Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.5.2024, 2:40   #61
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 780
Zahvalnice: 546
Zahvaljeno 181 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Ghost of Tsushima

Citat:
BiTrAtE kaže: Pregled poruke
Ima neki fix da igra probije zakucanih 60fps?vsync mi je na off i dalje je zakucana igra u 60fps.
Mozda da ti je ukljucen 'dynamic resolution scaling' u opcijama pod Display ili je negde drugde ograniceno na 60. Ja sam stavio na 72fps posto je zlatna sredina jer monitor na 144hz .Nema problema da ide iznad 60fps igra nije zakljucana sama po sebi .
-
Pozotivno me iznenadilo sto sporedni kvestovi lepo uradjeni. Uvek se nesto desava nije donesi-odnesi lenja struktura.
Mapa i navigacija da , konvencionalno Ubi softcore resenje ali da je hardcore istrazivanje ipak za igru gde nema zmajeva, magije i puno oruzija a treba da ima uspeh kod velikog broja publike nije cudno.
Sve ostalo je meni i vise od ocekivanog a ocekivao sam mnogo.

Prva verzija koja je izalsa sa "scene' nije dobra i bas nesto sa kontrolorem.Zato je izasla druga od druge ekipe. Sto se ne desava sem ako ovi koji prvi izbace ne naprave gresku.
Pa ako imate problem sa kontrolorom mozda je to , ne znam ali nije stetno napomenuti .

Zalazak sunca negde iko 5 uvece bozanstven. Najlepsi deo igre. Pa jos Standoff po opalom zutom liscu koje ceka da bude isprskano krvlju osvajaca ili mladog vlastelina ratnika .

PS-Kontrole us odlicne za mis i tastaturu samo treba jednu po jednu rasporediti po zelji kako se otvara igra . Blok na desni klik , dodge na spejs, spcijalne sa V na Q itd i bude ekstra

Poslednja ispravka: Koreli A. (19.5.2024 u 3:20)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
BiTrAtE (19.5.2024)
Stara 20.5.2024, 11:22   #62
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.032
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 241 puta na 136 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Ghost of Tsushima

Pikao sam je sada za vikend. Slažem se sa Džonijem, malo je repetetivna. Razumem da postoji jako veliki fanbejs japanske, odnosno azijatske kulture, ali ne vidim ovde baš veliku šarolikost, kako sam uglavnom čitao i slušao o njoj.

Pretpostavljam da je priča jaka, kombat sistem je veoma interesantan, ali kvestovi su manje-više isti, barem za sada. Nastaviću da je igram, naravno, daleko od toga da je loša, ima svoje kvalitete, ali ne vidim baš šta je remekdelično u njoj.

Uključen mi je i japanski jezik, pa čak povremeno uključim i Kurosawa mode, da me pukne jači filing.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2024, 19:29   #63
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 780
Zahvalnice: 546
Zahvaljeno 181 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Ghost of Tsushima

Ima problem kao sve igre ovog tipa sto sporedni sardzaj razvodnjava glavni.

Sporednjaci nisu ni blizu klasicnog filera donesi odnesi, skupi 3 ,nadji 5 ali opet nemaju snagu da te nateraju da se povezes sa likovima i radnjom koliko bi zeleli.

Za sada koliko vidim a jos sam u prvom cinu ni do pola , (ali vec 5,6 glavnih i preko 10-12 sporednih plus 10ak lokacija za oslobadjanje ) glavni su daleko filmskiji i daleko bolja drama .Bas ko dobar film. To nestane u moru dobrog ali ne na istom nivou sadrzaja .

Od ovakvih igara jedino je za sada Witcher 3 uspeo da prebrodi to. Da uveze sporedne i glavne aktivnosti kroz likove, kroz glavni lik, svet i sve ostalo na taj nacin da emotivno uvuce igraca bez obzira da li se neki NPC pojavljuje u jednom kvestu ostaje upamcen. Delom sto nije bilo kalkulacija ni rezervi nego su pisci oslobodili ruku .

