Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.1.2012, 19:37   #141
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Ugasen Megaupload?

Evo malopre, posle skinuta dva fajla od oko 200MB za sledeći sam morao da čekam 2.5 minuta.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2012, 22:07   #142
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 998
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Ugasen Megaupload?

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Evo malopre, posle skinuta dva fajla od oko 200MB za sledeći sam morao da čekam 2.5 minuta.
Ma nek uvedu čekanje, samo da brzina bude full i da nema recaptche.
Dok su bili na vrhuncu pre par godina, zezali su free usere kako su stigli.
Kladim se da su sada ponovo prvi.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2012, 23:22   #143
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Ugasen Megaupload?

Da ne ureknem...ali pitam se.... Rapidshare pokazuje snagu ili nije stigao na red?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2012, 23:41   #144
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Ugasen Megaupload?

Rpidshare name affiliate program, za pocetak. Sto ne znaci da nece doci na red, kad tad.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2012, 0:11   #145
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Ugasen Megaupload?

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Inače, stiglo čekanje na RapidShare (nije dugo doduše).
Morali su...oko 50 miliona ljudi je preslo kod njih...sav taj bandwith
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2012, 10:27   #146
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Ugasen Megaupload?

Znam! Hajde da uploadujem piratske sadrzaje na microsoftove cloud-e da vidimo sta ce da se desi

Inace Megaupload sam poslednji put koristio pre godinu dana, tako da ne vidim licno nista lose od ovoga. Ali j**** li im sunce, moguce da ce uskoro internet prestati da bude world wide web. Nadam se da nece, a ako bude, bilo je lepo ziveti u nase vreme
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2012, 14:14   #147
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Ugasen Megaupload?

Sta se zalite, na wupload se ceka 120minuta.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2012, 16:03   #148
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Ugasen Megaupload?

Evo ja 24h skidam bez prestanka nema nikakvih čekanja.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2012, 18:25   #149
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Ugasen Megaupload?

Ali MU je lepo imao onaj disclaimer da oni nisu odgovorni za sadrzaj i ako to nista ne znaci onda kod nas ni jedan ugovor nebi trebao da se vazi gde ti se telekom, sbb, vip i slicni isto tako ogradjuju da nisu odgovorni ako se menjaju kanali, uslovi, cene... i po cemu se MU razlikuje od RS, FS itd. Ljudi lepo nasli rupu u zakonu i sta sad, ali ne masinerija bi jos para malo im je sve, epa gopspodo malo ste se zaebali.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2012, 19:59   #150
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Ugasen Megaupload?

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Ali MU je lepo imao onaj disclaimer da oni nisu odgovorni za sadrzaj i ako to nista ne znaci onda kod nas ni jedan ugovor nebi trebao da se vazi gde ti se telekom, sbb, vip i slicni isto tako ogradjuju da nisu odgovorni ako se menjaju kanali, uslovi, cene... i po cemu se MU razlikuje od RS, FS itd. Ljudi lepo nasli rupu u zakonu i sta sad, ali ne masinerija bi jos para malo im je sve, epa gopspodo malo ste se zaebali.
Ali ako placaju za postavljanje "popularnog" sadrzaja onda jesu odgovorni, zar ne?
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2012, 20:18   #151
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Ugasen Megaupload?

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
CEO MediaFire-a je juče izjavio da ova dešavanja neće uticati na njihov model poslovanja jer nemaju nikakve veze sa piraterijom. Tako da si miran, bar za sada.

Inače, stiglo čekanje na RapidShare (nije dugo doduše).
bilo je cekanja i prije nego je ugasen MU.dodushe,ne cesto i nesto sitno,minut-dva najvishe...za free usere,poslije RS ,MU mi je bio bez premca,velika brzina,nema cekanja izmedju downloada,cak sam mogao i da nastavim skidanje ako pukne konekcija.zao mi je sto je ugasen,dok me za fileserve zabolje...
ILEW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2012, 21:28   #152
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Ugasen Megaupload?

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Ali ako placaju za postavljanje "popularnog" sadrzaja onda jesu odgovorni, zar ne?
Ali lepo kazes placaju za postavljanje popularnog sto nije isto i nelagalnog e sad dal je to rupa u zakonu ili sta ali lepo kaze file sharing sto bi u prevodu znacilo isto kao kad pozajmis cd od komsije e sad posto se u danasnje vreme vise zivi na netu nego u relanom svetu pa mi ogroman komsiluk to je drugo. I slazem se da ne treba pojedinci koji imaju takve satove budu abnormalno bogati i to je po meni gde bi trebali da usmere paznju da ljudi koji drze te sajtove mogu da zarade al ne da uzimaju milione i milione.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2012, 5:50   #153
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Ugasen Megaupload?

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Ali lepo kazes placaju za postavljanje popularnog sto nije isto i nelagalnog e sad dal je to rupa u zakonu ili sta ali lepo kaze file sharing sto bi u prevodu znacilo isto kao kad pozajmis cd od komsije e sad posto se u danasnje vreme vise zivi na netu nego u relanom svetu pa mi ogroman komsiluk to je drugo. I slazem se da ne treba pojedinci koji imaju takve satove budu abnormalno bogati i to je po meni gde bi trebali da usmere paznju da ljudi koji drze te sajtove mogu da zarade al ne da uzimaju milione i milione.
Zato sam i stavio "popularnog" sa sve navodnicima, ako tuzilac dokaze da je Megaupload placao "malom Perici" zato sto je postavio Call of Duty, to je krivicno delo.

File sharing na koji Megaupload i ostali cyberlocker sistemi misle, nije tu da bi ti i ja delili najnovije igre, nego da bi delili svoje fajlove.

