Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.4.2009, 7:26   #81
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Razvoj Interneta u Srbiji 2009.

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
A nama kojima ne treba bi lepo leglo pojeftinjenje, s obzirom da je to bilo obećano od strane RATELA i podržano od strane provajdera. Evo, ja bih bio zadovoljan kad bi zadržali sadašnji osnovni paket, ali da je malo jeftiniji. A oni još na ovu krizu poskupljuju TV pretplatu za 150 din.
pridruzujem se tvom komentaru

Ja sam to 100 puta govorio, zasto nema npr paket 256/128 za 500-700din.
Drugo ovi stalno pricaju kako su sva povecenja cena uslovljena povecanjem kvaliteta usluga koje ce na kraju dovesti do jeftinijeg interneta + uvozni internet (ili stavec ), a na kraju cene uvek ostaju iste samo dobijamo brze pakete.
A cene kablovske televizije su sve vece, kao da se utrkuju sa tijanicem ko ce da bude skuplji.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2009, 7:45   #82
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Razvoj Interneta u Srbiji 2009.

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
pridruzujem se tvom komentaru

Ja sam to 100 puta govorio, zasto nema npr paket 256/128 za 500-700din.
U slucaju kablovske (bar SBBa) ovo je razlog:
Takav paket bi bio konkurencija pre-paid paketima.

400MB, cena 500din (rok 30dana)
800MB, cena 700din (rok 30dana), i slicno
(svi sa protokom 5M/1M)

Naravno, ovo nisu paketi za heavy downloadere, nego za mail/gledeam net korisnike, koji ni filmice na youtube-u ne zanimaju, a i takvih ima dosta.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2009, 13:09   #83
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Razvoj Interneta u Srbiji 2009.

ma to sam ja onako postavio pitanje (da se cuje glas naroda), ima tu jos odgovora (pored ovog tvog), uglavnom ekonomske prirode. Ne mora meni da se objasnjava o cemu se radi
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2009, 22:47   #84
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Razvoj Interneta u Srbiji 2009.

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
U slucaju kablovske (bar SBBa) ovo je razlog:
Takav paket bi bio konkurencija pre-paid paketima.

400MB, cena 500din (rok 30dana)
800MB, cena 700din (rok 30dana), i slicno
(svi sa protokom 5M/1M)

Naravno, ovo nisu paketi za heavy downloadere, nego za mail/gledeam net korisnike, koji ni filmice na youtube-u ne zanimaju, a i takvih ima dosta.
Telekom za sada mudro cuti, ali ce morati nesto da preduzme ili musterije idu u konkurentsku firmu.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2009, 2:48   #85
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Razvoj Interneta u Srbiji 2009.

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
pridruzujem se tvom komentaru

Ja sam to 100 puta govorio, zasto nema npr paket 256/128 za 500-700din.
Drugo ovi stalno pricaju kako su sva povecenja cena uslovljena povecanjem kvaliteta usluga
koje ce na kraju dovesti do jeftinijeg interneta + uvozni internet (ili stavec ), a na kraju cene uvek ostaju iste samo dobijamo brze pakete.
A cene kablovske televizije su sve vece, kao da se utrkuju sa tijanicem ko ce da bude skuplji.
Из тога се лепо види да цене немају благе везе са брзином пакета, него са шишањем оваца.
Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
A nama kojima ne treba bi lepo leglo pojeftinjenje, s obzirom da je to bilo obećano od strane RATELA i podržano od strane provajdera. Evo, ja bih bio zadovoljan kad bi zadržali sadašnji osnovni paket, ali da je malo jeftiniji. A oni još na ovu krizu poskupljuju TV pretplatu za 150 din.
Слажем се, а што се поскупљења тиче, морају јер 70% динара у оптицају је приватно креиран жирални новац на који се плаћа камата. Онда су ту још и порези државе којима плаћа рекет на исти такав новац који долази из иностранства
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2009, 18:31   #86
Win32
Član
 
Član od: 15.3.2007.
Poruke: 129
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Razvoj Interneta u Srbiji 2009.

