Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 2D radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

2D radovi Radovi korisnika iz oblasti 2D rasterske i vektorske grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.11.2006, 0:48   #21
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: My logo

Tnx na komentarima...Bobi, gledacu da pronadjem neki bolji font
@mrmot
Ivanu Carevic? Pa kako ne bih znao moju zenu Salim se, ne poznajem je...
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 1:46   #22
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: My logo

Sad će da ispadne da samo kritikujem zato neću ovaj put. Bar ne mnogo.

Prvo, sviđa mi se dizajn tvog logoa, posebno onaj deo levo. Upravo onakav kakav treba da bude, što jednostavniji i da bude veoma prepoznatljiv kada se posmatra i u crno-beloj varijanti. Jedino što mi nekako smeta u celoj toj priči je da mi ne odgovara boja koju si koristio za ovo „Kintec“. Možda sam samo ja u pitanju ali meni se nekako ne sviđa. Možda zato što bi u štampi definitivno predtsvaljala problem. A isto važi za žutu tako da ako nameravaš ovo tvoje čudo da teraš u štampu vodi računa da možeš da imaš problema. Možda bi bilo bolje da si odmah radio u CMYK-u pa bi bar znao na čemu si

Što se tiče vizitke nisi trebao da šaraš toliko sa fontovima. Na vizit karti obično ide jedan do dva različita fonta max. Znači, lepo bi leglo ako bi svoje ime napisao istim fontom koji si koristio za „KinteC“ (neću namerno da ga imenujem ) a da ispod imena staviš recimo običan „Arial“ ili neki pravilan font. Taj font dole mora da bude manji i obično titula (upravo taj tekst dole) ne počinje velikim slovima. Znam da gramatika kaže drugačije ali postoji par pravila koja u dizajnu nemaju pojma sa gramatikom i navikom I ne moraš da poslušaš ali na vizit kartama je pravilo da uvek ide prvo ime pa prezime.

U svakom slučaju odlično odrađen posao tako da ako bih mogao da ti dam ocenu dobio si dobru „osmicu“ od „deset“ poena a opšte je poznato da imam veoma rigorozan kriterijum ocenjivanja
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 2:32   #23
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Thumbs up Re: My logo

Vidim da si se vec odlucio za finalnu verziju vizitke (ili bar ja mislim da jesi), ali bih ipak hteo da dodam par komentara. Ovo komentarisem kao obican covek, onakav kakav ce doci kod tebe i zatraziti neku uslugu, posto se ne razumem bas nesto u dizajn i sl. ali imam smisao za lepo.

Sto se tice tvoja prva cetiri resenja, raspored bi bio ovakav:

1. 1. (jos neki ovde su ga stavili kao br. 1)
2. 2.
3. 4.
4. 3.

Zasto? Jednostavno - svidjaju mi se onakvi kakvi su i zato su i rangirani ovako.

Vizit karta deluje lepo i pomalo neobicno ovako moderno stilizovana, jos jedan plus. Mozda bi font i boja slova kojima je ispisano tvoje ime mogao da se promeni, da slova budu za nijansu tamnija, ali i ovako deluje OK. Kada bi birao coveka tj. firmu koja ce da mi pruzi neku uslugu na osnovu vizitke - izabrao bih tebe.
Ocekujem popust za ovaj komentar, ako mi ikada budu zatrebale usluge koje nudis.

P.S. Pocetna strana tvoga sajta deluje OK, ali mi je sadrzaj nekako "mrsav".
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 2:44   #24
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: My logo

ok, evo ispravke...



sto se tice fotna kojim je ispisano ime, a i logo, to je HandelGothic BT :P

i zaboravih da blurujem broj fona...meh

Sto se logoa pod brojem 1 tice, ne odgovara iz prostog razloga sto vise asocira na neku masinu...Dakle, ako nekom treba tako neki logo... A i izgleda lepo, jer je "nasminkan"

e da, i da kazem jos jednom...moj prokleti monitor prikazuje boje tamnijim nego sto jesu...
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 2:55   #25
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: My logo

Za ovakvu vizitku dobiješ čak jednu solidnu "devetku" Nećemo baš da te sad previše falimo
Dakle, nemam primedbi.

