Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.3.2013, 13:59   #5801
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom

http://www.imdb.com/title/tt0357054/

The Last Shot (2004)

Film je fenomenalan! Nisam skoro gledao ovako dobru komediju! Ovakav film trazim vec duze vreme!

Igraju poznati glumci i smisao za humor je neprocenjiv!

Radnja:A movie director-screenwriter finds a man to finance his latest project but soon discovers that the producer is actually an undercover FBI agent working on a mob sting operation.

OCENA: 9/10

http://www.imdb.com/title/tt1614989/

Headhunters (2011)

Odlican film! Norveski. Pravo osvesenje, akcija, triler! Ono sto ja vidim i sto je meni palo u prvi plan to je supruga od lopova koji krade slike, to je da je ona vislja od njega a i mnogo lukavija, vestija i inteligentnija kada su u pitanju metastrategije! Imamo muskarca koji je zaljubljen u suprugu, njoj je posvecen vise on njoj nego ona njemu, njemu vise odgovara taj status koji ima zajedno sa njom jer je ona umetnica itd... medjutim, kao sto postoje mnogo lukave zene ona spada u zenu koja je odraz danasnjice, ako muskarac nije oprezan moze da najebe i to u ovom njegovom slucaju tako sto ga ona vara i sa tim muskarcem sa kojim ga vara planira njegovo ubistvo!

Navorucenije je ako si napaljen pronadji devojku za krevet nemoj da te ucenjuje, stvara osecaj sazaljenja, grize savesti i ostalim trikovima i igricama kojima se devojke sluze kako bi muskaca navele da radi za njih... dakle ako si napaljen pronadji za krevet nemoj da je zbog kreveta ozenis...

Radnja:An accomplished headhunter risks everything to obtain a valuable painting owned by a former mercenary.

@hvala Nikoli Milosavljevicu na preporuci!

Ocena: 9.2/10

Poslednja ispravka: Iris (5.3.2013 u 19:01) Razlog: spojeno
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2013, 14:59   #5802
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Heh, ko gleda Ang Lija, a očekuje Umri muški sa osvetom, u pogrešnom je filmu
Pa ja sve vreme cekam da se pojavi John McClane da ih sve spasi a njega nema pa nema, ej hvala ti sto si mi objasnio zasto mi se film nije dopao, ja kakav sam tupav nebi se smislio jos mesec dana

Poslednja ispravka: Nestor (5.3.2013 u 19:58)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2013, 18:50   #5803
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Molim i drugi put

Poslednja ispravka: Iris (5.3.2013 u 19:00) Razlog: prebaceno
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2013, 19:23   #5804
darkelf
Član
 
Član od: 2.10.2009.
Poruke: 376
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 165 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Best in Show

Odliična komedijica o izložbi pasa, neisforsirana i pitka.

Film je snimljen kao kvazidokumentarac, ali ne dajte da vas to obeshrabri.

Moram pomenuti i fantastičnog Fred Willard-a u ulozi komentatora.
darkelf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2013, 16:27   #5805
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

After Hours (1985) - Nekako je uspeo da mi promakne ovaj Skorsezeov film pa sam ga tek sad odgledao i mogu da kazem da me odusevio, neka vrsta parodije na filmove/serije u kojima je sve povezano, jako dobra komedija/satira od koje od pocetka vam mora biti jasno da ne pokusavate da film/pricu shvatite ozbiljno i ako tako i gledate ovaj film ce vam biti zabavan i duhovit u suprotnom nemojte ni pokusavati da gledate ako mislite da racionalizujete stvari.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1528-jo,.que.noche.after.hours-.jpg
Viđeno:	37 puta
Veličina:	96,5 KB
ID:	45674  
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
Miki1987 (7.3.2013), pentraksil (7.3.2013)
Stara 7.3.2013, 1:11   #5806
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^Preporuka i od mene za film, i ja sam slucajno saznao za film, nesto potpuno drugacije od ostalih Skorsezeovih filmova, bas sam se iznenadio.
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2013, 5:03   #5807
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
bela lampa kaže: Pregled poruke
^Preporuka i od mene za film, i ja sam slucajno saznao za film, nesto potpuno drugacije od ostalih Skorsezeovih filmova, bas sam se iznenadio.
I od mene, super film
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 14:39   #5808
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
http://www.imdb.com/title/tt1614989/

Headhunters (2011)

Odlican film! Norveski. Pravo osvesenje, akcija, triler! Ono sto ja vidim i sto je meni palo u prvi plan to je supruga od lopova koji krade slike, to je da je ona vislja od njega a i mnogo lukavija, vestija i inteligentnija kada su u pitanju metastrategije! Imamo muskarca koji je zaljubljen u suprugu, njoj je posvecen vise on njoj nego ona njemu, njemu vise odgovara taj status koji ima zajedno sa njom jer je ona umetnica itd... medjutim, kao sto postoje mnogo lukave zene ona spada u zenu koja je odraz danasnjice, ako muskarac nije oprezan moze da najebe i to u ovom njegovom slucaju tako sto ga ona vara i sa tim muskarcem sa kojim ga vara planira njegovo ubistvo!