Cak i RDR2 nije to resio ni blizu kao W3.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
Laskaris (22.5.2024), tommy gun (21.5.2024)
Stara 21.5.2024, 11:39   #64
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.032
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 241 puta na 136 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Ghost of Tsushima

I Batman Arkham je imao fine sporedne misije, ali da, u pravu si, Witcher 3 je odlično uvezao i upakovao sa main story.

Ovde su evidentno glavne i sporedne misije dva odvojena sveta.

Iskren da budem, malo mi se smučio open-world koncept; koliko sam ranije bio lud za takvom vrstoma igara, sada odjednom imamo hiperinflaciju takvih igara. Odjednom sada svaka igra ima RPG elemente, možeš da ideš gde hoćeš, da radiš šta hoćeš, i tako trošiš svoju volju, energiju i prvi talas zainteresovanosti na sakupljanje pečuraka i jurenje generičnih NPC-eva.

A možda sam i samo omatorio, pa nemam mnogo više vremena za višesatna ludovanja.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku tommy gun na korisnoj poruci:
Koreli A. (21.5.2024), player1 (26.5.2024)
Stara 21.5.2024, 11:58   #65
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.964
Zahvalnice: 364
Zahvaljeno 363 puta na 319 poruka
Određen forumom Ghost of Tsushima

Probao malo na mojoj kanti od konf i radi odlicno na 1080p native high podesavanja i naravno izgleda prelepo.... Ali mi kontrole bas smetaju na tastaturi su lose rasporedjene moracu da ih malo preraspodelim kako mi odgovaraju...

Sent from my SM-A546B using Tapatalk
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2024, 13:36   #66
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.530
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 336 puta na 207 poruka
Određen forumom Re: Ghost of Tsushima

Teraju ljude da skidaju pirate i onda se čude što piraterija ne može da nestane ili bar značajnije suzbije. Mnogo puta već viđeno.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2024, 14:24   #67
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.609
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 428 puta na 276 poruka
Određen forumom Re: Ghost of Tsushima

Piraterija je baš značajno suzbijena. Baš tamo gde su najviše i kukali o pirateriji.

To što mnoge igre sada nisu vredne ni piraterizovanja je druga stvar.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2024, 16:25   #68
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.453
Zahvalnice: 1.629
Zahvaljeno 11.051 puta na 7.072 poruka
Određen forumom Re: Ghost of Tsushima

Toliko im je naštetilo uvođenje obaveznog PSN naloga, da je GoT Sony igra na Steamu sa najvećim brojem concurrent igrača ikada.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2024, 19:39   #69
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.964
Zahvalnice: 364
Zahvaljeno 363 puta na 319 poruka
Određen forumom Re: Ghost of Tsushima

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Toliko im je naštetilo uvođenje obaveznog PSN naloga, da je GoT Sony igra na Steamu sa najvećim brojem concurrent igrača ikada.
Pa verovatno su i znali da ce te zemlje koje su izbacene da ionako piratizuju igru u velikom broju pa im je gubitak ionako minimalan...

Sent from my SM-A546B using Tapatalk
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2024, 19:59   #70
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.610
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.525 puta na 4.022 poruka
Određen forumom Re: Ghost of Tsushima

Da je sve tako crno/bijelo i nije. Capcom ima interesantan slajd iz svoga finansijskog izvjestaja



Da zemlje koje su izbacene nisu bitne onda ni izdavaci kao Capcom ne bi obracali paznju. Ali kako se vid iz tog slajda njima je svaki region vazan i prate trendove rasta. Zato im je po prvi put u istoriji digitalna prodaja bila veca na PC-ju nego na konzolama u poljednjem kvartalu. Takodje smatraju PC primarnom platformom. Sve ove kompanije hoce RAST, a to ne moze da se postigne bez ekspanzije u regione gdje potencijal za maksimalnu mogucu prodaju nije dostignut.

