Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.6.2012, 11:43   #4281
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Speak


Poprilično dobar film, 8/10 od mene.
Spoiler za Warning, real SPOILER!:
Povučena devojka dolazi u srednju školu i na samom startu biva ismevana zbog prezimena. Drugarice iz osnovne škole je odbacuju zbog te zatvorenosti, dok na samom startu upoznaje novu drugaricu, i cim se ta drugarica uklopi u školi, i ona joj daje nogu.. Melinda, što više vremena prolazi ima sve gore ocene ima u školi.. Kad je neko uvredi beži u neku šupu gde slika drveće.. Biva silovana od dečka svoje bivše drugarice, i to prećuti, ali pošto se to desilo na zabavi zove policiju zbog čega naravno još više dobije na popularnosti..
Kako vreme prolazi sve polako kreće na bolje..


Another year


Odličan film sa ubedljivom glumom. 8/10.
Spoiler za Warning: SPOILER!:
Priča prati prati jedan stariji bračni par koji živi u totalnoj harmoniji.. Onako, savršeno koliko jedan brak može biti.. Onda se gledaoc upoznaje sa njihovim prijateljima koju su često pozvani na piće i/ili na večeru. Svi njihovi prijatelji imaju nešto zajedničko, a to je da su nesrećni.

Ovaj film je više o Mary i njenom simboličnom životu nego o bilo čemu drugom. Ona je ujedno i najbolji glumac u filmu.
Mene su poprilično iznervirali članovi porodice pošto su izuzetno nadmeni i bez empatije.
Sve u svemu, odlično režiran film sa veoma ubedljivom glumom(naglašavam Mary). Ocena, 8/10.


Iron Sky


Ništa bolji niti lošiji od onoga što vam naslovnica govori. 6/10

Spoiler za Warning: Spoiler!:
Cela priča je veoma sci-fi, sa meni veoma dragom pričom osuđivanja imperijalističke amerike.
Sve u svemu, neki pripadnici nacističke nemačke su pobegli za vreme WW2 na tamnu stranu meseca gde su napravili bazu i čitavu jednu naciju za 50god. Zarobljavaju američke astronaute koji su u stvari manekeni, koji ih odvodi do američke predsednice koja naravno radi sve ono što i UN zabranjuje.. Kasnije se sve to pretvara u jedan rat nazi vs united earth, koji ubrzo postaje sveopšti rat izmedju US i ostalih država sveta oko Helijum 3 resursa..
Simpatična Julia Dietze je glavna atrakcija i ujedno i najgotivniji karakter bez kojeg bi sigurno ugasio film posle pola sata.
Uglavnom dobar film za gledanja kad nemate šta pametnije da odgledate, a i nasmejaće vas sigurno. Ocena 6/10.


Project X


Ocena 4/10 bi trebala da vam kaže moje mišljenje o ovom filmu.

Spoiler za Warning: Spoiler!:
Priča je kliše u kojoj američki nepopularni tinejdžeri organizuju najbolju zabavu ikada koja se otima kontroli i na kraju završava sa zapaljenim komšilukom.. Naravno, film je pun teen golotinje koja je ujedno i glavna atrakcija filma.
Sve u svemu veoma glup film , koji više sigurno neću gledati.
Ukoliko neko traži dobru highshool/collage američku komediju, postoji legendarna Američka pita koja je neuporedivo bolje ostvarenje. Ovo je blago rečeno, loš film.
Ocena 4/10.

