su na "enable"znaci ukljuceni.Molim za savjete i pomoc,hvala.
Marko069 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 20:29   #2
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Ne radi ni jedan usb port!

Citat:
Marko069 kaže: Pregled poruke
tada mi se pojavila greska u donjem desnom uglu otprilike:"Usb device has malfunkcion..."
Ova poruka se pojavljuje kada se na USB priključi neki uređaj koji je pokvaren. Ako ti ni štampač ni Flash ne rade, moguće da je USB kontroler "otišao". Kažeš da si isprobavao nove drajver i da nije pomoglo. Šta ti je još priključeno na USB? Ako ti ne radi ni jedan USB, jedino rešenje je dodatni PCI USB kontroler. Vrlo je moguće da ako je ovo slučaj, da će ti ceo South Bridge ubrzo otkazati, jer je on zadužen za USB magistralu. Ako je otišao taj njegov deo, moguće da je i on pri kraju. Predlažem ti da odneseš mašinu u servis da ti tačno dijagnostikuju kvar, jer je ovo najverovatnije problem koji sam ne možeš da rešiš.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 20:47   #3
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: Ne radi ni jedan usb port!

Prvo probaj da instaliras usb drajver za tvoju plocu, koji ces naci na sajtu proizvodjaca iste.
Ako to ne upali, udji u safe mode, zatim iz device managera izbrisi sve sto ima veze sa usb: Human Interface Devices and Peripherals, USB Root Hubs and Controllers, potom izgasi komp skroz iz struje i malo sacekaj, pa butuj normalan win, instaliraj sve drajvere kad te upita i probaj hoce li proraditi
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2007, 22:56   #4
Marko069
Starosedelac
 
Član od: 21.12.2005.
Poruke: 1.223
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 110 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Ne radi ni jedan usb port!

Nisam uspio rijesiti problem,nosim sjutra u servis,hvala svima na odgovorima.
Marko069 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako otvoriti port za uTorrent program? Arakis Internet tehnologije 25 1.4.2008 23:41
Racunar nece da radi u AHCI modu harmon Kvarovi 10 8.8.2007 22:26
DDR400 Radi na 200MHz? madsrdjan Osnovne komponente 6 13.10.2006 14:49
game port na USB?! Master Neo Ostale komponente 1 2.4.2006 8:20
Problem sa mp3 playerom? Na nekom XP-u radi na nekom ne... Master Neo Foto i audio/video 7 5.1.2006 2:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com