Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.2.2009, 22:59   #1
BAD BOY
Član
 
Član od: 16.7.2008.
Lokacija: Borča
Poruke: 89
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku BAD BOY
Arrow Plazma HDTV

Razmišljam o kupovini jednog od sledeća 3 Panasonic-ova modela: TH-42PY85 (preporuka SK-a), TH-42PX80 (preporuka What HI-FI-a) i TH-42PY80P, pa bi mi vaši saveti kao i objašnjenja razlika bili od velike koristi.
BAD BOY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2009, 23:34   #2
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Mozda bi najbolje bilo za pocetak da posetis Panasonicov sajt i da tu vidis neke osnovne detalje o ovim modelima i uporedis ih, mozda ti vec nakon uporedjivanja navedenih modela bude malo jasnija situacija.
Na samom sajtu je odlicno odradjen compare (bar bio) tako da ne bi trebalo da bude problema oko uporedjivanja.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2009, 0:22   #3
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

sudeci po informacijama na sajtu http://www.panasonic.co.yu/index_yu.html pre bih se opredelio za model TH-42PY85P native rezolucija mu je 1920*1080, prikazuje 5120 nijansi, i ima HDMI verziju 1.3 , sa druge strane model TH-42PV80PA iako podrzava 1080p preko HDMI, ima native rezoluciju od 1024*768 i prikazuje 4096 nijansi dok za HDMI ne pise da li je 1.3 ili je slabija verzija evo i njegovog reviewa.......idi na preporuku sveta kompjutera
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2009, 12:06   #4
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Citat:
N_i_k_o_l_a kaže: Pregled poruke
sudeci po informacijama na sajtu http://www.panasonic.co.yu/index_yu.html pre bih se opredelio za model TH-42PY85P native rezolucija mu je 1920*1080, prikazuje 5120 nijansi, i ima HDMI verziju 1.3 , sa druge strane model TH-42PV80PA iako podrzava 1080p preko HDMI, ima native rezoluciju od 1024*768 i prikazuje 4096 nijansi dok za HDMI ne pise da li je 1.3 ili je slabija verzija evo i njegovog reviewa.......idi na preporuku sveta kompjutera
Licno planiram kupovinu TH-42PY85P pa samim tim i preporuka
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 19:56   #5
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Plazma ekrani su bolji od LCD-a zbog:
Brzine odziva,
vece palete boja,
uglova gledanja,
veceg kontrasta,...
ukratko sve osim potrosnje struje i brightnes-a (LCD je bolji za svetle prostorije).

Mane: moguc je burn-in efekat ako se dugo vremena ostavi staticna slika na ekranu.

U praksi: ako gledate fudbalsku utakmucu u vecem drustvu na LCD-u imacete priliku da vidite efekte "ghoustinga" (duhove) i zamucivanje slike u brzim scenama. Drustvo koje sedi sa strane ce videti nesto drugaciju sliku od drugara koji budu sedeli tacno ispred televizora...

Suma sumarum, bila bi prava steta da se tek tako ukine jedna tehnologija samo zbog argumenta potrosnje struje (ko da je vlasnik ne placa).
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
tomas (19.2.2009)
Stara 18.2.2009, 20:12   #6
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

mislim da je kupovina u nasoj zemlji besmslena,ja sam isto se lozio na full hd ali cu ipak na hd ready...
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tomas na korisnoj poruci:
nikola87 (18.2.2009)
Stara 18.2.2009, 21:05   #7
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Plazma ekrani su bolji od LCD-a zbog:
Brzine odziva,
vece palete boja,
uglova gledanja,
veceg kontrasta,...
ukratko sve osim potrosnje struje i brightnes-a (LCD je bolji za svetle prostorije).

Mane: moguc je burn-in efekat ako se dugo vremena ostavi staticna slika na ekranu.

U praksi: ako gledate fudbalsku utakmucu u vecem drustvu na LCD-u imacete priliku da vidite efekte "ghoustinga" (duhove) i zamucivanje slike u brzim scenama. Drustvo koje sedi sa strane ce videti nesto drugaciju sliku od drugara koji budu sedeli tacno ispred televizora...