Koji bre razvoj internet-a , u gradovima je Ok, ali u seoskim sredinama je katastrofa, kao da smo mi gradjani drugog reda i da nasa deca ne mogu da budu ravnopravna sa decom iz grada zato sto su uskracena za broadband internet, eto pre nekog vremena su me zvali iz Lelekoma da mi kazu da se ne nadam za adsl ove godine da nemaju u planu da proshiravaju mrezu i nude mi kao alternativu njihov mts 3g internet, ja onako besan dreknuo sam im se*em vam se na to , to nishta ne vredi. od kablovskog internet-a takodje nema ni teorije, dok jedino wireless moze da se odradi ali se skupo placa u startu i potrebno je da se organizuje veci broj ljudi, a od toga nema nishta , jer tesko da na ovu krizu mogu da ubedim dovoljan broj ljudi da udju sa par stotine evra. ochekivao sam ove godine da cemo moci da dobijemo adsl, zbog one sharene laze da ce Lelekom u svim skoilama u Srbiji gde postoje tehnicke mogucnosti (digitalna telefonska centrala) uvesti adsl, a da bi uveo adsl mora da ugradi portove za adsl u centralu, pa bi posle toga i ostak nas dobili mogucnost da uvedemo adsl, ali saznao sam da od toga nema nista, tj. da ce samo centralne skole dobiti adsl, tako da mi sada jedino preostaje da muchim muku sa prokletim ultrasporim dialup-om i da placam tel. rachun par hiljada dinara pogotovu sad kad su svinje poskupele cenu impulsa , Jedva chekam da ih privatizuju , valjda ce ta kompanija sto ih kupi omoguciti broadband internet i drugim korisnicima koji ne zive u gradovima
Win32 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Win32 na korisnoj poruci:
MladenIsakovic (2.5.2009), Stojadin (2.5.2009)
Stara 8.4.2009, 18:45   #87
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Razvoj Interneta u Srbiji 2009.

Citat:
Win32 kaže: Pregled poruke
kao da smo mi gradjani drugog reda i da nasa deca ne mogu da budu ravnopravna sa decom iz grada zato sto su uskracena za broadband internet,
Da te utesim barem sto se Dece tiche, jeste da nemaju iste mogucnosti i uslove i oduvek je tako bilo, ali ako Deca i Ljudi imaju interesovanja i zelju da nauche to sto ima treba oni ce postici to na laksi ili na tezi nachini.
U filmu Roki 4 kada Roki ide u Rusiju da osveti Apola Krida, tamo ga dochekaju kao gnjidu i nepruze mu nikakve uslove, i dok Ivan Drago trenira u najsavremenijim uslvima u najmodernijoj teretani gde mu svaki pokret prate kompjuteri, Roki vezba u prirodi u surovim uslovima (vetar, sneg) I na kraju ga pobedi Roki
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Predrag Stankovic na korisnoj poruci:
zoran845 (8.4.2009)
Stara 8.4.2009, 19:55   #88
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Razvoj Interneta u Srbiji 2009.

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Da te utesim barem sto se Dece tiche, jeste da nemaju iste mogucnosti i uslove i oduvek je tako bilo, ali ako Deca i Ljudi imaju interesovanja i zelju da nauche to sto ima treba oni ce postici to na laksi ili na tezi nachini.
U filmu Roki 4 kada Roki ide u Rusiju da osveti Apola Krida, tamo ga dochekaju kao gnjidu i nepruze mu nikakve uslove, i dok Ivan Drago trenira u najsavremenijim uslvima u najmodernijoj teretani gde mu svaki pokret prate kompjuteri, Roki vezba u prirodi u surovim uslovima (vetar, sneg) I na kraju ga pobedi Roki
samo sa jednom razlikom sto je to film , u stvarnosti ne pobedi Roki
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2009, 22:02   #89
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Razvoj Interneta u Srbiji 2009.

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
samo sa jednom razlikom sto je to film
... i što nikakve veze sa temom!

