Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.9.2006, 0:10   #21
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Citat:
Poslusacu tovj savet i naci muziku na googlu.Nego sta ce mo sa likovima.Da li ima neko ko se dobrovoljno javlja da mi pomogne?
Ama polako bre Toliko si hiperaktivan postao da je nemoguće ispratiti tvoje postove
Prvo, motiv ti je pogrešan. Čuo si da će andross možda izaći u SK, pa si poleteo. Znaš kada ćeš tako napraviti igru ? Nikad. Zato, smiri se, udahni duboko i kreni polako. Za Ghost shooter je trebalo 6 meseci da se napravi. Nemoj da misliš da će tebi trebati manje, tebi će čak trebati i više, jer praviši drugačiji žanr (koliko sam shvatio). Dakle, prvo iskristališi, kakva će biti igra, tj. kako će izgledati gameplay, pogled, likovi, priča... pa onda razmišljaj u čemu ćeš da radiš i kako ćeš nacrtati likove... to dolazi na kraju. Za početak možeš da koristiš i šarene kvadratiće umesto likova, važan je gameplay, odnosno engine...
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 0:10   #22
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Da za pocetak nadji muziku na net-u, radi bih ti nije problem , to mi je zanimanje i zadovoljstvo, ali sad stvarno ne mogu, pa kad napravis nesto mozemo da vidimo da napravimo i original muziku, i poslusaj me, pocni da ucis neki prog. jezik, ovako ce biti zanimljivo samo u pocetku,a imam jos jedan predlog, uzmi od nekih crteza i napravi neku igricu u GM, cisto da vidis kako sta funkcionose, pa onda kreni na pravljenje igre, ukoliko si vec dobro upoznat sa GM i njegovim programiranjem onda OK!!!
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 0:10   #23
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

@Eniaroyah

Kao prvo nemoj da me zoves DETE JER ME TO STRASNO NERVIRA

A kao drugo, mozda sam imao nekoliko neuspelih pokusaja iza sebe, ali sad sam resio da ovo moram da zavrsim do kraja i kako treba makar se morao odreci skole!!!!

I nemoj te vise da me zovete DETE!!!!!!!!!!!!
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 0:12   #24
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Citat:
Marko_L kaže:
. Za početak možeš da koristiš i šarene kvadratiće umesto likova, važan je gameplay, odnosno engine...

To sam mu i ja predlozio. Lako ce posle da ubaci crteze i sve ostalo sto ide.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 0:17   #25
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

dobro onda uradicu prvo engine
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 0:20   #26
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Oj, oj... easy boys Petko čoveče, Eniaroyah nije mislio ništa loše, iako se možda tako izrazio. Nema potrebe da se vređaš. Iskulirajte malo. I kakve su to gluposti za odricanje od škole. Alo, odrekao bi se škole zbog neke igre koja možda neće biti završena i koju će možda pogledati 10 ljudi i kada bude završena ? Razmišljaj malo zrelije i nemoj da brzaš... kao što rekoh u prethodnom postu, znam zašto si se toliko ubrzao, i zašto si odjednom zapenio da napraviš nešto... i opet ti ponavljam, imaš pogrešan pristup. Pravi igru zbog sebe, i u svrhu učenja i sticanja iskustva, a ne zbog drugih i nekakve slave. To dolazi samo po sebi kada uradiš nešto što valja. Šta, misliš da je neki uspeh izaći u SK-u i da ćeš živeti od toga ? Da će neko da te zove i ponudi posao zbog toga ? Da ćeš imati više riba ? Ne razumem.
A možda bi mogao da razmisliš i o tome da porazgovaraš sa andross-om da im se pridružiš. Oni bar sad imaju kakvu takvu "infrastrukturu" i iskustvo iza sebe, pa možda možete međusobno da razmenite znanja. Ne mora baš prva igra na kojoj radiš da bude čisto tvoja.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 0:27   #27
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Kao prvo nisam ga uopste vredjao nego sam samo i njemu i vama napomenuo da me vise ne zovete dete jer me to strasno nervira.Bolje mi kazite da sam ludak, bu*ala, id*t.... samo ne dete

Kao drugo, nisam mislio da cu se bukvalno odreci od skole nego da vam bude jasno da ce mi ovaj projekat biti vazan!

