Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 2D radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

2D radovi Radovi korisnika iz oblasti 2D rasterske i vektorske grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.6.2009, 11:18   #1
dragon3
Član
 
Član od: 4.10.2008.
Lokacija: dosao niotkud neide nigde
Poruke: 43
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dragon3 Slanje poruke preko Skypea korisniku dragon3
Određen forumom graficki tablet podesavanja

Nisam znao gde da stavim temu pa sam je satavio ovde a vi premestite ako nije na pravom mestu.Kupio sam graficku tablu g-pen 560,e sad moj problem je taj sto olovka nikako da prestane da pise,sve sam zivo probo,cak sam jenosio i u servis oni kazu da je tablet ispravan,medjutim kad sam dosao kuci ista prica .
Pa jel ima neko mozda ovu tablu i koja su mu podesavanja ,mozda ja ne podesavam dobro.
nije bitno na kom sistemu radi XP ili Vista
dragon3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 11:31   #2
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: graficki tablet podesavanja

Kako ne moze da prestane da pise? Sta ti to znaci? Ja nemam Genius ali imam Trust tablu i odma da ti kazem da neces puno da se ovajdis dok ne kupis Wacom
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 11:43   #3
dragon3
Član
 
Član od: 4.10.2008.
Lokacija: dosao niotkud neide nigde
Poruke: 43
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dragon3 Slanje poruke preko Skypea korisniku dragon3
Određen forumom Re: graficki tablet podesavanja

pa nemoze kao da ne reaguje na dugme kojegod da stisnes i koliko puta da stisnes,prekine da pise na sekundu i onda opet nastavi sama bez moje akcije sa dugmicima
dragon3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 12:42   #4
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: graficki tablet podesavanja

skini najnovije drajvere, u 70% problema sa geniusovim tablama su drajveri, drugi uzrok problema bi bio dugo koriscenje mobilnog telefona u blizini table, to moze da skroz pobrka olovku, ali posto je tabla nova onda su drajveri
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 12:44   #5
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: graficki tablet podesavanja

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Kako ne moze da prestane da pise? Sta ti to znaci? Ja nemam Genius ali imam Trust tablu i odma da ti kazem da neces puno da se ovajdis dok ne kupis Wacom
probao sam genius g-pen m609 i mogu da kazem da je itekakva konkurencija wacomu, za tih 100evra se dobija mnogo vise nego 150e za wacom, jedino sto olovka ima bateriju ali sad to je stvar korisnika da li ce mu to smetati
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 13:51   #6
dragon3
Član
 
Član od: 4.10.2008.
Lokacija: dosao niotkud neide nigde
Poruke: 43
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dragon3 Slanje poruke preko Skypea korisniku dragon3
Određen forumom Re: graficki tablet podesavanja

Citat:
miticfam kaže: Pregled poruke
skini najnovije drajvere, u 70% problema sa geniusovim tablama su drajveri, drugi uzrok problema bi bio dugo koriscenje mobilnog telefona u blizini table, to moze da skroz pobrka olovku, ali posto je tabla nova onda su drajveri
nece ni sa novim drajverima u Vistu kad ucitam bilo koje drajvere nece uopste da radi Vista64bit ona ga je prepoznala i ima u kontrol panelu ali ne reaguje na bilo koje podesavanje a ni na Win xp-u isto ponasanje stalno pise probo sam i u corelu i u photoshopu i na golom desktopu ne reaguje na dugme
dragon3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 15:14   #7
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: graficki tablet podesavanja

Citat:
dragon3 kaže: Pregled poruke
nece ni sa novim drajverima u Vistu kad ucitam bilo koje drajvere nece uopste da radi Vista64bit ona ga je prepoznala i ima u kontrol panelu ali ne reaguje na bilo koje podesavanje a ni na Win xp-u isto ponasanje stalno pise probo sam i u corelu i u photoshopu i na golom desktopu ne reaguje na dugme
znaci nece da instalira drajvere? radio si tako samo sto ga je sistem prepoznao? bez drajvera ne mozes nista bilo da je genius, wacom ili trust... e sad zasto win nece da prihvati drajver e to vec nije moja "struka"
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 18:29   #8
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: graficki tablet podesavanja

Citat:
miticfam kaže: Pregled poruke
probao sam genius g-pen m609 i mogu da kazem da je itekakva konkurencija wacomu, za tih 100evra se dobija mnogo vise nego 150e za wacom, jedino sto olovka ima bateriju ali sad to je stvar korisnika da li ce mu to smetati
Ne mogu da kazem da nisi u pravu ali ako se neki proizvodjac ozbiljno ne pozabavi temom grafickih tabli wacom ce zauvek ostati skup ko djavo jer bar do sada nije imao konkurenciju. A verujem da jedna dobra genius-ova tabla nece ni malo zadrmati wacom.

