Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.4.2014, 13:58   #21
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: WinXP

Ma, kakav SP2 Besmisleno je uopšte predlagati korišćenje nečeg takvog. Inače, XP SP3 radi brže nego XP SP2...

Win firewall je sasvim pristojan, naročito u kombinaciji sa nekim fajervolom u ruterima (većina rutera im svoj zaštitni zid).

Što se tiče apdejtovanja... Ja mrzim programe koji nemaju automatski apdejt! Jednostavno, želim da uvek imam najnoviju verziju svakog programa, a da ja oko toga ne moram ni prstom da mrdnem

@ mvasic: "lajtovanje" - mislim da nije mislio da na Black Vipera i slično, već proces izbacivanja nepotrebnih komponenti Windowsa iz same instalacije (setup-a), pomoću nLite-a i sličnih programa. To jeste dobro, ali samo ako se onaj ko "lajtuje" dobro razume u to što radi - u suprotnom, može se napraviti više štete nego koristi.

Što se tiče Chrome-a i špijuniranja... Pa, zaista je u početku Chrome imao neke polu-špijunske komponetne. Mislim d asu izbačene, i da su sada ostavljene samo neke koje skupljeju "bezlične" statističke podatke. U svakom slučaju, ne mislim da je to razlog za nekorišćenje Chromea. Ko je baš, baš, baš zabrinut, ima puno Chromeovih rođaka bez tih dodataka (Chromium, Maxthon, Opera...).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2014, 15:29   #22
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: WinXP

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Windows Firewall je sasvim solidan. Nema veliki broj naprednih opcija, ali za obicnog korisnika sasvim dovoljan.
Od verzija na Visti pa ubuduce.
Onaj na XPu i Windows 2003 Server-u je objektivno teska sramota.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2014, 15:52   #23
Боле
Veteran
 
Član od: 31.3.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 81 puta na 62 poruka
Određen forumom WinXP

Citat:
mvasic kaže:
Forsiranje cirilice po svaku cenu, pa se dobije ovakav tekst. Cemu?
Не форсирам ћирилицу по сваку цену. Иначе увек користим ћирилицу. Понекад користим за имена програма и латиницу, а чешће ћирилицу јер ми се не пребацује са српске на енглеску, па опет назад на српску тастатуру због једне речи, а мислим да свако може да разуме и ћирилични назив.

Citat:
mvasic kaže:
Windows Firewall je sasvim solidan. Nema veliki broj naprednih opcija, ali za obicnog korisnika sasvim dovoljan.
Трудим се да користим што мање микрософтових програма. А тешко да било који други фаирвол није бољи од виндовсовог.

Citat:
mvasic kaže:
"Lajtovati" (kakav izraz ) Windows ne bih preporucivao onome ko ne zna kako Win radi. Jeste da na netu ima sajtova koji savetuju iskljucavnje x, y, z opcije (black viper, valjda), ali smatram da inzenjeri koji su radili na njemu, ipak znaju bolje. Sistem postaje manji, ali ne bih se kladio da je i sigurniji.
Кад кажем „лајтовање система“, мислим на избацивање разних безпотребних опција из инсталационе верзије система уз помоћ програма НЛите. У ХР има доста тога што мени не треба, инсталациона верзија је око 500мб, а лајтована коју сам направио око 125 мб, значи око 4 пута мање, а лајтован систем кад се инсталира заузима око 3 пута мање него нелајтован. А под искључивање сервиса мислим на искључивање сувишних сервиса у опцији: Контролна табла > Административне алатке > Услуге. Ако инсталираш верзију Вин ХР која није лајтована, можеш слободно угасити око 50 (педесет) сервиса који су безпотребни. А ако користиш лајтовану верзију онда доста тих сервиса уопште нећеш наћи у овој опцији јер су избачени из система. А да је ризично искључивати сервисе, не би ни постојала опција за то. На ова два начина, систем постаје мањи, троши мање ресурса, постаје бржи, стабилнији и сигурнији. Постаје сигурнији јер је веома могуће да има разних „рупа“ у тим сервисима који су избачени и искључени.
Citat:
ZoNi kaže:
Ma, kakav SP2 Besmisleno je uopšte predlagati korišćenje nečeg takvog. Inače, XP SP3 radi brže nego XP SP2...
Нисам предлагао неком да користи СП2, него сам то рекао са циљем да се зна да систем ради како треба и само са СП2 без икаквих нових апдејтова. Користио сам и СП3, али нисам приметио неку разлику у брзини. Имам сачувану позицију и са СП3, па ћу баш да је поставим да видим хоћу ли уочити неку разлику у брзини и потрошњи меморије и процесора.

