Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.2.2019, 14:57   #1
Chodo'o
Član
 
Avatar korisnika Chodo'o
 
Član od: 4.12.2009.
Poruke: 154
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 13 poruka
Određen forumom 2/2019 "Moj narod je bolji od tvog"

Ako imate mišljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumašima u ovoj temi.

Citat:
Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.
Chodo'o je offline  
Stara 2.2.2019, 3:11   #2
Gibli
Član
 
Član od: 26.4.2006.
Poruke: 77
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 23 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: 2/2019 "Moj narod je bolji od tvog"

Kuzma...
Konzolaši su retardi...
Apple računari i telefoni su za šminkere...
AMD ništa ne valja...

Kamo lepe sreće da je on jedini pravnik u ovoj zemlji koji nikada nije radio ono za šta se školovao. U sve ostalo se razume.
Gibli je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Gibli na korisnoj poruci:
AngryChainsaw (7.8.2019), goranmax (2.2.2019), Grond (6.8.2019), Rockstar (6.2.2019)
Stara 2.2.2019, 11:51   #3
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom 2/2019 "Moj narod je bolji od tvog"

Nista ti nisi razumeo Kuzmu druze moj, zato on i jeste pravnik 😉

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
maska je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku maska na korisnoj poruci:
DArthShone (12.2.2019), Gibli (2.2.2019)
Stara 5.2.2019, 22:44   #4
Anaxander
Veteran
 
Član od: 12.9.2007.
Lokacija: Highway to hell
Poruke: 660
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 118 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: 2/2019 "Moj narod je bolji od tvog"

Ha, qzma postao konzolaš pa pokušava da se opere. Cccc... setih se ovoga

Citat:
Njihovi manje bogati rođaci iz provincije koji dolaze u grad da sinu koji je upisao srednju školu kupe kompjuter ne pucaju tako visoko. Kupiće nasledniku kućište s providnom stranicom, opcionom neonkom i matičnom pločom koja svetli u mraku. Upgrade mozga za sebe i svoje potomstvo će zaboraviti. Koristiće Windows Xp u šarenoj, default varijanti, koju će nadopuniti Plus! paketom. Bogu hvala za Microsoft Plus! – najpouzdaniji softverski detektor na planeti: za onog ko ga instalira, koristi i uredno menja wallpapere sa stopostotnom tačnošću se može tvrditi da je retardinjo. Konzolaš.
Anaxander je offline  
Stara 10.2.2019, 21:47   #5
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 240
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 67 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 2/2019 "Moj narod je bolji od tvog"

Citat:
maska kaže: Pregled poruke
Nista ti nisi razumeo Kuzmu druze moj, zato on i jeste pravnik ��

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Kuzma nije pravnik, on je novinar. Ili 'novinar', zavisi kako ko gleda. Kuzma ne bi bio pravnik cak i da je zavrsio prava. Hleb jede od novinarstva; za sta dobijas pare, to si po struci.

Komunisticko-levicarski nacin razmisljanja je da si po struci ono sto ti pise na diplomi.
Kapitalisticki nacin razmisljanja je da si po struci ono za sta dobijas pare na trzistu rada.

Inace, ovo mu je jos jedna dosadna i nezanimljiva kolumna, gde kao pokusava da se pomalo sali na svoj racun, ali samo pomalo. Inace, naravno da mi je potpuno retardirano sto Kuzma danas igra igre na konzoli, i toliko koristi ove moderne telefone. Jos malo pa ce i poceti da izlazi u hipsterske kafice. Smejurija na kub.
kami je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku kami na korisnoj poruci:
DArthShone (12.2.2019)
Stara 14.2.2019, 9:10   #6
Star trek
Član
 
Član od: 18.11.2013.
Poruke: 70
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: 2/2019 "Moj narod je bolji od tvog"

Cisto da se podsetimo na neke njegove ranije legendarne tekstove napisane pre nego sto je i sam oboleo od bolesti koju je otkrio zvane konzolitis.

Kill.switch

Pravo je zadovoljstvo kada konačno ukapirate zašto stvari u igračkoj industriji ne funkcionišu idealno. Zašto smo bombardovani igrama koje izgledaju gadno, jadno i jednostavno... Zašto svaki treći akcioni naslov na PC-u izgleda kao nešto što je izvučeno kukom iz močvare... Zbog Playstationa 2.You see, ljudi prave igre imajući u vidu najbedniju šklopociju među aktuelnim platformama, ograničavajući iole napredne elemente koji su izvodljivi na PC-u, Xboxu ili GameCubeu. Plavi paralelopiped sa 32 MB RAM-a i procesorom na 300 MHz je mustra po kojoj svaki majstorski tim s kredom iza uveta šije igru koju hoće da proda u brdo primeraka i zbog koje je sav ostali svet osuđen da igra naslove koji izgledaju i funkcionišu potpuno prevaziđeno. PS/2 je Igračka Stanica s koje su svi vozovi odavno otišli. Zato igramo naslove poput Judge Dredda i kill.switcha, na kojima se iz aviona vidi tužni obris fetusa koji je iz utrobe izašao pre nego što se potpuno formirao. Nedovršeni obris igrice koja je mogla da postane igra deprimira više nego faca Koštunice dok smoreno priča o nečemu.

