Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.8.2016, 12:30   #181
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Mislim da su za tu cenu krivi fanovi, jer je njihov hype stigao i do developera, a mozda i gresim.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2016, 12:43   #182
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Citat:
mmike kaže: Pregled poruke
60 eura za bilo koju igru je minimum četiri puta skuplje nego što bi trebalo. da li je u pitanju mali indie tim ili veliki developer je sasvim irelevantno, pogotovo ako uzmemo u obzir da su poslednjih godina indie igre i igre ne preterano velikih izdavača uglavnom daleko bolje nego igre koju prave etablirani developeri i izdaju velike zverke.
Kazem malog tima jer se tako i osjeti. Manji indie tim izdao igru koja bi bila cool da je dvadesetak €. Ovako prodaju po AAA cijeni a igra niti nudi sadrzaj niti izgleda kao AAA naslov.

Sa druge strane ima dosta djubreta kod velikih izdavaca ali ima i naslova koji se igraju par stotina sati kroz nekoliko godina tako da.. ova igra to sigurno nije.

Treba ovo pazariti kada bude po realnoj cijeni i to je to. Sada definitivno ne pogotovo zbog loseg porta.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2016, 12:46   #183
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
60$ za indie igru malog tima. Sta ti mislis.
Koliku bi cenu stavio da razvijas nesto 4 godine dan i noc, pogotovo sto vise od 90% odlazi na nekakav super algoritam koji celu igru kreira, koji do sada niko nije napravio, a taj algoritam treba da osmislis od nule? A ovi likovi sto kukaju na Steamu, ja ne znam sta su ti ljudi ocekivali od NMS?!?! Nekakvu igru koja bi se sama igrala, kao na autopilotu i da kosta kao saka kikirikija.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku testera na korisnoj poruci:
night (13.8.2016)
Stara 13.8.2016, 12:51   #184
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

eh sad... hype je kriv... ma idi...
aaa igre vrede više nego igre koje prave indie timovi?!?!? ma daaaaaaaj... šta uopšte znači aaa nego šminka, šminka, šminka? i to vredi 50 eura preko?
jedino kad kupuješ šminku devojčici, sigurno ne kada kupuješ kompjuteru.

ako tako gledamo, "krivi su kupci jer plaćaju takve cene. kad bi masovno bojkotovali igre koje toliko koštaju..." ne znam. meni to sve deluje neozbiljno. platih elitu za sličan iznos novca, ali sebi za rođendan, i u tu igru sam upucao sigurno preko 1000 sati igranja i nije mi dosadila (čitaj: upucaću bar još tri puta toliko). opet, na opremu za elitu sam upucao skoro 10 puta više pa je jasno da mi apsolutno nije žao para za dobru svemirsku simulaciju i pravi doživljaj "iz kokpita".

sa druge strane, da mislim da igre vrede tih 50 - 60 eura, apsolutno ne mislim, i u krajnju ruku, mislim da izdavači zarađuju manje nego što bi mogli baš zbog toga što drže takve nerealne cene, a samim tim je i baza igrača daleko, daleko manja nego što bi mogla biti, a to realno smanjuje kvalitet doživljaja svih nas koji ih igramo.

i to je sve potpuno nevezano za to koliki tim pravi igru. jedan jedini sid mejer je za igranje na računarima učinio mnogo više nego mnogi veliki timovi. da ne spominjem dino dinija, majkla singletona, pa čak i jana bela i dejvida brejbena.
mmike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2016, 13:04   #185
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom No Man’s Sky

Igre vrede koliko na zapadu ljudi oce da plate.

50-60e je neka preporucena cena za AAA naslove velikih izdavaca.

Hteli bi oni da naplate i vise ali se pokazalo da je ta cena neki limit za zapadnog konzumenta. Zato postoje i ona specijalna skuplja izdanja igre kao i razni sezonske propusnice da namlate jos koji dolar od onih koji mogu jos vise da plate, ali sve se to meri u procentima.


Ova igra je specificna po tome sto he imala hajp kao AAA naslov, uz reklamni budzet mnogo veci od onog ocekivanog od male idie igre.

Tako da je sasvim razumljiva velika cena. Da je u pitanju pravi mali indie, manja cela bi bila neophodnost da se igra probije do igraca. Ovako, hajp je ucinio svoje.

