Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.5.2014, 19:09   #1841
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

OK, evo mog vidjenja ove danasnje epizode, kroz par spojlera ali odmah da kazem - oni koji ocekuju da cu da pljujem po seriji epizodi slobodno ne moraju da citaju spojlere. Takodje, oni koji misle da cu reci da je apsolutno sve bilo super i da mi se apsolutno sve dopalo, slobodno ne moraju da citaju spojler, vec slobodno mogu da me optuze kako pljujem seriju...

Da krenem od onih dobrih stvari - veceras sam odgledao definitivno najbolji deo neke epizode u cetvrtoj sezoni, a po meni jedan od najboljih u celoj seriji, ako izuzmemo one mindfuckin' epizode gde su se desile stvari koje mnogi nisu ocekivali...
Spoiler za Sta mislim pod tim najbolje:
Celokupno vecerasnje sudjenje Tirionu je odradjeno izuzetno dobro i cak i ako izuzmemo da je uradjeno prilicno (mozda cak i potpuno) verno kao u knjizi licno je na mene ostavilo odlican utisak od pocetka do kraja. Vrazicak je na samom kraju izdominirao i samo stavio slag na tortu.

Spoiler za I ovo je +:
Takodje su mi se dopali delovi u kojima vidimo dijaloge Varisa i Oberina, odnosno Davosa i bankara gvozdene banke Bravosa - scene kojih nema u knjigama ali sto samo pokazuje da mi je apsolutno nebitno da li je nesto iz knjiga ili ne sve dok ima smisla.


Sa druge strane, da sve ne bude savrseno potrudio se onaj deo price
Spoiler za Koji deo:
U kom Asha (Jara) pokusava da oslobodi Teona. Po meni apsolutno nepotreban deo price, kojim nismo nista dobili osim malo nepotrebne i uiljene akcije tim pre sto je njenim komentarom "Moj brat je mrtav" definitivno propala sansa da se njegovo spasavanje desi kada je to bilo sasvim normalno. Ne znam, meni nije jasno sta su hteli da postignu ovim - nije valjda da nije bilo materijala da se napravi nesto bolje!?


Na samom kraju, ne mogu a da se ne osvrnem na jednu scenu koju bih uporedio sa dogadjajem iz knjige i to ne da bih pokazao da sam citao knjige vec cisto da iskazem svoje misljenje o snazi iste i emocijama koje smo videli, odnosno trebali da vidimo...
Spoiler za Povezano sa knjigom - ko nije citao ne mora ni ovo mada nije nikakav spojler o buducim desavanjima:
Deo kad "kozar" donosi kosti koze koju su zmajevi ponjupali ima smisla i sve to je OK, ali po meni, u poredjenju sa stvarnim dogadjajem iz knjige nema ni delic te snage koji bi trebalo da ima. Naime, ako me secanje ne vara - u knjizi on pred deneris donosi kosti deteta dok ovde donosi kosti koze - dve totalno neuporedive stvari i dok je scena u knjizi ostavila veoma emotivan utisak na Deneris sto se moglo apsolutno videti i sto je razumljivo ovde nismo mogli da osetimo ni delic te emocije. Ja sve to razumem ali ne i odluku da B&W naprave takvu promenu jer je sve ovo onda izgubilo onaj smisao koji je trebalo da ima posto dete i koza ne mogu da se uporede...

Sve to bi mi bilo jasno da do sada nismo imali prilike da vidimo razne uzasavajuce prizore, ali ovako...

Eh da, Hizdar Zo Lorak mi je na prvo gledanje bio bas onako... meh!
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Asmodeus (12.5.2014), bokela (13.5.2014), DylaN (14.5.2014), Game fever (22.5.2014), Krilce (12.5.2014), marko13 (13.5.2014)
Stara 12.5.2014, 19:48   #1842
SpaceCoyote
Član
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 57
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Spoiler za Epizoda 4x06:
Ma, Tirion je oduvao!

