Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Pregled rezultata glasanja: Da li ste za vise zena na forumu?
Da 198 90,00%
Ne 8 3,64%
Mozda 14 6,36%
Glasova: 220. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.2.2006, 10:30   #21
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zene u forumu !? DA ili NE ?

Jedna potpuno nepotrebna tema sa jednim potpuno besmislenim pitanjem. Mislim, wtf "Da li ste za više žena na forumu ?", šta reći osim, who cares. Ja sam za to da ima što više članova na forumu, jer je tako veća šansa da će nekome biti rešen problem, kao i da će biti pokrenuta neka zanimljiva diskusija, a koliko će biti žena, a koliko muškaraca je totalno irelevantna stvar. Mislim, ako neko dolazi na forum samo da bi našao sebi "ribu" (da, takvi obično devojke nazivaju ribama :S), onda taj treba da poseti lekara
Uopšteno, meni lično nije bitno da li odgovaram na pitanje ženskog ili muškog člana foruma, niti da li na moje pitanje odgovara muško ili žensko, i na takve stvari obraćam pažnju samo iz razloga da se ne bih obratio nekome u pogrešnom rodu
Inače, dosta mi je zanimljiv ceo taj fenomen, muško-ženskih odnosa na forumima. Recimo, ima ljudi koji izbegavaju da odgovaraju na početnička pitanja kada je muškarac u pitanju, ali ako je žensko, polomi se njih 10 da odgovori. Pa šta reći o takvima, osim "Šta se bre pržite majmuni ?". Takođe, dešavale su se i situacije u kojima su se muškarci "maskirali" u žensko (nataknu sebi neki ****zovan ženski nick) i onda dođu na forum da postave pitanje (takvi se obično i jave samo jednom dvaput dok ne reše problem) i što je najgore obično im to i uspeva, jer ima majmuna koji će da pohitaju u pomoć
Šta hoću da kažem ? Treba biti ono što jesi i treba biti dosledan. Ako si došao da pomažeš ljudima, pa pomaži onda svima bez izuzetaka. Ako si došao da potražiš rešenje za svoj problem, pa poslušaj i muško i žensko, čak je veća šansa da od ženskog dobiješ tačniji odgovor, jer su ipak žene malo manje sklone lupetanju i retko će se javljati, ako nešto stvarno ne znaju. Mislim, neće niko navući bilo čije simpatije time što će juriti po forumu žene i rešavati im probleme, a ostale potpuno ignorisati...a ako nekome budete interesantni...paaaa...stići će već neki PP, ne ?
Marko_L je offline  
Stara 9.2.2006, 13:32   #22
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Zene u forumu !? DA ili NE ?

To je jednostavno fazon "zene i tehnika ne idu zajedno", zasto je to tako ne znam, ali treba to promeniti, "nesto slicno kao muskarci i sminka, kozmetika, moda" ,(morate priznati da oni dizajneri, sminkeri i ostali nisi bas cisti), bitno je znanje, i glupo je ocenjivati nekoga na osnovu pola, narocito na forumu, ako ti pruzi pomoc u resavanju nekog problema, sta sad ima da se mozga jel' zensko ili musko... glupi stereotip

I sto kaze Marko, ako te neko interesuje, posaljes pp...
DorianGrey je offline  
Stara 9.2.2006, 14:45   #23
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.168
Zahvalnice: 652
Zahvaljeno 1.364 puta na 700 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Zene u forumu !? DA ili NE ?

Ja sam za!Ko kaze ne sledi
Andross je offline  
Stara 9.2.2006, 14:48   #24
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zene u forumu !? DA ili NE ?

Citat:
I sto kaze Marko, ako te neko interesuje, posaljes pp...
Ali bez obzira šta kaže Marko, nemojte sve da shvatate bukvalno. Ne želim PP-ove eksplicitnog sadržaja u svom Inbox-u
Marko_L je offline  
Stara 9.2.2006, 14:54   #25
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Zene u forumu !? DA ili NE ?

Da, zašto ne?
vladale je offline  
Stara 9.2.2006, 15:39   #26
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE ?

Žao mi je Marko ne mogu da se prepoznam u jednom delu teksta. Meni jednostavno nije svejedno kome odgovaram na forumu kada je polna strukutura u pitanju - za mene muškarci su vazda bili jači, a žene lepši (i nežniji) pol, stoga ću muškom članu da odbrusim i da oštrije prigovorim, a ženskoj osobi nikad; sve za jednu potpuno istu stvar. tu pitanje inteligencije i naučnih istraživanja na bazi "ko može šta spretnije i gde se bolje snalazi" padaju u vodu. Ženska persona može da nauči isto tako dobro da se snalazi za računarom kao i suprotan pol, tako da je ta vrsta diskriminacije skroz besmislena. Ali žene, hvala bogu, nikako ne mogu biti u istom košu sa muškarcima (bar one koje drže do svoje ženstvenosti i prefinjenosti).