Poslednja ispravka: altec.gs (9.6.2012 u 16:12)
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku altec.gs na korisnoj poruci:
Ice-Man (12.6.2012), Luka Filipovic (10.6.2012), zidan grobar (9.6.2012)
Stara 9.6.2012, 12:02   #4282
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ Jer si siguran to za golotinju? nesto nisam primetio to u filmu...
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 12:33   #4283
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Jesi ti siguran da si taj film gledao?!
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 12:35   #4284
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Moracu izgleda opet da pogledam
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 13:24   #4285
wega
Član
 
Član od: 19.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 69 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Prometheus (2012)

Ako želite da pročitate baš dobru recenziju/kritiku za ovaj film preporučujem blog The Cult of Ghoul by Dejan Ognjanović (čovek je doktorirao na horor žanru). Tu možete takođe naći neke od najboljih domaćih recenzija (uglavnom horor i sf filmova) koje sam imao prilike da pročitam. Sve preporuke!

Odgledao sam sinoć ovu propast od filma koji prestavlja samo bledu senku nekada originalnog reditelja i na žalost moram se složiti sa svim napisanim u gorepomenutoj recenziji. Ovaj film može da se svidi samo nekome ko nikad ranije nije gledao ni jedan deo Osmog Putnika, ili nema više od 12 godina.

Poslednja ispravka: Iris (9.6.2012 u 22:45)
wega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku wega na korisnoj poruci:
goranmax (20.6.2012), Marko (18.6.2012), pentraksil (9.6.2012)
Stara 9.6.2012, 14:47   #4286
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citajuci Dejanovu recenziju vidim da ce film biti ono sto i sam ocekujem. Prosecan SF sa par dobrih resenja, odlicnom glumackom postavom ali sa dosta rupa u prici i vec vidjenim konceptom.

Poslednja ispravka: Iris (9.6.2012 u 22:45)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 15:17   #4287
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Povodom priče o Prometeju, zahvalite Dejmonu Lindelofu (pisao scenario) na rupama, čovek ih voli pa to ti je. Ima poneku solidnu ideju, ali nikako da poveže sve kako treba, da nema gluposti i praznina (Lost, Cowboys and aliens, novi Star Trek)

Takođe, Nil DeGras Tajson je pre neki dan komentarisao film na Tviteru:
Citat:
Prometheus goes 35 light yrs into space, but CharlizeTheron gaffes "We're a half billion miles from Earth"- just past Jupiter
Citat:
Prometheus: Two parts Cowboys&Aliens, one part Mission To Mars, one part The Day The Earth Stood Still. Blend in the abdomen.
Inače, planirao sam da pogledam film u bioskopu, ali posle vaših komentara više nisam siguran...
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 15:40   #4288
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Moj predlog, pogledaj bez obzira na komentare.. To važi za svaki film.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 15:45   #4289
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ne vredi para, bioskopa i cimanja da odesh do bioskopa. Bolje to potroshi na neshto da se rashladish i chekaj blu-ray, koji je savrshen za ove tehnoloshke demo-filmove... Sreca pa je leto, imacesh filmova u bioskopu na pretek.

Inache, zaboravih u onom moru razocharenja da spomenem da je Michael Fassbender bio svetla tachka u filmu. Imao je izuzetno zahtevnu ulogu (neshto poput Bale-a u Equilibriumu), koju mozhda nije perfektno odradio, ali je bio jako upechatljiv i bio je bolji od Bejla u tom poslu. Jedan od par razloga zashto je 6/10, a ne chak i manje.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
Iris (9.6.2012), pentraksil (9.6.2012)
Stara 9.6.2012, 16:19   #4290
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom

Fasbender polako postaje jedan od mojih omiljenijih glumaca, od Hunger, Shame, pa cak i u novijem Xmen-u. Zaista odlican glumac, danas planiram da odgledam konacno ceo Hunger pa javljam utiske.

Hunger



Jako tezak i mucan film o zivotu irskih republikanaca iza resetaka. Odlican, jak maestralno reziran i odglumljen. Maestralna gluma Fasbendera, necu vam vise nista otkrivati, , samo da opet napomenem da film nekima moze biti jako tezak i mucan i da je film dosta spor (sto ja ne bih dodao kao negativnu osobinu, jer dugi kadrovi zaista doprinose turobnoj i sivoj atmosferi zatvora u kojem se nalaze), pa ukoliko nemate strpljenja i ne volite ovakve filmove, zaobici. U suprotnom ogromna preporuka, jos jedna filmcina.