To što se država nije setila da uvede wireless u ruralna, kao i ostala područja koja još nemaju broadband se neće promeniti činjenicom što kukamo na forumu. Setite se gde živite. Činjenica je da kasnimo sa uvođenjem informatičke pismenosti i novih tehnologija u svemu, ali stvari će se promeniti tek kada se nađe neko u vrhu države koji ili ima mogućnosti i želje da promeni nešto, ili će osetiti da velike pare "leže" u Internetu. Dok pola Srbije samo sedi na Facebooku i dok dobra trećina ne želi ni da pristupi Netu (jer, zaboga, to su đavolja posla) - do tada, mi možemo ovde da pričamo o aktuelnostima i pratimo mic po mic šta se dešava, kao i da nagađamo ŠBB-KBB, ali nemojte da to ide preterano u polje fikcije i kuknjavu o lošem životu
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2009, 10:42   #90
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: Razvoj Interneta u Srbiji 2009.

Bas me zanima kako ce telekom da odgovori na ove nove pakete od strane SBB-a...
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2009, 12:32   #91
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Razvoj Interneta u Srbiji 2009.

... Odnosno, na nove pakete od strane oba provajdera kablovskog Interneta...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2009, 12:45   #92
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: Razvoj Interneta u Srbiji 2009.

Koji je drugi provajder?
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2009, 12:48   #93
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Razvoj Interneta u Srbiji 2009.

IKOM.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2009, 13:07   #94
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Razvoj Interneta u Srbiji 2009.

Citat:
Mr.Deeds kaže: Pregled poruke
Bas me zanima kako ce telekom da odgovori na ove nove pakete od strane SBB-a...
FAIL. Ovo je odgovor _oba_ cable provajdera na telekomovo povećanje od pre par meseci. Mada, SBB je odgovorio lošije nego što sam se nadao...

openSUSE 11.1 KDE4 Live x86_64 se skida po proceni za 33 minuta (ostalo još 23 minuta) (3Mbit paket) što je mnogo bolje nego ranije, ali zato da pošaljem video prilog prijatelju treba mi letnji dan do podne
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2009, 14:59   #95
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Razvoj Interneta u Srbiji 2009.

Citat:
Mr.Deeds kaže: Pregled poruke
Koji je drugi provajder?
Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
IKOM.
@Gospo'n Delo: Evo interesantne teme za tebe, da se informišeš o novonastaloj situaciji...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2009, 16:01   #96
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Razvoj Interneta u Srbiji 2009.

Citat:
urke kaže: Pregled poruke
FAIL. Ovo je odgovor _oba_ cable provajdera na telekomovo povećanje od pre par meseci. Mada, SBB je odgovorio lošije nego što sam se nadao...

openSUSE 11.1 KDE4 Live x86_64 se skida po proceni za 33 minuta (ostalo još 23 minuta) (3Mbit paket) što je mnogo bolje nego ranije, ali zato da pošaljem video prilog prijatelju treba mi letnji dan do podne
Sta pricas svasta, prvo je sbb podigao protok pa ga je telekom jedva ispratio, sada ponovo kabloski Sbb operater povecava protok neta. Vidicemo kako i na koji nacin ce to Telekom da isprati.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2009, 23:23   #97
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Razvoj Interneta u Srbiji 2009.

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
... i što nikakve veze sa temom!

To što se država nije setila da uvede wireless u ruralna, kao i ostala područja koja još nemaju broadband se neće promeniti činjenicom što kukamo na forumu. Setite se gde živite. Činjenica je da kasnimo sa uvođenjem informatičke pismenosti i novih tehnologija u svemu, ali stvari će se promeniti tek kada se nađe neko u vrhu države koji ili ima mogućnosti i želje da promeni nešto, ili će osetiti da velike pare "leže" u Internetu. Dok pola Srbije samo sedi na Facebooku i dok dobra trećina ne želi ni da pristupi Netu (jer, zaboga, to su đavolja posla) - do tada, mi možemo ovde da pričamo o aktuelnostima i pratimo mic po mic šta se dešava, kao i da nagađamo ŠBB-KBB, ali nemojte da to ide preterano u polje fikcije i kuknjavu o lošem životu
Zasto bi drzava trebala da uradi nesto po tom pitanju? Sve je na provajderima.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2009, 23:40   #98
MladenIsakovic
Član
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Šabac
Poruke: 375
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 54 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku MladenIsakovic
Thumbs up Re: Razvoj Interneta u Srbiji 2009.