Tako da, Urke, ima da se polomim i satrem oko ženske osobe sa sve onim nedostacima u argumentima .
I da, naravno da želim napunjen PM box sa eksplicitnim sadržajem.
Magneto je offline  
Stara 9.2.2006, 16:06   #27
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE ?

Auuu, Magneto, nisi ti lepo svatio konstrukciju To što ćeš da pomogneš ženskoj osobi ne znači da ćeš da pogineš zbog nje. Mislio sam na ono "ratovi su se vodili zbog žena..."

Evo tri žene (dobro, devojke) koje sam upoznao na netu, a koje su bolje u pojedinim IT oblastima od 90% muškaraca koji se busaju u grudi da su eXPerti:
Ivana - CAD
Lilit - mreže
Aneley - grafika

E sad, činjenica je da većina žena na netu "postavlja glupa pitanja", ali to dolazi do izražaja zato što su žene u manjini. Mnogo je veći problem, a prividno zanemarljiv, što mnogo više muškaraca postavlja debilna pitanja , ali muškaraca je mnoooooooooogo više na netu pa količina iskusnijih prividno potire masu početnika (kako se dekodira ROT13?!)
urke je offline  
Stara 9.2.2006, 18:03   #28
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.750
Zahvalnice: 4.572
Zahvaljeno 2.640 puta na 1.582 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE ?

Naravno da DA.Ali izuzetno glupa tema.Pa nije kompjuter rezervisan samo za muski pol.Da nije smesno bilo bi zalosno.
todos je offline  
Stara 9.2.2006, 19:00   #29
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE ?

Sad, cudno pitanje i jos cudniji odgovori.

Naravno da su zene daleko inferiornije (globalno) u pogledu shvatanja racunara, kao sto smo mi daleko podredjeniji u pogledu kukicanja.
Ponekad mi se stvarno smuci kad cujem rec diskriminacija. Pa ko vam brani, sedite za racunar i ucite, a ne ko moje kolegnice koje nista ne zanima sem DX-Ball-a. Jos me vise nerviraju likovi koji teraju zene da se bave time.

Sad, ako udjemo dublje u problematiku, mislim da postoje generalno oblasti racunarstva u kojima su zene bolje (brzo kucanje, uvek cisti monitori i td ), zatim oblasti u kojima su jednaki sa muskarcima (graficki dizajn, recimo) i najzad oblasti u kojima su muskarci superiorniji (sve ostalo ).
Ono sto najvise smeta muskarcima, kod zena koje koriste racunar,je strah da iste ne izgube deo zenstvenosti (cak paranoican strah). Tako je isto,predpostavljam, i sa zenama koje bi volele da vide muskarca kako pegla ali se nikada ne bi udale za takvog (bar vecina njih ne bi).

Drugo, nemojmo se lagati,kome to kod zene lepota nije bitna. Meni to prvo upadne u oci i vrlo je bitno da devojcica sa kojom sam bude lepa, pa tek onda pametna (ovaj drugi elemenat uopste nije presudan).

Na kraju, da li zena treba da bude na forumu?
Treba, svakako sto vise, ali ne zbog toga da bi raspravljale o svojim pravima, vec da bi ucestvovale u normalnom razgovoru sa ostalima.
Imzadi i jos poneke su jako dobar primer za to (moram da je pohvalim inace ce me lincovati ).
Mislim da je pitanje prilicno lose formulisano, ja bih to rekao ovako :
"Kada ce biti vise zena na forumu?"
bobi je offline  
Stara 9.2.2006, 19:11   #30
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.168
Zahvalnice: 652
Zahvaljeno 1.364 puta na 700 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE ?

Kao sto bobi rece pitanje nije dobro formulisano.Ko kaze da zene nisu dobrodosle.A jedina devojka na forumu koju znam je Imzadi.
Andross je offline  
Stara 9.2.2006, 19:44   #31
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Zene u forumu !? DA ili NE ?

Da,što više to boje Jedno tuce bi baš prijalo...
Šala na stranu,što da ne?Kome bi smetalo?Nikome.Eto na primer Imzadi je već dugo ovde,niti je iko rekao nešto protiv nje,a mogu da kažem da postavlja za nijansu bolje teme od ostalih.
Mogu da se kladim da pola foruma poznaje jako malo žena koje znaju da rade na kompjuterima(eto ja sve koje znam,ili igraju Simse,ili chatuju,nijedna ne zna nešto ozbiljnije da radi)I zato mi je drago da vidim neki žensku osobu na bilo kom forumu ove tematike.
P.S.Kakav je to sadržaj na pp?Ovde ima maloletnika
Carl Jonson CJ je offline  
Stara 9.2.2006, 19:48   #32
PhAnToM_LoRd
Član
 
Član od: 27.1.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 98
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku PhAnToM_LoRd Slanje poruke preko MSN-a korisniku PhAnToM_LoRd Slanje poruke preko Yahooa korisniku PhAnToM_LoRd
Exclamation Re: Zene na forumu !? DA ili NE ?

