Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.12.2011, 23:49   #1
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Lightbulb Poklon dodatak uz SK - o čemu biste voleli da pišemo?

Uz januarski broj čitaoci su na poklon dobili i dodatak o Androidu. Pošto bi ovo trebalo da bude praksa i u narednim brojevima, pišite o čemu bi želeli da čitate ubuduće.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Eddy (29.12.2011), Lepi1 (31.12.2012), player1 (31.12.2011)
Stara 29.12.2011, 0:08   #2
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Poklon dodatak uz SK - o čemu bi ste voleli da pišemo?

Ja bih voleo da pravite male skole odredjenih programa ili programskih jezika. PHP naprimer. Ponajvise bih voleo da nastavite sa poducavanjem linuxa. Takodje bih dao sanse projektima sa mikrokontrolerima. Mislim da bi se MikroElektronika rado upustila u ovakav joint venture.
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 0:18   #3
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Poklon dodatak uz SK - o čemu bi ste voleli da pišemo?

Rado bi video jednu svešćicu gde bi bili opisani procesori od praistorije do danas. Kako rade?! Kako je moguće da je neki sporiji procesor brži od bržeg procesora. O keš memoriji... mnogo, mnogo stvari ima da se piše o procesorima. Ipak su oni i srce i mozak svakog kompjutera.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
stepanov (31.12.2011)
Stara 29.12.2011, 0:38   #4
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Poklon dodatak uz SK - o čemu bi ste voleli da pišemo?

LoL, ko da pratimo jedan drugog. Ljudi zbog takvih stvari upisuju fakultete. No ukratku ima dosta veze sa minijaturizacijom proizvodnog procesa i sa optimizacijom arhitekture mikroprocesora.
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 0:45   #5
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Poklon dodatak uz SK - o čemu bi ste voleli da pišemo?

Zavisi da li su vam ciljna grupa redovni čitaoci ili želite da privučete nove čitaoce.

U prvom slučaju bi to trebalo da bude uvod u neki programski jezik/web jezik, neki mini geek-rečnik ili pak nešto "stručnije" o nekoj računarskoj komponenti/delovima računara, nešto o servisiranju...

Može i mini-serijal o nečemu, tačnije da izlazi svaki mesec (ukupno 5-6 meseci) novo "poglavlje" i na kraju, sedmog meseca, uz časopis dođe neka vrsta korice u koju se ta "poglavlja" ubace kako treba i dobije se sažeta knjižica, pocket izdanje...

Ako su vam cilj novi čitaoci, onda ne znam šta da kažem... Možda nešto o ponašanju na netu, uputstvima i pravilima...?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 1:16   #6
wladimir98se
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Poruke: 166
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 43 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Poklon dodatak uz SK - o čemu bi ste voleli da pišemo?

Bilo bi lepo izdati Top 10 knjizicu RPG igara u periodu 2000-2010. Dakle opis 10 najboljih i najuticajnijih igara u tom periodu, igara koje su i danas aktuelne i koje su imale i imaju uticaj na igracku scenu. Sve to zacinjeno zanimljivim detaljima, ponekim statistickim podatkom i slicno. Dakle 10 najboljih koje svako treba da odigra.
Sledeceg meseca 10 strategija, pa 10 avantura..itd
wladimir98se je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 2:05   #7
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Poklon dodatak uz SK - o čemu bi ste voleli da pišemo?

Licno smatram da ako bi ikako mogli dodate tih par strana u casopis jer ko ce posle skupljati i ganjati ove svescice vec sam se latio coravog posla skupljanja casopisa jos i svescice da azuriram to bi bio kraj.

Uz sve postovanje wladimir98se-u ne bih vam preporucio da radite ovako nesto sa top 10 itd jer jedan pogresan korak i neko ce vam zapaliti redakciju

Ali ako ste bas utvrdili da bude svescica zalazem se da bude Svet igara kao sto je bio onomad sa Burning Crusadeom, ne mora da bude temtski po igri nego onako da ima svega pogotovo stvari koje nisu za Test Play to bi moglo da bude zanimljivo.

Naravno govorim ovo iskljucivo subjektivno jer je to jedno sto bih citao (naravno tu su i opisi hardvera ali za to imate i previse prostora u casopisu tako da nema poente) ove how to svescice nisam ni citao jer kad mi nesto zatreba to naucim ocas posla usmenim putem ili praksom. Ima i ljudi bas pocetnika koji vole nesto ovako obrazovno ali opet come on koliko mozete nekom nesto da objasnite na 10 strana A5 formata.