Ja nemam problema sa skidanjem i kopiranjem. Nemam problema ni sa placanjem za originalni software. Tezgarim praveci ebooks, za svoju zenu i njenu saradnicu sam odradio jednu knjigu, svesno i namerno sam izostavio DRM.

Problem je sto je industrija zabave (filmovi, muzika, igre) postala mnogo velika. Veliki sistemi se sporo i tesko menjaju. Ne mogu da shvate da moraju da menjaju sistem poslovanja, medjutim morace da ga menjaju. Jeste ugasen MU, ali tu su torrenti, usenet, ftp...

Dolazimo do zanimljivog paradoksa, ljudi ne placaju za software, ali placaju clanarine na cyberlocker sajtovima.

Meni ne smeta da platim, za ono sto smatram da vredi. Imam dva WoW naloga (za mene i zenu), dva Xbox Live Gold naloga (opet za oboje). Vrlo sam zadovoljan sa oba.

Mislim da cemo uskoro prisustvovati promeni sistema poslovanja industrije zabave, zivi bili pa videli.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2012, 15:06   #154
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Ugasen Megaupload?

Jedna od stvari za sta ih vataju je i to sto uvek kada im daju prigovor za neki sadrzaj da je nelegalan, da su samo invalidirali linkove (i u tome su po mom iskustvu bili prilicno revnosni, sto ja davalo neki stepen legalnosti megauploadu).

E sad, caka je u tome, sto su samo "invalidirali linkove", a sadrzaj je ostajao na serverima. A ako se uz to doda da je postojalo kesiranje (ako se sadrzaj vec postoji na serverima, ponovni upload iste stvari je mnogo brzi), oni su se fakto se samo folirali da postuju autorska prava.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2012, 15:08   #155
I like games
Veteran
 
Član od: 25.3.2010.
Poruke: 574
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 71 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Ugasen Megaupload?

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Zato sam i stavio "popularnog" sa sve navodnicima, ako tuzilac dokaze da je Megaupload placao "malom Perici" zato sto je postavio Call of Duty, to je krivicno delo.

File sharing na koji Megaupload i ostali cyberlocker sistemi misle, nije tu da bi ti i ja delili najnovije igre, nego da bi delili svoje fajlove.

Ja nemam problema sa skidanjem i kopiranjem. Nemam problema ni sa placanjem za originalni software. Tezgarim praveci ebooks, za svoju zenu i njenu saradnicu sam odradio jednu knjigu, svesno i namerno sam izostavio DRM.

Problem je sto je industrija zabave (filmovi, muzika, igre) postala mnogo velika. Veliki sistemi se sporo i tesko menjaju. Ne mogu da shvate da moraju da menjaju sistem poslovanja, medjutim morace da ga menjaju. Jeste ugasen MU, ali tu su torrenti, usenet, ftp...

Dolazimo do zanimljivog paradoksa, ljudi ne placaju za software, ali placaju clanarine na cyberlocker sajtovima.

Meni ne smeta da platim, za ono sto smatram da vredi. Imam dva WoW naloga (za mene i zenu), dva Xbox Live Gold naloga (opet za oboje). Vrlo sam zadovoljan sa oba.

Mislim da cemo uskoro prisustvovati promeni sistema poslovanja industrije zabave, zivi bili pa videli.
Sve se slazem sa tobom ali nismu svi u mogucnosti da kupe original igru ili neki nalog pa se zobg toga i piraterija pojavila.
I like games je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2012, 15:15   #156
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Ugasen Megaupload?

Ideja "piraterije" se pojavila uz prostu želju ljudi da podele nešto sa nekim, recimo novi album tog i tog sa ortakom, ili novi broj časopisa sa društvom. Nekad je bilo - kupiš ploču ili kasetu, pa presnimiš nekom drugom, i snimak mu/joj ostaje u nasleđe . Kasnije se radilo isto to, samo su se narezivali diskovi. Onda su se setili i da ih (pro)daju...

Postoji više interesantnih tema na forumu koje se bave problemom piraterije, recimo ova ili ova... Plus prigodno štivo iz starijih brojeva SK-a
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2012, 18:00   #157
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Ugasen Megaupload?

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Plus prigodno štivo iz starijih brojeva SK-a
Dragi autoru teksta sviđa mi se poslednji deo:
Citat:
Autori muzike adekvatno su plaćeni i neće umreti od gladi, a Internet pronosi njihov kvalitet i slavu dalje, do najudaljenijih kutaka sveta, u kojima se pomenuti diskovi, muzičke kuće a ni sami muzičari verovatno nikada neće ni pojaviti. To je lepota deljenja (šerovanja), a to pojedinci nikada neće shvatiti.
...and that's why I'm gonna be pirating stuff
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2012, 18:13   #158
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Ugasen Megaupload?

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
prigodno štivo iz starijih brojeva SK-a
Da li je to podrška pirateriji? I da li uopšte, na osnovu takvih tekstova, može da se zaključi šta je "piraterija" (krađa) a šta je "deljenje"?

I kad se kaže "Autori muzike adekvatno su plaćeni i neće umreti od gladi" - da li to može da se parafrazira kao "Autori tekstova u SKu su adekvatno plaćeni, (pa im neće smetati ako veliki deo čitalaca ukrade SK)"?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2012, 18:48   #159
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Ugasen Megaupload?

Siguran sam da (recimo) Ivan Vesić od tekstova u Svetu Kompjutera zarađuje koliko i (na primer) Madona od prodate muzike (nećemo da računamo koncerte i ostale džidža bidže, budimo fer prema jadnoj ženi).
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2012, 19:26   #160
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Ugasen Megaupload?

Nebitno je ko koliko zaradjuje. I programeri skidaju pirateriju s neta, kao i mi. I to u Americi.

Ali prodaja tudjeg rada je kaznjiva, i treba da bude kaznjiva.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com