Poslednja ispravka: holodoc (8.11.2006 u 3:10)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 5:39   #26
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: My logo

Mnogo bolje, ubo si ga u centar! Sada se font imena slaze s fontom logoa i nosi neku potrebnu tezinu u sebi(nije samo zbog boldiranja), tako da je mnogo bolje! Onaj prethodni font je bio suvise oblo dizajniran pa nije legao na logo. A i lepse je kada prvo stoji Aleksandar...
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 14:07   #27
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Thumbs up Re: My logo

Vidim da je moja kritika urodila plodom. Super je ovako, sada stvarno nemam zamerki!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 14:56   #28
kish
Član
 
Član od: 29.7.2006.
Lokacija: In My Tree
Poruke: 248
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 44 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kish
Određen forumom Re: My logo

Citat:
RaideR kaže:
cetvrti je najbolji... steta sto ideja nije tvoja :P
kod treceg ti je DESIGN previse svetlo, ne bi bilo dovoljno citljivo na svetlijim povrsinama.


...pa ni prvi nije nesto originalan...
Priložene slike
 
kish je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 15:53   #29
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: My logo

otisao sam danas na fax...i pokazao sam profesoru vizitku.. I prvo sto je rekao: "HandelGothic...to je isfurano, 1000 puta vidjeno, a i znak, vidjen je bezbroj puta" Bolje da ne pricam kako mi je posle izmasakrirao vizit kartu Tako da cu pokusati da promenim font. Imate li neki predlog za font?
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 16:04   #30
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Angry Re: My logo

Nije mi jasno koji mu je bio kada je tako reagovao?
Ako ti je holodoc rekao da je sve OK, znaci da je sve OK. Mozda je bio samo lose raspolozen?
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 17:43   #31
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: My logo

Za font uzmi na primer Palatino Linotype ili čak Raavi za malo "smireniju" varijantu. Što se tiče profesora, mene ne bi previše svrbeo k. za to što kaže. Vizitka ti je vrlo dobar, komopozitan rad, ovakva kakva jeste.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 19:05   #32
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: My logo

Ma uzmi bre i išamaraj tog profesora, onako dve vaspitne Inače svi logoi do sad koje si okačio mi se manje više sviđaju, ja nikada nisam umeo da lepo ljudski osmislim neki dobar logo ništa sad bar znam kome da se obratim
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 19:16   #33
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: My logo

Citat:
kinteC kaže:
HandelGothic...to je isfurano, 1000 puta vidjeno, a i znak, vidjen je bezbroj puta"
1000 puta vidjeno?
Pa reci ti tom profesoru da je danas sve 1000 puta vidjeno i ti ne mozes sad da izmislis toplu vodu.
Ne znam kakav je profesor ovako i da li je strucan, ali me taj njegov odgovor asocira kao da je od onih utripovanih mladih umetnika apstrakcije.
Sorta koju najvise mrzim.

P.S. Da ponovim. Logo je odlican.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 20:54   #34
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: My logo

Problem kod dizajna je to sto je sve to veoma diskutabilno. Ok, postoje neka opsta pravila, ali uglavnom se krse. Recimo, jedno od pravila je da se ne mesaju serifni i ne serifni fontovi. Ok, onda pogledajte kojim fontom je ispisano "Adobe Photoshop" Na kraju ispade samo: Da rad izgleda "lepo", skladno i pre svega da je funkcionalan.....Ili vise ne znam...pocinjem da s gubim...
Inace, profa je Goran Ocokoljic, lik stvarno rastura kako radi. Recimo da flash i adobe-ov paket drzi u malom prstu...Da ne radi tako dobro, ne bih se ni brinuo...
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2006, 4:43   #35
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: My logo

evo jos i ovo....pa da skocim sa mosta



u svakom slucaju, idem u nabavku literature vezano za tipografiju, i za znakove uopste...
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2006, 9:07   #36
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: My logo

Opšti utisak je prilično prijatan.
Da li mi se dopada?
Pa, donekle da ali ne preterano... mislim da ti možeš mnogo bolje,
trenutno nedostajanje ideja (kako kažeš) mi liči na idejno ukopavanje u mestu sa postojećim rešenjem,
da bi se krenulo dalje zaboravi na dosad uradjeno i počni drugačije...

Prva dva rešenja sa zupčanikom se mogu iskoristiti, naročito drugo za neku biciklarsku radnju... bar meni na prvi pogled tako izgleda a pogotovo će izgledati ljudima koji nemaju preteranu količinu mašte, oni će prvo pomisliti na neku bravariju ili sl.

