Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.2.2009, 16:42   #1
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Problem sa rezanjem (Pioneer 110D)

Ja imam neki drugi problem s rezanjem.. Kada ubacim DVD da se reze brzina ne prelazi 5x, nekad prosecno bude oko 3x. Do DVD-a nije zato sto sam 4 vrste probao i uvek je ista brzina, a namestim brzinu rezanja nekad 16x, nekad 12x. Onda do programa nije, zato sto sam probao ja mislim 3 programa i uvek isto (Nero 2 verzije, burnXP tako nesto, ashampoo 8). Sad jedino ostaje hardware (DVD rom). DA napomenem da sam upgrade-ovao firmware na naj noviju verziju iz 2006. Koliko se meni cini CD normalno reze, samo sam jednom koristio CD pa se ne secam. E sad ne znam da li je do tog firmware-a sto sam update-ovao ili je mozda "prljav" DVD rom, laser ostecen... ili sta??
Ako je firmware, moze li da se downgrade-uje (procitao sam negde da ne moze), takodje sam primetio da mi se ono "current region" promenio sa 5 na 4 remaining-a, ali mi i dalje stoji Region 2 (pogledao sam na listi i Yugoslavia se nalazi na tom regionu) i zanima me ima li to nekog uticaja (ja mislim da nema)? Onda ako je prljav DVD rom, moze li da se ocisti nekako ili da ga nosim u servis?
Neki ce reci da kupim novi, ali bi hteo za sada da to saceka. Inace nemam nikakvih problema sa citanjem DVD-a, instaliranja, kopiranja itd. Samo rezanje.
Hvala
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2009, 18:33   #2
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Problem sa rezanjem

Koji rezac i koliko si diskova narezao do sada? Da je laser slab/prljav najverovatnije bi rezao otprilike isto brzo samo sto bi diskovi bili relativno necitljivi, tako da je stvar verovatno u losem firmware-u.

DVD region je tehnologija kojom velike filmske kuce muce korisnike i uskracuju im slobodu, pardon, to je jedan od nacina borbe protiv piraterije. Ovo je integrisano u firmware samog uredjaja i onemogucava gledanje DVD filmova sa diskova koji su iz drugog regiona. Korisnik moze da promeni svoju regiju i gleda strani DVD, ali moze da menja samo 5 puta.

Poslednja ispravka: nighthawk (9.2.2009 u 19:06)
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2009, 18:46   #3
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Post Re: Problem sa rezanjem

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
@dacajak

Koji rezac i koliko si diskova narezao do sada? Da je laser slab/prljav najverovatnije bi rezao otprilike isto brzo samo sto bi diskovi bili relativno necitljivi, tako da je stvar verovatno u losem firmware-u.
Uredjaj je Pioneer 110D, a narezao sam oko 200 diskova. Uopste nisam imao potrebe do sad da ga menjam. A da se downgrade-uje firmware, ne moze? Ima li neki nacin?
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2009, 23:08   #4
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Problem sa rezanjem

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Uredjaj je Pioneer 110D, a narezao sam oko 200 diskova. Uopste nisam imao potrebe do sad da ga menjam. A da se downgrade-uje firmware, ne moze? Ima li neki nacin?
Prvo promijeni granu sa napajanja (ako možeš) rezača. MAlo je glupo i nelogično, al dešavalo se da pomaže.

Moguće je da je do matične ploče i ata kabla (pozajmi tuđe pa probaj, instaliraj najnovije drajvere za matičnu)

Što se tiče firmvera, nema potrebe da ga downgraduješ, isto će ti biti.

Ako neće ni sa promjenom softvera, onda je def do njega, faličan primerak i nemamu pomoći...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
dacajak (9.2.2009)
Stara 9.2.2009, 23:19   #5
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Problem sa rezanjem (Pioneer 110D)

Da mu nije BIOS prebacio rezach u PIO mod ? Jesi to proverio, u BIOS-u se podeshava...
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
dacajak (9.2.2009)
Stara 9.2.2009, 23:47   #6
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Problem sa rezanjem (Pioneer 110D)

Hvala vam na odgovorima, sutra cu proveriti prvo kablove dok je ugasen, PATA-u (posto je stari rezac), napajanje i kad budem upalio odmah ulazim u bios da proverim. Inace u windowsu mi stoji UltraDMA 4.
Cujemo se sutra
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2009, 14:57   #7
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Problem sa rezanjem

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
. Ovo je integrisano u firmware samog uredjaja i onemogucava gledanje DVD filmova sa diskova koji su iz drugog regiona. Korisnik moze da promeni svoju regiju i gleda strani DVD, ali moze da menja samo 5 puta.
90% evrope je u Regionu 2, a ako je nabavio disk sa drugog kontinenta, to opet nije problem, postoje softverske alatke i player-i da se ta ogranichenja zaobidju (ja koristim SlySoft AnyDVD, savrsheno radi, chak moze i dosadne reklame da preskache koje dolaze na "kiosk DVD-ovima" ).

E sad, sve to mena veze sa rezanjem, vec se odnosi na reprodukciju DVD filmova sa zakljuchanim regionom...
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa driverom za monitor pharaon.92.bc ŠDK - Grafika 10 26.10.2008 17:24
Veliki problem sa Pioneer 215D SATA rezačem... matke Nosači podataka 7 2.7.2008 19:00
Problem sa internet konekcijom zoran-petkovic Internet tehnologije 4 13.6.2008 1:44
Problem sa DVD RW PIoneer 108 4P4CH3 Nosači podataka 2 18.11.2006 21:42
Pioneer dvd/rw dvr 110d PROBLEM?! polarnimeda Kvarovi 12 31.3.2006 21:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com