Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.3.2018, 13:24   #1781
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Jesi li uopšte probao Kaspersky free?

Evo ja ga teram nekih 200 dana i do sada mi se samo par puta pojavio unread news, dakle neki njihov bilten unutar aplikacije koji pročitaš i to je sve.

Niti ima reklama, niti pokušava da te zezne ko Avast da klikneš na nešto te ga onda ovaj nadogradi na full probnu verziju, samo taj bilten. Mislim da je bilo 4 vesti za tih 200 dana.

Ako je to cena proizvoda, a jeste, meni je to povoljno.

Windows defender? Da, popravio se značajno sa poslednjim Windows 10 1709 buildom, ali je ipak lošiji od Kasperskog, mada ima dobru stvar, a to je da možeš da uključiš kontrolu nad pristupu korisničkim folderima gde samo autorizivane aplikacije mogu da pišu na tom delu diska gde su korisnički podaci, odlično kao anti-ransomware protekcija.

Defender pre 1709 izdanja ne valja, na Windows 8.1 je užasan, a Windows security essential na Windows 7 je očaj živi.
Da to je odlično, mislim ovo boldovano, samo šta ako glupavi antivirus korisniku napravi blokadu softvera tv kartice? Jer imao sam takvih slučajeva u svom radu (ne kod mene, da ne bude zabune, ja TV gledam na tv-u) pa me posle drugar kome sam instalirao komp, a desetka je u pitanju zove svaki čas telefonom? Znam ja da je to do TV kartice i da Win10, a i antivirusi ne mirišu baš hardver iz 2005, ali čovek ne želi da kupuje novu tv karticu (a hoće win 10 )
Ne nisam probao Kasperski free, za svoje mašine sam kupio nod, nakon što mi je brljivi avast blokirao izlaz na Internet nekoliko puta, zatim firefox... avira, commodo i ostali nemaju blage veze s vezom. Na desetine kompova na kojima su ovi bili instalirani sam čistio od zaraza, bilo da se radilo o pups ovima, bilo da se radilo o trojancima, hijackerima..... Probaću taj Kasperski, pa da vidim vredi li šta za moje potrebe. Do tada, za sebe lično NOD dok traje licenca, a za klijente i prijatelje u zavisnosti od toga koji OS imaju, ili M$ defender ili ovaj Kasperski
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2018, 16:04   #1782
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

meni Defender na 1709 jede procesor
probao sam nekoliko stvari, ništa nije pomoglo, pa sam prešao na Kaspersky free i zasad sam baš zadovoljan, neprimetan je, a radi posao
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2018, 2:43   #1783
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Ja ne znam odakle to kukanje oko Avasta... Ja sam zaboravio da je tu, juče je nakon pola godine izbacio notifikaciju da bi trebalo da restartujem komp da se apdejtuje jer nisam gasio komp oko 2-3 nedelje.

Kad ga instalirate instalirajte samo Web, Filesystem I Mail shield, sve ostalo pogasite i nakon instalacije i registracije/logina (obavezno) ugasite I sve ostale module i gluposti iz settingsa osim ta tri I to je to - ne jaše sistem, ne smara porukama, apsolutno savršen AV. Ionako su svi sad tu negde što se tiče efikasnosti i klasični malware u vidu virusa je odavno prop'o, treba se štititi crypto malwarea, day 0 exploita itd.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
ZoNi (24.3.2018)
Stara 19.3.2018, 10:22   #1784
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Kad mu vidim instalaciju od 700 MB (stiklirane upravo prve tri stavke a ne sav ostali bloat) zapitam se sta sve toliko svuce na hard disk. Ni AVG nije bolji, zapravo mu je kod jos uvek pun starih "preavastnih" repova.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2018, 10:50   #1785
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Meh, meni je možda okej iz prostog razloga što mi na kraju krajeva nije ni potreban takoreći i ne opterećujem se time koji mi je AV na kompu. Kontam što je nekim ljudima odbojan ali, eto, meni lično ne stvara probleme, ne zabada komp od njega i ne smara me suvišnim funkcionalnostima jer ih odmah po instalaciji sve isključim.
Stvar navike. A i generalno, da se ne lažemo, nije ni loš AV engine, hvata dosta adwarea, PUP itd.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2018, 11:19   #1786
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Nije loš Avast sada, ali nemam puno poverenja u njega. Ranije je bio odličan, pa su dopustili da bostanu bušna gomila smeća. Imam ga na jednom starijem računaru sa WinXP i radi OK, imao sam zamerke samo na lažnjake i jako loše rešenje izuzetaka.