Citat:
ZoNi kaže:
Win firewall je sasvim pristojan, naročito u kombinaciji sa nekim fajervolom u ruterima (većina rutera im svoj zaštitni zid).
Која је разлика између фаирвола у систему и у рутеру. Нисам користио фаирвол у рутеру, колико је битан и ефикасан тај фаирвол?

Citat:
ZoNi kaže:
Što se tiče apdejtovanja... Ja mrzim programe koji nemaju automatski apdejt! Jednostavno, želim da uvek imam najnoviju verziju svakog programa, a da ja oko toga ne moram ni prstom da mrdnem
Најчешће сам апдејтовао интернет прегледач, и то онда кад старија верзија није отварала неку страницу како треба. Скоро све остале програме користим старије стабилне верзије. Пробао сам и новије, али једноставно не доносе за мене ништа ново, а троше више меморије и процесора.

Citat:
ZoNi kaže:
@ mvasic: "lajtovanje" - mislim da nije mislio da na Black Vipera i slično, već proces izbacivanja nepotrebnih komponenti Windowsa iz same instalacije (setup-a), pomoću nLite-a i sličnih programa. To jeste dobro, ali samo ako se onaj ko "lajtuje" dobro razume u to što radi - u suprotnom, može se napraviti više štete nego koristi.
Да, НЛите, не знам ништа о томе блек виперу. Онај ко лајтује треба да утроши неколико сати да прочита упутства о компонентама које је безбедно искључити, а и сам програм НЛите даје објашњења за велику већину компонената. Ако „лајтовање“ не успе из првог, успеће из другог, трећег покушаја. У сваком случају се исплати.

Citat:
ZoNi kaže:
Što se tiče Chrome-a i špijuniranja... Pa, zaista je u početku Chrome imao neke polu-špijunske komponetne. Mislim d asu izbačene, i da su sada ostavljene samo neke koje skupljeju "bezlične" statističke podatke. U svakom slučaju, ne mislim da je to razlog za nekorišćenje Chromea. Ko je baš, baš, baš zabrinut, ima puno Chromeovih rođaka bez tih dodataka (Chromium, Maxthon, Opera...).
Ма ништа не верујем компанији гугл, као ни микрософту. Мислиш на ову нову „Оперу“ од верзије 15? То више и није Опера, Гугл је уништио Оперу.

А шта фали старим верзијама Опере (пре 15) и Мозили (Sea Monkey)? Шта сте запели за хрома?

Poslednja ispravka: Боле (29.4.2014 u 16:02)
Боле je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2014, 16:13   #24
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: WinXP

@Bole, nemam nista protiv upotrebe cirilice, nego meni licno bode oci Inace, "fajervol" bi bila pravilnija transkripcija reci "firewall".

nLite jeste odlican program, sa dobrom podrskom, koji ima svoju upotrebnu vrednost. Medjutim, ipak je "third party" program, a ja licno biram da verujem originalu.

Svaki ruter ima ugradjen firewall u svoj software. Taj firewall ti je vazniji od onog na racunaru, jer sve sto ti ulazi u sistem, ulazi preko rutera. Naravno, govorim o slucaju da ti je mreza podesena da ide PC - ruter - internet. Pristupas mu preko IP adrese koju koristis za podesavanje rutera (192.168.1.1 na primer), trebalo da je imas u uputstvu koje si dobio uz ruter.

Sto se tice samog update-a software-a, apsolutno treba update-ovati na najnoviju stabilnu verziju. Danas je postao trend da se jasno i glasno oznacavaju beta (cak i alfa) i full verzije. Sto rece Zoni, volim da imam najnoviju (naravno stabilnu) verziju svih programa koje koristim. Novije verzije su, obicno, bolje optimizovane, stabilnije, a i volim kad se promeni izlged UI-ja s vremena, na vreme. (@Zoni Firefox 29 )
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2014, 17:15   #25
Боле
Veteran
 
Član od: 31.3.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 81 puta na 62 poruka
Određen forumom WinXP

Citat:
mvasic kaže:
@bole, nemam nista protiv upotrebe cirilice, nego meni licno bode oci inace, "fajervol" bi bila pravilnija transkripcija reci "firewall".
Могуће да неке енглеске речи неправилно изговарам.

