Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.2.2009, 2:42   #141
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Identifikaciju uvek vrše one babe sa "vagonima" što spavaju malo van grada. Imaš jednu na početku, u Shrouded Hills, drugu u Tarantu, treća je u Caladonu... U Tarantu je niz dokove skroz dole desno u samom ćošku grada... Mogu i trgovci, npr. onaj trgovac otpadom na dokovima čini mi se ali nije 100% sigurno...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2009, 4:38   #142
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Ne mere taj trader. Znaci samo babe? Bezveze... Moram da idem kod babe da identifikujem stvari, pa onda trc' po raznim prodavnicama da vidim ko ce sta da kupi.

Mozda sam omatorio, mislim, jeste sve to lepo kao prodavac magicnih stvari nece da kupi foto aparat, realnost i sta-ti-ja-znam, ali brate, smara...

No, jos koje pitanjce, Eni, kad si vec tu - kako stavljam na mapu nove lokacije? Recimo probao sam da resim onaj quest sa bessie toone u rudniku i ocigledno treba da odem do nekog grada Durnhama ili kako se vec zove, ali njega mi nema na mapi.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2009, 9:18   #143
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Arcanum

Pa, raspitas se, i dobijes direkcije, a onda bockas po mapi (uspomoc direkcija), i kad ga pronadjes, on se upise.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
Sarmatian (7.2.2009)
Stara 7.2.2009, 12:49   #144
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Ok, kapiram to za Apprentice/Expert i te fore, nego nisam nasao gde pise sta je potrebno za to. Nadjem ja gomilu likova koji mogu da me nauce da budem Apprentice u Persuasionu, recimo, ali mi kazu da ne ispunjavam uslove da me nauce. Jel pise negde koji su to uslovi? Jel mi treba veca harizma ili lepota, ili neki skill ili sta vec... To me zanima...
Moraš da imaš samo odgovarajući broj poena u datoj oblasti. Recimo da govorimo o Firearms. Da bi te neko naučio da budeš Apprentice, moraš da imaš makar 1 uložen poen u toj oblasti. Da bi postao Expert, moraš da imaš makar 3 poena u Firearms, moraš biti Apprentice (nema preskakanja ''činova'', makar mislim da nema) i moraš imati kintu (oko 500 zlatnika čini mi se). Da bi postao Master, moraš imati svih 5 poena u toj oblasti, moraš biti Expert u Firearms i moraš da završiš quest koji ti daje drugi Master (i jedini, kad smo već kod toga). Isti princip važi za sve oblasti.

Da bi došao u Dernholm treba da uzmeš quest od onog maga iz Shrouded Hills-a. On te pošalje tamo da odneseš neki paket njegovom prijatelju, tako nešto.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
Sarmatian (7.2.2009)
Stara 7.2.2009, 14:07   #145
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Možeš da pitaš u Tarantu ljude po ulici za Derholm, ako već nemaš quest ili raspitivanje iz S.H. ... probaj sa stražarima koji lutaju okolo, ili u krčmi. Fora sa Arcanumom je da nikako ne možeš da se zaglaviš. Šta god odlučiš da uradiš možeš, na koji god način želiš. Ne možeš da "pogrešiš" pa nema dalje, čak i ako ubiješ jedini izvor informacija, možeš da prizoveš njegovu dušu i ispitaš ga, ili jednostavno nađeš ključ u ormaru, ili... uvek ima nešto. Tako je i sa Derholmom i bilo kojim gradom. Ako si čuo za njega ali ne znaš gde je, pitaš okolo neko će znati a neko neće... ali treba ti samo 1 koji zna, to je dovoljno
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Sarmatian (7.2.2009)
Stara 7.2.2009, 15:22   #146
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Svi ste jako fini, prosto nemam reci

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Pa, raspitas se, i dobijes direkcije, a onda bockas po mapi (uspomoc direkcija), i kad ga pronadjes, on se upise.
Znaci, moze ta fora kao u Falloutu - lutas po mapi i ako naidjes na grad, on ce ti se prikazati?
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2009, 15:36   #147
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Naravno da može.