Poslednja ispravka: player1 (13.8.2016 u 13:13)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2016, 13:05   #186
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Citat:
testera kaže: Pregled poruke
Koliku bi cenu stavio da razvijas nesto 4 godine dan i noc, pogotovo sto vise od 90% odlazi na nekakav super algoritam koji celu igru kreira, koji do sada niko nije napravio, a taj algoritam treba da osmislis od nule? A ovi likovi sto kukaju na Steamu, ja ne znam sta su ti ljudi ocekivali od NMS?!?! Nekakvu igru koja bi se sama igrala, kao na autopilotu i da kosta kao saka kikirikija.
Zvucis kao neki NMS fanboi apologeta. Smejurija je da za ovo traze 60e (15-20e je neki opravdani maksimum), jer igra stvarno odaje utisak indie naslova sa osrednjom produkcijom. Grafika je losa, sve izgleda nekako siromasno, jednolicno, amaterski.. A taj algoritam je mozda programerski podvig, ali njegova primena u igri i rezultat mene uopste ne impresioniraju- pre bih izabrao jednu veliku, rucno kreiranu planetu punu jedinstvenog sadrzaja za istrazivanje, jer su me 4-5 planeta koje sam posetio u NMS izuzetno smorile..

Deus Ex Mankind Divided kosta 10 evra jeftinije, a u pitanju je visokobudzetni naslov na kome je stotinu i kusur ljudi radilo preko pet godina. Witcher 3 je kosatao 50e, GTA V 60..

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Tako da je sasvim razumljiva velika cena.
Nije razumljiva kada uzmes da igras. Mozes procitati ogroman broj komentara, cak i onih kojima se igra svidja, gde se iznosi tvrdnja da igra nicime ne zavredjuje cenu. Hajp je iracionalna stvar, ali ipak nesto sto trebas da opravdas u najvecoj mogucoj meri... NMS to ne uspeva, ni priblizno.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2016, 13:10   #187
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Citat:
mmike kaže: Pregled poruke
jedan jedini sid mejer je za igranje na računarima učinio mnogo više nego mnogi veliki timovi.
Sid Majer je samo pokrao par board igara, preneo ih u digitalnu formu i stavio svoje ime ispred njih. I zadnjih 10 godina prodaje polovične igre koje postaju kompletne tek kada kada tri puta odrešiš kesu. Tako da on ide u koš sa ludim Molinoom...

@nameless
Ako su budale spremne da plate 60€, ko sam ja kao developer ili izdavač da ih sprečim u tome
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2016, 13:18   #188
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom No Man’s Sky

Veliki hajp -> velika potraznja -> velika cena.

A veliki hajp samo veliki AAA naslovi mogu da priuste, jer zahteva skupu reklamnu kampanju.

NMS je prakticno anomalija jer su triskovi razvoja same igre mnogo manji od hajpa.


E sad, naravno ovo sve vazi posle izlaska igre samo ako je igra dobra.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2016, 13:23   #189
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ako su budale spremne da plate 60€, ko sam ja kao developer ili izdavač da ih sprečim u tome
To je vec druga stvar. Ja govorim o opravdanosti cene za konzumenta sa aspekta sta dobijes za ulozeno..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2016, 13:28   #190
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Sid Majer je samo pokrao par board igara, preneo ih u digitalnu formu i stavio svoje ime ispred njih
sid mejer je odgovoran za to što sam još krajem osamdesetih imao priliku da igram pirates!, a devedesetih igre kao što su civilization, colonization, masters of orion i alpha centauri. na žalost, ni dan danas nemamo zanimljivijih i bolje izbalansiranih 4x naslova, iako na njima rade desetine, moguće i stotine ljudi. čak mi se čini da se osnovna "materija" razvodnila toliko da se u potpunosti izgubila dubina gameplaya koja je krasila originalna izdanja.

njegovo kasnije ponašanje ne bih komentarisao, business je business, i ti si sam kriv ako to plaćaš iznova, iznova i iznova.

u tom smislu tvrdim da broj ljudi koji radi na nekom izdanju uopšte nije kategorija koja garantuje kvalitet, a šminku ne plaćam te pare koje su oni zamislili da mi traže.
mmike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2016, 13:46   #191
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Veliki hajp -> velika potraznja -> velika cena.
Sve to stoji, ali ipak stoji i kritika da je Hello Games trebao adekvatno da proceni vrednost svoje igre, na osnovu onoga sto nudi, troskova izrade, itd. Da kazu: "Jbt, trazimo istu cenu za ovo nase gov***e kao R* za GTA V?!"
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2016, 14:00   #192
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Hype posebno onaj prenaglasen je definitivno mac sa dve ostrice. Ja mislim da ni developeri nisu ocekivali ovako lose reakcije na igru.