Pitanje:
- Da li znak ima neko objašnjenje?
- Na čega liči, podseća? Mislim na nevidljivu liniju izmedju kuglica ili pak na opšti utisak? Kada se rotira liči mi na 5-icu ...

Znak koji podseća na slovo K (predlog #3) mi je najprihvatljiviji u slučaju da se vešto obradi...
možda je naivno ovo što ću predložiti ili je već viđeno ali za nekoga ko se bavi crtanjem, slikanjem, pripremom štampe takav znak bi trebalo da sadrži četkicu i neke kapi umesto onih kuglica ili pak olovku i kuglice tj tačke... tako bi svima već na prvi pogled bio jasan,
valjda sam dobro objasnio.

Možda bi mogao da se poigraš i sa nazivom:
Kintec
kinTEC
KINtec
KINTEC

Poslednja ispravka: Simke (9.11.2006 u 9:18)
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2006, 15:30   #37
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: My logo

Znas sta bi mozda mogao da uradis. Da napravis neki oblik od vizit karte (sta znam neki Ninja klub je imao vizit karte u obliku surikena ) . To bi mozda donekle doprinelo zanimljivosti i necemu sto nije vidjeno hiljadu puta, a ako ponovo pocepa, onda... (ma imam ja neke veze u policiji ima ovako da izgleda profesor )

P.S. Nemoj zadnju recenicu da shvatis ozbiljno
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2006, 16:20   #38
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: My logo

@kinteC

E kinteC, kinteC počeo si da se gubiš u slavi Slušaj dobro šta ću sad da ti kažem jer će ovo možda da ti koristi ako budeš nastavio da se baviš time čime se baviš Par stvari koje moraš da naučiš pored dizajna u realnim dizajnerskim radnim uslovima jesu da naučiš čiju kritiku da uvažiš a čiju da držiš u rezervi i da provališ šta bi se posmatraču koji je bitan u celoj situaciji najviše dopalo.

Evo ti praktičan primer. Imaš klijenta koji dođe kod tebe i traži da mu uradiš vizitku. Kao po običaju tip nema predstavu ni šta od informacija će da stavi na nju a kamoli kako bi uopšte trebala da izgleda. Obzirom da u tom slučaju važi pravilo „umetničke slobode“ ti napraviš nešto što ti se poprilično sviđa jer držiš do svog nivoa pa si shodno tome uložio solidan trud u izradu. Posle nekoliko dana (obično dovoljno kasno da tabak sa vizitkama mora da probije rok bar jedno nedelju dana) dolazi mušterija sa prijateljem koji je inače arhitekta. Klijent pogleda vizitku i ti vidiš da mu se vizitka sviđa jer kod nas obično vlada pravilo da čim neko vidi svoje ime na nečemu ima tendenciju da mu odmah priraste za srce. Naravno pod uslovom da to isto nije baš preterano skarabudženo. E sad, da ne bi ispao cava klijent reši da upita svog prijatelja arhitektu kako se njemu čini. U sledećih par minuta po tvojim ušima „piče“ komentari tipa „previše šareno“, „nema liniju“, „previše natrpano“ itd. Klijenti (oni operisani od lepog da ne kažem gluplji) se u tom slučaju uglavnom predosmisle i ostave ti vizitku da je prepraviš da liči na opis onog “grobara“ koga bi sada najverovatnije stavio u top, da ne kažem neku ružniju reč koja ovde podleže cenzuri

Da skratim. U prethodnoj priči trebalo je da shvatiš da kombinacija ljudi koji su tvoji klijenti i onih koji su specijaliste za sve osim samog dizajna nisu nešto baš preterano relevantno javno mnjenje kada je u pitanju tvoj posao. To što je neki nabeđeni grobar doveo u pitanje kompletno tvoje dotadašnje iskustvo i znanje ne bi trebalo odmah da te natera da posmiliš da si loš u tome što radiš. Jednostavno on je klijent a ti si dizajner koji u praksi mora da se oduči od većine ekstravagantnih stvari koje je učio u školi. Ovo nikako ne znači da je tvoja visokoškolska sprema nepotrebna, čak naprotiv. Znači, naučiti nešto što se zove „primenjeni dizajn“, a što se stiče samo iskustvom i kontaktom sa ljudima, je mnogo važna stvar. To isto znači da ćeš morati da se pomiriš sa činjenicom da ćeš često morati da praviš kompromise koji ti se ne sviđaju.

