Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.10.2006, 7:41   #101
al0cunit
Član
 
Član od: 1.8.2006.
Lokacija: Loznica/Sekovici
Poruke: 237
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku al0cunit
Određen forumom Re: Ghost Shooter 2

kish ... vidim mnogo ti smeta ova tema zato nemoj da se javljas i kako mislish kakva bre kolizija ... ?
al0cunit je offline  
Stara 17.10.2006, 7:46   #102
sucur_87
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Istocno Sarajevo - Republika Srpska
Poruke: 69
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sucur_87
Određen forumom Re: Ghost Shooter 2

Hehe simpaticno ...
Pa to je onaj sindrom kada samo vide pocetak rada i finalan proizvod, a uopste ne razmisljaju o konekciji tj. putu koji treba da se predje da bi se doslo iz prvog u finalni stadij razvoja 3d fps. Dakle, prvo morate sjesti i dobro izuciti jezik u kojem radite, drugo morate imati jedno solidno znanje fizike i matematike. Dakle sta ce se desiti, pocet cete raditi uradit cete par banalnosti, ojeee svi sretni, al' nakon par dana doci ce novi problemi koji su vam bili na kraju pameti u ovom trenutku, trenutku pocetka developinga. Pa tako imate koliziju, sjene, a da ne pricam o motion-u i ai-u.
Znaci previse ste optimisticni i previdjeli ste mnogo, mnogo stvari koje niste u stanju da uradite.
Ovo je samo dobronamjeran savjet, i sugestija da se uhvatite neceg mnogo prostijeg.
sucur_87 je offline  
Stara 17.10.2006, 9:06   #103
mirk
Član
 
Član od: 13.10.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Ghost Shooter 2

Citat:
EclipsE kaže:
Totalno si u pravu. Nek stave jednu kocku da se vrti, nek joj daju neku texturu. Nek naprave da mozes da se kreces po podu, da mozes da udaris u kocku i da ispred sebe non stop vidish isto neku kocku(koja bi u igri predstavljala oruzje). Kad kliknesh levi klik ispalish kocku koja ide pravo i moze da udari u kocku koja se vrti. Ako kocka iz kocke(hehe) udari u kocku koja se vrti nek ta kocka prestane da se vrti, nek dobije neku drugu teksturu...

Kad to uradite, postavite 15-tak kocki koje okrecu... Samo ideja
Tako je ako to svladate onda idite malo teže, a ne odma FPS. Koliko sam puta čuo First Serbian FPS pa niš od tog. Kao i kad je tim od 25 ljudi krenulo da radi FPS koji su završili fakultete i svejedno nije bilo niš od te igre.
mirk je offline  
Stara 17.10.2006, 13:30   #104
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Ghost Shooter 2

Evo vam prokleti shoot sa prokletim pistoljem i prokletom sobom!

/edit Ima kolizija, pistolj ce biti promenjen boljim bla, bla ,bla.....
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	screen-bre.JPG
Viđeno:	122 puta
Veličina:	85,6 KB
ID:	3819  
Andross je offline  
Stara 17.10.2006, 14:07   #105
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: Ghost Shooter 2

jel umete particles da napravite? attachment pointe? koji format cete pravite kod exporta? jel imate to planirano?

znaci fora ja tipa kad se stavlja pistolj u ruku lika, pa se model pistolja menja, onda se vezu attachment pointsi... ma da ne smaram, cisto pitam neke stvari koje su se nama javile kao prvih par koraka ... ne problema, ali koraka koji su trazili pazljivo da razmislimo...
3dM@niak je offline  
Stara 17.10.2006, 19:33   #106
mirk
Član
 
Član od: 13.10.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Ghost Shooter 2

ANDROSSE pa ovaj screenshot koji si ti dao je sličan mom koji sam uzeo iz primera. UU koja slučajnost

Evo vam slike

Pa to je prostorija ista ko ta možda malo veca jer oko vara.
mirk je offline  
Stara 17.10.2006, 20:47   #107
Renee
Banned
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Forum Sveta Kompjutera
Poruke: 871
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 123 puta na 88 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Renee
Određen forumom Re: Ghost Shooter 2