Poslednja ispravka: pentraksil (10.6.2012 u 23:41) Razlog: spojeno
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Ice-Man (12.6.2012)
Stara 10.6.2012, 12:05   #4291
bobiska
Novi član
 
Član od: 10.3.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
^ Jer si siguran to za golotinju? nesto nisam primetio to u filmu...
Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Jesi ti siguran da si taj film gledao?!
Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Moracu izgleda opet da pogledam
Jedan od vas je gledao običnu, drugi extended verziju za koju sam titl odradio naknadno. Inače, slažem se da je film teška tinejdž šitina.
bobiska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 12:12   #4292
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ Film je skroz OK. Muzicki spot koji traje 90 minuta. Meni se svideo. Inace pohvale za prevod.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 14:42   #4293
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sinoć gledao Hellride iz 2008. gdje režiju potpisuje Tarantino. Film je tipičan za Tarantina, nešto malo golotinje + napucavanje + glupav zaplet i rasplet, mindless krljačina i osveta, ni po čemu poseban film al' ako ste ljubitelji očajne muzike i motorista možete pogledati...

LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 14:49   #4294
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nije QT rezirao ovo, ne znam kakve veze ima sa filmom, na posteru pise QT presents. A da je film los, los je. Ja sam ga ugasio posle 10 minuta.
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 14:55   #4295
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
evanghelion kaže: Pregled poruke
Nije QT rezirao ovo, ne znam kakve veze ima sa filmom, na posteru pise QT presents. A da je film los, los je. Ja sam ga ugasio posle 10 minuta.
Heh, moja greška al' film sam pogledao nadajući se da će prestati biti dosadan i predvidiv, ali avaj: no way
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 0:19   #4296
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

21 Jump Street

Kad sam poceo da gledam film nisam znao sta da ocekujem, poznavajuci glumce i njihove dosadasnje filmove.. Ali vec u prvih 10min sam plakao od smeha, a to je trajalo skoro do kraja filma. Zavrsetak mi nije najbolje legao, ali sve u svemu super komedija. Od mene preporuka. 7\10.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 1:42   #4297
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.648
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Upravo se vratih sa projekcije Prometeja i ne znam sta toliko ispljuvaste. U redu, nisam veliki fan horora, pa nisam ni ocekivao da ovo bude neko remek delo tog zanra. Gledao sam Osme Putnike i opet nisam ocekivao da to bude nesto kao prva dva dela, cak bih se razocarao da je tako (elijeni iskacu i ubijaju sve redom). Gledao sam kao potpuno odvojenu pricu od starih filmova osim jednog elementa. Dao mi je odgovor na pitanje iz prvog Osmog putnika i ja sam zadovoljan. OK, otvorio je i mnoga nova pitanja i to nervira ali sta je tu je...
Onu recenziju je pisao neko ko je mnogo ocekivao od filma a dobio jako malo, otuda zadiranje u sitna crevca i kritikovanje nekih tehnickih stvari koje meni iskreno nisu mnogo bitne i zbog kojih bi rekao da je film los (razvijenija tehnologija nego u starim filmovima itd itd). Ne trazim da mi se objasni evolucioni razlog zasto je krv kiselina i cemu sluzi sluz itd. Mozda bi bilo zanimljivo i to da se objasni ali nije neophodno.
Zatim tumacenje likova i motivacija, to su sve subjektivne stvari, i tumaci ih svako prema svojim licnim ubedjenjima i tako i ocenjuje. Meni se licno veoma dopala ideja u filmu dok je recenzent to protumacio kao Denikenovu glupost. Ok, mozda ideja nije "suva" originalnost ali sta je danas apsolutno originalno? Po meni jedan od boljih SF filmova poslednjih godina.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku galebns na korisnoj poruci:
Marshall George (16.6.2012), pentraksil (21.6.2012), simke85 (21.6.2012)
Stara 11.6.2012, 2:17   #4298
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sa druge strane, ja sam totalni pesimista kad su u pitanju nastavci/prequeli legendarnih filmova. Uvek mi je ochekivanje nula. Na primer, Rise of the Planet of the Apes me je prijatno iznenadio, ovo chak nije uspelo ni da dostigne "OK". Kalup je bio isti.

