Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.8.2014, 12:15   #1
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Exclamation eCommerce website u Srbiji

Cao Drugari,

Postavio sam sebi cilj da podignem eCommerce website (ne ja licno vec outsource-ri) medjutim nisam iz te branse i nemam nikakvih informacija sta postoji i sta je najbolje.

Ono sto znam je da hocu da prodajem digitalne proizvode, znaci ne fizicke, odes na sajt, kupis, dobijes link za download i to je to. Po mogucstvu link koji ce moci da se koristi kad god klijent zeli da skine to sa sajta. Na stranicama o proizvodu bih zeleo dam imam tehnicke informacije o prozivodu.

Ono sto sam ja do sada video u svom istrazivanju je opencart i woocommerce medjutim ne znam sta je od toga najbolje ili da li mozda ima boljih resenja. Kao sto rekoh nisam web developer vec samo obican gradjanin koji hoce da prodaje svoje digitalne proizvode.

Drugo pitanje je, koji sistemi naplate su moguci u srbiji posto ne mozemo jos uvek da dobijamo novac preko paypal-a? Cuo sam za neki 2checkout da radi u srbiji al opet nemam nikakvih oprisrnih informacija.

Molio bih nekoga ko ima iskustva sa tim, po mogucstvu neko ko je radio sajtove u srbiji samo da me posavetuje u kom smeru da idem. Ne bih da napravim pogresan sistem i da skontam posle 2 meseca da sam se zeznuo

Puno pozdrava!
Nemanja
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2014, 13:03   #2
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: eCommerce website u Srbiji

Ako bi samo digitalne proizvode prodavao, mislim da je dobar izbor Easy Digital Downloads plugin za WordPress, jer je pravljen baš za to. Naravno, i OpenCart ima opciju za prodaju digitalnih dobara, i to radi, ali jednostavno nemaš puno opcija i podešavanja, samo neka osnovna funkcija dakle. Slična je situacija i sa Woo. Naravno, njih možeš koristiti ako si siguran da nećeš u budućnosti želeti ništa iole složenije osim jednostavne kupi->skini procedure.

Što se tiče 2checkout, dakle, to je servis koji obrađuje uplate kupaca tvojih dobara (payment gateway). Kada napraviš ecommerce sajt, kupci na njemu stavljaju proizvode u korpu pa idu na stranu za naručivanje, kada kliknu naruči, budu prebačeni na 2checkout stranu (ili im u popup bude prikazana) na kojoj unose podatke o kartici ili PayPal (zavisi kojim načinom žele da plaćaju). Kada završe sa plaćanjem, 2checkout ih vraća na tvoj sajt, na stranu sa download linkom, ili "hvala" tekstom (ovo sve zavisi od ecommerce softvera koji koristiš na sajtu).

Verovatno se pitaš i kako povezati sajt sa 2checkout: većina ecommerce sistema ima pluginove/skritpe za to, recimo, pomenuti Easy Digital Downloads ima dodatak za to koji se plaća (za Open Cart je besplatno).

Ja već neko vreme koristim 2checkout, moraš da se registruješ, otsaviš sve podatke (ćini mi se da moraš i da pošalješ fotokopiju računa za komunalije ili nešto slično koji glasi na tvoje ime, i lične karte) čekaš da ti odobre sajt. Trebaće vremena pre nego što budeš mogao da primaš uplate.

Sa 2checkout moraš nekako da povučeš novac: ja to radim preko payoneer kartice (koju sam imao i pre toga), a koliko znam, može i na devizni račun u banci.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2014, 13:24   #3
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: eCommerce website u Srbiji

Jel postoji neka bolja opcija od 2checkout ili je to jedino sto provereno funkcionise kod nas? I kakvi su im procenti?

Drugo video sam dosta webiste tema za opencart koji bi se jako dobro uklopili sa idejom koju imam, dosta su moderni medjutim nisam video nesto puno za easy digital downloads. Da li mozda ima dodataka za opencart (mozda neki koji se placaju) koji omogucavaju bolji digitalni download?

edit: Sad kad malo bolje pogledam ima jako dobrih opcija za Easy digital downoads. Hvala na sugestiji istrazivacu to jos malo!

Poslednja ispravka: DarkNemos (3.8.2014 u 13:40)
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2014, 13:49   #4
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: eCommerce website u Srbiji

Ima nekih dodatakaza OpenCart, samo nisam ih koristio pa ne mogu da kažem nešto više.

Od 2checkout mi ništa bolje ne pada na pamet. A procenti, čini mi se da nekih 5% uzimaju, pomalo sam i zaboravio (taj sajt koji ga koristi mi je trenutno "pauziran").
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2014, 15:34   #5
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: eCommerce website u Srbiji

Da li je moguce da otvorim paypal u bugarskoj na primer i tamo svoj racun i da poslujem tako? Jel to moguce i legalno? Vec imam tamo racun devizni samo treba da ga povezem sa tamosnjim paypalom.

Jel zna neko jel moguce tako raditi?

Poz
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2014, 15:46   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: eCommerce website u Srbiji

pa probaj odeš na pp i probaj da otvoriš račun...
nije legalno jer moraš sve da prijavljuješ zaradu da radiš kao firma ili kao pojedinac i da plaćaš socijalno zdravstveno i penziono..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2014, 14:56   #7
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: eCommerce website u Srbiji

Mozes da to izvedes sa Easy Digital Download za WP.
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2014, 10:15   #8
marijamarkovic
Novi član
 
Član od: 21.11.2014.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: eCommerce website u Srbiji

Pozdrav!
Ja imam slično pitanje kao Nemanja. Imam već 2Checkout nalog i Payoneer karticu. Mislila sam da pokrenem sajt za prodaju "handmade items" za domaće tržište. Već imam neku (još uvek malu) prodaju na inostranim sajtovima, a ovaj za domaće bih uradila kao poseban sajt, ne bih postavljala svoje proizvode na nekim našim prodavnicama (tipa kupindo, kupoholičarke...) jer od toga vajde nema (isprobano).
Malo sam guglala, ljudi sa sličnim idejama ne preporučuju WooCommerce. Bila je preporuka za Opencart koji daje besplatno integraciju sa 2Checkout-om. Kapiram da u Srbiji ljudi više vole da plaćaju pouzećem, ali sa opcijom primanja kreditnih kartica i paypal-a, sajt će biti "ozbiljniji" pa bolje delovati na kupce, a i već imam nalog na 2Checkout.

Konkretno pitanje je: Da li ja kao apsolutni početnik mogu da koristim Opencart za pravljenje tog sajta, postavljanje artikala (oko 10-ak) i prodaju? Koliko to traži nekog posebnog znanja i iskustva? Ne pravim sajt zbog 10 artikala, nego su oni tipski, pa bi se radilo po porudžbini
marijamarkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ecommerce, online, srbija, websajt, website

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Google Street View u Srbiji? ZoNi Internet tehnologije 40 2.10.2014 18:37
Dan slobode softvera u Srbiji icecold Dešavanja i događaji 0 3.9.2012 10:49
Izbori u Srbiji cubrovic Programi za mobilne telefone 0 25.4.2012 11:46
Outsorsing u Srbiji gisseares Brbljaonica 20 15.3.2011 20:41
Da li je Srbiji potrebna internet stranka? freeminder Brbljaonica 28 23.12.2007 19:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com