Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.6.2010, 13:17   #1
ekvi
Član
 
Član od: 14.11.2008.
Lokacija: kv
Poruke: 404
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 27 puta na 18 poruka
Određen forumom dizanje sistema - problem

prvo - disk je 100% butabilan - provereno
kada u pocetnoj fazi reinstalacije treba da dodje do momenta kada treba da pritisnem bilo koji taster kako bi komp preuzeo podatke sa diska, jednostavno - opet se podigne sistem na racunaru?! Podesio sam da first boot u biosu bude opticki uredjaj, mada mi je nelogicno da mi nudi samo CD citac/rezac od optike iako DVD disk stavljam u DVD citac/rezac ( i ranije mi je komp nudio samo tu optiku, sem harda i flopija, pa nije bilo problema - bootovao je sa DVD-a).
Ako nije of-topic...Mozda nije zgoreg da napomenem...virus...? Racunar i reinstaliram jer imam cudn problem - prilikom klika na bilo koji dokument ili program otvara ga i do 200 puta, pa onda cekam da se sve to pootvara, pa ond ukljucim task manager pa sve to lepo obrisem - i posle sve normalno, a za to vreme ni desni klik ne radi. Sve dok ponovo ne ukljucim racunar sve radi najnormalnije.
Posto dugo nema odgovora, tek sada videh da je trebalo da ovaj problem stavim u drugi podforum-operativni sistem windows dos..

Poslednja ispravka: ekvi (30.6.2010 u 15:29) Razlog: pogresan podforum
ekvi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2010, 21:59   #2
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 617
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: dizanje sistema - problem

Ima negde u biosu da se podesi koju ćeš optiku da koristiš kao butabilnu ali ne mogu tačno da se setim gde.
Probaj da raskačiš jedan od ta dva čitača pa probaj da botuješ sa kog želiš i ja sam imao takav problem samo što sam tad imao jednu optiku.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Porsche na korisnoj poruci:
ekvi (1.7.2010)
Stara 30.6.2010, 22:12   #3
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: dizanje sistema - problem

Citat:
ekvi kaže: Pregled poruke
prvo - disk je 100% butabilan - provereno
kada u pocetnoj fazi reinstalacije treba da dodje do momenta kada treba da pritisnem bilo koji taster kako bi komp preuzeo podatke sa diska, jednostavno - opet se podigne sistem na racunaru?! Podesio sam da first boot u biosu bude opticki uredjaj, mada mi je nelogicno da mi nudi samo CD citac/rezac od optike iako DVD disk stavljam u DVD citac/rezac ( i ranije mi je komp nudio samo tu optiku, sem harda i flopija, pa nije bilo problema - bootovao je sa DVD-a).
Ako nije of-topic...Mozda nije zgoreg da napomenem...virus...? Racunar i reinstaliram jer imam cudn problem - prilikom klika na bilo koji dokument ili program otvara ga i do 200 puta, pa onda cekam da se sve to pootvara, pa ond ukljucim task manager pa sve to lepo obrisem - i posle sve normalno, a za to vreme ni desni klik ne radi. Sve dok ponovo ne ukljucim racunar sve radi najnormalnije.
Posto dugo nema odgovora, tek sada videh da je trebalo da ovaj problem stavim u drugi podforum-operativni sistem windows dos..


pa to ti je je isto ako pishe cd-rom,stavis to i onda mozes da ucistas,e sad obicno je to onaj primarny uredjaj,ako slucajno imas ata rezac.

e sad vidi da nemas mozda bezicnu tastaturu,posto mioras na usb tastaturu da budes da bi reagiovalo na ono press any key to boot form cd/dvd
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
ekvi (1.7.2010)
Stara 30.6.2010, 22:51   #4
Fiky
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: dizanje sistema - problem

Ako nista ne pomogne od ovoga sto su rekli momci dole, probaj sa updateom BIOS-A, meni je bio slican problem na jednom kompu, ja sam samo prepucao nov BIOS i sve je lepo radilo. A probaj da vratis podesavanja u BIOSU na default, mozda si ti nesto zeznuo u podesavanjima!
  Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku na korisnoj poruci:
ekvi (1.7.2010)
Stara 1.7.2010, 15:43   #5
ekvi
Član
 
Član od: 14.11.2008.
Lokacija: kv
Poruke: 404
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 27 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: dizanje sistema - problem

Konacno reinstalirAH... Listajuci slicne teme na forumu uradio sam sledece - jednostavno nisam ubacivao disk sve dok komp nije to i zatrazio i.... USPEO. Dakle nisam prvo ubacio diska pa restartovao, nego restartovao, usao u BIOS, podesio sve kako treba, pre toga uradio reset za svaki slucaj - tada racunar nije digao stari windows, vec me pitao da ubacim disk!? - ito je kraj price, sve ostalo je proteklo glatko. Hvala svima koji su mozgali o ovom problemu. Neki put i najjednostavnije stvari upale.
ekvi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
problem sa podizanjem sistema......... nikolaStavrov Kvarovi 20 8.4.2008 13:35
Problem pri startupu sistema DobroslaV Kvarovi 8 29.11.2007 16:49
HDD Problem! Veeeeliki dosadni frustrirajuci problem!!! paretimpar Nosači podataka 6 18.6.2007 1:42
problem pri podizanje sistema olujnik Kvarovi 6 1.7.2006 9:43
Predugo bas predugo dizanje sistema alexa Operativni sistemi 12 6.5.2006 22:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com