Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.8.2008, 22:08   #61
De Mirkoni
Član
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 274
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Da li se neko seća Bruce Leeja

Prevedi ljudima na srpski ovo da znaju! Nemoguce je folirati se u ovom sportu a narocito na demonstracijama koje je on izvodio, nekazem da je izmislio borilacke sportove ali ih je korisno dopunio i objasnio svetu.Tako da ceo svet to koristi danas i tako nesto folirant nemoze da uradi, samo master nad masterima.
De Mirkoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2008, 22:18   #62
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Da li se neko seća Bruce Leeja

Da skratim, na demonstraciji na jednom turniru, tadašnji svetski karate šampion, crni pojas ko-zna-koji-dan iz osam pokušaja nije uspeo nijednom da blokira običan direkt u lice (iako je Brus Li unapred rekao šta će da uradi). Naravno, Brus Li ga nije zaista udario već bi svaki put zaustavio ruku.
Ako to nije nikakva veština, mogu samo reći da ne bih imao ništa protiv da imam takvu veštinu.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2008, 23:10   #63
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Da li se neko seća Bruce Leeja

Ako vec citiramo onda da citiram i ovo:

Citat:
In many ways, Tarzan's jungle upbringing gave him abilities above and beyond those of ordinary humans. These abilities include climbing, clinging, and leaping as well as any great ape, as well as walking on all fours exceptionally well, despite his human frame. His senses are enhanced; he is able to smell food or poachers at least two thirds of a mile away, and hear approaching stampedes from two. He can read body language exceptionally well. He is an excellent judge of character.
His strength, speed, agility, reflexes, balance, flexibility, reaction time, and swimming abilities are much better than normal. He has wrestled full grown bull apes and gorillas, rhinos, crocodiles, anacondas, sharks, big cats and even dinosaurs (when he visited Pellucidar). He has bent iron bars in his bare hands and easily lifted large treasure chests one-handed that four burly sailors had trouble with. His aim never fails.
Kao i ovo... ovo je isto nezaboravno:

Citat:
Over time, Superman's strength was increased to the point where he could move entire planets. The character gained the power of true flight. Superman's speed increased to the point where he could travel faster than light. He could use this power to travel through time as well as fly to other worlds, solar systems and galaxies and even to other universes with relative ease, as shown in his visits to the 30th century as a member of the Legion of Super-Heroes. By the 1970s, Superman was able to withstand the explosion of nuclear weapons with no risk whatsoever and fly unharmed through the core of a star. Superman was also able to regenerate physical damage to his body at an accelerated rate and could survive without air, water, or food. Superman was immune to basically everything except for Kryptonite radiation and magic.
Mislim... neznam sta hoces da postignes citatima ali kad se vec citira evo da dodam i ovo.

Poenta je da Bruce Lee nikad nije bio majstor borilackih vestina. Kraj...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2008, 23:15   #64
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Da li se neko seća Bruce Leeja

I veoma vazno je da napomenem. Bruce Lee je iskrivljenim prikazivanjem borenja na filmu naneo mnogo mnogo vise stete nego koristi jer je sad zahvaljujuci njemu prva ideja na Kungfu i kineske borilacke sisteme zgoljavi (polu)kinez od 1.5 m visine koji vristi kao kokoska dok izvodi japanske udarce koji ne bi mogli da obore danasnjeg prosecnog srednjoskolca iz Zemuna.

I jos da dodam, zbog glupih prica o tome kod koga je on kao ucio Kungfu, pojavila se citava armija ljudi koji se pozivaju jedni na druge i navodno poducavaju pravi Kungfu a u sustini su jadni i zarad pokusaja da zive od poducavanja smejurija koje nazivaju Kungfu ubijaju zelju i volju ljudima koji iskreno zele nesto da nauce...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2008, 23:26   #65
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Da li se neko seća Bruce Leeja

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Mislim... neznam sta hoces da postignes citatima ali kad se vec citira evo da dodam i ovo.
Zar je toliko nejasno? Poenta je da je mogao bez problema da se nosi sa tadašnjim svetskim prvakom u karateu. Ako to nije dovoljan pokazatelj veštine, onda ne znam šta bi više hteo. Verovatno svako može da razbije nos svetskom prvaku.
S druge strane ti nisi ostavio nikakav dokaz za to što tvrdiš osim tvog ličnog stava (one tvoje citate neću ni da komentarišem, sam pokazuješ koliko si neozbiljan). Tako da razmisli još jednom šta je zapravo smejurija.