I kao trece , ne zelim da se pridrzim androssu jer hocu ovaj projekat da uradim u svojoj 'firmi'

I na kraju, ovu igru ne radim zbog sk-a (taj razlog ce mi biti na kraju) nego jednostavno da imam cime da se pohvalim a i da kroz to pravljenje igre naucim nesto!
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 0:39   #28
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Opet mislim da isuvise ides brzo, kao prvo skolu kao sto je rekao marko nemoj da zapostavljas zbog neke tamo igre , drugo, uradices igru i sta posle,opet nista mozda dobijes pohvale a mozda i teske kritike , sam da uradis igru nije bas jednostavno tim pre sto neznas da programiras, nego bolje uzmi da ucis programiranje, a onako usput ako te bas zanima, probaj da napravis neku malu igricu na cijoj osnovi ces kasnije kada budes savladao neke stvari da razvijas nesto vece, bolje sacekaj mozda ti programiranje krene fino pa i ostavis rad u GM i odma krenes da pravis nesto u c++ ili u kom god programu hoces.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 2:03   #29
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: Robot Attack (nezvanicno)

Citat:
PeTkO kaže:
@Eniaroyah

Kao prvo nemoj da me zoves DETE JER ME TO STRASNO NERVIRA

A kao drugo, mozda sam imao nekoliko neuspelih pokusaja iza sebe, ali sad sam resio da ovo moram da zavrsim do kraja i kako treba makar se morao odreci skole!!!!
Kao prvo, ne znam zašto se vređaš to se odnosi na godine, a i sam kažeš da još ideš u školu... ali ajde, izvini, nisam hteo da te uvredim.

Kao drugo, ako si stvarno odlučan da nešto napraviš, a ne znaš da uradiš sprajtove, potraži sajt Nemca Rajnera Prokina, daje gomilu najraznolikijih stvari besplatno da koristiš pri pravljenju svoje igre... (mislim da se piše Reiner Prokien, ali jbg... davno je bilo...)

Tako ćeš dobiti džabe i muziku, i efekte, i sprajtove za likove, pozadine... samo smisli šta hoćeš da uradiš i "isprogramiraj"....

Moj savet ti je da sedneš i smisliš nešto prokleto jednostavno a prokleto zanimljivo, za čim će svi poludeti... (najbolje da ima jedan ekran, koji se menja po nivoima, kao hitovi pacman, breakout, ... i lopticu! Loptica čini čuda uvek!)

U takvim stvarima ti GM nije nikakvo ograničenje nasuprot npr C++ i sličnih pravih jezika...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 5:14   #30
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Petko zemljache( NISH) -uspori malo. Pa nece sutra smak sveta. Vidish da svi ovde hoce da ti pomognu. Imaces vremena u zivotu za sve.

POLAAAAAAAAAAAAAAAAAAKO
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 9:44   #31
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Samo napred Petko... ako nista drugo, onda ces barem na forumu imati svu potrebnu pomoc...

Marko je izuzetan programer (a koliko znam dobro i crta), pa se nemoj libiti da trazis pomoc.
Sto se robota tice, pa nessonjac je kao stvoren za to, jer ceo svoj zivot modeluje robote...