Sličan je, ali nije isti!
Renee je offline  
Stara 17.10.2006, 20:59   #108
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Ghost Shooter 2

Citat:
mirk kaže:
ANDROSSE pa ovaj screenshot koji si ti dao je sličan mom koji sam uzeo iz primera. UU koja slučajnost
Ajd' sad ne preteruj!
I dve kocke su slicne po obliku, a opet jednu mogu da uzmem iz primera, a drugu da jednim potezom napravim.

edit:
Uostalom, evo ti nesto sto sam ja radio pre izvesnog vremena, a u zivotu nisam video irlich engine, niti znam da radim u njemu.
I ovo moje, kad pogledas lici, jer ima one kruzne stepenike u sredini.

Poslednja ispravka: bobi (17.10.2006 u 21:26)
bobi je offline  
Stara 17.10.2006, 21:04   #109
kish
Član
 
Član od: 29.7.2006.
Lokacija: In My Tree
Poruke: 248
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 44 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kish
Određen forumom Re: Ghost Shooter 2

@al0cunit
Kako da ti odgovorim na pitanje ako si misljenja da ne bi trebao da se javljam?
Citat:
EclipsE kaže:
...Kad kliknesh levi klik ispalish kocku koja ide pravo i moze da udari u kocku koja se vrti. Ako kocka iz kocke(hehe) udari u kocku koja se vrti nek ta kocka prestane da se vrti, nek dobije neku drugu teksturu...
Koliko ja znam preklapanje objekata se zove kolizija...ali ispravi me ako gresim.

P.S - Ne smeta mi tema uopste. Stavise, mislim da je prilicno zanimljiva. Ja samo izrazavam svoje misljenje. Dobro, poslednjim postom sam hteo malo da se nasalim ... necu vise ... obecavam ... od sad sam mrtav ozbiljan
kish je offline  
Stara 17.10.2006, 21:20   #110
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Ghost Shooter 2

@mirk
Jel taj screen iz nekog demoa ? Ako je to, onda imamo "histori repiting" Ko se ne seća Andross je već jednom postavljao neku igru (koja dolazi uz Game Maker kao sample) kao svoju
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=913&page=3
I to u beta fazi
E, a posle toga je usledio Ghost Shooter. Možda i sada kada su provaljeni odustanu od FPS-a, zasuku rukave i naprave neku drugu igru
Marko_L je offline  
Stara 17.10.2006, 21:40   #111
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Ghost Shooter 2

Vidi se da su one dve prostorije iste, pogledajte pazljivije. Posmatrajte i plafon. E Andross-e....
EclipsE je offline  
Stara 17.10.2006, 21:59   #112
mirk
Član
 
Član od: 13.10.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Ghost Shooter 2

Pa to ja i govorim Marko.Ako pogledaš bolje prostorije su skoro istih dimenzija(nemogu tačno to reč jer oko zna varat), a i pogledaj stepenice zar nisu iste. Zadnja stepenica je najviša na oba screenshota. A i zidovi prostorija su isti. Pa da evo to je uzeto iz examplesa.
mirk je offline  
Stara 17.10.2006, 22:07   #113
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Ghost Shooter 2

Hehehehehehe...davno se nisam ovako dobro nasmejao...covece @ANDROSS , alo! Mogao si barem jednu prostoriju izmodelovati ...izem ti taj gamemaking...bolje da kazem gameREmaking. Menjanje tekstura i spartova, kao i dodavanje stvari u vec postojacu igru nije gamemaking....to ti je decko moding, a ako hoces da modujesh, slobodno, ali for god sake ne pravi budalu od sebe sa ovakvim debilnim stvarima i izjavama...To ti je isto kao da ja uzmem CS skinem modele sa neta, i promenim koju teksturu u wally-ju, i kazem "Ovo je moja igra bre, vidish, drukcija puska..."
- Strasno
Inuyasha je offline  
Stara 17.10.2006, 22:42   #114
mirk
Član
 
Član od: 13.10.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Ghost Shooter 2

Evo opet ANDROSS napravio istu stvar kao i u temi Hell Entertaiment.
mirk je offline  
Stara 17.10.2006, 23:41   #115
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Ghost Shooter 2

