Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.11.2010, 16:17   #421
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Citat:
filipos kaže: Pregled poruke
Da li se moze uzeti click4 + iptv promocija i IPTV HD?
Moze ali nije preporoculjivo. Nije preporucljivo zato sto u slucaju da imas ugovornu obavezu, IPTV HD ce pratiti ceo ugovor i ne moze se vratiti pre isteka istog bez placanja penala. Nova usluga IPTV HD je bagovita, i lako ti se moze desiti da pozelis da prestanes da je koristis pre isteka od 24 meseca, koliko iznosi ugovorna obaveza za promociju koju si pomenuo.

Kao sto rece Iris, najbolje je takva pitanja uputiti Call centru pre donosenja odluke.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2010, 16:25   #422
filipos
Veteran
 
Član od: 8.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 695
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 152 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Citat:
Crytek kaže: Pregled poruke
Moze ali nije preporoculjivo. Nije preporucljivo zato sto u slucaju da imas ugovornu obavezu, IPTV HD ce pratiti ceo ugovor i ne moze se vratiti pre isteka istog bez placanja penala. Nova usluga IPTV HD je bagovita, i lako ti se moze desiti da pozelis da prestanes da je koristis pre isteka od 24 meseca, koliko iznosi ugovorna obaveza za promociju koju si pomenuo.

Kao sto rece Iris, najbolje je takva pitanja uputiti Call centru pre donosenja odluke.

Vidis ti kazes da moze da se uzme, a u poslovnici MTS-a su mi rekli da ne mogu da uzmem HD, ako uzimam promotivni paket.

Neko je postavio post sa drugog foruma koji je napisao neko ko je zaposlen u telekomu. Nasao sam gde je pisao i on pise da moze da se uzme click4 + IPTV i HD IPTV.

Ko koga tu malo *****ava?
filipos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2010, 17:01   #423
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Citat:
filipos kaže: Pregled poruke
Vidis ti kazes da moze da se uzme, a u poslovnici MTS-a su mi rekli da ne mogu da uzmem HD, ako uzimam promotivni paket.

Neko je postavio post sa drugog foruma koji je napisao neko ko je zaposlen u telekomu. Nasao sam gde je pisao i on pise da moze da se uzme click4 + IPTV i HD IPTV.

Ko koga tu malo *****ava?
Imas dve mogucnosti,

1) Da istrazujes kao sto sam kazes ko tu koga malo *****ava.
2) Da koristis zdrav razum i zakljucis da IPTV HD nema nikakve veze sa promocijom vec predstavlja dodatnu uslugu koja se dodatno placa, bez obzira na promociju, i zavisi iskljucivo od tehnickih mogucnosti.

A ako ti nisi uopste korisnik IPTV vec samo zainteresovan za isti, te da nisi podneo zahtev i da ne znas da li uopste imas mogucnosti za IPTV, normalno je da ce ti radnik Call centra reci da ne mozes podneti zahtev za IPTV HD.

U tom slucaju znas odgovor, ti *****s sve ostale.

Da razjasnim, tehnicki uslovi zavise od parice do parice i moze se desiti da imas Telekom ADSL a da ne mozes imati IPTV, isto kao sto se moze desiti da imas IPTV a da ne mozes imati IPTV HD.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2010, 17:07   #424
filipos
Veteran
 
Član od: 8.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 695
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 152 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Pod 2. ja sam svestan te cinjenice, ali tako su mi rekli u poslovnici. Ako uzimam promociju, ne mogu da uzmem i IPTV HD

Mogucnosti imam, ali sam kod drugog provajdera. Znam da mi treba MIK i sve sto ide dalje.
filipos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2010, 17:46   #425
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Citat:
filipos kaže: Pregled poruke
Vidis ti kazes da moze da se uzme, a u poslovnici MTS-a su mi rekli da ne mogu da uzmem HD, ako uzimam promotivni paket.

Neko je postavio post sa drugog foruma koji je napisao neko ko je zaposlen u telekomu. Nasao sam gde je pisao i on pise da moze da se uzme click4 + IPTV i HD IPTV.

Ko koga tu malo *****ava?
Čekaj, ti pitaš zaposlene u Telekomu kojima je posao da odgovaraju na takva pitanja kao što je tvoje, i oni ti daju zvaničnu informaciju, a onda nađeš neki tamo levi post nekog levog lika sa nekog tamo foruma i veruješ njemu?!