Suma sumarum, bila bi prava steta da se tek tako ukine jedna tehnologija samo zbog argumenta potrosnje struje (ko da je vlasnik ne placa).
Sve ja to znam ali covek nemoze da razlikuje kontrast veci od 2000:1 takoda je sve jedno,nemoze da ralikuje odziv od 0,001ms i 4ms,za boje koliko ja znam i LCD i plazma televizori imaju po 16 miliona boja jedino sto je bolje to taj ugao vidljivosti koji po mom misljenju i nije toliko veci(ko primeti ove razlike taj je neki rod Supermen-u).E a za duhove to nisam jos primetio(u sobi u kojoj se nalazi moj LCD televizor bilo je oko 10 ljudi i nisu se videli duhovi a i svako je sliku video jednako jer niko nije sedeo na podu ili je mom LCD veci ugao vidljivosti nego prosecnom).
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 21:26   #8
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

plazma je jednostavno bolja za filmove,bio sam u tehnomarketu poneo wd tv i pustao na plazmi/lcd hd ready/full,jednostavno plazma daje bolju i zivlju sliku a na lcd je sve nekako isprano i bledo...
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 22:49   #9
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

A to mora da si uporedjivao neki Djang-vu-djang sa Panasonic-kom.Neverujem jer sam ja suprotno video ali sam gledao LCD i plazma televizor slicnih performansi i cena.A kvalitet slike zavisi i od same antene.Ja licno mislim barem u Srbiji da se HD televizori vise isplate kao monitori za racunare i konzole nego kao televizori.Nek on uzme plazma televizor ako hoce nebranim mu ja.
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 22:55   #10
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
plazma je jednostavno bolja za filmove,bio sam u tehnomarketu poneo wd tv i pustao na plazmi/lcd hd ready/full,jednostavno plazma daje bolju i zivlju sliku a na lcd je sve nekako isprano i bledo...
wd tv - jel to ovaj multimedijalni plejer? ili nešto drugo?
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 21:25   #11
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Tomas reche ovo:
Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
plazma je jednostavno bolja za filmove,bio sam u tehnomarketu poneo wd tv i pustao na plazmi/lcd hd ready/full,jednostavno plazma daje bolju i zivlju sliku a na lcd je sve nekako isprano i bledo...
Onda ti kazhesh ovo:
Citat:
zvicko kaže: Pregled poruke
A to mora da si uporedjivao neki Djang-vu-djang sa Panasonic-kom.Neverujem jer sam ja suprotno video ali sam gledao LCD i plazma televizor slicnih performansi i cena.A kvalitet slike zavisi i od same antene.Ja licno mislim barem u Srbiji da se HD televizori vise isplate kao monitori za racunare i konzole nego kao televizori.Nek on uzme plazma televizor ako hoce nebranim mu ja.
Onda niko ne zna o kakvim ti antenama prichash, a ja kazhem da je tomas testirao oba na jednako dobrom izvoru, i zakljuchio da je plazma bolja. Opshte je poznato da od antene zavisi i kvalitet. Eto kakve veze ima plejer, a kakve veze nema antena .

A o mishljenju prodavaca ne bih ni da komentarishem, da vidish kad im pristigne dosta plazmi na lager, kako ce odmah da se predomisle. To shto ti imash 4 TV-a i mislish da si king of the world, pored recimo Oluje, za koga znam otkad znam za forum SK i kome je kroz ruke proshao poveci dvocifren broj televizora, takodje nije vredno komentara. To tvoje mishljenje, poshtujem, mozhda bi ti radije uzeo LCD zbog duzheg radnog veka i manje potroshnje, ali svakako nije kvalitetniji prikaz shto i jeste poenta ove debate. Ja bih uvek izabrao kvalitet pre toga.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 23:06   #12
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Citat:
zvicko kaže: Pregled poruke
Sve ja to znam ali covek nemoze da razlikuje kontrast veci od 2000:1 takoda je sve jedno,nemoze da ralikuje odziv od 0,001ms i 4ms, ...
Прошле године сам стицајем околности гледао неку утакмицу на Самсунговом монитору који има одзив 2 ms (мислим да је 930 или 931 BF) и могу ти рећи да се виде духови. Нећу да улазим у то да ли тај монитор има одзив колико пише да има, али су духови видљиви. Како ли то изгледа на телевизору дијагонале 42" појма немам, али претпостављам да се виде ту.
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Orvel na korisnoj poruci:
oluja (19.2.2009)
Stara 18.2.2009, 23:20   #13
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

verovatno nešto nije bilo u redu sa monitorom, ja trenutno na monitoru iz profila ne vidim nikakve duhove bez obzira da li se radi o filmu ili igri, takođe na svom starom lcd monitoru lg 1710b iz 2003. godine koji ima odziv 16ms ne vide se nikakvi duhovi.......međutim duhovi su mogli da se zapaze na petnaestnom inčnom modelu sony monitora (oznaka sdm ili tako nešto iz 2003. godine) sa odzivom od 25ms.....
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 21:43   #14
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Jedna od mana za koju ja znam kada su u pitanju plazma televizori je ta,da ako se koristi kao monitor(ili TV) moze da dodje do zamrzavanja slike(ne znam kako se to tacno kaze,ali ima veze sa reci burn).Do tog zamrzavanja dolazi,ako duze vremena ostane prikazan samo desktop,ili neka druga mirujuca slika.Jos jedna mana plazma televizora je cena koja je veca od cene LCD-a iste dijagonale.Ja bih pre isao na LCD varijantu.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 21:55   #15
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Burn-in efekat, pomenut je vec