Citat:
I ovo moje, kad pogledas lici, jer ima one kruzne stepenike u sredini.
http://img113.imageshack.us/img113/7172/templefp2.jpg
Ma daj, razlika između tog tvog i ona dva shota je nebo i zemlja... dok su ona dva skoro pa identična. Mada razumem ih, previše ljudi ih je ovde iskritikvalo, pa pokušavaju iz petinih žila da pokažu kako nešto i rade, ali se nažalost tako zakopavaju još više. Stvar je u tome da ako nisu želeli mišljenja, jednostavno nisu trebali da postavljaju ovakvu temu, ili kad su je već postavili i dobili odgovore kakve su dobili, lepo razmisle ili odustanu od projekta ili da zaborave na ovu temu i posvete se planiranju i izradi igre, pa kad budu imali spreman demo lepo se vrate ovde i svima nam zapuše usta. Poenta je da ne razumem postavljanje teme u kojoj ćeš da pričaš da možeš nešto da uradiš i svim sredstvima pokušavaš da ubediš ljude da to možeš. Čemu to ? Ako možeš, uzmi i uradi.
Marko_L je offline  
Stara 17.10.2006, 23:42   #116
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: Ghost Shooter 2

e SAD ste ih ubili, iskopali, ponovo ubili, pa spalili
3dM@niak je offline  
Stara 18.10.2006, 10:53   #117
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Ghost Shooter 2

Citat:
Marko_L kaže:
Ma daj, razlika između tog tvog i ona dva shota je nebo i zemlja... dok su ona dva skoro pa identična.
Ja samo hocu da kazem da se takve stvari modeluju za 3 sekundi, jer je ono obican box plus neki ekstrudovan ngon.
Znaci da covek nikada nije startovao nijedan 3D program, mogao bi za 10 min. da nauci kako da izmodeluje onakvu sobu koju su Andross i Mirk postavili.
Tako da, uopste nije nemoguce da je Stevan modelovao onu sobu i znam da to moze milion puta bolje da se uradi bez mnogo truda.
Androssova umesnost se ovde ogleda valjda u importovanju te sobe u engine (zajedno sa pistoljcetom), gde je pretpostavljam napravio kako se lik krece u njoj (sad ne razumem se u programiranje i ne znam koliko je to komplikovano izvesti.).

@Andross & Stevan
Modeling:
Soba vam nije dobra. Prvo sam modeling (ako se to uopste moze nazvati i modelingom ) je ocaj. Ne ide to tako na zalost, da se jedan objekat pravi iz nekoliko objekata. Jedan objekat mora biti jedan objekat i to dobro izmodelovan. Stevan mora da malko chamferuje (zaobli) coskove ako hoce da oni budu vidljivi. Cak iako su coskovi potpuno ostri, mora malko linije da zaobli gde god hoce da pokaze formu nekog objekta. Ovo generalno vazi i za game modeling i za 3D animaciju. Ovo je takodje bitno zbog svetla. Koliko ja znam vecina grafickih (ako ne i sve) podrzavaju do 8 svetala u nekoj game sceni ili engine-u. Ako su coskovi pod 90% kao u ovom slucaju, svetlo ce se videti samo na normalama nekog objekta (tacnije bice samo zidovi osvetljeni, a ivice se nece videti).
Uzmi uostalom na primer ovu moju prostoriju. Ivice (koje su polukruzne i koje je mnogo teze izvesti) su morale biti zaobljene imace se ne bi videle.

Evo skoro sam radio jedan objekat koji je low/poly za igricu, na nekom takmicenju
(oko 1000 trouglova)


Vidis li da nije dobro, zato sto mnoge coskove nisam zaoblio.
Juce sam uzeo i dodao mu jos detalja i plus zaoblio skoro sve ivice.
Maksimum na takmicenju je oko 6000 trouglova i toliko ovaj novi ima.
Zar nije dosta bolje sada?