Takodje ova brojka od 77K istovremenih korisnika jese dobra, ali ko kaze da ne bi bila 100K da je igra sdostupna u svim regionima?
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
MARE GSX R (21.5.2024)
Stara 21.5.2024, 22:18   #71
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.551
Zahvalnice: 1.228
Zahvaljeno 1.371 puta na 727 poruka
Određen forumom Re: Ghost of Tsushima

Dobro, polako, biće.
Sony je, da tako kažem, tek skoro otvorio vrata svojim igrama na PC-u, ima vremena da uvide da greše i da mogu da zarade još više.
I ne, ne branim ih, kretenski je ovo što su uradili, ali jbg...
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2024, 8:23   #72
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.453
Zahvalnice: 1.629
Zahvaljeno 11.051 puta na 7.072 poruka
Određen forumom Re: Ghost of Tsushima

Na quarterly sheetu mnogo lepše izgleda kad dobiješ novih 150k PSN naloga, nego kad prodaš 50k kopija više, jer je ovo prvo kao long-term growth, a ovo drugo short-term financial gain. Akcije porastu, a CEO dobije veći bonus.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2024, 8:29   #73
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.610
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.525 puta na 4.022 poruka
Određen forumom Re: Ghost of Tsushima

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Na quarterly sheetu mnogo lepše izgleda kad dobiješ novih 150k PSN naloga, nego kad prodaš 50k kopija više, jer je ovo prvo kao long-term growth, a ovo drugo short-term financial gain. Akcije porastu, a CEO dobije veći bonus.
PSN korisnici koji ne trose novac na PSN-u su beskoristan broj.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Laskaris (22.5.2024)
Stara 22.5.2024, 8:36   #74
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.453
Zahvalnice: 1.629
Zahvaljeno 11.051 puta na 7.072 poruka
Određen forumom Re: Ghost of Tsushima

Apsolutno se slažem, ali to neće pisati u reportu. I o tome će verovatno da razmišlja neki budući CEO, a ne ovaj aktuelni kome su bitne samo brojke, makar bile i prazne.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2024, 8:49   #75
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.610
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.525 puta na 4.022 poruka
Određen forumom Re: Ghost of Tsushima

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Apsolutno se slažem, ali to neće pisati u reportu. I o tome će verovatno da razmišlja neki budući CEO, a ne ovaj aktuelni kome su bitne samo brojke, makar bile i prazne.
Pa i ne bas. Problem PlayStation divizije je profitabilnost. Zaradjuju oni vise nego sto trose ali ta zarada je minimalna u odnosu na koliko trose. Ako PSN brojke odu gore, a profitabilnost ostane ista opet ce neko unutar kompanije da postavlja pitanja.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Laskaris (22.5.2024)
Stara 22.5.2024, 9:46   #76
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.269
Zahvalnice: 683
Zahvaljeno 1.222 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Ghost of Tsushima

Citat:
tommy gun kaže: Pregled poruke
Pikao sam je sada za vikend. Slažem se sa Džonijem, malo je repetetivna. Razumem da postoji jako veliki fanbejs japanske, odnosno azijatske kulture, ali ne vidim ovde baš veliku šarolikost, kako sam uglavnom čitao i slušao o njoj.

Pretpostavljam da je priča jaka, kombat sistem je veoma interesantan, ali kvestovi su manje-više isti, barem za sada. Nastaviću da je igram, naravno, daleko od toga da je loša, ima svoje kvalitete, ali ne vidim baš šta je remekdelično u njoj.