Citat:
Win32 kaže: Pregled poruke
Koji bre razvoj internet-a , u gradovima je Ok, ali u seoskim sredinama je katastrofa, kao da smo mi gradjani drugog reda i da nasa deca ne mogu da budu ravnopravna sa decom iz grada zato sto su uskracena za broadband internet, eto pre nekog vremena su me zvali iz Lelekoma da mi kazu da se ne nadam za adsl ove godine da nemaju u planu da proshiravaju mrezu i nude mi kao alternativu njihov mts 3g internet, ja onako besan dreknuo sam im se*em vam se na to , to nishta ne vredi. od kablovskog internet-a takodje nema ni teorije, dok jedino wireless moze da se odradi ali se skupo placa u startu i potrebno je da se organizuje veci broj ljudi, a od toga nema nishta , jer tesko da na ovu krizu mogu da ubedim dovoljan broj ljudi da udju sa par stotine evra. ochekivao sam ove godine da cemo moci da dobijemo adsl, zbog one sharene laze da ce Lelekom u svim skoilama u Srbiji gde postoje tehnicke mogucnosti (digitalna telefonska centrala) uvesti adsl, a da bi uveo adsl mora da ugradi portove za adsl u centralu, pa bi posle toga i ostak nas dobili mogucnost da uvedemo adsl, ali saznao sam da od toga nema nista, tj. da ce samo centralne skole dobiti adsl, tako da mi sada jedino preostaje da muchim muku sa prokletim ultrasporim dialup-om i da placam tel. rachun par hiljada dinara pogotovu sad kad su svinje poskupele cenu impulsa , Jedva chekam da ih privatizuju , valjda ce ta kompanija sto ih kupi omoguciti broadband internet i drugim korisnicima koji ne zive u gradovima
POTPISUJEM sve što si rekao, isti slučaj !!!
MladenIsakovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2009, 23:59   #99
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Razvoj Interneta u Srbiji 2009.

Citat:
Deusdies kaže: Pregled poruke
Zasto bi drzava trebala da uradi nesto po tom pitanju? Sve je na provajderima.
Provajderi ne mogu ništa da rade bez adekvatnih poteza i zakonskih direktiva od strane države.
Država, kao i u svemu kod nas, ili makar nadležni pojedinci vuku poteze. Na žalost, ne svodi se sve na puki bizMis.

Slika nije uvek tako jasna kad je gledaš iz blizine, udalji se malo
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2009, 0:13   #100
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Razvoj Interneta u Srbiji 2009.

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Provajderi ne mogu ništa da rade bez adekvatnih poteza i zakonskih direktiva od strane države.
Država, kao i u svemu kod nas, ili makar nadležni pojedinci vuku poteze. Na žalost, ne svodi se sve na puki bizMis.

Slika nije uvek tako jasna kad je gledaš iz blizine, udalji se malo
Pa s obzirom da zbog njegove trenutne lokacije verovatno može da gađa Obamu svako jutro iz vazdušne puške dok doručkuje valjda se dovoljno udaljio
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najveća moguća brzina interneta u Srbiji Predrag Stankovic Internet usluge 2 27.10.2008 19:49
World Summit Award 2009 Chivan Dešavanja i događaji 1 2.9.2008 17:01
RATEL od 2009. kontroliše kvalitet interneta i mobilnih mreža A M G Internet usluge 8 1.9.2008 15:22
Internet u Srbiji 2006 - poražavajuća statistika Jerry McLafllin Tekstovi u SK 26 5.2.2008 18:22
Da li je Srbiji potrebna internet stranka? freeminder Brbljaonica 28 23.12.2007 19:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com