Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.8.2020, 14:06   #341
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Ne sumnjam ni trenutka da će Hangar 13 upropastiti ovu igru, te nemam nameru da im dam 40 dolara da mi unište sećanja. Radije ću opet gurati original na nekom sadašnjem kršu i uživati. A, koliko vidim, nisam ni jedini:

https://www.youtube.com/watch?v=xY-fSdzNZ7w

Zanimljiv i kratak osvrt, ali ja nisam ni igrao trojku, pa ne mogu da kažem ništa vezano za to.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2020, 15:01   #342
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.022
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Mafia

Bogami, dobio sam transfer blama od ovog tvog jutjubera.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku tommy gun na korisnoj poruci:
Mandragora (26.8.2020), nameless1 (26.8.2020)
Stara 26.8.2020, 17:04   #343
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Video


Video

Poslednja ispravka: dex3108 (26.8.2020 u 17:21)
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Zli Zoe (26.8.2020)
Stara 26.8.2020, 17:37   #344
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 343
Zahvalnice: 108
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Lepo izgleda. Dopadaju mi se boje.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2020, 18:32   #345
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
...
Vreme je da se okaneš Youtubera, bolest je to, svi smo prošli kroz taj životni ciklus i neki od nas su se spasili na vreme a za neke je već prekasno...

Lik kog si okačio je klasični predstavnik cringetubea a čak i oni koji su ranije bili, uslovno rečeno, merodavni, danas izbacuju šablonski sadržaj koji me odmah protera jako, cela rolna Perfeksa ne može da me zakrpi.

Kad igra izađe pogledaš par kraktih klipova/recenzija da vidiš da li ima nečeg što ti se dopada. Ako ima skineš i probaš sam ako nema teraš dalje, ne vidim poentu razmatranja mišljenja desetine Youtubera jer se sve svodi na ovo što si ti okačio: imaš mišljenje i vrlo lagano na YT nađeš lika koji afirmiše tvoje mišljenje, kažeš aha znači nisam jedini mora da sam u pravu oko toga šta mislim o ovoj igri i tako upadneš u taj echochambercirclejerk ciklus umesto da sačekaš da igre izađu pa vidiš o čemu se radi ili da prosto batališ igru ako odmah vidiš da ti se nešto dopada ili nije za tebe.

Ne treba ti neko niti da afirmiše tvoje mišljenje niti da ti nameće svoje. Sa igrama je barem prosto - igra ti ili legne ili ne. Zato ih ima na hiljade u stotinama žanrova pa svako nađe ponešto za sebe.

Eno mrtvi AC - lično ne mogu da zamislim dosadniju i gluplju franšizu od te ali igra ima armiju fanova koji očigledno gotive takav tip sadržaja - ok. I mogu da nađem odmah klip nekog lika koji deli moje mišljenje i da ga postavim ovde ali znam da će to rezultovati apsolutno ničim - niti će se meni igra dopasti niti će se onima kojima se već dopada sviđati manje.

Youtube gaming scena je kancerčina a objektivni kvalitet igre i subjektivni doživljaj igrača koji je igra su apsolutna konstanta i jedino merilo kvaliteta iste.

Dodatnih $0.02: posebna kofa fekalija i brnjica za one što se bave spekulacijama pred izlazak igara. Klasičan review i post-mortem klipovi su donkele i smisleni ali ovo prvo je horor i ko to gleda treba dobro da razmisli gde je u životu i šta to radi...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Leonida (26.8.2020), Mandragora (27.8.2020), nameless1 (26.8.2020)
Stara 26.8.2020, 18:54   #346
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 901
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Гледање клипова у којима људи к ењају о играма и читање постова на форумима где људи опет кењ ају о играма дође на исто. ; )
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2020, 19:01   #347
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Razlika je u tome što na forumu diskutujemo a na YT imaš jednosmernu komunikaciju gde sam biraš da slušaš samo one čije se mišljenje sa tvojim (uglavnom) slaže. Kada se mišljenja ne slažu to rezultuje ili detinjim razočaranjem ili time da neki cringetuber utiče na tvoje mišljenje jer si ka njemu/njoj izgradio takav stav da to na tebe utiče tako da se zapitaš da li je tvoje mišljenje uopšte validno kad tvoj idol razmišlja drugačije od tebe - što još gora opcija.