Ja sam na zalost jos uvek u fazi ucenja 3D Max-a, pa cu sa zadovoljstvom pratiti razvoj situacije (i nadam se nauciti nesto)...
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 10:24   #32
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Evo za sve kojima su potrebni sprajtovi evo linka http://reinerstileset.4players.de/englisch.htm !!!
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 10:32   #33
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Kao sto su ti ostali vec rekli, mozes racunati na pomoc sa foruma.
Za pocetak moj ti je savet da se ne zamaras sa pricom, sprajtovima i muzikom, vec da odmah krenes sa programiranjem. Zasto?
Odgovor je jednostavan. Cak i kockice uradjene u paint-u mogu biti dovoljne za pocetak, a kasnije se lako mogu zameniti novim sprajtovima. Drugo, igra bez muzike moze da postoji. Naravno da je lespe sa "kulturom" ali za pocetak se moze i bez toga. Isto vazi i za pricu. Kada podvucemo crtu, ostaje da je jedino bez cega se ne moze - dobar programski kod. Dzaba ti sva grafika, muzika, prica, itd. ako igra ne radi!!! Zato i kad se vrsi regrutacija ozbiljni graficari, muzicari i sl. nisu voljni da se pridruze dok programeri ne dokazu da su u stanju da iznesu projekat, jer u suprotnom sav njihov trud je uzalud.

Jos jednom, savetujem ti da pocnes da programiras igru o kojoj si pricao, a posle ces lakse "regrutovati" ljude i dodati potrebne izmene kako bi povecao kvalitet igre.
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 12:13   #34
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Citat:
Nemesis kaže:
Kao sto su ti ostali vec rekli, mozes racunati na pomoc sa foruma.
Za pocetak moj ti je savet da se ne zamaras sa pricom, sprajtovima i muzikom, vec da odmah krenes sa programiranjem. Zasto?
Odgovor je jednostavan. Cak i kockice uradjene u paint-u mogu biti dovoljne za pocetak, a kasnije se lako mogu zameniti novim sprajtovima. Drugo, igra bez muzike moze da postoji. Naravno da je lespe sa "kulturom" ali za pocetak se moze i bez toga. Isto vazi i za pricu. Kada podvucemo crtu, ostaje da je jedino bez cega se ne moze - dobar programski kod. Dzaba ti sva grafika, muzika, prica, itd. ako igra ne radi!!! Zato i kad se vrsi regrutacija ozbiljni graficari, muzicari i sl. nisu voljni da se pridruze dok programeri ne dokazu da su u stanju da iznesu projekat, jer u suprotnom sav njihov trud je uzalud.

Jos jednom, savetujem ti da pocnes da programiras igru o kojoj si pricao, a posle ces lakse "regrutovati" ljude i dodati potrebne izmene kako bi povecao kvalitet igre.

Upravo tako. 100% se slazem sa tobom, neka krene da pravi kod, pa ako krene kako treba tu smo, pomocicemo koliko treba.

Pozz, Petko i samo napred.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 12:38   #35
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Citat:
PeTkO kaže:
E pa onda moram i ja nesto kvalitetno da napravim, jer hocu i ja da budem u sk-u
Ovako se ne pocinje.
Ovako se pocinje
Znam iz iskustva.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2006, 22:20   #36
mirk
Član
 
Član od: 13.10.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Kad se može da se očekuje demo igra.
mirk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2006, 22:53   #37
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Pa NIKAD.Odustao sam jer sam shvatio da od Game Makera nema nista.Trenutno radim na jednom text RPG-u sa grafickim elementima u C++.
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2006, 23:22   #38
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

To je ok ako hoces da ucis C++ ali ako hoces da napravis dobar text RPG sa grafickim elementima, to mozes da odradis mnogo lakse u FLASH-u. A i izgledace lepse sigurno. Ali ako hoces da naucis C++, onda samo guraj...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2006, 0:56   #39
mirk
Član
 
Član od: 13.10.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Citat:
genius kaže:
To je ok ako hoces da ucis C++ ali ako hoces da napravis dobar text RPG sa grafickim elementima, to mozes da odradis mnogo lakse u FLASH-u. A i izgledace lepse sigurno. Ali ako hoces da naucis C++, onda samo guraj...
Istina bit će ti puno puno lakše nego u c++-u jer ti je flash baš za to i napravljen.
mirk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2006, 20:03   #40
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Robot Attack (nezvanicno)

Citat:
PeTkO kaže:
Evo za sve kojima su potrebni sprajtovi evo linka http://reinerstileset.4players.de/englisch.htm !!!
Totalno extra sajt
Nego jel sam vam pric'o da i ja uskoro pocinjem da radim jednu igru
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com