Elem dragon problem kod tebe su izgleda drajveri. Prosetaj po stranim forumima i vidi dal je neko imao slican problem.

Ne znam koje je tvoje iskustvo sa tablama i nemoj ovo pogresno da shvatis ali tablu koristis tako sto kad hoces da crtas pritisnes olovku uz tablu. Kad je odvojis od table samo pomeras kursor.
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 18:41   #9
dragon3
Član
 
Član od: 4.10.2008.
Lokacija: dosao niotkud neide nigde
Poruke: 43
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dragon3 Slanje poruke preko Skypea korisniku dragon3
Određen forumom Re: graficki tablet podesavanja

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Ne mogu da kazem da nisi u pravu ali ako se neki proizvodjac ozbiljno ne pozabavi temom grafickih tabli wacom ce zauvek ostati skup ko djavo jer bar do sada nije imao konkurenciju. A verujem da jedna dobra genius-ova tabla nece ni malo zadrmati wacom.

Elem dragon problem kod tebe su izgleda drajveri. Prosetaj po stranim forumima i vidi dal je neko imao slican problem.

Ne znam koje je tvoje iskustvo sa tablama i nemoj ovo pogresno da shvatis ali tablu koristis tako sto kad hoces da crtas pritisnes olovku uz tablu. Kad je odvojis od table samo pomeras kursor.

moja olovka crta i na tabliu i 5 cm iznad table u tome i jeste problem sto nece da prestane da crta
dragon3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 19:18   #10
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: graficki tablet podesavanja

Citat:
dragon3 kaže: Pregled poruke
moja olovka crta i na tabliu i 5 cm iznad table u tome i jeste problem sto nece da prestane da crta
Problem su onda verovatno drajveri. Idi na oficialni sajt Genius-a potrazi drajvere za svoju tablu i svoj operativni sistem (bitno je ako postoje skines drajvere za 64 bit) Znaci ako guras Vista 64bit skini drajvere za Vista 64bit. Ili XP ili sta god da koristis. Nemoj na primer da instaliras 32bit drajvere na 64bit sisteme ukoliko 64bit sistemi nisu podrzani drajverima. Procitaj po forumima dal radi sa 32bit drajverima. Najbolje je da skines i probas na XP 32bit. Obrisi stare drajvere pa instaliraj nove.
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 19:27   #11
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: graficki tablet podesavanja

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Ne mogu da kazem da nisi u pravu ali ako se neki proizvodjac ozbiljno ne pozabavi temom grafickih tabli wacom ce zauvek ostati skup ko djavo jer bar do sada nije imao konkurenciju. A verujem da jedna dobra genius-ova tabla nece ni malo zadrmati wacom.

Elem dragon problem kod tebe su izgleda drajveri. Prosetaj po stranim forumima i vidi dal je neko imao slican problem.

Ne znam koje je tvoje iskustvo sa tablama i nemoj ovo pogresno da shvatis ali tablu koristis tako sto kad hoces da crtas pritisnes olovku uz tablu. Kad je odvojis od table samo pomeras kursor.
Pa da, jedini modeli iz geniusa koji vrede nesto su g-pen m609 i m712, pensketch 9x12 i 8x6. Cene wacoma su neverovatno velike, pisljivi bamboo fun medium kosta 200e, alo bre da li ste vi normalni, a malo kvalitetniji modeli npr Intuos kosta 300-800e da ne pominjem cintx(tako valjda bese)
Sto se tice dragona drajveri su po meni 95% problem, tj. kako ti kazes nedostatak istih, znaci moras da resis taj problem sa instalacijom drajvera inace neces moci nista sa tablom
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 20:02   #12
dragon3
Član
 
Član od: 4.10.2008.
Lokacija: dosao niotkud neide nigde
Poruke: 43
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dragon3 Slanje poruke preko Skypea korisniku dragon3
Određen forumom Re: graficki tablet podesavanja

Skinuo sam drajvere jutros isti su drajveri za obe viste i 32 i 64-bitnu al nece

Otici cu kod ortaka da probam na njegovom racunaru pa ako i tamo bude istosalim se opet servis pa neka predamnom ukljuce i probaju olovku tabla radi
dragon3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Graphic Tablet (digitizing tablet, graphics pad, drawing tablet) Alx_WStrooleh Foto i audio/video 8 2.9.2010 23:22
Nokia 6220 Classic GPRS i MMS podesavanja zatoichikv Aparati i oprema 4 18.2.2010 13:47
Potreban graficki kalkulator Bokile ŠDK - Ostale komponente 3 24.9.2007 21:19
kako sacuvati podesavanja za rad sa diska dramle Slobodni softver 0 31.8.2006 22:39
podesavanja linux rutera lakisremac Slobodni softver 2 10.5.2006 14:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com