Poslednja ispravka: Bryan Fury (3.8.2008 u 23:45) Razlog: slovne greške
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 13:16   #66
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Da li se neko seća Bruce Leeja

Postoji malo nejasnoca oko njegove vestine. Ipak je bio isuvise mlad da bi dostigao te visine koje se uce celog zivota, primer u aikido i nas Ljubomir Vracarevic. Takodje njegov najveci sparing partner, je Cak Noris, koji vidim i nije bas neki velemajstor, bar javno.
Ali da se vratim na temu, ipak Lee je bio i ostao legenda, ma kako to ko mislio da protumaci drugacije.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 13:36   #67
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Da li se neko seća Bruce Leeja

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Cak Noris, koji vidim i nije bas neki velemajstor, bar javno.
Da, samo je bio šestostruki svetski prvak u karateu (u svojoj težinskoj kategoriji), povukao se neporažen ako se dobro sećam. Ali to izgleda i nije nešto.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 13:49   #68
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Da li se neko seća Bruce Leeja

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Da, samo je bio šestostruki svetski prvak u karateu (u svojoj težinskoj kategoriji), povukao se neporažen ako se dobro sećam. Ali to izgleda i nije nešto.
Ene, e nisam znao to!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 15:18   #69
De Mirkoni
Član
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 274
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Da li se neko seća Bruce Leeja

Ako niste trenirali neki borilacki sport ili bar imali malo interesovanja za ovaj sport nemozete znati prave cinjenice, ima nesto i u talentu a ne samo u godinama ova 2 velemajstora sto pominjemo iako su bili mladi bili su najbolji u svom poslu.To potvrdjuje njihov uspeh i cinjenice koje su tacne, treba malo da se informisete pre davanja ocene i kritike.
De Mirkoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 15:30   #70
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Da li se neko seća Bruce Leeja

A ne bi bilo zgoreg ni ti malo da se informišeš. Ono o čemu pričaš su borilačke veštine, sport je nešto drugo.

Na dalje, prestanite da se svađate i provocirate. Da se vratimo na argumentovanu razmenu mišljenja. Čisto sumnjam da je iko od nas ovde lično poznavao Brus Lija pa da sa sigurnošću može da tvrdi bilo šta.
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 15:40   #71
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Da li se neko seća Bruce Leeja

Ok... ali pokusajte da shvatite. Ja se borenjem bavim od svoje 5-te godine. Ucestvovao sam na desetine prvenstava i u vise navrata bio prvak sveta u svojoj disciplini. Prema tome smatram za sebe da imam neki autoritet kad pricam o borenju.

Cak Noris radi Tan Su Do. Korejski sistem. Brus Li je kao mali zbog nejake fizicke gradje radio Lotosov Cvet (nije borbeni sistem, nego sistem vezbi za jacanje tela). To je to. Cak Noris nije Karatista a Brus Li nije majstor Kungfu-a.

Cak Noris i Brus Li nisu bili partneri vec su ih sparili u filmu i to prvenstveno zbog slicne visine. Brus Li je snimao filmove. Cak Noris je ucestvovao na turnirima (za razliku od Brusa jeste se takmicio) i producentima je zapao za oko jer je imao bradu i maljave grudi i time odlicno predstavljao antipod za lik koji igra Brus. I onda snimili film i odjednom Cak Noris postao mega zvezda i kasnije je karijeru nastavio upravu u tom pravcu - snimao filmove i serije. Slicno je bilo i sa Bob Volom (koji je glumio Oharu u "gnezdu"). U sustini ceo talas imena koja su postala poznata i time postali nekakvi autoriteti za borenje na zapadu, vezuju se za film. To bi bilo isto kao kad bi rekli da je Vajsmiler pravi majstor jer je davio aligatore po dzungli ili kad bi rekli da je Rivs najjaci covek na svetu jer moze da dahom zaledi jezero i prenese most na ruke i zavrti planetu tako sto brzo leti oko nje... nadam se da razumete analogiju. Film je film. Brus Li i Cak Noris su filmski heroji. Zato i znate za njih a neznate za na primer 50 nekih drugih ljudi koji su zivot posvetili borenju a ne snimanju filmova.