https://www.sk.rs/2004/10/siop18.html

Slave Zero

Većina pucačkih igara na PC je davno prošla evolucioni stupanj Sega Mega-Drivea, Sony Playstationa i sličnih platformi. Neki kažu da je igranje na konzolama mnogo pristupačnije: nema žongliranja sa instalacijom, Windowsom, crackovanjem itd. – ubaciš CD (ili kertridž) i makljaža može da počne! Yeah, right. Ali zaboravljaju da je trend pojednostavljivanja veoma prisutan i u sadržini igara, koje u većini slučajeva ne odmiču dalje od uzbudljivog skakutanja zmaja Spyroa, stilskih pirueta minikrokodila Croca i nadasve neverovatnih avantura debelih italijanskih blizanaca koji su i započeli celu stvar. Izuzeci tipa Silent Hilla, Drivera i Resident Evila doprinose da ceo „konzolni” koncept ne svrstamo do kraja u čistu žabokrečinu.

Slave Zero je primerak igre koja boluje od lakšeg oblika „konzolitisa”


https://www.sk.rs/2000/02/siop12.html

Destiny

A ako pitate nas, odnosno mene koji je specijalno za ovu priliku nabavio (privremeno) PlayStation 4 i limited ediciju igre, dobićete neodređen odgovor. Da sam mladi konzolni igrač koji ne zna za bolje, Destiny bi mi bio super, ali pošto sam pripadnik genetski čistije rase PC gospodara, koji je prethodno igrao oba nastavka Borderlandsa, superiornije igre u svakom pogledu, finalni utisak teško može da odmakne od prostog „pa nije loše, ali...”

https://www.sk.rs/2014/10/siop04.html

Poslednja ispravka: Star trek (14.2.2019 u 14:13)
Star trek je offline  
Stara 16.2.2019, 0:13   #7
Anaxander
Veteran
 
Član od: 12.9.2007.
Lokacija: Highway to hell
Poruke: 660
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 118 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: 2/2019 "Moj narod je bolji od tvog"

Da, to me iritira kod qzme. Konzolaši prosti i glupi ja hardkor, a ovamo jao starcraft i dota previše komplikovani za normalne ljude, vidiš da je hots zato bolji.
Anaxander je offline  
Stara 21.2.2019, 0:16   #8
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: 2/2019 "Moj narod je bolji od tvog"

Evo, tek sam danas stigao da uzmem SK. Šta da kažem, interesantan mi je tekst jer sam početkom godine i sam kupio konzolu, prvu od kako sam nekad imao jednu od kopija NES sistema. Kako sam odustao od sastavljanja sekundarne konfiguracije i rasprodao višak komponenti odlučio sam da uzmem Xbox One S za dnevni boravak. Na ovu crno-bijelu konzolu sam bacio oko kako je izašla, jer mi njena kolorna šema odgovara i u dnevnom boravku i mojoj sobi. Stvarno sam je jeftino uzeo, još sam dobio i GTA V gratis, mislim da ga drugačije ni danas ne bih dohvatio...

Nažalost, konzol se ne miriše baš sa mojim TV-om, u smislu da mi je refresh tamo oko 100MHz, i nisam siguran šta je problem, jeste da sve glat ide, ali je input lag i te kako osjetan. Probah strim na PC preko Xbox app-a iz Windowsa, i sve je došlo na mjesto, tako da je uređaj svakako opet završio uz komp, stoji ponosno i uspravno na postolju koje se moralo zasebno naručiti jer ga ne isporučuju uz samu konzolu...

Šta da kažem, ne žalim se previše. Uvaliti se i igrati fino naslonjen sa bežičnim kontrolerom je fino iskustvo. Sreća pa sam imao crnu verziju kontrolera od ranije, i prebacio sam samonadopunjivu bateriju u bijeli, umjesto onih par što je MS isporučio, i skoro čitavu Master Chief kolekciju odigrah tek sam tad imao potrebu da je nadopunim. Uzeo sam jeftino sve Gearsove propuštene, i uživao sam stvarno u Halo 3, konačno posle toliko godina, a ni četvorka stvarno nije loša.

I jeste, kao što reče Kuzma u tekstu uživao sam u igri ali proklinjao uređaj na kom sam je igrao. Kad navale na tebe sa svih strana, i u onim paničnim momentima ne možeš fino i dovoljno brzo da se okreneš kao sa kb/miš kombom, i staneš zapinjati sa svakakva #$%&/" i nalijetati na zidove, sve mi došlo da čupam kosu i pravo da kontroler sastavim sa zidom. Al dobro, popravi se dosta vježbom.
Renner je offline  
Stara 6.8.2019, 15:00   #9
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.864
Zahvalnice: 2.928
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: 2/2019 "Moj narod je bolji od tvog"

@Grond - preterao si, poruka obrisana.
oluja je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta slušate od muzike... Covenant Opšta kultura 16355 19.3.2024 17:48
Da li je pouzdan Seagate 1.5 TB...ako ne, koji od 1 TB? Paladin ŠDK - Nosači podataka 2 16.1.2009 15:49
Svet kompjutera 12/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 147 23.12.2008 14:33
Predlozite mi mobilni da je slican Nokia 2310, ali da je malo bolji od njega. Aco2008 Aparati i oprema 5 14.1.2008 16:49
Core 2 Duo, Conroe Boris[FR] Osnovne komponente 218 3.3.2007 17:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com