Citat:
mvasic kaže:
nlite jeste odlican program, sa dobrom podrskom, koji ima svoju upotrebnu vrednost. Medjutim, ipak je "third party" program, a ja licno biram da verujem originalu.
Е наш'о си коме да верујеш у овом случају.
Па што онда не користиш само микрософтове програме, ако не верујеш другима? Да постоје проблеми у „лајтованим“ верзијама ХР онда људи не би користили то. Проблем може бити само ако избациш из система неку битну компоненту.

Citat:
mvasic kaže:
sto se tice samog update-a software-a, apsolutno treba update-ovati na najnoviju stabilnu verziju. Danas je postao trend da se jasno i glasno oznacavaju beta (cak i alfa) i full verzije. Sto rece zoni, volim da imam najnoviju (naravno stabilnu) verziju svih programa koje koristim. Novije verzije su, obicno, bolje optimizovane, stabilnije, a i volim kad se promeni izlged ui-ja s vremena, na vreme. (@zoni firefox 29 :d )
Мало сутра су новије верзије обично боље оптимизоване. Нове верзије у већини случајева троше више процесора и меморије. Могу трошити и 3-4 пута више процесора од старијих верзија (нпр. Амига емулатор). Ако је стара верзија стабилна, уопште не мора да значи да ће нова бити стабилнија. Мењам верзију само ако видим да је нова исправила неки баг који ми је правио проблем или ако доноси нешто ново што ми је потребно.
Боле je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2014, 17:55   #26
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: WinXP

Citat:
Боле kaže: Pregled poruke

Е наш'о си коме да верујеш у овом случају.
Па што онда не користиш само микрософтове програме, ако не верујеш другима? Да постоје проблеми у „лајтованим“ верзијама ХР онда људи не би користили то. Проблем може бити само ако избациш из система неку битну компоненту.
Verujem vise programeru, odnosno, timu programera koji su radili original, nego third party resenjima (u vecini slucajeva). Kao glavni OS koristim samo Microsoft-ov program. Presao sam na Win 95 neke 1996. godine, a pre toga sam bio na Workbench-u 2.0 (ako ti to nesto znaci ). Linux koristim, uglavnom, da bih ostao u toku sa razvojem istog, a Mac OS jer na iTunes Store mogu da upload-ujem samo sa iTunes Producer-om, koji radi samo na Mac OS-u. Licno mislim da original programer bolje zna koje su komponente bitne, u odnosu na third party developera.

Citat:
Боле kaže: Pregled poruke

Мало сутра су новије верзије обично боље оптимизоване. Нове верзије у већини случајева троше више процесора и меморије. Могу трошити и 3-4 пута више процесора од старијих верзија (нпр. Амига емулатор). Ако је стара верзија стабилна, уопште не мора да значи да ће нова бити стабилнија. Мењам верзију само ако видим да је нова исправила неки баг који ми је правио проблем или ако доноси нешто ново што ми је потребно.
To koliko procesora nove verzije trose je, relativno, kompleksno pitanje. Vecina software-a koji koristim, bolje radi u svakoj novoj verziji.

Elem, sto se tice emulatora, njih je najteze i optimizovati da rade brze. Teras jedan sistem da radi preko drugog, kompatibilnost dolazi pre optimizacije koda.

Mali off:

Svaku novu verziju WinUAE cekam ko ozebao sunce. Visim na forumu dok Toni izbacuje 20 beta verzija. Uvek imam najnoviji (hoce li 2.8.0 da izadje vise )
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2014, 11:05   #27
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: WinXP - prestanak podrške od strane Microsofta

Što se tiče apdejta iliti ažuriranja programa, svakako da je poželjno koristiti uvek najnoviju verziju. Kod nekih programa to je neophodno - na primer browseri, kod njih imamo ubacivanje podrške za nove web tehnologije, pa se sa starom verzijom može desiti da sajt ne radi kako treba ili neku opciju ne možemo uopšte da koristimo. Antivirusi - to se podrazumeva da treba uvek da budu ažurni - i baza i sam program.

Što se tiče ostalih programa, neki ne toliko kritični mogu da rade opušteno i bez apdejta, iako je poželjno to uraditi zbog novih stvari ili ispravki bugova koje donosi nova verzija. Ja lično volim da imam uvek ažurnu verziju programa, osim u slučajevima kada autor izbaci neku bitnu opciju u novoj verziji, ili nešto slično za*ere, tj. novu verziju napravi lošijom od stare.