Kao neko ko se bavi borenjem, imam pravo i autoritet da kazem da u borenju postoje odredjeni zakoni. U smislu, ako neko sa 50 kila skoci u vazduh i pokusa da udari nogom mene koji imam nesto preko 100, cak i da neznam nikakvu vestinu (a znam), dovoljno je samo da stojim stabilno i taj od 50 kila ce da padne bez da ga pipnem. Zasto mislite da postoje tezinske kategorije kad se rade takmicenja? E sad, naravno, ko zna vestinu moze da nadoknadi razlike u tezini i snazi. Medjutim analizom udaraca koje radi Brus Li, jednostavno dolazimo do toga da je to besmisleno sto radi. Skakutanje okolo, udarci iz skoka, nepostojanje tezista... u sustini sve sto radi je stvarno sa borilacke strane besmisleno. Ali, problem je sto niko ne moze da dokaze bilo sta kad je covek sad mrtav. Verujem da je nekima od vas Brus idol ili legenda ili neznam sta... ali sustina je da covek nikad nije bio fajter vec glumac i da nikad nije naucio nijedan borbeni sistem...

Nadam se da mozete da to prihvatite jer to jeste istina... jednostavno nemojte da mesate film i fikciju sa stvarnoscu...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku genius na korisnoj poruci:
shrafko (4.8.2008)
Stara 4.8.2008, 15:41   #72
De Mirkoni
Član
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 274
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Da li se neko seća Bruce Leeja

Borilacke vestine spadaju u sport a sto se mene tice ja nisam neki napal na Bruce Leea samo komentarisem temu, sto je i poenta neznam kakve druge argumente treba da iznosimo zez na njegov racun kao u temi Cak Noris.Stvarno si smesan sad ispao genius po tvojoj prici se vidi da nerazumes, ocemu mi ovde pricamo uopste kraj!

Poslednja ispravka: De Mirkoni (4.8.2008 u 15:51)
De Mirkoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 15:45   #73
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Da li se neko seća Bruce Leeja

Evo naprimer Tony Jaa je i glumac i "fajter". Nije samo neka tamo zvezda.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 15:51   #74
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Da li se neko seća Bruce Leeja

Ok... u njegovom slucaju je mozda tako. I Stiven Sigal radi Aikido stvarno. I Van Dam stvarno ima crni pojas u Karateu...

Nisam ja rekao da je to nemoguce. I Vajsmiler je bio olimpijski prvak u plivanju.

Medjutim, ono sto covek radi u zivotu i ono na filmu ne treba mesati. Brus je cak i na filmu radio imitaciju japanskih tehnika koje je neko nazvao kineski Kungfu. To je vec strasno samo po sebi. A sto u zivotu nikad nije radio Kungfu nego njegov izmisljeni sistem po imenu Jeet Kune Do je njegova stvar ali me ljuti kad ljudi zamisljaju da to sto on radi nesto najbolje i da je to kineski Kungfu - a nije.
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 16:18   #75
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Da li se neko seća Bruce Leeja

Ja bih rekao da upravo ti mešaš film i stvarnost. Naravno da će na filmu sve da se radi da izgleda što efektnije i spektakularnije (bez obzira na stvarnu upotrebnu vrednost), ko bi uopšte došao da gleda film u suprotnom? Samo što ne vidim zašto to automatski znači da bi se na isti način borio i da je u pitanju "prava stvar"?
S druge strane, čovek koji je u stanju da jednim udarcem probije džak od 70 kila sigurno nije za potcenjivanje.