Ali drago mi je sto se u zadnje 2-3 godine pokazuje koliko hype moze da bude losa stvar, ima par jako dobrih primera. Kao sto sam napisao kod mnogih igara treba da prodje jedan (duzi) period da se sve to slegne i onda je sve jasno, ali kod ove igre se sve prebrzo desilo.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2016, 15:16   #193
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Zvucis kao neki NMS fanboi apologeta. Smejurija je da za ovo traze 60e (15-20e je neki opravdani maksimum), jer igra stvarno odaje utisak indie naslova sa osrednjom produkcijom. Grafika je losa, sve izgleda nekako siromasno, jednolicno, amaterski.. A taj algoritam je mozda programerski podvig, ali njegova primena u igri i rezultat mene uopste ne impresioniraju- pre bih izabrao jednu veliku, rucno kreiranu planetu punu jedinstvenog sadrzaja za istrazivanje, jer su me 4-5 planeta koje sam posetio u NMS izuzetno smorile..

Deus Ex Mankind Divided kosta 10 evra jeftinije, a u pitanju je visokobudzetni naslov na kome je stotinu i kusur ljudi radilo preko pet godina. Witcher 3 je kosatao 50e, GTA V 60..



Nije razumljiva kada uzmes da igras. Mozes procitati ogroman broj komentara, cak i onih kojima se igra svidja, gde se iznosi tvrdnja da igra nicime ne zavredjuje cenu. Hajp je iracionalna stvar, ali ipak nesto sto trebas da opravdas u najvecoj mogucoj meri... NMS to ne uspeva, ni priblizno.
Ma nisam NMS fanboy, ali mi se dopao ceo koncept igre i taj posao oko kodiranja. Valjda bi to trebalo naplatiti kao i svaki posao koji radis posteno i dobro. E sada sto je Sony uleteo pa se igra nahajpovala do neba to je druga prica, koja se meni nije dopala. Spomenuo si grafiku, mnogi kukaju na netu bas na tu grafiku, ali to algoritam stvara. Nije neko seo i sve izmodelovao, tako da ne mozes da ocekujes da grafika bude ultra napucana kao u Deus Ex-u ili nekom AAA naslovu. Taj Deus Ex ce se igrati, par puta (u najboljem slucaju) i ide u zaborav, a NMS uvek mozes da pokrenes i da pronadjes nesto novo ako to budes zeleo.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2016, 15:52   #194
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Citat:
testera kaže: Pregled poruke
Taj Deus Ex ce se igrati, par puta (u najboljem slucaju) i ide u zaborav, a NMS uvek mozes da pokrenes i da pronadjes nesto novo ako to budes zeleo.
Meni dobra igra nikada ne ide u zaborav; cak joj se rado vracam tokom godina. Sa druge strane, smorne igre se zaboravljaju za dan, dva.. pa makar mogle da se igraju 'beskonacno' kao NMS, sto moze prijati jedino ludacima i mazohistima. Iskreno i odgovorno tvrdim da ce JEDAN nivo u Deus Ex-u imati vise jedinstvenog, smislenijeg sadrzaja od 10 sati igranja NMS. Ali, to sam samo ja; znam da postoje ljudi kojima ne smeta repetitivnost, koji hvale Skyrim zbog svojih beskonacnih radiant kvestova i utuku 500 sati raznoseci raznorazne predmete od jedne bezivotne lutke do druge, dok ja to uradim 2-3 puta i nemam nameru da se mlatim vise sa time. Nakon 5-10 sati nista novo ti neces naci u NMS, vec uglavnom samo proceduralno generisane varijace onoga sto si vec video..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
doctor (13.8.2016), filpan (13.8.2016)
Stara 13.8.2016, 15:57   #195
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Citat:
testera kaže: Pregled poruke
NMS uvek mozes da pokrenes i da radiš jedno te isto ako to budes zeleo.
Fixed
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2016, 16:12   #196
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Citat:
testera kaže: Pregled poruke
Valjda bi to trebalo naplatiti kao i svaki posao koji radis posteno i dobro.
Treba da se naplati.. samo koliko? Sa poslovne tacke gledista nisu uradili nista neobicno, sto im situacija nije omogucavala i nalagala.. ali sa neke ljudske i profesionalne strane ispali su bezobrazni i alavi, sto se mene tice. Mada, ostavljam mogucnost da je Sony mozda odredio cenu za PS4..