Fini smo kad god treba vrbovati nove acolyte u arcanum-sektu obožavatelja trojke. :P

BTW, zaboravih da kažem... možeš da naučiš magiju za identifikaciju ako si magičan, ili da izmisliš nekakvu identifikator-skalameriju ako si tehnolog... pa da sam to radiš... a imaš i scrollove da kupiš, i dobiješ ih usput krša... samo što si bliže sredini ili ne daj bože tehnici, magije i skrolovi slabije rade... a što si dalje na magijskoj skali, manje smeš ići vozom... ali zato kasnije imaš magiju za jump-gate u bilo koje mesto koje si ranije posetio... ma... videćeš

Ne paniči, i znaj gde ti je peškir, sve ostalo će biti kul.

Poslednja ispravka: Eni (7.2.2009 u 15:49)
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2009, 15:58   #148
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Znaci, moze ta fora kao u Falloutu - lutas po mapi i ako naidjes na grad, on ce ti se prikazati?
Ne samo da može, nego ćeš tako naići na pregršt zanimljivih lokacija.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 20:29   #149
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Arcanum

Posle instaliranja 1.0.7.4 patcha, Unofficial Arcanum patcha, high quality townmaps/music dodataka, i patcha za visoku rezoluciju... mislim da sam spreman za ovu igru. Oduvek sam voleo steampunk igre, a Arcanum mi izgleda kao jedna od najboljih.

Patchevi
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dio37 na korisnoj poruci:
NSadian (22.6.2009), Red Wing (21.6.2009)
Stara 21.6.2009, 20:35   #150
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Arcanum

Mnjah, spreman si bio i bez svih tih zezalica... Arcanum nije jedna od najboljih, nego THE najbolja. Uostalom, videćeš i sam.

Šta radi taj music dodatak? Ako prčka oko soundtracka, bolje ga zaobiđi. Teško da soundtrack može biti bolji...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 21:31   #151
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
Posle instaliranja 1.0.7.4 patcha, Unofficial Arcanum patcha, high quality townmaps/music dodataka, i patcha za visoku rezoluciju... mislim da sam spreman za ovu igru. Oduvek sam voleo steampunk igre, a Arcanum mi izgleda kao jedna od najboljih.

Patchevi
Ja sam bez problema igrao na 20" wide monitoru u staroj (800x600) rezoluciji, izgleda isto kao i na 15" CRT monitoru - jednostavno, ima takvu grafiku koja isto izgleda

E sad, svejedno ću da skinem ovaj HiRes patch, to je uvek dobra stvar (ako ne baguje, a ovaj obećava da je dobar) ali bih ti savetovao da izbegavaš one modove što dodaju sadržaj i menjaju svašta ako nisi bar 5-6 puta prešao igru sa različitim likovima i na različite načine... Samo zvanični patch+hires i igraj. Kasnije, AKO budeš hteo, možeš dodati ovo ostalo, ali teško da ćeš hteti...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 22:19   #152
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Arcanum

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Mnjah, spreman si bio i bez svih tih zezalica... Arcanum nije jedna od najboljih, nego THE najbolja. Uostalom, videćeš i sam.
Stvarno? Cuo sam da je igra bila puna game-breaking bagova, uostalom kao i sve Troikine igre?

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Šta radi taj music dodatak? Ako prčka oko soundtracka, bolje ga zaobiđi. Teško da soundtrack može biti bolji...
Bolji kvalitet muzike (320 kbps), kao sto high quality townmaps poboljsava grafiku. Lose sam se izrazio, nije bas dodatak u smislu da dodaje nesto.

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
...ali bih ti savetovao da izbegavaš one modove što dodaju sadržaj i menjaju svašta ako nisi bar 5-6 puta prešao igru sa različitim likovima i na različite načine... Samo zvanični patch+hires i igraj.
Svestan sam toga. Nista od ovoga sto skidam ne dodaje extra content, samo poboljsavaju odredjene delove igre. Jedino ovaj unofficial patch, ali sam iz raznih izvora procitao da sredjuje gomilu bagova, pa sam ga instalirao.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 23:52   #153
Red Wing
Veteran
 