I onda pitaš ko koga tu *****ava

Ubuduće se drži informacije koje dobiješ od zvaničnog lica (znaš ono, imaju uniformu i tag sa imenom, ili se ljubazno predstave kada zoveš Call centar...). Ako su ti ONI rekli da ne može - ne može.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2010, 19:10   #426
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Od kada su pustili HD kanale počeli su mali problemi i sa običnim IPTV-jem a izgleda da nisam jedini. Pre 15.11. toga nije bilo, barem kod mene. Na skoro svaka 2 minuta se desi pikselizacija koja traje delić sekunde. Očigledno je da Telekom nije obezbedio dovoljnu propusnu moć za HD i sada i mi ostali IPTV korisnici ispaštamo zbog toga.

Poslednja ispravka: Iris (23.11.2010 u 20:10)
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 10:27   #427
filipos
Veteran
 
Član od: 8.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 695
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 152 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Čekaj, ti pitaš zaposlene u Telekomu kojima je posao da odgovaraju na takva pitanja kao što je tvoje, i oni ti daju zvaničnu informaciju, a onda nađeš neki tamo levi post nekog levog lika sa nekog tamo foruma i veruješ njemu?!

I onda pitaš ko koga tu *****ava

Ubuduće se drži informacije koje dobiješ od zvaničnog lica (znaš ono, imaju uniformu i tag sa imenom, ili se ljubazno predstave kada zoveš Call centar...). Ako su ti ONI rekli da ne može - ne može.

Za tvoju informaciju u drugoj poslovnici sam dobio odgovor da moze da se uzme i HD sto potvrdjuje ono sto sam napisao u postu koji je obrisan. A to je da zaposleni u telekomu obicno nemaju tacne informacije.
filipos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 12:50   #428
dejanl
Član
 
Član od: 4.9.2008.
Poruke: 86
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Čekaj, ti pitaš zaposlene u Telekomu kojima je posao da odgovaraju na takva pitanja kao što je tvoje, i oni ti daju zvaničnu informaciju, a onda nađeš neki tamo levi post nekog levog lika sa nekog tamo foruma i veruješ njemu?!

I onda pitaš ko koga tu *****ava

Ubuduće se drži informacije koje dobiješ od zvaničnog lica (znaš ono, imaju uniformu i tag sa imenom, ili se ljubazno predstave kada zoveš Call centar...). Ako su ti ONI rekli da ne može - ne može.
Ti izgleda nisi imao to zadovoljstvo da licno kontaktiras sa telekomovim sluzbenicima. Ne samo da im se price razlikuju od poslovnice do poslovnice, nego, brat bratu, i od saltera do saltera u istoj poslovnici
Inace, lik koji je na drugom forumu rekao da je ovo moguce radi u telekomu i deluje mi upucenije od svih njihovih radnika koje sam dosad sreo.
dejanl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 13:18   #429
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Naprotiv, i prečesto sam imao to zadovoljstvo da budem "prisiljen" da komuniciram sa zaposlenima u Telekomu, koji su bili izuzetno ljubazni i predusretljivi, i pomogli mi u slučajevima koji bi mi inače oduzeli i previše vremena i nerava... ali to vama očigledno nije bitno, pošto imate lična iskustva koja su toliko upečatljiva da generalizujete i sve ostale. Kao što generalizujete i ovde - ako je većina članova ovog foruma muškog roda, onda sam to i ja, zar ne?

Ne kažem da nema trulih jabuka, samo da treba više da se potrudite i postavite prava pitanja, na pravom mestu. Jer ako vi ne znate šta kupujete i plaćate, to sigurno neće znati niko drugi.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 13:38   #430
filipos
Veteran
 
Član od: 8.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 695
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 152 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Naprotiv, i prečesto sam imao to zadovoljstvo da budem "prisiljen" da komuniciram sa zaposlenima u Telekomu, koji su bili izuzetno ljubazni i predusretljivi, i pomogli mi u slučajevima koji bi mi inače oduzeli i previše vremena i nerava... ali to vama očigledno nije bitno, pošto imate lična iskustva koja su toliko upečatljiva da generalizujete i sve ostale. Kao što generalizujete i ovde - ako je većina članova ovog foruma muškog roda, onda sam to i ja, zar ne?

Ne kažem da nema trulih jabuka, samo da treba više da se potrudite i postavite prava pitanja, na pravom mestu. Jer ako vi ne znate šta kupujete i plaćate, to sigurno neće znati niko drugi.

Sto se tice usluga kod telekoma, a i drugih, vise informacija sam dobio od samih korisnika koji koriste neku uslugu koja mene interesuje, nego od tehnicke podrske i sluzbenika. Voleo bih da odem ili pozovem i da dobijem sve crno na belo, a ne kako je sada.

Svaki put kada sam imao probleme sa ADSL-om od sezamove podrske sam uvek dobijao odgovor proverite kablove i da li ste uneli dobar user i pass. Kao da sam dobio automat, a ne zivu osobu. Svaka cast ljudima koji ti se jave i znaju da ti rese problem.

