Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.7.2006, 8:40   #1
Cupavi Zeka
Novi član
 
Član od: 29.12.2005.
Poruke: 13
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Problem sa CD rezacem (+savet za DVD rezac)

Pri kupovini CD rezaca pre par godina bio sam primoran da uzmem LG , ne znam koji je model, reze 52x32x52x. Osnovni problem mi je sto mi u jednom kompu radi normalno a u drugom ne. Naime, sada je nakacen kao secondary master na kompu sa Intel 650MHz, na standardni IDE kabl (40pinski) i ima velikih problema da ocita RW diskove kao i diskove sa glatkom gornjom stranom (no name, Verbatim super Azo crystal i slicne) dok kad isti taj rezac stavim u cimerov komp (Sempron 1600+, takodje kao secondary master na 40pinskom kablu) sve radi savrseno.
Zanima me zbog cega se javlja ovakva razlika u radu? Jedino sto meni pada na pamet je losije napajanje u ovom kompu koje ne moze da obezbedi normalan rad..

I usput, da priupitam, koji DVD rezac mi preporucujete za ovu vremesnu konfiguraciju i kako da ga nakacim? Sta da radim ako i on bude lose radio kao ovaj LG CD rezac ali da ocigledno nije problem do njega? (a da menjam komp trenutno para nemam dok mi je DVD citac hitno potreban, a opcija rezanja manje vise)

Pozdrav i unapred hvala.
Cupavi Zeka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2006, 17:17   #2
bojongo
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NBGD
Poruke: 400
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Problem sa CD rezacem (+savet za DVD rezac)

A što bi menjao ceo komp, ako sumnjaš na napajanje !?

Imaš da kupiš sasvim solidna napajanja u klasi do 1.000 din, a IDE kabl je od 150-200 din , pa uradi prvo te dve zamene.

DVD rezač stavi na secondary granu da ne bi usporavao HDD, ako bi bio na primary. DVD ima brzinu UDMA 2-4, a HDD UDMA 5-6.

Što se tiče izbora DVD rezača, mišljenja i saveti su različiti, ali do sad na Asus rezače nije bilo žalbi.
bojongo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2006, 18:08   #3
Cupavi Zeka
Novi član
 
Član od: 29.12.2005.
Poruke: 13
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa CD rezacem (+savet za DVD rezac)

Hvala na savetu.

Ceo komp bih menjao kako bih mogao da nakacim DVD rezac preko ATA66 ili neceg brzeg, usput bih dobio DDRAM umesto sadasnjeg SD i verovatno normalan HDD (neki SATA ili slicno) koji bi mirno mogao podneti rezanje 16x (sad jedva CD rezacem postizem 16x a da mi se bafer ne prazni). Mislim da se naslucuje da imam traume od 'brzine' rada ove krntije..
A potom mozda nabavim dvojezgarni procesor (najmanje to, mozda i dva jednojezgarna, ili 4, nek ide zivot ), par grafickih kartica, holografski projektor umesto monitora..
Cupavi Zeka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2006, 20:08   #4
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Problem sa CD rezacem (+savet za DVD rezac)

NEC 3540 sam pre nešto više od godinu dana priključio na AMD 950 Mhz, 512 MB RAM, MB ASUS (ne znam tačno koji model), sa IDE kablom koji si spomenuo, pod OS Win XP Pro. Ta konfiguracija je sada stara više od 4 godine. Sve je radilo kako treba, narezao sam dosta DVD-ja i ni sada nemam problema sa očitavanjem istih. U pomenutom računaru je bio tri meseca, posle sam ga premestio u drugi, gde i sada radi OK. Firmware verzija mu je 1.03.
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ASRock K7VT6 i problem sa SATA RAID kontrolerom Erdeljan Boris Osnovne komponente 2 20.7.2006 15:02
problem sa ramom i klokom procesora mad_skillz Kvarovi 1 18.7.2006 10:50
Problem kod razgovora sa 6630 buda Aparati i oprema 4 22.4.2006 3:12
problem sa tv kartom Alexandar Kvarovi 10 5.1.2006 23:32
Problem sa smedjim linijama koje se na ekranu pojavljuju sa desne na lijevu... Jann Grafika 4 15.12.2005 12:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com