Avatar korisnika Red Wing
 
Član od: 5.1.2008.
Lokacija: Hockeytown
Poruke: 953
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 363 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Celo leto 2004. god. sam igrao skoro samo ovu igru i mogu reci da nijedna druga igra nije ostavila tako sveprozimajuci i fascinantan utisak na mene. Posle 5 god. izgleda da je opet doslo vreme da je odigram i to mozda sada sa vecim uzitkom nego pre. Ovi novi patchevi su zaista sjajna stvar i delom se njima i njihovim autorima mogu zahvaliti sto cu opet zaigrati Arcanum.
Red Wing je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 0:47   #154
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Arcanum

Ja pređoh igru (samo jednom doduše), detaljno, i nikad mi nije pravila probleme... Osim, možda:
Spoiler za spoljer:
Nisam uspeo da ubedim kralja Black Mountain Clana da iziđe iz rupe, iako su mi glavni atributi bili CH i INT. I znam da sam izabrao prave dijaloške opcije, raspitao sam se...


Što se tiče grafike, Eniaroyah je sve rekao. Ja sam je igrao na 19", i bilo mi lepo. Deluju dobro ss-ovi ovog hi-res pakovanja, ali nije to Arcanum.

Još nešto, kako neko može da poveća kvalitet zvučnog zapisa ako nema originalni, sirovi snimak? Teško da od 128 kbps može da se napravi 320...

Poslednja ispravka: Ketchua (22.6.2009 u 10:22) Razlog: tajpos...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 1:49   #155
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Arcanum

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Ja pređoh igru (samo jednom doduše), detaljno, i nikad mi nije pravila probleme... Osim, možda:
Spoiler za spoljer:
Nisam uspeo da ubedim kralja Black Mountain Clana da iziđe iz rupe, iako su mi glavni atributi bili CH i INT. I znam da sam izabrao prave dijaloške opcije, raspitao sam se...
Pa, ocigledno je postojala gomila bagova za popraviti, pogledaj changelog.

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Što se tiče grafike, Eniaroyah je sve rekao. Ja sam je igrao na 19", i bilo mi lepo. Deluju dobro ss-ovi ovog hi-res pakovanja, ali nije to Arcanum.
Cekaj malo, jesi ti od onih koji se odricu omiljenih bendova kada postanu mainstream?

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Jos nesto, kako neko može da poveća kvalitet zvučnog zapisa ako nema originalni, sirovi snimak? Teško da od 128 kbps može da se napravi 329...
Zanimljivo pitanje, uspeo sam da izguglam da ipak jesu imali sirovi snimak:

Citat:
I'm proud to say that after all these years the Arcanum soundtrack is finally available in high quality! By a stroke of luck, one of the few promotional CDs that were distributed in Europe for free was found.

The soundtrack was never released commercially, and all we had were the mp3 (128 kbps) version that Sierra made available for free download and the in-game version, which had the same quality. But since the mp3 files were available for free download, one would assume that distributing the uncompressed tracks is also legal, but alas Sierra never released them.

A few weeks ago I found a person (who preferred to stay anonymous) that had a promotional CD and was willing to share the original tracks with everyone. And now the Arcanum soundtrack is here, in all its glory!

Terra-Arcanum is proud to present you the Arcanum soundtrack in lossless quality!
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dio37 na korisnoj poruci:
Ketchua (22.6.2009)
Stara 22.6.2009, 3:04   #156
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Da, ali obrati pažnju na oznake C i A u tom changelogu. I ne samo za poslednju verziju. Ima baš dosta stvari koje su dodate...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Ketchua (22.6.2009)
Stara 22.6.2009, 10:25   #157
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Arcanum

Yeah,what he said.... Previše je dodatog/izmenjenog za moj ukus. Ali ovaj losless OST ću da nabavim u svakom slučaju.

Inače, moji omiljeni bendovi ne postaju mainstream...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 11:40   #158
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Arcanum

Treba mi savet, sta je najbitnije za dobrog gunslingera? Perception i Firearms ocigledno, sta jos?
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 11:56   #159
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Arcanum

Ja uzmem gunsmithing da bih na kraju mogao napraviti najacu pusku - Elephant gun.
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola95 na korisnoj poruci:
Dio37 (22.6.2009)
Stara 22.6.2009, 12:00   #160
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Nije elephant gun najjača puška. Najjači je onaj snajper od Mastera za pucaljke.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
Dio37 (22.6.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
arcanum


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com