Navorucenije je ako si napaljen pronadji devojku za krevet nemoj da te ucenjuje, stvara osecaj sazaljenja, grize savesti i ostalim trikovima i igricama kojima se devojke sluze kako bi muskaca navele da radi za njih... dakle ako si napaljen pronadji za krevet nemoj da je zbog kreveta ozenis...

Ocena: 9.2/10
Dobar film zaista, hvala i preporuka i od mene banovani druže. Samo, nije lik napaljen nego malko iskopleksiran.

A za naravoučenije si u totalno pravu: give 'em flowers, kiss 'em and stay away from them.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2013, 0:30   #5809
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao Warm bodies
Prvo mi je trailer bio dovoljan da vidim da se radi prakticno o sumrak spinoffu za tinedjere napucane hormonima i njihovim fetisima o ljabavi za mitoloskim bicima, sto posle jako inteligentne pomame od predhodnog slicnog hita i brda novca ne treba da cudi. Medjutim jedan komentar na yt me je naveo da ga pogledam jer je pomenuo da slicnosti sa twilight sagom ne postoji vec da je ovo film kao posebna celina...Hm... ne moze biti dalje od istine
Ovaj film poput neartikulisanih izliva histerije vristi Twilight u svakom delu njegovog izvodjenja. A sam autor po kome je snimljen ovaj film, objavio je knjigu samo par god nakon originalnog twilight...trebam li dalje?
I jos je izazvala istu histeriju, ne mogu da okrenem neki indie bend na yt a da ne pise ''warm bodies'' u top comment!!!
To je ona ista masa ovaca zvana twilight fanovi, samo je sad promenila plocu! Sada se ponovo sliva novac producentima od iste baze...i zasluzuju sto ih sisaju...Pitam se sta je sledece? sakati Minotaur...
Ista kuca izda je Summit Entertainment!
4/10
A na imbd za to vreme ocena 7.5

Poslednja ispravka: xandar (9.3.2013 u 0:37)
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2013, 1:53   #5810
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao sam film Mama i mogu reci da je sasvim OK. Ima svojih mana, pogotovu pred kraj filma ali sve u svemu OK film. Inace mi se dopada stil Guillerma del Tora, on je ovde producent ali ima taj smek. Ne moze da se uporedi sa Lavirintom i Djavoljom kicmom recimo, ali je gledljiv.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2013, 15:49   #5811
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Lincoln (2012) - pfff odakle da pocnem, ajde da kazem da film ne treba da se zove Lincoln vec 13th Amendment. Ovaj film ne nudi nista novo sto vec nisam video u Amazing Grace (2006) u kome sam steko sliku ko je glavni lik i zasto se bori sa sta se bori za razliku od Lincolna, ovde je on po meni sporedni lik i slabo sam uspeo da dozivim njega i zasta se bori kao i zasto, vec mi je vise delovao ovo mora da prodje i tacka. Sto se tice glume i ako sam fan Daniel Day-Lewis ovde mi nije bio nesto poseban, bio je ok ali ne vanseriski kao sto ume da bude i pre je trebao da dobije oskara za Gangs of New York nego za ovo i moze se reci da je Joaquin Phoenix zakinut ove godine, Tommy Lee Jones uvek isti i iritantan, David Strathairn dobar, Sally Field iritantna, Melissa Leo (bila bi bolji izbor), James Spader ostavio ubedljivo najbolji utisak. Kad se sve sabere ovo je klasicno euforicno manipulantski, blago pateticni istoriski film i veliko razocarenje a ovako se mislim kako bi bilo lepo da se Spilbergu nije dig* za oskara pa da ovo ostavi nekom drugom da pravi a ja bi sad lepo komentarisao Robopocalypse nadam se pozitivno
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	image-50eccdc919ee6.jpg
Viđeno:	41 puta
Veličina:	96,9 KB
ID:	45709   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	image-50ef5fdcee981.jpeg
Viđeno:	39 puta
Veličina:	37,5 KB
ID:	45710  

Poslednja ispravka: Nestor (9.3.2013 u 17:59)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
pentraksil (10.3.2013)
Stara 10.3.2013, 3:03   #5812
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Evo filma koji jedan od najboljih filmova svih vremena gledano sa kriticko-umetnicke strane.

Na mojoj listi je medju prva tri ikad,sto se tice umetnicke vrednosti.

A film je Blood Simple (1984) od brace Coen(tacnije od Joel-a Coen ).