Poslednja ispravka: filipos (24.11.2010 u 13:51)
filipos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 18:47   #431
dejanl
Član
 
Član od: 4.9.2008.
Poruke: 86
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Kao što generalizujete i ovde - ako je većina članova ovog foruma muškog roda, onda sam to i ja, zar ne?
Good point. Mada, i medju muskarcima ima ljubitelja cveca
dejanl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2010, 5:54   #432
marko1986
Član
 
Član od: 10.2.2006.
Poruke: 106
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

E ovako ja imam jedno pitanje za vas,koristim Open IPTV uslugu telekoma,mogu vam reci da sam vrlo zadovoljan jer stvarno radi besprekorno,e sad posto ja koristim samo IPTv dakle bez ADSL,zanima me da li ja mogu sam sebi da pustim ADSL,a da to sistem ne primeti i da placam samo IPTV a koristim oba...Ako neko ima neko resenje,ja bih pokusao....
marko1986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2010, 6:01   #433
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Ti zaista misliš da će neko ovde javno da piše o tome?
Jesi li pročitao pravila foruma?

Drugo, jel ti zaista misliš da su u Telekomu ovce?
Možda im tehnička podrška i nije neka jer neće da plaćaju ljude koji znaju znanje, ali da pokušaš na tako glup način da ih potkradaš, to teško da će moći.

Uostalom, da se prikačiš na ADSL trebaju ti username i password. Kako ćeš ih naći? Ako ti neko i da svoje, napravićeš njemu račun.

Sve se vraća, sve se plaća.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2010, 12:01   #434
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Citat:
marko1986 kaže: Pregled poruke
E ovako ja imam jedno pitanje za vas,koristim Open IPTV uslugu telekoma,mogu vam reci da sam vrlo zadovoljan jer stvarno radi besprekorno,e sad posto ja koristim samo IPTv dakle bez ADSL,zanima me da li ja mogu sam sebi da pustim ADSL,a da to sistem ne primeti i da placam samo IPTV a koristim oba...Ako neko ima neko resenje,ja bih pokusao....
Da li neko konacno misli da u ovoj jadnoj zemlji konacno nesto i plati. I mene je jedan pitao, da li moze da krade net a da dobije televiziju?!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 23:01   #435
DiskoDasa
Član
 
Član od: 13.11.2005.
Poruke: 103
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Na facebook-u je otvorena grupa "HD kanali na IPTV Srbija", nezvanicno glasanje koji bi HD kanali trebalo da se uvedu. Ne bi bilo lose, ko hoce, da se prijavi i glasa koje bi sledeci kanali trebalo da se uvedu.
http://www.facebook.com/pages/HD-kan...68737663148895

Poslednja ispravka: Iris (30.11.2010 u 23:14)
DiskoDasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 23:10   #436
RAJIC
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 989
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 81 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku RAJIC
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

primetio sam da u poslednjih 10-tak dana malo zeza, zamrzne sliku . ima li ko isti problem?
RAJIC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 23:21   #437
DiskoDasa
Član
 
Član od: 13.11.2005.
Poruke: 103
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Svi imaju taj problem. Javlja se i pikselizacija i seckanje zvuka, daljinski radi delimicno, USB portovi ne rade..... Trenutno rade "telekom's finest" inzinjeri i programeri na update-u software-a, pa kad bude-bice....
DiskoDasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 23:22   #438
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Samo na pocetku, sve se to sad stabilizovao. Ja jedino imam primedbu na kvalitet slike ali to je do broja piksela, sve bi to lepse izgledalo na obicnom CRT televizoru standardne rezolucije od 640 x 480.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 23:40   #439
DiskoDasa
Član
 
Član od: 13.11.2005.
Poruke: 103
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

E sad da se stabilizovalo i nije, povremeno slika pikselizuje i ton se gubi na momente, trenutno opterecenje mreze je kljucni faktor u "glatkoci" stream-a.
DiskoDasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2010, 12:33   #440
Dacha89
Član
 
Član od: 15.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 190
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 69 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dacha89 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dacha89 Slanje poruke preko Skypea korisniku Dacha89
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Zanima me da li mogu da koristim IPTV na dva televizora i kakav prikljucak dolazi za povezivanje sa TV-om?Imam jedan Samsungov TV CRT i jedan noviji Grundig LCD...
Dacha89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ip tv, telekom, telekom srbija, usluga

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dial Up u Srbiji marko1986 Internet usluge 37 14.1.2008 1:18
Telekomov ADSL ruter Sagem Fast 1201 i Ubuntu 6.10 problem Marshall George Slobodni softver 2 27.4.2007 0:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com