Teksturisanje:
Tekstura kao tekstura nije dobra. Imate na netu da nadjete mnogo bolje tekstrure kamena. Ako ne nadjete, recite, ja cu da vam dam.
Vec sam ti rekao da tvoj modelar mora da obrati paznju na unwrapovanje. Kakvi su ono prekidi na ivicama zidova? Nisam znao da kamen moze da bude hiruski isecen kod coskova, a da se konstrukcija lepo drzi. POgledajte malo quake 1. Vidite kako su oni to resili. Morate na jednoj slici da imate sve sto jedan objekat treba da sadrzi kao teksturu.
Pitajte 3DM@nijaka kako se pravilno radi unwrap (a i ja bih voleo da to bolje naucim).
(Manijace, daj neki predlog kako da ovo teksturisem )
To je to za sada, sto bih ja imao kao zamerku za onaj screenshot sto si postavio Androsse.
bobi je offline  
Stara 18.10.2006, 11:48   #118
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Ghost Shooter 2

Citat:
bobi kaže:
Androssova umesnost se ovde ogleda valjda u importovanju te sobe u engine (zajedno sa pistoljcetom), gde je pretpostavljam napravio kako se lik krece u njoj (sad ne razumem se u programiranje i ne znam koliko je to komplikovano izvesti.).
E vidiš, nanjušio si u kom grmu leži zec.
Kretanje samo po sebi nije problem. Osim ako imaš zidove. Onda moraš da praviš detekciju kolizije.
No, ni to nije tako strašno ako su uglovi pravi pa možeš da lažiraš sudare ručno editujući oblast kretanja. Međutim stvari se dodatno komplikuju kada zidovi nisu u pomenutom idealnom slučaju (a tako je u SVIM FPS-ovima ). Još sa ona dva, tri stepenika stvari postaju extra komplikovane. Ako se samo igraš sa vektorima i pristisneš napred igrač će preći preko njih (preciznije: kroz stepenike) a neće se uopšte popeti. Da bi se to ispravilo potrebno je MNOOOGO matematike i dobrih struktura podataka. Ne verujem da je ANDROSS do sada radio sa stablima, a da ne spominjem BSPTREE i OCTREE particioniranje.

Alternativa je brute force. Ovo iskreno priželjkujem da vidim!
Moguće je poslati engineu SVE trouglove i pustiti ga da zaključi da li je došlo do kolizije.
Imajući u vidu slabu optimizovanost Irrlichta i nemilosrdni broj poligona na iole prosečnoj mapi (nekoliko miliona minimum) trebaće im Pentium 10 za pristojan frame rate.
Nemesis je offline  
Stara 18.10.2006, 12:32   #119
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Ghost Shooter 2

Au ljudi vi ste ludi.Zar mislite da cu onu sobu koju koristim za test staviti u demo igre?Auuu je zar ne smem da pozajmim model iz nekog examplea da proverim dal sve radi kako treba.Po ovoj temi bi mogao da napisem roman "Pokusaj ubistva jednog programera i njegove igre"
Znaci sto se tice proklete mape i teksture ona sluzi SAMO ZA TEST!!!
Andross je offline  
Stara 18.10.2006, 15:23   #120
sucur_87
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Istocno Sarajevo - Republika Srpska
Poruke: 69
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sucur_87
Određen forumom Re: Ghost Shooter 2

Pa ljudi su trazili neke stvari da uradite "jednostavne" naspram onog sto vas ocekuje u razvoju jedne 3d igre, a vi uzmete irrlitch sample i samo pozovete import 3d elementa i prilagodite rotaciju i translate za isti kako bi bio na pravom mjestu ?! I to je kao mudrost ?!
Hehe zanimljivo, al' ponavljam da morate imati dobro znanje iz matematike i fizike, bar prva godina faksa, recimo etf. Dok koliko vidim da vi imate nekih 15 godina ?! I ovo sto vi pokusavate naravno da svaki imalo ozbiljan i iskusan programer ce gledati kao "djecije gluposti", jer zapravo niste sposobni da uradite 3d igru jos uvijek.
sucur_87 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ghost recon:Advanced Warfighter huligan Akcione igre 34 13.8.2009 11:16
Ghost Shooter Andross Pravljenje igara 117 28.12.2008 23:36
Ghost Recon Advanced Warfighter i "Setup has experienced an error" sony Akcione igre 4 23.7.2007 18:39
Problem sa Ghost Recon-om Ajvan Akcione igre 6 1.7.2006 0:58
ghost i RAID 0 pitanje shone Operativni sistemi 4 13.12.2005 13:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com