Teška je to priča. Twitch, YT, simpovi, društvene mreže, društvena dinamika u takvom okruženju... Briše ljudima identitet i izvlači najgore iz njih.

Izvinjavam se za težak offtopic ali i video je bio težak trigger jer igra deluje donekle pristojno za sada...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
nameless1 (26.8.2020)
Stara 26.8.2020, 19:06   #348
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 901
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Да, све то би важило да смо неки ~петнаестогодишњаци или млађани људи...
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2020, 19:34   #349
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.022
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Mafia

https://www.youtube.com/watch?v=MWnFCGXjjS0


Hmmm, ovo izgleda sasvim korektno i veoma verno dočarano, mada, malo je grafika bledunjava,a i igra na momente laguje.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2020, 19:46   #350
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Mafia



Citat:
sp01 kaže: Pregled poruke
Гледање клипова у којима људи к ењају о играма и читање постова на форумима где људи опет кењ ају о играма дође на исто. ; )
Nije isto. Kada ja napišem post na forumu, on nije ništa vredniji od tvog; na njega se može odgovoriti, ili se može u potpunosti ignorisati. Dok kada gledaš yt klip, ti si u podređenom položaju, sveden na pasivnu ulogu gledaoca tuđeg sadržaja/mišljenja. A kada shvatiš da ti jutuberi uopšte nisu nešto posebno specijalni, da ne znaju više od tebe o igrama, da su nekonzistentni, da nisu pametniji, načitaniji, itd.. onda je logično da postaviš pitanje- a zašto bih ja trošio svoje vreme na njih? Po čemu je njihov stav u vezi neke igre toliko važan da bi trebao da se ističe i od njega zarađuje novac? Meni je sve to bezvezno i ne želim u tome da učestvujem. Ne nerviraju me samo gejming tjuberi, već i prevaranti sa većine "tech" jutub kanala, koji samo čitaju specifikacije proizvoda koje im dostave proizvođači, ništa ne testiraju i generalno nemaju pojma, ali prave lepe kadrove, sa nekim ukrasnim svećicama u pozadini, led rasvetom da sve to lepo izgleda.. pa je to u suštini jedna velika reklama, a nikako ne recenzija kako oni tvrde. Da se ja pitam, i jednima i drugima bih zavrnuo slavinu da više ne zarađuju prodavajući maglu..

Potpuno je drugačija situacija sa kanalima poput Digital Foundry, Gamers Nexus, Hardware Unboxed, noclip.. jer oni pružaju neku vrednost, znaju više od tebe, edukuju te i informišu, vrše testiranja, prave dokumentarce, itd. To u potpunosti podržavam..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
doctor (26.8.2020), Mandragora (27.8.2020), Ocelot (26.8.2020)
Stara 26.8.2020, 19:52   #351
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.022
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Mafia

Ma daj, pustite jutrjubere, izašao je gejmplej Mafije.

Prvi utisci su mi da izgleda muljavo i bledunjavo grafika; priča je verno prenešena, a malo i dopunjena; kola je izgleda zeznuto voziti, tu je ograničenje brzine; penjanje na uzvišenje i davljenje protivnika otpozadi mi je traljavo; tuča je sasvim okej, kao i batinanje palicom...
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2020, 20:11   #352
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 901
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Mafia

@nameless1

Isto je.

Kada ti ili ja napravimo video i okačimo ga na jućub, nije ništa manje vredan od tamo nekog "stručnjaka".
A ako ćemo da brojimo lajkove i ostale nebitne zezancije, onda to opet nije ništa drugačije od thanks-ova i reputacija po forumima.




@tommy

I meni deluje bledo, ali će to sve srediti reshade. Ostalo mi deluje veoma dobro.
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2020, 21:33   #353
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
tommy gun kaže: Pregled poruke
Bogami, dobio sam transfer blama od ovog tvog jutjubera.
Ma kakav da je, ma kako lupetao i delovao idiotski izgleda da je u pravu u jednom - Mafioa DE je samo Mafia III sa drugim skinom. Ukratko, kakva god da su podešavanja to neće biti ni približno ono što je očekivao svako od nas koji smo obožavali onu originalnu igru. I to je jedina poenta te priče.

