Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.10.2013, 8:19   #1
Aleksandar Stanojevic
Novi član
 
Član od: 9.9.2013.
Poruke: 21
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Angry Problem sa MSI HD7770 1GB DDR5. Pomoc!!!

Dakle ovako, imam vec par meseci gore pomenutu graficku karticu, koja je radila naj normalnije do sada, bavim se grafickim dizajnom, nisam neki gejmer s obzirom da jedva 1h dnevno odigram neku igru... Problem je sledeci, instalirao sam prekjuce Assasin Creed III, podesio sve na maksimum koliko dozvoljava sama igra, radi sve bez greske, kuler mi je podesen za svaki slucaj da vec od 40c radi 50% snage i dalje pojacava naglo, kad je na defaultu radi dosta sporije, ali opet temp ni tako ne preko 60c izuzev leti kada je nesto visa... Sinoc, dok sam igrao ACIII, nestaje struja na nekih 10min, kad sam posle upalio racunar, odradim prvo hdd mantience preko hdd observera i upalim igru da bi mi se posle 1 minuta ugasio ekran (no signal detected), tastatura ne reaguje, hdd led ne svetli, dugmici za restart i shut down ne reaguju, pa sam morao na napajanju da ugasim komp i ponovo upalim... Posle toga sam jos par puta isprobao sa istom igrom i ista stvar, dok npr kod PES14, Mafia II ili Assasin creed - revelations, radi normalno sve na ultra. Radio sam i razne testove u msi kombustor, burn in isl, sve ok, dok nisam ukljucio 3D mark 11, stavio na extreme seting i pokrenuo benchmark, gde mi se isto desilo na poslednjem testu... Cesto sam u toku igre izlaio na alt+tab da skidam neke sitne programcice tako da mi je torrent i downloads bio aktivan uvek, da li je mozda neki virus i sl, mozda napajanje (LC power 600h), ili je ipak ono naj nepozeljnije u pitanju? Probao bi i sa reinstalacijom sistema, mada trenutno mi neke obaveze ne dozvoljavaju... Sta mislite u vezi ovog? Da, zaboravio sam da napomenem, primetio sam od kad sam preso na LED monitor, posebno kad je tamna pozadina, neka treperenja slike, linije, koje u sustini ne smetaju, cuo sam da je to do VGA kabla, s obzirom da mi je njime vezan racunar sa monitorom, navodno taj problem se resava DVI ili HDMI kablom...

Poslednja ispravka: Aleksandar Stanojevic (11.10.2013 u 8:53)
Aleksandar Stanojevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2013, 8:30   #2
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Problem sa MSI HD7770 1GB DDR5. Pomoc!!!

Kod drugara se desila slicna stvar samo sto on posle nestanka struje nije ni mogao da upali komp stalno mu je izlazilo bas to no signal detected i ni makac od toga,naravno napajanje je bilo u pitanju,nebi bilo lose da prvo to proveris, nemora da znaci da je to ako se uzme u obzir da se tebi pali komp ali kreni od toga
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2013, 8:49   #3
Aleksandar Stanojevic
Novi član
 
Član od: 9.9.2013.
Poruke: 21
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa MSI HD7770 1GB DDR5. Pomoc!!!

Radio sam neke testove u OCCT, power supply test gde se sve komponente opterete 100% sve prodje normalno... Dok sam igarao ACIII probao sam da dignem klok gpu-a na 1100 od fabrickih 1000, memoriju nisam dirao, iamo sam zamrzavanja slike ali na CTRL+ALT+DEL iskljucim igru i vratim sve na default, posle toga sam igrao igru nekih 2h do nestanka struje, i posle toga ... Za neki dan uzimam ssd pa cu da reinstaliram sistem, ako to ne upali ne gine reklamacija graficke...
Aleksandar Stanojevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2013, 8:58   #4
Aleksandar Stanojevic
Novi član
 
Član od: 9.9.2013.
Poruke: 21
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa MSI HD7770 1GB DDR5. Pomoc!!!

