Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Run i PD kutak

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.8.2007, 11:25   #1
mr.marvin
Član
 
Član od: 28.4.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 435
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 112 puta na 81 poruka
Post Testovi & osvrti: firewalls, Ubuntu/Mandriva, licence

Ne nadjoh posebnu temu za preporuke/zelje/molitve u vezi sa tekstovima u narednim brojevim SK, tako da se osmjelih na ovaj egoizam da kazem sta se meni cita. Vi, izvolt'e prekrstiti temu u "Predlozi za testove" ako dobijete takav jedan poriv

Trenutno sam u fazi testiranja i odabira firewalla, i tu bas ima na sta covjek da se osvrne jer je dosta kvalitetnih (so they say) besplatnih rjesenja. Medjutim, posto ja nisam expert na mreze, protokole, hakovnje i tako to, moja svijest o kvalitetu programa i mogucim testovima koje bih mogao da izvrsim je ogranicena Nije da meni treba nesto posebno stealth jer sam dialup, ali hocu da znam kakav je kvalitet sotvera jer ponekad se uputim u poduhvat zvan podizanje servera

Druga stvar je Linux... Mogli biste dati jedan kompaktan tekst (i tabela bi bila dovoljna) o distribucijama, sa ocjenama/napomenama za kategorije tipa "potrebno dobro poznavanje OS-a", "preporuka za pocetnike", "pozeljna brza veza", "otezano vracanje win particije", "pozeljna konfiguracija"... Sad bas lupam, jer o tome ne znam mnogo. Svidjeli su mi se, bar na papiru Ubuntu i posebno Mandriva, ali nesto oklijevam oko svega toga.

Trece na listi su licence. Kao programer amater stvarno ne ocekujem da ce bilo sto da ja objavim neko drpiti i postati vlasnik sljedeceg Googla za jednu godinu, ali to nije poenta - necu da se precjenjujem ali ni potcijenjujem jer programiranje je (sto neko rece) "prilicno intelektualan podvig". Ima mali milion licenci, ili mi se makar tako cini, a iscitavanje silinih paragrafa i uporedjivanje je vrlo naporan posao. Mogli biste ubaciti jedan tekst koji ce klasifikovati licenece, npr:

Autor - namjera - licenca
"Ako zelite da svako koristi vas program i unapredjuje kod i slobodno ga distribuira sve dok vama ne padne na pamet da ga prodate uzmite ovo..." itd.

Poslednja ispravka: mr.marvin (17.8.2007 u 3:40) Razlog: Exuse my pun iliti mjere opreza ;)
mr.marvin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com