Sad pogledah ona dva videa što su postavljena i čim sam video onu misiju gde sedaju u onaj prvi Bolt krš koji se u originalu (i stvarnosti) jedva vukao na ulici, a ovaj ide kao munja sa sve "limiterom", uzbrdo ne oseća uspon ni trenutka, a da mu ukineš limiter mogao bi na 24 časa Le Mana istog momenta. A tek ono smehotresno bacanje molotovljevih koktela preko ramena me je bar nasmejalo. Pa još kad krenu da beže u vozilima iz 30-ih godina 20-og veka brzinom na kojoj bi pozavideo i GTA V... Pa na onom drugom snimku se u punoj brzini zakuca u drvo, posle tri sekunde nastavlja kao da ništa nije bilo, a onda izlazi iz auta a spreda ni far napukao od udarca u drvo. Smejurija za 2020 godinu.
E, to je ono što mi se ne sviđa, neće imati ni trunke šmeka koji je imala originalna igra. Jedino je muzika pogođena kako treba.

Poslednja ispravka: NastyB (26.8.2020 u 22:39)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2020, 21:54   #354
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.022
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Mafia

Od prve sekunde, otkako je najavljen ovaj rimejk, nisam ni pomislio da će ovo prešišati, pa čak se neće ni približiti onom osećaju koji sam imao sa Kecom.

Ali, to mi uopšte i nije bitno, jer Kec će zauvek biti u srcu, i neka izađe sutra još sto Mafija, neće nikada izaći kao što je bio prvi deo. Međutim, ovu igru ću zasigurno odigrati od prvog do poslednjeg nivoa, jer sam oduvek želeo da vidim Keca u novom ruhu.

Hell, koliko god voleo Rockstarov Vice City ili San Andreas, toliko isto bih želeo i njih da vidim kako bi izgledali u Novom Dobu gejming industrije. I, voila, eto ti odgovora: samo želim da zaigram tu igru sa modernijim engineom.

Jako je loše što potpadamo pod tu baby boomer filozofiju, da, maltene, sve što je Staro i Vredno ne sme da se dira, jer, boga ti, to je nacionalno blago. I, naravno da će da koriste "cover system", jok, nego ćemo da čučimo na ctrl ili C iza zida, i da gvirimo da nas neko upuca. Pa nismo samo mi publika koja će to da igra, ima dosta mladih koji su navikli na taj mehanizam.

U svakom slučaju, ovo doživljavam kao jednu nostalgičnu uživanciju, budući da sam bio drugi razred osnovne, kada je ova igra izašla. Ništa više od toga.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2020, 8:09   #355
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Ma kakav da je, ma kako lupetao i delovao idiotski izgleda da je u pravu u jednom - Mafioa DE je samo Mafia III sa drugim skinom. Ukratko, kakva god da su podešavanja to neće biti ni približno ono što je očekivao svako od nas koji smo obožavali onu originalnu igru. I to je jedina poenta te priče.

Sad pogledah ona dva videa što su postavljena i čim sam video onu misiju gde sedaju u onaj prvi Bolt krš koji se u originalu (i stvarnosti) jedva vukao na ulici, a ovaj ide kao munja sa sve "limiterom", uzbrdo ne oseća uspon ni trenutka, a da mu ukineš limiter mogao bi na 24 časa Le Mana istog momenta. A tek ono smehotresno bacanje molotovljevih koktela preko ramena me je bar nasmejalo. Pa još kad krenu da beže u vozilima iz 30-ih godina 20-og veka brzinom na kojoj bi pozavideo i GTA V... Pa na onom drugom snimku se u punoj brzini zakuca u drvo, posle tri sekunde nastavlja kao da ništa nije bilo, a onda izlazi iz auta a spreda ni far napukao od udarca u drvo. Smejurija za 2020 godinu.
E, to je ono što mi se ne sviđa, neće imati ni trunke šmeka koji je imala originalna igra. Jedino je muzika pogođena kako treba.
Odgledas I SLUSAS sta drugi imaju reci prvo. Automobili I motori se ponasaju drugacije u zavisnosti da li je arcade mod ukljucen ili ne (ACG je igrao na arcade modu sa speed limiter). Drugi koji su igrali na simulaciji kazu da su stvari drugacije I da cak uzbrdica ima uticaja na performanse. Sto se drugih stvari tice I one su uslovljene modom na kojem igras. I budi malo objektivan, reci da nema ni malo starog smeka kad sam grad toliko poboljsava atmosferu ako nista drugo.

