Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.10.2020, 17:47   #1
JohnnyBravos
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 138
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Bez igrica Ryzen

Radio bih upgrade konf iz potpisa.
I ova iz potpisa je sklapana svojevremeno da bi mogao i Mac OS da potera, to je radilo neko vreme i onda kraj.

Sad, voleo bih ponovo dual boot, ali za MAc OS je neophodna posebna grafička, dok mi integruša završava posao a + je i brža od grafa do 100eur, i poželjno Intel, ali mislim da nije isplativ u ovom trenutku.

Išao bih na Ryzen 5, prvo 3400G, možda i 2400G ako je dobar odnos cene i performansi, i ako se lakše nalazi na oglasimo povoljnije.

NAjveća mi je nedoumica da li su ovi G Ryzeni dobre kupovine po pitanju procesorske snage ili se isplati uzeti neki 3600 recimo ili sl+ grafičku, svakako budžet nije neograničeno i poželjno je dati što manje novca.

Memoriju bih 2x8, kažu što bržu, pa jedno 3200mhz, ili imate drugačije mišljenje.

Svrha, sve osim igrica, nešto kao probao bih programiranje, ali to kako bude.
JohnnyBravos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2020, 22:00   #2
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Bez igrica Ryzen

Prvo sto mi je nejasno u tvom postu je tvrdnja da za Hackintosh treba zasebna grafa, a gledas Ryzen 5 2400G i 3400G koji imaju integrisane graficke. E sada koliko znam ljudi su pravili Hackintoshe na Ryzen 5 2400G procesorima, tako da bi to moglo da ti zavrsi sve potrebe. Inace oba navedena Ryzen 5 CPU-a su skoro identicna po pitanju brzine, pa uzmi jeftiniji. Maticna ploca moze neka od jeftinijih B450 tipa Gigabyte GA-B450M-DS3H, za RAM 2x8GB Gskill Aegis 3000MHz ili Kingston HyperX Fury Black 3200MHz.

Ako ti budzet dozvoli, mozes da ides i na Ryzen 5 2600 i neku najjeftiniju DX 11/12 graficku cisto da ti baca sliku.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Razmišljanja oko kupovine novog kompa / Ryzen Gatti.Gatozza ŠDK - Osnovne komponente 5 4.12.2019 17:51
RYZEN 5 1500X + Ploca SlovenacSRB ŠDK - Konfiguracije 4 30.4.2017 19:15
[Palm] Legacy - najbolja RPG (ili AD&D) igrica za fon allokin Igre za mobilne telefone 2 6.1.2009 11:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com