Danas, pored Kaspersky free i Bitdefender-a free mislim da ni jedno drugo besplatno rešenje nema šta da traži.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2018, 18:15   #1787
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.240
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Koristio sve zivo i zadrzao se na Avastu.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2018, 13:26   #1788
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ja ne znam odakle to kukanje oko Avasta... Ja sam zaboravio da je tu, juče je nakon pola godine izbacio notifikaciju da bi trebalo da restartujem komp da se apdejtuje jer nisam gasio komp oko 2-3 nedelje.

Kad ga instalirate instalirajte samo Web, Filesystem I Mail shield, sve ostalo pogasite i nakon instalacije i registracije/logina (obavezno) ugasite I sve ostale module i gluposti iz settingsa osim ta tri I to je to - ne jaše sistem, ne smara porukama, apsolutno savršen AV. Ionako su svi sad tu negde što se tiče efikasnosti i klasični malware u vidu virusa je odavno prop'o, treba se štititi crypto malwarea, day 0 exploita itd.
Behavior Shield kod Avasta služi tome.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2018, 16:37   #1789
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Jes' I nije loš hvatao je povremeno ponešto i kod mene ali sam morao da ga ugasim jer mi je osetno usporavao buildovanje projekata...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2018, 22:40   #1790
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Jes' I nije loš hvatao je povremeno ponešto i kod mene ali sam morao da ga ugasim jer mi je osetno usporavao buildovanje projekata...
Ne samo to nego će paranoidni avast skoro po pravilu automatski blokirati generisane izvršne fajlove u buildu. Milina jedna kad svaki projekat mora da započne tako što se prvo projektni folder stavi na ignore listu u avastu.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2018, 22:59   #1791
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Da, upravo zbog toga sam ugasio behavior shield najviše, pored usporavanja samog build procesa kod projekata gde nema izvršnih fajlova (frontend i slično).
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2018, 20:49   #1792
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Probao sam najnoviji panda dome i avast na dual core intel sa 4gb rama,panda je laksa i nema sta.

https://malwaretips.com/threads/pand...da-dome.78121/
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2018, 11:35   #1793
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Panda jeste laksa i odlican je programcic ali ima jednu ozbiljnu manu-nedostatak a to je apdejt na novu major "glavnu" verziju. Tako se verzija 18.0 automatski apdejtovala sve do 18.3 ali ne i na novu glavnu verziju tj na "Dome" (verzija valjda 18.4 tj 18.5). Isti je problem bio i sa npr apdejtom sa verzije 17 na 18. To ostavlja cak i kompetentnog korisnika (koji ne proverava cesto sajt proizvodjaca softvera, a i zasto bi) posle nekog vremena sa zastarelim antivirus programom. To je vec dovoljno da se ozbiljno porazmisli o koriscenju takvog AV resenja. Program je u svakom drugom pogledu odlican.
Probao sam AVG Free Antivirus 2018 - vrlo dobro besplatno resenje, bez reklamnih popup prozora, bez mnogo reklama u GUI-ju, u odnosu na Pandu produzi vreme podizanja sistema ponesto ali nije znacajno tezi u radu ni sto se tice I/O zahteva ni koriscenja memorije.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
yhaker (14.4.2018)
Stara 14.4.2018, 16:18   #1794
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Kakav je AVG u odnosu na brata Avasta?
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2018, 16:48   #1795
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Nema ponudjenog bloata u instalaciji, detekcija je ista. Hardverska zahtevnost bi trebalo da je identicna.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2018, 16:43   #1796
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Probao Kaspersky Free Antivirus...u sustini dobar ali...idle scan previse drlja po disku pa ga valja iskljuciti. Laksi od Avasta i AVG-a nije. Nema reklama, nema smaranja, dobija se dosta upotrebljiv VPN link sa 300 MB dnevno, Avast takodje daje neki VPN ali ne znam koja kolicina podataka je u pitanju na dan. AVG nema VPN u besplatnoj ponudi. Verujem da VPN korisnicima nije bas bitan. Kaspersky Free je ok ali ni u kom slucaju znacajno (ako uopste) bolji od Avasta tj AVG-a a zahteva i malo dodatnog podesavanja. Nova Panda takodje dobra ali...uz veliku manu da se na novu glavnu verziju nece automatski apdejtovati.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2018, 17:37   #1797
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Juče me zove jedan klijent ima Avast free i isteklo godinu dana i traži da se obnovi licenca.