Uključen mi je i japanski jezik, pa čak povremeno uključim i Kurosawa mode, da me pukne jači filing.
Sve te igre azijata su uglavnom dosta repetitivne. NioH ima sto puta bolji borbeni sistem od Souls igara (koje imaju zapravo los do osrednji borbeni sistem) ali je repetitivan do bola i ima kretenski loot sistem koji zasipa igraca sa milion komada itema.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2024, 10:44   #77
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.609
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 428 puta na 276 poruka
Određen forumom Re: Ghost of Tsushima

Neko bi rekao da je izjava krajnje rasistička...

Nioh jeste neki soulslike ali mnogo više akciono koncipiran sa svojim načinom progresije u vidu misija koje biraš na mapi, lutovanja i borbom koja kasnije više liči na neki devil my cry nego na bilo šta što je souls.Oba sam odigrao i oba su dobra, ne bih rekao repetitivna, samo nekako nezahvalno koncipirana.Wu long već nisam mogao da igram baš zato što je skoro isto koncipiran kao Nioh i kod njega mi je to već zasmetalo.

Sekiro nije ni malo repetitivan...

GoT je prosto igra koja je napravljena kao ubijeve igre, kao Horizon i kao takav ne može da bude drugačiji.Ipak, GoT za razliku od ubijevih igara ima odličnu filmsku glavnu priču, ima jako dobre sporedne misije za likove koje upoznaješ tokom glavne priče, kvestovi sa lisicima, haiku pozeijom, sečom bambusa iako su repetitivni itekako su drugačiij u odnosu na takve kvestove u drugim igrama, odličnu borbu, pogotovo jedan na jedan sa mini bosevima... igra je prava bonbonica bez obzira na repetitivnost koju sa ovakvim konceptom nije moguće izbeći.Pa ta japanska kultura, čast, sve to...
Igra par ekselans za razliku od većine igara koje je konceptom iskopirala.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2024, 11:07   #78
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.269
Zahvalnice: 683
Zahvaljeno 1.222 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Ghost of Tsushima

NioH te baca bukvalno na iste mape (ok, mnogo toga je opciono ali bolje bi bilo da odradis jer je igra brutalno teska), ima zilion miliona istih neprijatelja ali je borbeni sistem san snova i bossovi su odlicni.
Meni je Ninja Gaiden mozda i najbolja igra tj ciklus "borbenog tipa". I Devil May Cry je vrh igra a bogami i Bayonetta (sad ce neko da kaze QTE borba ali do QTE trenutka treba stici a to nece da moze samo nasumicnim stiskanjem tastera). Od Souls igara trojka je skroz dobra. Odlican je i Sekiro. Od starih naslova Severance: Blade of Darkness.
Od novijih: the Surge iako zna da bude frustrirajuce tezak, Lords of the Fallen, Steelrising i donekle LoP (samo poceo, mozda nastavim). GoT tek treba da igram.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2024, 11:21   #79
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.895
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 496 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Ghost of Tsushima

Kao i u Horizonu, Spidermanu i ostalim igrama, ne morate da radite sporedne misjije, niste obavezni niti vas neko tera na to.
Uzivajte u lepoj prici, predjite kampanju i eventualno poneka sporedna misija.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2024, 11:44   #80
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.405
Zahvalnice: 4.535
Zahvaljeno 3.858 puta na 2.402 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Ghost of Tsushima

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
PSN korisnici koji ne trose novac na PSN-u su beskoristan broj.
Ne bih bas rekao da je beskoristan, PSN se kao i gomila drugih aplikacija i servisa koristi za trgovinu podataka.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
buraz (22.5.2024)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ghost of Tsushima dex3108 Konzole 130 18.3.2024 1:43
Sniper Ghost Warrior 3 Žexonije Akcione igre 55 18.9.2017 23:44
Ghost Imaging Laptopa GameMaster Prenosni računari 2 12.11.2015 22:13
Norton Ghost ? Captain Jack Sparrow Aplikativni softver 43 23.3.2009 0:31
Ghost 64-bit edition jozvan_Kg Operativni sistemi 4 1.12.2008 18:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com