Obavezna lektira pravih filmofila,topla preporuka.
Odgledao sam film. A sad ocekujem obrazlozenje ovog tvog posta...
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2013, 1:49   #5813
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Odgledao sam film Mama i mogu reci da je sasvim OK. Ima svojih mana, pogotovu pred kraj filma ali sve u svemu OK film. Inace mi se dopada stil Guillerma del Tora, on je ovde producent ali ima taj smek. Ne moze da se uporedi sa Lavirintom i Djavoljom kicmom recimo, ali je gledljiv.
Tako je, više nego solidan film za žanr koji obiluje jeftinim smećem. Uz to, neuporedivo bolji od drugog Del Torovog ostvarenja novijeg doba, Don't be Afraid of the Dark (http://www.imdb.com/title/tt1270761/?ref_=sr_1).
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
pentraksil (12.3.2013)
Stara 12.3.2013, 2:05   #5814
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



Kao i filmovi, dokumentarci su najbolji kad ispricaju fantasticnu pricu o malom coveku. Kakvi serijali o nastanku kosmosa, vodopadima Nijagare, ovom ili onom bogatasu... u srce moze da pogodi samo prica sa kojom mozes da se identifikujes.

Uglavnom, sam pocetak filma govori o muzicaru koji je prosvirao mozak za vreme jednog nastupa. U narednom minutu u prvom planu su producenti koji su zastupali neke jake zverke, a opet se kristalno jasno secaju muzicara sa kojim su na kratko radili pre 40 godina. Svi oni su u cudu kako jedan takav talenat nije uspeo da napravi veliki uspeh u veselim sedamdesetim kada su buntovnici protiv sistema bili na ceni. Ali onda se ispostavlja da misteriozni umetnik nije prosao skroz nezapazeno i da je za vreme sedamdesetih i osamdesetih u Juznoj Africi, dakle na mestu gde je cvetala rasna segregacija, taj covek bio simbol slobode i borbe protiv establismenta i da je bio popularan u rangu Bitlsa i Elvisa.

Medjutim u Juznoj Africi sem njegovog imena i njegovih pesama nista nisu znali o njemu. Nekome je palo na pamet da sazna malo vise o njegovom zivotu i tu krece avantura koja od prvog trenutka izgleda tako da ocekujes spektakularnu pricu. I na kraju je dobijes, sa puno momenata koje nabijaju knedlu u grlo.

Searching for Sugar Man
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zvjer na korisnoj poruci:
Deathclaw (14.3.2013), ZoNi (12.3.2013)
Stara 12.3.2013, 2:12   #5815
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Tako je, više nego solidan film za žanr koji obiluje jeftinim smećem. Uz to, neuporedivo bolji od drugog Del Torovog ostvarenja novijeg doba, Don't be Afraid of the Dark (http://www.imdb.com/title/tt1270761/?ref_=sr_1).

Slazem se, "Don't be Afraid of the Dark" je dosta los film
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2013, 10:54   #5816
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Kao i filmovi, dokumentarci su najbolji kad ispricaju fantasticnu pricu o malom coveku.
Postoji posebna tema o dokumentarcima

A postoji i bar još jedan doku o tom pevaču...
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2013, 1:23   #5817
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Hill
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	a.jpg
Viđeno:	20 puta
Veličina:	82,5 KB
ID:	45738  
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2013, 1:46   #5818
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao sam konacno Les Miserables i kao neko ko preterano ne gotivi mjuzikle (gledao samo Mamma Mia, bio je OK i mozda jos 1 ili 2) mogu reci da je ovaj OK. Ima sjajnih numera. Jedina zamerka je sto predugo traje. Sve je to moglo dosta krace i samim tim utisak bi bio bolji. Sve u svemu gledljivo. 6/10

Citat:
The Last Shot (2004)

Film je fenomenalan! Nisam skoro gledao ovako dobru komediju! Ovakav film trazim vec duze vreme!

Igraju poznati glumci i smisao za humor je neprocenjiv!

Radnja:A movie director-screenwriter finds a man to finance his latest project but soon discovers that the producer is actually an undercover FBI agent working on a mob sting operation.

OCENA: 9/10
Ja sam mislio da ce me stomak zaboleti od smejanja i da cu pasti sa kreveta a bile su mozda svega 3 heh situacije. Jedva 3/10.

Odgledao sam jos i novi film susedne nam drzave Svecenikova deca i mogu reci da je njihova kinematografija u vecem rasulu od nase. Film je dosadan, nezanimljiv i jedva da sam se 2 puta nasmejao. 2/10
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2013, 11:19   #5819
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Utisci?
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2013, 12:50   #5820
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 589
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 225 puta na 136 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Argo
Ja Afleka nikako ne gotivim,ni kao glumca ni kao reditelja.Onaj Town smatraju za odlican film samo mi nije jasno koja je to publika.I pored svega toga resih da pogledam samo zbog Oskara.Film je toliko "blag"da je to strasno,film kod mene nija izazvao nikakvu emociju ali bukvalno nikakvu.Ne zbog toga sto su u pitanju Amerikanci nego jednostavno kao da sam gledao scene naslagane jednu na drugu...pa ovo je najslabiji pobednika u ja mislim..ma ikad.Jedina pozitivna stvar je sto,nema mnogo patetike i sto Iranci nisu prikazanai kao divljaci i glupaci sto je nemoguce videti u holivudskom filmu.
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku tiho86 na korisnoj poruci:
malo blesav (13.3.2013), N3n0 (14.3.2013), Nestor (13.3.2013), pentraksil (13.3.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com