Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.7.2006, 4:08   #1
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom problem sa ramom i klokom procesora

nisam znao da li ovo spada u kvar ali uglavnom je problem pa rekoh da pitam
prvo da vas uputim u moj hardver :mba je epox nforce2 ultra , procesor sempron 2600+ socket a i giga rama , 2*256 samsung i 1*512 pqi , sve ddr400
imam 1 problem i 1 pitanje , pitanje je sad ne poznajem bash najbolje tematike latencija memorija ali znam da neshto tipa 3-6-6-9 je sporo , sad kako su ove 2 stvari povezane da objasnim , krenuo sam da klokujem procesor i stavio da je odnos magistrale proc. i rama 1:1 , i digao sam klok na neshto ispod 2 giga , i kad god podignem takt na vishe od 2 giga , rachunar mi prijavljuje nek greshku i restartuje se dok ja ne vratim takt na ispod 2 giga , to je problem ; pitanje se odnosi , meni u programu cpuz su prikazane latencije memorije razlichite za module jer 2 imaju iste taj od 512 i jedan od 256 , dok drugi od 256 ima malo sporije , i uglavom on prikazuje srednje latencije , koje sam ja spustio i sada iznose 2.5-4-4-6 a frekvencija je 178megaherca e sad ja ne znam da li su ove latencije dobre ili trebaju josh da se spuste , napon je 2.7V , pomislio sam da ovo nije povezano poshto memorija nije u dual-channelu , ranije sam semprona2300+ digao sa def.-a na 2.3 giga i radio je bez ikakvih kvarova ili anomalija , pa mi je chudno da dobrano jachi proc. pravi problem , dakle ako neko ima bilo kakvo reshenje da mi objasni za to i za ovu stvar sa latencijama
hvala
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2006, 10:50   #2
Jack In The Box
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 314
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: problem sa ramom i klokom procesora

Kada su latencije memorijskih čipova različite, a kada je BIOS podešen tako da automatski odredi latencije on će preuzeti one koje su najsporije. Kvalitetna memorija je jedan od osnovnih preduslova za OC. Ako imaš više slotova različite memorije, ne očekuj neke naročite rezultate u overclockovanju....
Jack In The Box je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa kablovskom konekcijom! Nikola_BN Internet usluge 5 17.5.2006 22:04
problem sa tv kartom Alexandar Kvarovi 10 5.1.2006 23:32
Problem sa smedjim linijama koje se na ekranu pojavljuju sa desne na lijevu... Jann Grafika 4 15.12.2005 12:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com