A za Hizdara mi se svideo onaj komentar da je njegov cale bio protiv prikucavanja one dece, ali je eto kaznjen potpuno isto kao i oni koji su za to odgovorni. Toga mislim da nije bilo u knjizi, a svidja mi se sto pokazuje da nisu svi masteri (robovlasnici?) ista go*na kako ih Deneris tretira.
Spoiler za 5. knjiga i predvidjanje za epizodu 4x10:
A sto se tice koze, meni je nekako ocigledno da ce se taj lik opet pojaviti za par epizoda sa novi dzakom i tim malim 'iznenadjenjem'.
Poslednja epizoda u ovoj sezoni se zove Children, a osim ociglednog, taj naziv se verovatno odnosi i na zmajeve, posto su oni ipak Denerisina 'deca'. Tu ce verovatno biti ona scena kad ce ih zatvoriti.


Tycho je bio genijalan! Mada, hteo sam da vidim nesto vise Bravosa.
Spoiler za Knjige:
Ali dobro, tu su uvek Arja i sledeca sezona
SpaceCoyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2014, 19:59   #1843
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
SpaceCoyote kaže: Pregled poruke
Spoiler za Epizoda 4x06:
Poslednja epizoda u ovoj sezoni se zove Children, a osim ociglednog, taj naziv se verovatno odnosi i na zmajeve, posto su oni ipak Denerisina 'deca'.
Nope.

Ja mislim da ce deseta epizoda da se odnosi na

Spoiler za Childrens - predvidjanje:
Princa Dorana i Water Gardens, odnosno na onu decu koja se igraju u bazenima - da ne pricam sta se sve tamo desilo, iako je to na samom pocetku AFfC a ne na kraju ASoS.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2014, 20:50   #1844
SpaceCoyote
Član
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 57
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Spoiler za Knjige i deseta epizoda:
A deca šume, to ništa, a?

Ne verujem da će Dornu uključivati u ovoj sezoni, to nekako ide nova sezona nove lokacije, ali valjda i nije nemoguće. Ali priznajem da jedva čekam da ih vidim, Doran mi je jedan od omiljenih likova, a Dorna baš deluje kao kul mesto za život
SpaceCoyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2014, 22:25   #1845
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Nikome nije smešna i besmislena scena kada
Spoiler za :
puštaju pse na Jaru, Teonovu sestru u tamnicama i ona se volšebno pojavljuje slobodna pored čamaca? U sledećoj epizodi može da se pojavi i na mesecu što se mene tiče, biće jednako uverljiva scena.


Potpuno glupa, i neozbiljna scena. Ne razumem da takva produkcija nije u stanju da tako nešto snimi uverljivije?

Poslednja ispravka: Iris (12.5.2014 u 23:09)
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Crytek na korisnoj poruci:
Krilce (12.5.2014)
Stara 12.5.2014, 22:40   #1846
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Spoiler za s04e06:
Aha, i ja sam to primetio, u jednom trenutku ona se nalazi u cosku sa svojim ljudima i Teonom, dok ih goli (wtf?) Remzi tamani i pusta kerova a onda se ona stvara nekoliko kilometara dalje od Uzasnika bezeci od kerova?!

Ceo taj deo je potpuno besmislen , upad u Uzasnik sa 20 ljudi, Lord zamka sa 10 strazara, beg Ashe.. kome je to palo na pamet

Ostatak je bio sasvim uredu, Tirion je opet izdominirao na kraju.
Spoiler za donekle spojler knjige:
Mozda je ono sa kozom moglo bolje da se odradi, kao sto neko vec rece, trebali su da stave dete umesto koze. Deneris je vec navikla da njeni zmajevi zderu koze a smrt deteta bi pokazala da su zmajevi ustvari cudovista.

Poslednja ispravka: Luka Filipovic (12.5.2014 u 22:48)
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Luka Filipovic na korisnoj poruci:
Krilce (12.5.2014)
Stara 12.5.2014, 22:42   #1847
P.A.I.N
Veteran
 
Član od: 11.11.2010.
Poruke: 785
Zahvalnice: 193
Zahvaljeno 56 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Spoiler za kozu:
Ja mislim da ce tek biti mozda i u sledecoj epizodu kad joj donesu kosti deteta,da je ovo samo bilo priprema terena.Mozda gresim
P.A.I.N je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2014, 23:10   #1848
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Re: Game of Thrones