Da sam u pravu potvrdiće svako ko ima bar neko iskustvo u bilo kojoj vrsti kreativne aktivnosti. Potvrdiće vam sigurno i oluja koji se eto bavi pripremom SK-a. Sećate se svi onih šlajfni. Njemu i svima u Redakciji ta šlajfna sigurno bode oči do bola ali mora da popusti pred onim što „dolazi odozgo“. E to je ono što ponekad malo boli. Moraš da potpišeš nešto na šta je uticala tuđa „operisanost od lepog“.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2006, 16:20   #39
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: My logo

U slučaju tvog profesora možeš da primeniš mali trik ako ti je to toliko važno. Naime, svako ima svoj stil kome voli da naginje kad dizajnira i koji će da smatra lepim. Dakle, sve što dizajner uradi ili se poklapa sa njegovim stilom ili je našminkana kopija nečega što već postoji. Primera radi, ja obožavam da koristim kombinaciju crvene, crne, sive i bele boje kad god to mogu. Iz određenih razloga naravno da sad ne zalazimo u dubinu. Ako ti je njegovo mišljenje toliko presudno, posmatraj njegov stil jer ima sigurno nešto što je karakteristično kod njegovog dizajna. Prepravi svoju vizitku tako da se poklopi sa njegovim stilom i pokaži mu je. Čak i da te nabedi da je u pitanju kopija njegovog rada neće moći da pređe preko činjenice da si tvoj rad uobličio na način koji se njemu sviđa.

Što se tiče tvoje vizitke ponovo reći ću ti par stvari. Ovo drugo što si uradio sa logoom ne valja po meni uopšte. Prvo, slovo „e“ si modifikovao tako da sad izgleda krivo i nepravilno. Drugo, isekao si reč „design“ i pokušao da spojiš „n“ iz obe reči ali mislim da ti nij euopšte uspelo Ako si hteo na ovu foru da radiš mogao si da povučeš „n“ da poklopiš sa dnom reči „DESIG“. Razumeo si me Slovo „K“ si očigledno takođe modifikovao ali je ono sad baš nekako veštačko. Čini mi se da si prethodnu varijantu samo malkice sabio po širini

Generalno što se tiče ovih kružića to može da ostane ali me je Simke sa njegovim komentarom naterao da ovoga puta pomenem nešto što nisam pomenuo prošli put, ime.
„Kintec“ stvarno zvuči nekako da ne kažem bezveze a i mislim da može da ima negativnu konotaciju. Mislim da znaš našta mislim jer kada se reč pročita naopačke dobija se tvoj prethodni nick kojeg si iz određenih razlog amorao da menjaš Znači, nemam na tom planu ništa protiv imena ali bi neko mogao to da primeti i da zbog toga jednostavno kaže „Nein, nein, nein und verschluss. Es gibt keine POKE fuer dich!“
Da li si možda razmišljao o tome da dodaš jedno slovo „h“ na kraju pa da budeš „Kintech“?

Nadam se da sam bio bar malo od pomoći a žao mi je što nemam malo više vremena da ti dam par nekih vizuelnih predloga (čitaj radova) jer nije sramota nešto kopirati što je dobro već je glupost nečije dizajnerske sposobnosti procenjivati na osnovu dizajn njegove vizit karte

Ajd pozdrav.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2006, 16:24   #40
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: My logo

Hvala simke Problem je sto je do strucne literature veoma tesko doci...Bio bih zahvalan ako bi ste okacili neke slike logo-a, kao primere...

edit: Hvala i holadocu-u...Ok, sada krecem od nule...opet...Ako neko hoce da kupi neku verziju prethodnog log-a, neka cimne Inace, na ovom poslednjem logo-u, izmenio sam font ..koji je inace free, tako da i nije nesto...Ali zato niko ne moze da kaze da je to handel gotic! lol (inace, moja je greska sto sam logo radio u photoshopu, ilustrator je ipak bolji za te stvari

Poslednja ispravka: kinteC (9.11.2006 u 16:39)
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
LOGO CREATOR Isko Aplikativni softver 7 5.11.2006 15:02
Logo Predrag Internet usluge 3 11.4.2006 22:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com