Ovde je u pitanju TV koji se verovatno nece koristiti kao monitor, gde je gotovo nemoguce videti tako dugu statichku sliku. Ja iskreno mislim da je preko 24" za monitor chisto preterivanje, ako cesh vec da sedish na pola metra-> 1 metar ispred monitora, onda uzmi neshto chemu se vide ivice dok sedish ispred njega . Da se povremeno koristi kao display za filmove je OK, ali za rad ili igranje... stari glavonja monitor je sasvim dovoljan.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
pharaon.92.bc (19.2.2009)
Stara 19.2.2009, 22:00   #16
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Jedna od mana za koju ja znam kada su u pitanju plazma televizori je ta,da ako se koristi kao monitor(ili TV) moze da dodje do zamrzavanja slike(ne znam kako se to tacno kaze,ali ima veze sa reci burn).Do tog zamrzavanja dolazi,ako duze vremena ostane prikazan samo desktop,ili neka druga mirujuca slika.Jos jedna mana plazma televizora je cena koja je veca od cene LCD-a iste dijagonale.Ja bih pre isao na LCD varijantu.
Da bi se dobio burnin effect potrebno je da na ekranu bude staticna slika vise od 6 ili vise sati,ali tu ima jedna fora a to je da kada se kupi nova plazma u prvih 200 ili vise sati contras,brajtnes i boje drze ispod 50%. Vece su sanse da se dobje burn in u tih prvih 200 sati ako se panel ne formira pravilno. A kada se panel pravilno formira onda nema problema jer sve nove plazme imaju zastitu ondosno screen saver koji je u nekim tamno sivim bojama (nek me neko ispravi ako gresim).
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tomas na korisnoj poruci:
oluja (20.2.2009)
Stara 17.2.2009, 12:46   #17
BAD BOY
Član
 
Član od: 16.7.2008.
Lokacija: Borča
Poruke: 89
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku BAD BOY
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Na sajtu http://www.panasonic.co.yu/index_yu.html postoji opis karakteristika samo za model TH-42PY80P od ova 3 nabrojana, isti je slučaj i na http://www.panasonic.com, tako da poređenje na ovaj način nije moguće. Pitanje za redakciju: Zašto baš taj model, u čemu je razlika između TH-42PY85 i TH-42PY85P?
BAD BOY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2009, 12:50   #18
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

nisam potpuno siguran ali moguce je da se poslednje slovo ili slova odnosi na trziste ili region kome je tv namenjen......

p.s.
na sajtu http://www.panasonic.co.yu/index_yu.html postoje opisi sva tri gorepomenuta modela

TH-42PY85P

TH-42PV80PA

TH-42PY80P
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku N_i_k_o_l_a na korisnoj poruci:
BAD BOY (17.2.2009)
Stara 17.2.2009, 13:17   #19
BAD BOY
Član
 
Član od: 16.7.2008.
Lokacija: Borča
Poruke: 89
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku BAD BOY
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

@ N i k o l a: Mene je bunilo što ti modeli nose različite oznake... Treba mi Full HDTV, a pošto je broj piksela kod modela TH-42PX80 786,432 (1,024 x 768) to znači da on otpada.
BAD BOY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2009, 14:01   #20
BAD BOY
Član
 
Član od: 16.7.2008.
Lokacija: Borča
Poruke: 89
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku BAD BOY
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Da li neko može da mi kaže cenu TH-42PY85P i obrazloži zašto je bolji od TH-42PY80P?
BAD BOY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
plazma, televizor


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HDTV i .mkv file McNAIR Video/TV softver 366 9.5.2018 15:09
Plazma TV - korisničko iskustvo (opis) Panasonic tv-a N_i_k_o_l_a Grafika 10 15.2.2010 11:24
Prodaja plazma televizora u EU M.C. Brbljaonica 8 24.1.2009 20:31
Kvalitet slike na HDTV televizorima i povezivanje na kablovsku FilipZivkovic Video/TV softver 10 4.2.2008 23:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com