Operativni sistemi su sasvim druga priča, dokle god stvari koje su ti neophodne (tj. programi) rade pod starim sistemom kako treba, a i on sam je siguran, nema potrebe za kupovinom/krađovinom nove verzije, osim iz radoznalosti, ili ako jednostavno voliš nove stvari i bla bla.

btw, ćirilica rulz bičes
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2014, 13:46   #28
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: WinXP - prestanak podrške od strane Microsofta

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Ja recimo koristim windows xp SP3 na racunaru sa koga kucam, bez ostalih update-ova i ne nameravam da instaliram one ,,last day update" ove. Neke programe naravno da update-ujem ali vecinu koje rade bez problema ne diram (te security patchove sam nekada instalirao, ali posle jednostavno sam se zapitao cemu, kad vec imam antivirus i firewall koji redovno se update-uju).

@mvasic
da nisam procitao tvoj post, ne bih ni znao da je izasao novi firefox, stvarno promenjen UI, zahvaljujem
Poenta security patch-eva je da krpe rupe u sistemu koje je moguce zloupotrebiti, a da ni av ni fw ne registruju zloupotrebu. Mozemo da razgovaramo o stabilnosti, potrosnji memorije, ali security patch je obavezan za bilo koji sistem.

Nisam ni ja znao za FF update, dok nisam procitao neke, khm, kriticki nastrojene postove u FF temi
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2014, 14:12   #29
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: WinXP - prestanak podrške od strane Microsofta

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Poenta security patch-eva je da krpe rupe u sistemu koje je moguce zloupotrebiti, a da ni av ni fw ne registruju zloupotrebu. Mozemo da razgovaramo o stabilnosti, potrosnji memorije, ali security patch je obavezan za bilo koji sistem.
zloupotreba-shmokupotreba
Ozbiljno sad, znam da to vazi, ali jednostavno, svaki program maltene predstavlja latentnu opasnost (foxit reader mi prlicno cesto prijavljuje da ima kriticnu zakrpu, a bas da jedan pdf reader updateujem par puta mesecno, ne bih ga bas). Koliko sam shvatio, vecina tih zakrpa onemogucava malicioznim programima da prodru u sistem a do kojih se opet najcesce dolazi putem sumnjivih sajtova, a koje firewall i antivirus najcesce prvi blokiraju. A Internet Explorer sam prestao davno da koristim, tako da mislim da verovatnoca je na mojoj strani
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2014, 14:34   #30
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: WinXP - prestanak podrške od strane Microsofta

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
zloupotreba-shmokupotreba
(foxit reader mi prlicno cesto prijavljuje da ima kriticnu zakrpu, a bas da jedan pdf reader updateujem par puta mesecno, ne bih ga bas).
E da, Foxit reader je jos jedan odlican primer kako od kvalitetnog, brzog pdf readera moze za nekoliko godina da se napravi spor, nepotrebno prenatrpan jos nepotrebnijim funkcijama, bloatware. Pa ga sad azuriraju jos svakih nedelju dana maltene..
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2014, 14:45   #31
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: WinXP - prestanak podrške od strane Microsofta

Oni tu više krpe propuste koje su sami uveli kad su napisali pola programa ispočetka u verziji 6... zato preporučujem korišćenje poslednjeg izdanja petice (5.4.5.0124), ima na oldversions.com.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2014, 19:58   #32
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: WinXP - prestanak podrške od strane Microsofta

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Critical zero-day endangers all versions of Internet Explorer -- and XP isn't getting a fix

On Saturday, Microsoft announced that Internet Explorer versions 6 through 11 were at risk for so-called drive-by attacks from malicious websites. Windows XP is capable of running Internet Explorer 6, 7, and 8.

This new remote code execution vulnerability, dubbed CVE-2014-1776, has the potential to give hackers the same user rights as the current user. That means a successful attacker who infects a PC running as administrator would have a wide variety of attack open to them such as installing more malware on the system, creating new user accounts, and changing or deleting data stored on the target PC. Most Windows users run their PCs under an administrator account.
Upravo mi je Windows XP update prijavio da je zakrpa za IE8 spremna za download. Rekao bih da se Microsoft tesko odvaja od svog starog operativnog sistema
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
ZoNi (2.5.2014)
Stara 2.5.2014, 2:47   #33
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: WinXP - prestanak podrške od strane Microsofta

Microsoft backs down, will fix Internet Explorer vulnerability—even on Windows XP

http://www.pcworld.com/article/21502...indows-xp.html
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2014, 14:07   #34
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: WinXP - prestanak podrške od strane Microsofta

Tema je očišćena od spama i offtopica.