Evo upravo probam ACIII ali sam gpu klok spustio na 933 a memoriju na 900 od fabrickih 1125, i rezoluciju sam spustio n 1366x768, i radi bez pucanja???
Aleksandar Stanojevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2013, 9:04   #5
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Problem sa MSI HD7770 1GB DDR5. Pomoc!!!

I kod mene isti slucaj gpu smanjen za 50 vec dve godine mada prastara 4670 je u pitanju,nisi jedini koji ima taj problem,memoriju vrati slobodno na default i rezoluciju kakva je pre bila
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku planetm na korisnoj poruci:
Aleksandar Stanojevic (11.10.2013)
Stara 11.10.2013, 9:46   #6
Aleksandar Stanojevic
Novi član
 
Član od: 9.9.2013.
Poruke: 21
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa MSI HD7770 1GB DDR5. Pomoc!!!

Drugaru ista kartica samo saphire radi dobro vec godinu ipo, plus on igra mnogo, mnogo vise igara od mene... Ova moja kartica cak i leti na najvecim vrucinama ne dodje do neke uslovno receno kriticne temperature, par puta mozda do 70-72 ali u glavnom je oko 50-65c leti, sada vec jedva predje 55-56c, ipak je nova tako da ne verujem da je do paste, a najvise buni to sto se ovo desilo odjednom???
Aleksandar Stanojevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2013, 11:50   #7
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Problem sa MSI HD7770 1GB DDR5. Pomoc!!!

Vrlo je moguce da ti je nestankom struje neka od komponenti delimicno ostecena, i ne moze da pod punim opterecenjem izdrzi kako treba. Najbolje je da ako imas delove ili nekog druga koji je voljan da ti ih ustupu, da prvo probas drugo napajanje, pa onda da probas graficku na drugom sistemu.
Struja kada nestane, pa se vrati, ume da bude izuzetno jaka. Nekad ne mogu komponente da izdrze pa se desava to sto i tebi. Tako je meni pre 4 godine otisla 2 HDD-a od 160GB i graficka na jednoj masini. Kao privremeno resenje, ne igraj igre na ultra detaljima da bi smanjio potrosnju i zagrevanje. I privremeni deklok vrekvencija nije losa opcija.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
Aleksandar Stanojevic (11.10.2013)
Stara 11.10.2013, 12:02   #8
Aleksandar Stanojevic
Novi član
 
Član od: 9.9.2013.
Poruke: 21
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa MSI HD7770 1GB DDR5. Pomoc!!!

Struja je nestala na 10ak min, ali ja sam za svaki slucaj odmah po nestanku izvuko kabl iz struje, tako da napon nije mogao nista da osteti... Posmatracu kako se ponasa na 900mhz za gpu i 900 za memoriju pa cemo videti, evo sad na primer dva puta uzastopno prolazi 3d mark 11 na extreme settingu, a sinoc nije htela, klokovi fabricki (1000/1125) ,ako se ipak ispostavi da je pokvarena ne gine reklamacija, pa mozda i doplatim za neki Gtx650ti boost, ovo mi je prva radeon kartica, do sada sa nvidiom nikakvih problema nisam imao cak i kad klokujem...
Aleksandar Stanojevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
graficka karta, problem


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa kompjuterom,zaledi se slika...Pomoc! MizaLO Kvarovi 7 1.3.2011 12:32
Problem sa novim HDD-om WD Caviar Green WD15EARS (potrebna strucna pomoc) dzambo Kvarovi 18 27.2.2011 2:41
Veliki problem sa Transcend plejerom - Sennheiser sluške ne rade a druge rade kefalo Zvuk na računaru 7 3.2.2011 23:45
Pomoc (problem sa DVD-jem) combe83 Kvarovi 1 26.12.2010 22:30
Problem sa puštanjem HD filmova sa eksternog HDD-a Pipboy Foto i audio/video 0 24.12.2010 21:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com