Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.3.2014, 20:14   #1
Djolle
Član
 
Član od: 4.7.2013.
Poruke: 33
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Preterano grejanje laptopa

Pozdrav svima,pre malo jace od pola godine sam uzeo dobar laptop al od pocetka ja imam problema sa grejanjem,naime u njemu su dosta jake komponente ali je sistem hladjenja ocajan,kupio sam i podlogu onu dole al nista apsolutno nista nije pomogla.Ovih dana cu ga nositi u neki servis da ga malo ociste i da mi srede nekih par stvarcica sa sistemom i da vidim da ugradim u njega nesto bilo sta ,sta moze da se bolje hladi.On i ovako ima poprilicno visoku temperaturu rada na primer ako je samo upaljen i nista ja ne radim na njemu CPU temperatura mu je oko 50stepeni,a graficke oko 45,ali na primer ako igram neku igricu tipa CS:GO,Dota2,WOT ili bilo sta drugo temperatura i Graficke i Procesora se neverovatno dize samo se razlikuje malo od slucaja do slucaja na primer kad igram CS:GO on mi ubedljivo najvise dize temperaturu onda mi CPU temp. ide cak od 90-100stepeni kad sam u igri,dok je graficka na nekih 80-90 stepeni.Za ove ostale igrice temp. je malo niza ali nije to nista preterano otprilike oko 10-15stepeni max.Ako ikako moze to da se resi ne bitno sta kosta ako mora da se ubaci drugi kuller ili sa vec ili ako ja mogu ovako nesto sam da uradim...
Hvala

Ime laptopa Toshiba Qosmio x875
Procesor :Intel Core i7 i7-3630QM / 2.4 GHz ( 3.4 GHz ) ( Quad-Core )
Graficka: NVIDIA GeForce GTX 670M
Djolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2014, 20:32   #2
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Preterano grejanje laptopa

Malo je čudno ako se za pola godine već nakupilo prašine u njemu, ali nije nemoguće.
Proveri za svaki slučaj i da li su mu otvori za ventilaciju slobodni, tj. da ga slučajno ne postavljaš u takav položaj da si prekrio/blokirao otvore za ventilaciju
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2014, 21:14   #3
Djolle
Član
 
Član od: 4.7.2013.
Poruke: 33
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preterano grejanje laptopa

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Malo je čudno ako se za pola godine već nakupilo prašine u njemu, ali nije nemoguće.
Proveri za svaki slučaj i da li su mu otvori za ventilaciju slobodni, tj. da ga slučajno ne postavljaš u takav položaj da si prekrio/blokirao otvore za ventilaciju
Pa poenta je sto se on od prvog dana greje tako da nije sigurno do prasine,ja ga nosim na ciscenje jer bi trebalo tako svakih pola godine to da se radi a i imam nekih problema sa sistemom pa da probaju da mi rese oni to posto je orginal sistem,da ga ja nebi morao skroz obarati...A sto se tice otvora sve je lepo namesteno, em sam mu stavio dole to postolje taj ventilator ,em sam ga ja jos sam izdigao da ne stoji bukvalno dole na njemu i da je i njegov kuler slobodan al ne vredi. A ti dole ventilatori konstantno rade al ne pomazu valjda ne mogu da ga ohlade jer su njemu izgleda komponente nekako gore podignute a on je sav od nekog aluminijuma kolko mi se cini i onda mu taj hladan vazduh uopste ne dolazi do procesora i graficke...
Djolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2014, 21:58   #4
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Preterano grejanje laptopa

Ne znam onda, pitanje i da li je senzor koji očitava te temprature ispravan? Ako ti računar normalno radi, ne restartuje se i ne blokira, ne bih se mnogo brinuo.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
Djolle (13.3.2014)
Stara 13.3.2014, 22:19   #5
Djolle
Član
 
Član od: 4.7.2013.
Poruke: 33
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preterano grejanje laptopa

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Ne znam onda, pitanje i da li je senzor koji očitava te temprature ispravan? Ako ti računar normalno radi, ne restartuje se i ne blokira, ne bih se mnogo brinuo.
Pa nemam tih problema sa blokiranjem i restartovanjem,ali mesto gde su mi procesor i graficka je porpiclicno toplo mislim ne mogu reci sad da je vrelo da ne mogu ruku da drzim al ono nije naivno.
Djolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2014, 22:21   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Preterano grejanje laptopa

uzmi miša i tastaturu ili gamepad i igraj tako da se ne opečeš, a za laptop imaš garanciju
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2014, 22:24   #7
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Preterano grejanje laptopa

Citat:
Djolle kaže: Pregled poruke
Pa nemam tih problema sa blokiranjem i restartovanjem,ali mesto gde su mi procesor i graficka je porpiclicno toplo mislim ne mogu reci sad da je vrelo da ne mogu ruku da drzim al ono nije naivno.
Normalno je da će biti toplo, čak su i office laptopovi mlaki ili topli, a kamoli gaming.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
Djolle (13.3.2014)
Stara 13.3.2014, 22:28   #8
Djolle
Član
 
Član od: 4.7.2013.
Poruke: 33
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preterano grejanje laptopa

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Normalno je da će biti toplo, čak su i office laptopovi mlaki ili topli, a kamoli gaming.
pa jeste al ono nije meni svejedno kad ja spustim igru a ono meni tamo 99 stepeni pise da je procesor i to nisam ja sad samo 1 program skinuo za to nego vise i upalim ih u isto vreme i pratim i nema tu razlike sve je isto.Pazi nije to toplo, to jeste vruce al nije sad ono uzareno da se ne moze ruka drzati na njemu....Bojim se jbg,ako rikne procesor ili grafa mogu u smece da ga bacim... :/
Djolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2014, 0:20   #9
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Preterano grejanje laptopa

Citat:
Djolle kaže: Pregled poruke
pa jeste al ono nije meni svejedno kad ja spustim igru a ono meni tamo 99 stepeni pise da je procesor i to nisam ja sad samo 1 program skinuo za to nego vise i upalim ih u isto vreme i pratim i nema tu razlike sve je isto.Pazi nije to toplo, to jeste vruce al nije sad ono uzareno da se ne moze ruka drzati na njemu....Bojim se jbg,ako rikne procesor ili grafa mogu u smece da ga bacim... :/
Takav laptop verovatno ima 3 godine garancije ili dve minimum. Ako ti crkne grafička dobićeš novu ploču i sve u redu. Laptop nije napravljen sa idejom da korisnik mora svaki čas da proverava temperaturu

U svakom slučaju, jedino što možeš da uradiš jeste da izduvaš prašinu, odnosno da ga u (ovlašćenom) servisu otvore i očiste. Ne može se u njega ništa dodatno ugrađivati, nema gde.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
Djolle (14.3.2014)
Stara 17.3.2014, 1:05   #10
Nikola_98
Član
 
Član od: 13.3.2014.
Poruke: 150
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 15 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Preterano grejanje laptopa

A mozda da ti stave bolju termalnu pastu
Nikola_98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prey, odličan anti-theft software za pronalaženje ukradenog laptopa ili smartphone-a Gradimir Zaštita 12 13.9.2012 16:43
Preterano grejanje (Tošiba NB200)! Milan1997 Prenosni računari 4 24.5.2011 16:53
Pomoć oko kupovine laptopa... nexexcalibur Šta da kupim? 4 22.1.2011 4:12
Problem sa servisiranjem laptopa Gorstak Prenosni računari 8 6.7.2010 23:50
Muka oko izbora laptopa tashana ŠDK - Prenosni računari 7 10.7.2008 13:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com