Citat:
testera kaže: Pregled poruke
Spomenuo si grafiku, mnogi kukaju na netu bas na tu grafiku, ali to algoritam stvara. Nije neko seo i sve izmodelovao
Jasno, ali to ne menja cinjenicu da igra izgleda jadno i da mnogi to ocigledno zanemaruju kada govore o nekakvom tehnoloskom cudu.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2016, 17:06   #197
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Da sam na njihovom mestu odmah bi ubacio ranking sistem koji ce ljude da slepi sa igrom, jer ce svi onda da jure i da se hvale ko je veci explorer, a sa tim bi popravili ovaj negativan start kod igraca.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2016, 17:47   #198
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Ja nemam problem sa tim koliko neka igra kosta. Sami developeri/izdavaci odredjuju koliko ce njihov proizvod da kosta i koliko vredi. A veliki broj faktora na to utice i odredjuje cenu proizvoda.

Igra se prodaje po svemu sudeci dobro, hype ili ne ljudima ocigledno nije problem da daju 60$/e za ovu igru, ona ce se sigurno isplatiti vec u prvoj nedelji. Ostali koji misle da je previse skupa za ono sto nudi mogu da cekaju snizenje ili traze alternativu.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2016, 18:37   #199
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

igra se odlično prodavala u predprodaji, sumnjam da će posle ovakvog launča to biti i na približno sličnom nivo. možda su je već otplatili, ali dok je ne prepeglaju da valja, teško da će moći da ponove ovakvu predprodaju.

inače, nameless, totalno si u krivu, ali kao što si rekao - to si samo ti
elite dangerous je taman ono što si ti opisao kao loše, a ja ne samo da sam utukao soma i kusur sati, nego planiram još bar nekoliko puta toliko ovo što ti opisuješ kao dobro (dosadna uvek ista skripta) je pogled na igre iz perspektive manic minera ili lunar jetmena - igranje se svodi na učenje napamet onoga što treba da uradiš, a ne na razvijanje skilla koji će te izvući iz bilo čega što se zapravo desi. kako ti to nije dosadno i repetitivno, i kakvu to ima replay vrednost, molim te?
mmike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2016, 19:15   #200
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Citat:
mmike kaže: Pregled poruke
elite dangerous je taman ono što si ti opisao kao loše, a ja ne samo da sam utukao soma i kusur sati, nego planiram još bar nekoliko puta toliko
Hmm, ja sam steakao utisak da za ED preovladava misljenje kod igraca i kriticara da je igra dosadna, razocarenje, da nema smislenog sadrzaja, itd. A ti ako uzivas.. super, ja ti ne branim.

Citat:
mmike kaže: Pregled poruke
ovo što ti opisuješ kao dobro (dosadna uvek ista skripta)
Dobra kampanja barem ima potencijala da bude zabavna, da ima dobar smislen sadrzaj, itd. Dok ovakve igre su u startu nemastovite, dosadne, repetitivne. Ja sam se posle dva sata u NMS smorio ziv, dok cu uzivati xy sati u nekom dobrom RPG-u.

Citat:
mmike kaže: Pregled poruke
igranje se svodi na učenje napamet onoga što treba da uradiš, a ne na razvijanje skilla koji će te izvući iz bilo čega što se zapravo desi. kako ti to nije dosadno i repetitivno, i kakvu to ima replay vrednost, molim te?[
Glupost. Posto sam vec naveo Deus Ex ovde kao primer, ja cu u toj igri uzivati 40 sati; svaki nivo ce biti unikatan, moci cu birati razlicite rute da stignem do cilja, razvijacu lika kroz razlicite augmentacije koje ce mi omogucivati drugaciji vid gameplay-a; moci cu da ubijam, da hakujem, da se sunjam.. da koristim sve to radi resavanja situacije na nacin koji zelim; moracu da donosim odluke i izbore kroz kvestove i dijaloge sa likovima sto ce kasnije uticati na svet i pricu. U pitanju je dinamcina igra koja ti stalno servira nesto novo i koja ima prostora za ponovno igranje (znas li ono za deus ex i reinstall?). Sto se tice NMS (verovatno i Elite-a, ako je slican), meni on u startu ne zavredjuje vreme ulozeno u njega, a kamoli na duze staze. Ne moze nesto imati replay vrednost kada nema play vrednost- za to je potreban kvalitetan sadrzaj, koji ovde nedostaje u dovoljnoj meri. I sta ti to razvijas u NMS i iz cega trebas da se izvlacis kada radis jedne te iste jednostavne akcije iznova i iznova, ne mozes da pogines ni da se trudis..

Sto se tice ucenja napamet, to je obicno slucaj u nekim linearnim platformicama, avanturama, ili nekim deonicama kao sto su boss bitke. Takve igre nemaju replay vrednost, ali ponekad volim da im se vratim zbog dobre price, atmosfere, itd..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Andross (14.8.2016), doctor (13.8.2016), Leonida (13.8.2016), M.C. (13.8.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com