Citat:
Crytek kaže: Pregled poruke
Potpuno glupa, i neozbiljna scena. Ne razumem da takva produkcija nije u stanju da tako nešto snimi uverljivije?
Naravno da je upravo tako kao što si rekao - glupa i neozbiljna. I baš zato ja i ne volim te izmišljene događaje jer su generalno gledano često bez logike, naročito onima koji znaju šta sledi... Ta scena nije izuzetak.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Krilce (12.5.2014)
Stara 13.5.2014, 3:48   #1849
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Spoiler za E izem ovakvu diskusiju...:

Pa recimo da su, kad su videli kerove, šturnuli, brže bolje, zatvorili vrata štenare za sobom i potkočili ih hoklicom. A niko od vojnika van straže nije čuo ni ciku ni lavež jer meću vatu u uši kad nisu na dužnosti.


Šalu na stranu, krenuo sam da gledam da vidim da li će oboriti rekord i uspavati me za <10min. a ispade, do sad, najzabavnija epizoda u sezoni.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2014, 15:22   #1850
aammeerr
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 327
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Jeli se iko zapitao kako je napravljen onaj ogromni kip covjeka sa pocetka epizode hahah ? I moze li neko objasniti kako da nesto stavim u spojler jer ne mogu da skontam :S [spoiler]TEXT[/spoiler]--> ovo ne radi
aammeerr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2014, 15:40   #1851
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Imas ikonicu kada pises komentar za spojler potrazi (precrtan krug) , izbaci ti box tu napisi ime spojlera pa izmedju koda pisi tekst.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2014, 16:46   #1852
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
aammeerr kaže: Pregled poruke
Jeli se iko zapitao kako je napravljen onaj ogromni kip covjeka sa pocetka epizode hahah?
Čak i ako nije bilo u knjizi, nešto slično smo već vidjeli u LOTR filmovima.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2014, 17:50   #1853
P.A.I.N
Veteran
 
Član od: 11.11.2010.
Poruke: 785
Zahvalnice: 193
Zahvaljeno 56 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Bilo je u knjizi to to je statua koje je pri ulasku(morem) u bravos cini mi se(ili neki drugi grad preko uzanog mora).
P.A.I.N je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku P.A.I.N na korisnoj poruci:
aammeerr (13.5.2014), marko13 (14.5.2014)
Stara 13.5.2014, 18:06   #1854
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
aammeerr kaže: Pregled poruke
Jeli se iko zapitao kako je napravljen onaj ogromni kip covjeka sa pocetka epizode hahah ? I moze li neko objasniti kako da nesto stavim u spojler jer ne mogu da skontam :S [spoiler]TEXT[/spoiler]--> ovo ne radi
Osnova statue je bila napravljena od mermera, a najpre su postavljena stopala i članci noge. Statua je postupno građena tako što je bronzana prevlaka bila učvršćivana gvozdenim i kamenim ojačanjima. Da bi statua bila dovršena, izgrađena je visoka rampa oko statue koja je kasnije uklonjena.
Wiki
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku hate na korisnoj poruci:
aammeerr (13.5.2014)
Stara 13.5.2014, 20:29   #1855
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Prvo sam procitao letimicno Martijev komentar ali nisam otvarao spoilere i gledam i ne verujem, sto je ovaj bio euforican, onda dodje kraj i kaze mi se samo, dobro uradjeno, Piter odlucno odglumio. Takodje za pohvalu je i nova perspektiva
Spoiler za ko je gledao nije spoiler ko nije minimalan:
Tajvin i Dzejmi, krajnje korisno, jer kad se vec upustamo u ovaj format treba ga koristiti da se obogati vec postojece iskustvo a ne menja ili oduzima


Spoiler za Isti nivo spoilera:
Oberin mi je uz svu mu posvecenu paznju nekako tunjav, ne prestaje o seksu a aura misterioznosti i implicirane superiornosti mu je prilicno narusena.


Spoiler za Isti nivo spoilera:
Iron Bank je lepo uradjen, prvo sam ocekivao da ce cinovnici biti raskosnije obuceni u Bravos stilu, ali kad bolje razmislim i ovaj uniformisani, Gestapo vajb im stoji, mozda cak i vise, jer egzoticnih Istocnjaka ima na pretek. Jedino Davosov zavrsni monolog odskace, ipak se kalkulacije banke odvijaju daleko iza vrata a ne na nagovor krijumcara.