Ja bih se u potpunosti slozio sa poslednja dva posta (mislim da su to bili ANDROSS i bobi), i da diskriminaciju na osnovu polova treba, ako ne eliminisati, onda bar svesti na najmanju mogucu meru.
Sto se dama i racunara tice, ja se zabavljam sa jednom devojkom iz Makedonije (necete verovati, ICQ), i zbog te iste dame sam vadio pasos, i prvi put krenuo preko granice... . A lepa... Inteligenta... Pa jos i programer... Ma, cudo Bozije... No dobro... Malo sam skrenuo, ali poenta je da nista ne fali dami za racunarom, kao ni meni samom kada sam u martu 2001. ostao bez supruge, (duga i ruzna prica), ali sam nekako izasao na kraj sa malisom koji je tada imao 13 meseci... Zamislite mene, jednom rukom ljuljam krevetac, drugom vozim peglu, a veci deo vremena, preko pegle buljim u SK...
PhAnToM_LoRd je offline  
Stara 9.2.2006, 20:08   #33
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE ?

Predrasuda ce uvek biti. I nisu samo momci skloni njima...svaka medalja ima 2 strane. Sto se mene tice, i meni je draze ako devojka poznaje materiju, al ako ne poznaje, a oce da nauci, ni to nije lose
Shang Tsung je offline  
Stara 9.2.2006, 20:21   #34
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE ?

Citat:
ANDROSS kaže:
A jedina devojka na forumu koju znam je Imzadi.
Pogledaj dole u rodjendane,tu je i Natalinna.Danas devojci rodjendan,a ti to nisi primetio .Cccc
TheProphecy je offline  
Stara 9.2.2006, 21:14   #35
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Zene u forumu !? DA ili NE ?

Citat:
Imzadi kaže:
Pa, ima ih. Za sada znam za sebe, još jednog člana i Iris (koja je moderator na forumu). Pošto sam stalni član na forumu, to su jedine žene/devojke koje "viđam"...
Još ako volite i fudbal...
Propeler je offline  
Stara 9.2.2006, 22:14   #36
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Zene u forumu !? DA ili NE ?

Citat:
Propeler kaže:
Još ako volite i fudbal...
A još i ako znamo da popravljamo kola, malo oko struje, sečemo drva, radimo sklekove i zgibove, boksujemo, pijemo pivo do iznemoglosti, kladimo se... pa uz to još i pranje sudova, peglanje, čišćenje...

Hm... otprilike bi tako izgledala savršena žena za svakog muškarca.
Nema šta, baš si/ste skromni!
[Imzadi] je offline  
Stara 9.2.2006, 22:19   #37
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE ?

Šta reći? Da li sam za žene na forumu? Pa i jesam i nisam, zato sam stavio možda. Meni je pomalo na neki način čudno-simpatično kad vidim devojku za kompom, jer toga kod mene skoro da i nema. Znam i ja neke devojke ovde na forumu (samo nikove, jel), eto Imzadi i još po neke, ali ja na to gledam kao da su i muškarci. Žensko-muško, svejedno, samo da se fino slažemo, i sve je kul.
hacker_aca je offline  
Stara 9.2.2006, 22:23   #38
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Zene na forumu !? DA ili NE ?

Aco, ti si moj idol!

Ponekad me začudi da umeš vrlo često da razmišljaš zrelije od nekih koji su od tebe stariji... A imaš samo 15 godina...
[Imzadi] je offline  
Stara 9.2.2006, 22:24   #39
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Zene u forumu !? DA ili NE ?

Citat:
Imzadi kaže:
A još i ako znamo da popravljamo kola, malo oko struje, sečemo drva, radimo sklekove i zgibove, boksujemo, pijemo pivo do iznemoglosti, kladimo se... pa uz to još i pranje sudova, peglanje, čišćenje... :
Hm... otprilike bi tako izgledala savršena žena za svakog muškarca.
Nema šta, baš si/ste skromni!
Nikako!
Mozda za neke latentne gay muskarce bi tako bile privlacne, za normalne nikako.

Drzite se vi samo onoga sto volite, najprirodnije je tako...
bobi je offline  
Stara 9.2.2006, 22:26   #40
REDisLAW
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Somewhere in the red land...
Poruke: 947
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 37 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku REDisLAW
Arrow Re: Zene na forumu !? DA ili NE ?

I am in! Daj ljudi pustite damu da malo diše. Svaki drugi post je njen...
REDisLAW je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avatari na forumu Sasa Forum o forumu 1 16.1.2007 18:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com