Sledeća osoba koja krene da piše o pismu, jeziku, Slovenima, Japanu, Foxitu ili bilo čemu što nije direktno vezano za prestanak podrške operativnom sistemu Windows XP, dobija ban na 30 dana na licu mesta.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Laskaris (4.5.2014), ZoNi (4.5.2014)
Stara 14.5.2014, 9:14   #35
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: WinXP - prestanak podrške od strane Microsofta

Za one koji koriste WinXP, a na njemu Office 2007 ili noviji: nemojte isključivati AutoUpdate, jer M$ i dalje šalje apdejtove za te verzije Office-a (verovatno i za neke druge njihove programe, npr. .NET i slično).

Meni se sad instaliralo 5-6 apdejtova za Office, kao i onaj Malicious Software Removal Tool za maj.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2014, 9:44   #36
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: WinXP - prestanak podrške od strane Microsofta

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Za one koji koriste WinXP, a na njemu Office 2007 ili noviji: nemojte isključivati AutoUpdate, jer M$ i dalje šalje apdejtove za te verzije Office-a (verovatno i za neke druge njihove programe, npr. .NET i slično).

Meni se sad instaliralo 5-6 apdejtova za Office, kao i onaj Malicious Software Removal Tool za maj.
Produzenu podrsku su zaustavili za Office 2003, a 2007 se apdejtuje normalno i tako ce i biti sve do 11. aprila 2017.. Mislim da cak stizu sigurnosni apdejti za Office 2007 ako neko instalira Microsoft Compatibility Pack za Office 2003 (da bi se uopste mogli otvoriti novi formati docx, xlsx, pptx..) a nema instaliran sam Office 2007.

A i ne vidim zasto bi neko iskljucivao autoupdate ako nema apdejta? 'leba ne jede

Poslednja ispravka: Laskaris (14.5.2014 u 12:16)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2014, 12:05   #37
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: WinXP - prestanak podrške od strane Microsofta

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
A i ne vidim zasto bi neko iskljucivao autoupdate ako nema apdejta?
To se slažem, ali reko' da ipak podsetim ljude da ne gase update
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2014, 12:39   #38
Боле
Veteran
 
Član od: 31.3.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 81 puta na 62 poruka
Određen forumom WinXP

А ја свима саветујем да опцију за апдејт држе стално искључену. Тако је и брже и сигурније. Какав црни апдејт. Ви сте умислили да тиме добијате нешто боље, а није тако.
Боле je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2014, 13:52   #39
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: WinXP

Citat:
Боле kaže: Pregled poruke
А ја свима саветујем да опцију за апдејт држе стално искључену. Тако је и брже и сигурније. Какав црни апдејт. Ви сте умислили да тиме добијате нешто боље, а није тако.
Ovo ti nije trebalo. Sad ima da opletu po toj izjavi
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2014, 15:18   #40
Боле
Veteran
 
Član od: 31.3.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 81 puta na 62 poruka
Određen forumom WinXP

Citat:
laskaris kaže: Pregled poruke
ovo ti nije trebalo. Sad ima da opletu po toj izjavi :d
Хаха. Па њихова ствар. Драго ми је да ти ниси оплео јер посебно ценим твоје поруке које сам досад прочитао у вези оперативних система. А ја знам шта изјављујем из личног искуства. Овде влада нека манија да све треба да се обнавља чим се појави нова верзија или „закрпа“. Мени је битно да ми оперативни систем и програми служе тако да могу да подесим да раде онако како ми одговара и да ми ти алати добро раде оно за шта су ми потребни. Ако стара верзија неког алата ради одлично посао, ретко кад је мењам.
Користио сам недавно неколико дана ХР СП3, и нисам уочио никаква побољшања у односу на СП2. Сад сам опет на СП2. Апдејт никад нисам укључивао, и никад нисам имао никаквих проблема.
Виндовс 7 никад не би поставио на рачунар. Користићу ХР док год то хардверски буде могуће.
Боле je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem oko oznaka HDD-ova od strane XP-a freeminder Nosači podataka 2 17.1.2011 23:30
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44
Pomoć od strane nekoga ko ZNA jagged ŠDK - Grafika 8 21.7.2008 0:36
Idiotizam od strane telekoma Srbije!!!! matke Brbljaonica 40 29.10.2007 15:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com