Shto se tiche stvari koje su objashnjene - ima mnogo rupa u kontinuitetu i logici sa Alienom. Odgovor na jedno od pitanja iz prvog Aliena je u mom drugom spojleru na prethodnoj strani, pa razmisli koliko ima logike.

Shto se tiche stvari koje nisu objashnjene - ima ih previshe. Postoji granica do koje je chak i dobro ostaviti neke stvari da gledaoci zakljuche. Posle te granice film postaje nedovrshen, a ovaj film je dobrano preshao tu granicu. Na neka pitanja "kako?" nije bilo bitno dati odgovor, ali na isuvishe veliki broj pitanja "zashto?" odgovor nije dat. Jednostavno dobijesh osecaj kao da namerno nece da ti odgovore na pitanje da bi ti izmuzli novac za nastavak.

I ako se izuzmu pricha, tehnikalije, kontinuitet, jednostavno ima previshe idiotskih greshaka koje su karakteristichne za filmove B produkcije (spojler 1 je dobar primer, drugi primer bi bio nedostatak bilo kakvog autoriteta na misiji u svemiru na drugoj planeti. Svako radi shta god hoce? Ma, vazhi...). To je greshka ochajnog scenarija, nichega vishe.

Mislim, bar ovo je moj lichni utisak, a ja nemam TOLIKO visoke standarde.

Inache, molim te, nemoj sa "Osmi putnik" prevodom, od njega mi se stomak prevrce. Mozhda je bio adekvatan za original Aliena, ali totalno gubi smisao u svakom ostalom delu vezanom za sagu. Ako bi se bash prevodilo, recimo da "Tudjin" mozhe daleko bolje da prodje... nishta lichno, samo mi upada u ochi.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 10:06   #4299
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.648
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Video sam tvoj spojler, meni to nije bilo pitanje na koje sam zeleo odgovor iz prvog ELIJENA ()

Spoiler za subjektivno:
Poreklo elijena me nije toliko zanimalo. Tada je to za mene bila vrsta gustera/insekta/parazita u svemiru kao i sve ostale nastale na nekoj planeti X. Da li bi to bio bolji odgovor od toga da je elijen u stvari mix gena coveka i lignje? Mene je zanimalo ciji je bio svemirski brod i onaj dzinovski skelet i odgovor sam dobio. Prve scene u Prometeusu prikazuju kako je nastao zivot na Zemlji. Mozda je to rasa ciji je smisao postojanja stvaranje novog zivota na drugim planetama, pa kad su videli kakve budale su napravili hteli su da nas uniste (corsokak evolucije).
Slazem se za devojku i operacije, al moze to da se proguta ako kazes da je to super uber medicina koja je sanirala ranu i kolicina adrenalina kod devojke tokom sveg desavanja. Sve u svemu pre bih ovaj film poredio sa Kontaktom nego sa Elijenom
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 15:22   #4300
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
21 Jump Street

Kad sam poceo da gledam film nisam znao sta da ocekujem, poznavajuci glumce i njihove dosadasnje filmove.. Ali vec u prvih 10min sam plakao od smeha, a to je trajalo skoro do kraja filma. Zavrsetak mi nije najbolje legao, ali sve u svemu super komedija. Od mene preporuka. 7\10.
Odgledao i ja malopre...slazem se za sve, plus da dodam da mi se svidja kako su manje vise najavili nastavak

6,5/10 od mene, fina komedija
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com