I naravno, predlaže ti odmah full verziju i nemaš nigde dugme da nećeš istu ili eksplicitno da naznačiš da hoćeš da nastaviš free.

Nego sam morao više puta da kliknem na X da zatvorim prozor, pa iskoči mi još jedan, pa opet na X i tek tad mi se pojavi da biram hoću li free ili onaj security.

Odaberem free, ništa se ne dešava.

I tako par puta izvrteo u krug da bi konačno prihvatio i dao novu godišnju free licencu.

Šta mislite, koliko korisnika se upeca na ovu strategiju Avasta?

Kakav će biti Kaspersky povodom toga ne znam, znaću za 96 dana, ali ne verujem da će biti ovoliko mučenje.

Takođe za ovih 200+ dana koliko koristim Kaspersky, samo mi je 4 - 5 puta izbacio kao vest unutar same aplikacije da pročitam, niko me na silu ništa nije terao da se prebacim na plaćenu verziju, što baš ne može reći za Avast, jer moraš biti baš oprezan da ne pogrešiš i prihvatiš full verziju.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2018, 18:37   #1798
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

U tom smislu su AVG, BitDefender Free, Panda, Avira, 360 TS, SE... jednostavniji. Nema godisnjeg obnavljanja licence.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2018, 12:52   #1799
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Malo sam bacio pogled na BitDefender Free direktorijum. 1,7 GB! Brate..pa toliko sasvim upotrebljiv laganiji linuks operativni sistem ima.
Avast cca 800 MB, AVG takodje. Kaspersky Free je tu najbolji sa manje od 300 MB a ubedljvo najvise opcija ima (uz Avast).
Nisam nikako mogao da se naviknem na GUI BitDefendera Free, stari je bio neuporedivo lepsi i prozor je iskakao uvek u uglu a ovaj u minimalistickom fazonu radjen iskace po sredini ekrana. U radu uopste nije toliko lagan koliko mu je interfejs spartanski a kad sam video i 1,7 GB instalaciju pao je momentalni uninstall.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2018, 17:41   #1800
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Malo sam bacio pogled na BitDefender Free direktorijum. 1,7 GB! Brate..pa toliko sasvim upotrebljiv laganiji linuks operativni sistem ima.
Avast cca 800 MB, AVG takodje. Kaspersky Free je tu najbolji sa manje od 300 MB a ubedljvo najvise opcija ima (uz Avast).
Nisam nikako mogao da se naviknem na GUI BitDefendera Free, stari je bio neuporedivo lepsi i prozor je iskakao uvek u uglu a ovaj u minimalistickom fazonu radjen iskace po sredini ekrana. U radu uopste nije toliko lagan koliko mu je interfejs spartanski a kad sam video i 1,7 GB instalaciju pao je momentalni uninstall.
Pogledaj koliko zauzima C:\ProgramData\Kaspersky Lab.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sass Drake na korisnoj poruci:
Laskaris (29.5.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
antivirus, besplatni antivirus, freeware

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Који mp3 плејер да купим? Akumu Šta da kupim? 34 3.5.2008 20:27
TRUST SP-3300M 2.1 ili Philips SPA2300? NikolaT Zvuk na računaru 5 15.4.2008 17:29
Који ЛЦД ТВ купити? sablja ŠDK - Grafika 29 28.2.2008 21:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com