Ok da ti se svidja original vise ali "pljuvati" po remake-u zbog toga nije fer.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2020, 8:56   #356
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Koliko sam razumeo priču o težinama jeste da će se "klasični" mod u odnosu na ostale težine razlikovati SAMO po tome da, kao i u originalu, policija te ganja ako pređeš dozvoljenu brzinu, prođeš na crveno ili zgaziš nekoga i da će napucavanje biti malo teže. A da je vožnja i ovo ganjanje Boltova stotinjak na sat nešto što se neće moći promeniti. Možda grešim, ali tako reče ovaj lik iz Hangara na snimku.
Da, lepo me zveknula nostalgija videvši ulepšane ulice New Haven-a, ali zar ono što sam napisao nije istina?? U 2020. imaš igru u kojoj lik ne može da se okrene u pravcu na kom baca/puca u nešto (čak je i original iz 2002. imao tu mogućnost) nego to izvodi nekim kriminalno smešnim pokretom preko ramena???!! Automobil iz 30-ih godina se punom brzinom zakuca u drvo, nastavlja kao da ništa nije bilo i kad se snimi spreda ni far nije napukao??? Sa onim kršem od taksija Tomi može mirno na takmičenja u driftu, a kad sedne na onaj motor ne sumnjam da bi lagano osvojio moto GP danas... Jednostavno, toliko NEREALNOSTI na nečemu što bi trebalo da bude osnova igre je ono što mi bode oči.

@tommy gun - Ne kažem da sve što je staro i vredno ne treba da se dira, već samo to da bih voleo da to rade ljudi koji znaju to da rade. Ako već praviš rimejk, onda se drži originalne premise i likova. Meni je onaj stari "Džo Pešioliki" Poli deset puta zanimljiviji lik od ovoga što deluje kao moderni psihopata, a ne "wise guy" 30-ih. Ne znam, nikako ne mogu da se otrgnem utisku kako igri užasno nedostaje onaj vajb mafije 30-ih i realizam vožnje kakav je imala originalna igra.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2020, 11:07   #357
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Dobar klip koji analizira gotovo svaki aspekt rimejka.

...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2020, 12:39   #358
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.022
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Mafia

@NastyB



Ruku na srce, ni meni se ovaj novi Poli ne sviđa nešto naročito, i ja sam voleo onog džopešijevskog iz Keca, ali, da budem još iskreniji, sve sam voleo u Kecu, i zato ne mogu ni da poredim rimejk sa prvencom, jer i prvenac pripada nekom drugom vremenu. Hej, on je izašao pre skoro 20 godina. I da, on je imao "Godfather" vajb, dok će ovaj da bude pod vidnim uticajem Martina Skorsezea.



Međutim, kada malo bolje razmislim, ovaj rimejk, zapravo, nastaje pod uticajem Dvojke, budući da čitavu atmosferičnost koju smo imali drugom delu ove trilogije u stvari ćemo videti u ovom rimejku.


P.S.: I mislim da ćemo ovde videti malo više međuljudske povezanosti između Polija, Tomija, Sema. Kao što su i sami rekli, videćemo i Tomijev odnos sa Sarom. Nije sve tako baš trapavo kao što mi mislimo da će možda biti. Jer, da se ne lažemo, nismo mi u Kecu videli nikakvu hemiju između glavnih aktera. Ali, dobro, takvo je vreme bilo za gejming industriju, nije se tome posvećivala pažnja, dok sada pak auditorijum je žedan dobrih dijaloga i ljudskih konekcija u priči.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2020, 15:11   #359
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.022
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Mafia

https://www.youtube.com/watch?v=4_WsHeFbOzI

Neko je u komentaru dobro primetio: "They listened to the players. Slowed down reloading and gun fire."
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2020, 21:11   #360
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Leonida (27.8.2020), tommy gun (27.8.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com