Citat:
# Lee performed a side kick while training with James Coburn and broke a 150-lb (68 kg) punching bag[48][58]
http://en.wikipedia.org/wiki/Bruce_Lee

Svaka čast za lična dostignuća () ali bih rekao da si malo ljubomoran na filmske zvezde i njihov uspeh.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 16:27   #76
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Da li se neko seća Bruce Leeja

Ok... necu vise da pisem da ne bi ispalo da sam ljubomoran, etc...

Nisam ljubomoran. Neke od njih znam i licno. Neki od njih su extra ljudi, neki su cisti foliranti...

Brusa nisam nikad video, prema tome, ok, necu da pricam dalje.

Sto se tice probijanja dzakova i ostalo. Veruj mi, nema tu prevelike mistike. Udarac je cista fizika, i ako znas da iskoristis to, mozes da postignes znacajno veci efekat nego neko ko nezna. Medjutim, ljudsko telo ima svoje limite. Cak i da misici budu nenormalno ojacani, moras da imas i kosti i zglobove koji to mogu da prate, a kao sto znas kosti i zglobovi ne mogu da se istreniraju. Tako da... svako ima limit dokle moze da ide. Brus Li je bio mali covek, lagan... Prema tome nije cepao nikakve dzakove i slicno. Nemoj da uzimas wikipediu kao dokaz jer tamo znas i sam da pise svasta...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 17:31   #77
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Da li se neko seća Bruce Leeja

Nisam ni rekao nigde da tu ima neka mistika, manje više je sve stvar vežbe, a sigurno je da je vežbao "kao konj". Inače nije to samo Wikipedia, postoje brojni svedoci za skoro sve što je radio, ali ko hoće može da veruje, ko neće ne mora.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 21:02   #78
De Mirkoni
Član
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 274
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Da li se neko seća Bruce Leeja

Necemo da se raspravljamo vise ali ipak covek zasluzuje pozitivne kritike i postovanje, i da se pomene ponekad u pozitivnom smislu.
De Mirkoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2010, 0:47   #79
uroshu
Novi član
 
Član od: 20.4.2010.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Da li se neko seća Bruce Leeja

Jedino se slazem sa tvojom konstatacijom da ono sto je praktikovao nije bio Kung fu, svi ostali tvoji komentari nisu imali veze sa zivotom. Brus je u Hong Kongu ucio Wing Chun, kinesku borilacku vestinu (nema veze sa Japanom) kod legendarnog Jip Mana. Posle je Brus nastavio da se usavrsava i saradjuje sa najboljim ekpertima raznih borilackoh vestina i da sa njima razmenjuje iskustva, stekao ogromno znanje, da bi tek kasnije iskoristivsi sve korisno i izbacivsi sve nekorisno, osnovao svoj stil borbe, koji je nazvao Jeet Kun Do. (inace vrlo praktican sistem borbe). Samo da kazem da je Cak Noris bio sestostruki prvak sveta u karateu i da se nepobedjen povukao, a da je jednom prilikom kada su ga pitali ko bi u borbi na zivot i smrt pobedio, on ili Brus Li, odgovorio u sekundi: "pa Brus Li naravno. Njega NIKO ne bi mogao da pobedi." kraj citata. I to je rec pravog ekperta, koji je znao o cemu govori.
uroshu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku uroshu na korisnoj poruci:
ezenkiel (20.4.2010), Marshall George (24.4.2010)
Stara 23.4.2010, 21:32   #80
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Da li se neko seća Bruce Leeja

Trenutni najveci zivi majstor na svetu je Massaki Hatsumi, nosioc mnogih najvisih zvanja u borilackim sportovima i direktor skole za borilacke vestine u svetu koja ima ogranke u svim delovima sveta.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Je l' neko čuo za Tabula Rasa? rogehpelb MMORPG igre 12 1.3.2009 19:19
Barton 2600+ dex1 Overklok 30 17.5.2006 2:06
Jel zna neko za metal marines? Surovi Stare igre 4 4.4.2006 2:19
Da li neko zna? (AMD lista procesora) Robert Osnovne komponente 10 7.2.2006 0:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com