Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.2.2015, 16:45   #1
Dejan777
Član
 
Član od: 28.11.2013.
Poruke: 59
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Komp. se gasi pri dizanju bilo kog sistema

Pozdrav,

drugar mi je doneo jedan racunar da pogledam i ja vec nekoliko dana ne mogu da skontam sta mu je. Ni jedan sistem nece da digne, samo se ugasi kompletno kod loading scree-na. Probali smo i live Ubuntu, XP mini sa hirens boot cd-a, linux puppy, isto se desava i sa Windows-om 7 koji je na hardu tog kompa. A sve testove prolazi na hirens-u, za ram, za grafiku (integrisana je), za hdd. Pokusao sam da ga palim i bez harda, i da dignem live sistem sa cd-a opet se samo ugasi. Menjao ram, probao 3 napajanja. Jedino procesor nisam testirao, skinuo sam ultimate boot cd jer na njemu ima bootabila test, ali ne mogu da ga pokrenem isto se ugasi kako i kod ovih sistema. Ima li neko ideju sta bih mogao da probam? Hvala unapred
Dejan777 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2015, 16:55   #2
Dzungla
Član
 
Član od: 20.2.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 120
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 30 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Komp. se gasi pri dizanju bilo kog sistema

A da nije do temp? Možda je pasta problem ... možda je i nema!

Sačekaj veče, otvori prozore i sačekaj 15 min, možda se upali! (šalim se naravno)
Dzungla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2015, 18:43   #3
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Komp. se gasi pri dizanju bilo kog sistema

Opisi malo detaljnije to gasenje. Da li se postepeno gasi, kao kod shutdown-a, ili momentalno? Da li se to bas uvek desava kod loading screen-a, u istom trenutku, ili nema pravila? Da li mozes da udjes u BIOS i da ga ostavis da radi neko vreme, da li se tada gasi?
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2015, 21:18   #4
Dejan777
Član
 
Član od: 28.11.2013.
Poruke: 59
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Komp. se gasi pri dizanju bilo kog sistema

Temperature u BIOS-u sto mogu da vidim su u redu, nesto detaljnije ne mogu jer ne mogu da udjem u windows.

A gasenje, ma ugasi se momentalno, i to uvek u istom trenutku. Mozda je do grafike iako je prosla onaj test sa hirensom. Lupam sad, ali kao da se gasi kad ima vise boja/grafike. Hirens radi bez problema, nekoliko sati su ti testovi prolazili i nista, ti DOS programi, a ovaj ultimate boot cd ima malo uredjeniji interfejs, nije cisto crno/bela boja kao hirens i cim se pojavi to momentalno se ugasi. Kao i kod sistema. U BIOS-u radi.

- Ja sam imao komp na kom su zamenili maticnu i napajanje i kad su mi ga vratili sa popravke gasio se random uz BSOD. Pola godine ja resenje nisam mogao da nadjem, a naravno u servisu su se pravili ludi da sve radi jer nisu ni oni mogli da nadju. I slucajno u BIOS-u jedan dan ja neku voltazu ili sta vec, RAM Memorije smanjim sa 2.71 na 2.60 cini mi se, ne mogu da se setim tacno bilo je davno, i od tad je to nestalo. Tako da mozda je samo nesto u BIOS-u i ovde. Jer kako moze biti da nesto ne valja ako satima moze da prolazi testove bez problema. Samo gledao sam ovaj bios nema to za ram.
Dejan777 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2015, 22:56   #5
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Komp. se gasi pri dizanju bilo kog sistema

Jesi li probao da vadis bateriju / resetujes BIOS? Moze da bude i prekidac za paljenje. Slican problem je moj komsija imao skoro. Gasio se bez pravila, nekad radi tri minuta, nekad sat vremena, prolazio testove. Vadio sam RAM, graficku, probao drugo napajanje, hard... nista, dok na kraju nisam proverio prekidac za paljenje (prekidac treba da napravi samo pocetni/trenutni kontakt). Probaj da pocupas kablove za reset i paljenje, pa upali preko pinova na ploci, samo spojis pinove srafcigerom. Jedan od cestih problema je i pregrevanje procesora, ocisti hladnjak, promeni pastu. Probaj da promenis bateriju, neispravna ume da pravi takve probleme. Sve ostalo si sam vec probao, ne znam sta bi jos moglo da bude.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2015, 12:46   #6
Dejan777
Član
 
Član od: 28.11.2013.
Poruke: 59
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Komp. se gasi pri dizanju bilo kog sistema

Problem je sto ovde nisu nepravilna gasenja, tacno se zna kad ce se ugasiti. Nemam pojma, sad cu probati sve da pocupam pa da ga sastavim opet, i to sa srafcigerom. Vadio sam bateriju. Da, moze biti pregrevanje ali kako moze da radi 24h bez prestanka test i da se ne pregreje, evo juce sam ga stavio vratio se jutros na posao i on je radio i dalje nije se gasio. Nemam blage, sad cu da ga rasklopim i spojim opet
Dejan777 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2015, 19:03   #7
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Komp. se gasi pri dizanju bilo kog sistema

Koliko je star komp? Proveri ima li nabubrelih kondezatora ,ako je tipa stariji od 2006 ,slobodno u Dunav sa njim ,moj prosli je ima takvu "samrtnu postelju"

Poslednja ispravka: Markonije (13.2.2015 u 19:12)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2015, 14:32   #8
Dejan777
Član
 
Član od: 28.11.2013.
Poruke: 59
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Komp. se gasi pri dizanju bilo kog sistema

Mislim da je izmedju 2006-2008 Nema mu pomoci, probao sam sve, pogledao sam i kondenzatore nisam primetio nikakve nepravilnosti
Dejan777 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Komp se gasi iz čista mira! zomg Kvarovi 12 26.12.2010 18:26
Komp se sam gasi!?!? headshot Kvarovi 6 1.7.2009 21:21
Gasi mi se komp u toku igranja BF2 online Morandi Kvarovi 2 19.11.2008 22:02
Komp se gasi kad mu se ćefne Pastirko Kvarovi 2 29.10.2008 1:36
Kakvu vrstu "inputa" preferirate pri unosu podataka u bilo koju bazu podataka? Branislav Gavric Aplikativni softver 9 27.11.2006 16:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com