Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrici Test Drive

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.11.2012, 9:53   #21
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Lg ips277-razocarenje u sk!!!

Evo jos jedan tekst gde se pominje ta ivica http://multimedia.benchmark.rs/monit...latron_ips277l
Citat:
Ako ste nekada upisali oznaku ovog modela u Google pretraživač, velika je verovatnoća da ste naišli na njegovu "aferu" o debljini okvira. Glavna zabuna je nastala sa tvrdnjom LG-a da je okvir tanak samo 1.2 milimetara, što zapravo i jeste i nije tačno. Tačno je da postoji plastika na ivicama ekrana te debljine, ali se takođe nalazi i dodatni neupadjivi crni deo koji je širok oko 11 milimetara, što čini okvir debelim oko 12 milimetara. Ovo zapravo i nije toliko loše, ali problem je bio u tome što su promotivne fotografije monitora bile obmanjujuće i predstavljale okvir tanjim nego što zapravo jeste. Popričali smo sa LG predstavnikom o ovoj materiji i rečeno nam je da pokrenut proces povlačenja netačnog reklamnog materijala, i ispravljanju ove greške.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 9:55   #22
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 927
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Lg ips277-razocarenje u sk!!!

Pa šta nije jasno?
Čovek hoće bez ivice, kao na slici, dobije sa ivicom.

Ja bih popi#deo.

Danas te lažu i kradu na svakom koraku, koliko god ko može..
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 11:31   #23
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Lg ips277-razocarenje u sk!!!

Bacite pazljiv pogled na ovu sliku:


Iz prve, cinice vam se da je okvir stvarno 1.2mm. Narocito zbog plastike kako je uradjena na donjoj ivici, da daje takav utisak.

Pogledaje pazljivije, ili povecajte kontrast na svom moinutoru, i videcete da postoji jos jedna deblja ivica unutra (oko 11mm), koje je jedva vidljiva na ovakvoj slici.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Mario Pavićević (12.11.2012)
Stara 12.11.2012, 11:37   #24
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Lg ips277-razocarenje u sk!!!

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
KING JACK ima pravo, nameravao covek da pukne vece novce na monitor za koji proizvodjac tvrdi da je to sto nije i jos kad ga njegov omiljeni reviewer ne prikaze onakvog kakav jeste onda normalno da je covek izfrustriran. Cak su i ovi sa itsveta primetili to vezano za debljinu ivice http://www.itsvet.com/tekst/lg-flatron-ips277/6451/
Ali dobro, verovatno se onaj ko je radio opis nije drzao slogana pod kojim LG reklamira doticni monitor vec je imao pristup opisu kao za standardan monitor.
Ja i dalje ne razumem kako je u casopisu je prosla slika, a da se na njoj ne vidi unutrasnji ram.

To je stvarno propust redakcije, i onoga ko god je montirao sliku u casopisu*.



*Pretpostavljam da je uzeo gotovu marketinsku sliku od LG-a (gde je monitor predstavljen lazno, bez unutrasnjeg okvira), i samo zalepio naslovnu SK, bez da je gledao kako monitor izgleda uzivo, i da tako ne moze da se vidi golim okom.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 12:23   #25
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom

Well, po mom skromnom misljenju, pri testu ovog monitora napravljen je propust od strane SKa. Ipak je trebalo da se skrene paznja na ovaj sramni potez LGa, posto verujem da oni koji bi se odlucili za ovaj monitor, to bi uradili pre svega upravo zbog tog (ne)postojeceg okvira. Ipak je SK casopis za ,,malo upucenije" i ne bi trebalo da svoje tekstove spusta na nivo reviewova ,,igrica i gedzeta" koje mozemo citati u dnevnim novinama.
Just my 2 cents

Sent from my SK17i using Tapatalk
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 13:10   #26
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Lg ips277-razocarenje u sk!!!

Za stvari koje ćeš gledati, svakako je bolje kupovati uživo, nego preko neta. Druga stvar je grafička, ubodeš i to je to :P
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
Bokile (15.11.2012)
Stara 12.11.2012, 13:29   #27
ivicagmc
Član
 
Član od: 6.1.2011.
Lokacija: Smorbor
Poruke: 373
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 78 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Lg ips277-razocarenje u sk!!!

I ja sam razmišljao da uzmem isti tip ali manji model od 23'. Prvo što sam video kada sam ukucao IPS237L-BN na youtube je bilo HUGE RIP-OFF, consumer warning, itd. Jako sam razočaran u LG i u ljude u redakciji koji su radili review, jer nisu napisali ono najvažnije što sam skontao u privih 1min pretrage na google i youtube. Njihovi opisi su sada jako, ali baš jako izgubili na težini, jer nisu ispunili svrhu a to je da kupce navedu na prave i dobre stvari i DA IH NE DOVEDU U ZABLUDU o nekom proizvodu, što se očigledno desilo...
ivicagmc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 15:04   #28
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Lg ips277-razocarenje u sk!!!

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Za stvari koje ćeš gledati, svakako je bolje kupovati uživo, nego preko neta. Druga stvar je grafička, ubodeš i to je to :P
Mislim da je najbolje pogledati kako to izgleda uzivo pa onda kupiti preko neta (osim ako postoji mogucnost da primerak koji kupujete isprobate u prodavnici, sto je retkost). Razlog je novi zakon, koji vam omogucava da stvari kupljene preko neta vratite u roku od 14 dana, bez objasnjavanja zbog cega vracate (npr. probijanje svetla na ekranu, prasina ispod stakla na ekranu tableta i slicne ,,normalne" stvari na koje vam nece priznati garanciju). Bio sam u prilici da se jednom pozovem na ovo pravo, i nisam imao problema. Sada IT robu iskljucivo preko neta kupujem, i za sada to lepo funkcionise.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
Bokile (15.11.2012), brada (9.8.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
KDE 4 razocarenje Covenant Slobodni softver 34 21.2.2011 20:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com