Ali opet ponavljam najbolje bi bilo da iskoristite taj papir i mastilo da ubacite jos jedan blok (16 strana?) u casopis i kakav god sadrzaj da vam se priprema stavite tu, prilicno sam siguran da je tako lakse za sve.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 2:19   #8
krahi
Član
 
Član od: 16.5.2007.
Poruke: 48
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Poklon dodatak uz SK - o čemu bi ste voleli da pišemo?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Može i mini-serijal o nečemu, tačnije da izlazi svaki mesec (ukupno 5-6 meseci) novo "poglavlje" i na kraju, sedmog meseca, uz časopis dođe neka vrsta korice u koju se ta "poglavlja" ubace kako treba i dobije se sažeta knjižica, pocket izdanje...
krahi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 2:38   #9
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Poklon dodatak uz SK - o čemu bi ste voleli da pišemo?

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Ali opet ponavljam najbolje bi bilo da iskoristite taj papir i mastilo da ubacite jos jedan blok (16 strana?) u casopis i kakav god sadrzaj da vam se priprema stavite tu, prilicno sam siguran da je tako lakse za sve.
Nisam nadležan, niti nešto naročito upućen u detalje, ali mislim da je tehničkim uslovima predviđeno da to bude u ovoj formi (kao poseban dodatak). To nije odluka SK-a, nego Politike. I meni kao čitaocu je lakše da skladištim samo redovne brojeve i slažem se da bi to bilo praktičnije rešenje, ali tako je kako je.
Jako mi je drago što se ovoliko ljudi odazvalo u ovako kratkom roku i nadam se da će biti još mnogo predloga. Hvala svima koji se trude da SK bude još bolji.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 15:38   #10
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Poklon dodatak uz SK - o čemu bi ste voleli da pišemo?

Voleo bih da vidim mnogo vise testova hardware-a u SK-u i mnogo manje reklama. To je sve.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku altec.gs na korisnoj poruci:
Strider (25.5.2012)
Stara 29.12.2011, 19:31   #11
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Poklon dodatak uz SK - o čemu bi ste voleli da pišemo?

Mislim da tako nesto za sada necemo videti, nazalost mora biti dovoljno sto makar nema reklama u samim tekstovima kao u ponekim privatnim casopisima koji se bore za opstanak u ova krizna vremena.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
altec.gs (30.12.2011)
Stara 30.12.2011, 1:36   #12
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Poklon dodatak uz SK - o čemu bi ste voleli da pišemo?

Citat:
eddy kaže: Pregled poruke
takodje bih dao sanse projektima sa mikrokontrolerima. Mislim da bi se mikroelektronika rado upustila u ovakav joint venture.
+1

Веома интересантна тема.
Раније је електроника била неодвојива од компјутера. Правили су компјутер Галаксију по упутству.
Данас да им даш диоду не би знали чему служи.

Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 12:03   #13
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Poklon dodatak uz SK - o čemu bi ste voleli da pišemo?

mislim da bi najkorisniji bili tekstovi o programskim jezicima, uvod u programiranje, neki primeri i tako to.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 19:57   #14
Vavilon
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 36 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Poklon dodatak uz SK - o čemu biste voleli da pišemo?

Ja sam odusevljen sa januarskim dodatkom, i voleo bi da u narednim mesecima vidjam nesto za Androide, ali bi ipak bilo bolje neke osnove za neki programski jezik
Vavilon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 20:40   #15
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Poklon dodatak uz SK - o čemu biste voleli da pišemo?

Naravno da su reklame neizbezne, znam to, but still.

Sto se hardware-a tice, mislim da bi jos jedno 10-tak strana zadovoljilo svacije potrebe.
Sto znaci, vise testova manje iscekivanih stvari kao sto su napajanja, kucista, hard diskovi, ssd diskovi, ventilatori, kuleri, itd..
Takodje bilo bi lepo videti vise testova vec izbacenih grafickih kartica, odnosno od svakog proizvodjaca svaki model koji izbaci(npr. Sapphire HD6850, Sapphire HD6850 Toxic, HD6850 Vapor-X, Dirt3,.). Na to mislim.

Ti testovi nisu niti komplikovani, niti ih je tesko ostvariti, a mnogo vise pomazu citaocima od nekih sklj testova nevaznih programa.

I'm all hardware baby!

PS: Vise testova igrara takodje je pozeljno.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku altec.gs na korisnoj poruci:
Flavio (30.12.2011)
Stara 30.12.2011, 21:04   #16
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Poklon dodatak uz SK - o čemu biste voleli da pišemo?

Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Takodje bilo bi lepo videti vise testova vec izbacenih grafickih kartica, odnosno od svakog proizvodjaca svaki model koji izbaci(npr. Sapphire HD6850, Sapphire HD6850 Toxic, HD6850 Vapor-X, Dirt3,.). Na to mislim.
Verovatno vec znas, ali TomsHardware to sasvim lepo obradjuje. Ja, licno ne bih voleo da se dodatak bavi testovima hardvera, a verovatno nece ni redakcija pristati na tako nesto.
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 21:30   #17
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Poklon dodatak uz SK - o čemu bi ste voleli da pišemo?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ako su vam cilj novi čitaoci, onda ne znam šta da kažem... Možda nešto o ponašanju na netu, uputstvima i pravilima...?
Heh, ovo je i meni palo na pamet, neki bonton o ponašanju na netu, šta je šta itd.
Veliki broj ljudi u Srbiji koristi računare i internet a blage veze nemaju o nekim osnovnim pojmovima ili ponašanju na istom. Naravno, oni su uglavnom na relaciji FB-YT i kada slučajno zalutaju negde totalno su sluđeni Znam ljude koji već više godina svakodnevno koriste računar i net, a ne znaju šta je forum ili blog.

Doduše, upitno je koliko bi ovakav dodatak bio koristan jer oni kojima je namenjen sigurno ne čitaju SK i slične časopise, a i kad bi dobili taj dodatak, sumnjam da bi ga pročitali (veoma mala želja za samousavršavanjem)
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 23:36   #18
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Poklon dodatak uz SK - o čemu biste voleli da pišemo?

To o "bon ton"-u msm da nije dobra ideja.Naprosto što većina tih kojima bi bila namenjena,na pomen SK lista (a tek 4uma ) tiltuju u taktu "geek,geek" .Pitanje da li bi se ko latio toga .


Btw,januarski dodatak je prijatno iznenađenje .
Korisno štivo za mene koji još koristim DumbPhone .

Za dalje,podržavam već date predloge na H/W temu .

Dodaci sa školama programiranja isl. nzm koliko bi bili opšte popularni.Msm da mi se još negde vucaraju dodaci o Ajax i PHP programima (od pre 2-3 godine),iz kojih nisam pročitao ni 2 stranice .

Na temu softvera možda bi bilo zgodno izdati par sveščica u smislu nekog opšteg pregleda,tematski.Ono,najpopularniji programi za obradu slika,pa za obradu videa,pa ... Za svaku oblast po jedna sveska,svaki program unekim osnovnim crtama pa ko iz toga vidi da ga nešto zanima neka kopa dalje po samom programu (FAQ,HELP,itd.).
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Flavio na korisnoj poruci:
stepanov (31.12.2011)
Stara 30.12.2011, 23:54   #19
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: Poklon dodatak uz SK - o čemu biste voleli da pišemo?

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Uz januarski broj čitaoci su na poklon dobili i dodatak o Androidu. Pošto bi ovo trebalo da bude praksa i u narednim brojevima, pišite o čemu bi želeli da čitate ubuduće.
Photoshop kurs for dummies (Illustator/Corel, Premiere/After Effects, InDesign...).
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2011, 10:07   #20
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Poklon dodatak uz SK - o čemu biste voleli da pišemo?

Sve zavisi sta ce biti fokus dodaka.

Da li se bavi samo ozbiljnim stvarima, ili moze da bude nesto kao Svet igara.

Evo predlog za oba.

1)
Skola modovanja racunara. Uz onoliko iskustvo od ranije, u modovanju kucista, nesto ovako moze da se napravi. Ne mora da bude ni samo klasicno modovanje, mogli bi da se ubace i zahvati tipa postavljanje vodenog hladjenja, kako srediti kabolove, ventilaciju i slicno.


2)
Opis gomile modifikacija (tj. modova) za razlicite video igre. Slicno kao "staro za novo", al u mnogo vecem obimu, i za sto siri obim igara.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Equilibrium (31.12.2011), Game fever (19.2.2012), ilija (3.4.2012), Lepi1 (31.12.2012), stepanov (31.12.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Po kojoj biste igri voleli da se snimi film, i zasto? Marko_L Kompjuteri i film 691 6.11.2015 15:17
Da li biste voleli da vidite neke bolje igre za telefone u Svetu kompjutera? Jimmy94 Tekstovi u SK 16 10.11.2009 3:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com