Spoiler za Isti nivo spoilera:
Hizdak ne sme da bude predstavljen ovako, OK ako se samo pretvara i laze ali ako ga odrade kao bilo sta sem krajnje ljigavog lika bice to promasaj.


Spoiler za Isti nivo spoilera:
Dreadfort, akcija, glupost necu ni da elaboriram, Remzi bi trebao da muci malo vise, zaostaje a treba nadoknaditi i nedostatak Hrabrih Kompanjona, btw serija sa tolikom potenciranje nasilja i seksa ima ogroman nedostatak u odnosu na knjige po broju silovanja, ocekivalo bi se da im je to i nasilje i seks pa stoga win x2 ali ne, tako da definitivno fali silovanja, je%eni politicki korektni licimeri
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2014, 20:39   #1856
MoNsTeR
Veteran
 
Član od: 4.11.2010.
Lokacija: Mars
Poruke: 927
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Spoiler za sudjenje tirionu:
Da li tirion posto je rekao da hoce sudjenje dvobojem, moze da izabere opet nekog da se bori umesto njega? I ako je tako jel i vama lici da ce to biti Dzejmi?
MoNsTeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2014, 20:55   #1857
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Za Hizdar Zo Loraka sam i napisao da mi je "meh" jer je to onaj prvi utisak koji je na mene ostavio neko ko bi trebao da je

Spoiler za sam prethodni tekst kaze o kome je rec:
Pohlepan, ljigav, vlastoljubiv, egoisti;an, neko kome su samo licni interesi i zadovoljstva na prvom mestu a ovamo smo dobili devojcicu koja samo sto ne zaplace dok moli da sahrani oca. Ako su ovim pokusali da Deneris zamazu oci i zavaraju je onda ovo i moze da prodje, otherwise - big fail!


Sad se setih jos jedne stvari vezane za

Spoiler za Asha i akcija:
koji je bio tragikomičan i sa aspekta serije a kamoli sa aspekta knjige... Koliko mi se čini, u zadnjoj epizodi prošle sezone Asha je rekla da će da okupi najboljih 50 gvozdenrođenih ubica na Gvozdenostrvu, otplovice preko Uskog mora, napastu Uzasnik (Dreadfort), pronaci i osloboditi brata i vratiti brata, kad ono bežanija pred golim Remzijem koji vitla macem kao da je u pitanju jedan od najboljih ratnika Vesterosa i par kerića! OK, besnih i gladnih...


OK, da scena ne bude potpuni propast, kao apsolutno nepotrebna, nebitna i nelogicna posluzile su dve stvari koje su nadam se reditelji imali na umu kada su ovo snimali...

Spoiler za Malo razmisljanje o opravdanosti scene:
- Eto, nismo zaboravili Ashu posto su nam dali malo nje u akciji mada smatram da je odavno vreme za Belonovu bracu i sve sto se desava na Gvozden ostrvu.
- Jos jednom smo videli kolika je Teonova "privrzenost" Remziju cim je odbio i begstvo sa rodjenom sestrom - samo je pitanje da li je u pitanju toliki strah od Remzija ili Stokholmski sindrom...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2014, 20:56   #1858
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
MoNsTeR kaže: Pregled poruke
Spoiler za sudjenje tirionu:
Da li tirion posto je rekao da hoce sudjenje dvobojem, moze da izabere opet nekog da se bori umesto njega? I ako je tako jel i vama lici da ce to biti Dzejmi?
Spoiler za Odgovori:
Da.

Posto sam citao i znam ko je u pitanju, ne bi bilo fer da ti kazem... Ako bas zelis da znas poslacu ti na PM.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Crytek (13.5.2014), MoNsTeR (14.5.2014)
Stara 14.5.2014, 2:04   #1859
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.490
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Game of Thrones

prva asocijacija na onaj kip mi je bio Kolos sa Rodosa.
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2014, 10:36   #1860
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Одг: Re: Game of Thrones

Citat:
Roronoa Zoro kaže: Pregled poruke
prva asocijacija na onaj kip mi je bio Kolos sa Rodosa.
Pa naravno.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com