Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.9.2007, 20:52   #81
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Patton, sta da ti kazem - ako si vec krenuo udri do kraja.

Al ti nama lepo ovde nalistaj sta si presao do sada pa da te uputimo dalje.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2007, 22:13   #82
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Arcanum

Posle Shrouded Hills-a uputio sam se u Tarant. Ijao koliko lepih i sarekolikih questova tek tamo ima Zabo sam se u onom Sewers-u. Pobio sam sve sto se pobiti moze, samo ima jedna zakatancena prostorija u kojoj se nalaze kao neki mehanicki paukovi. Kako da otvorim od te prostorije? Okrenuo sam celu kanalizaciju naopacke i nista. Mozda mi treba neki kljuc od spolja? Please help!

E da... i onaj mrtav Joachim u SH-u mi je ostavio note da ga ceka neka poruka u nekom office-u u Tarantu. Zna li neko gde se nalazi taj office? Siguran sam da sam zavirio u svaku zgradu u gradu; hmmm... ali mozda sam ipak nesto propustio.

Veceras sam igrao jedno 4h igru; zanimljivo je sve to, ali ona mjuza koja se vrti samo u krug... mislim izludecu vise od onih violina
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 0:00   #83
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Joakim nije mrtav nego je ubio tu dvojicu što su došli da ubiju njega, a pripadaju istoj "organizaciji" kao i onaj lik kojeg na početku, kod oltara, sretnete Virgil i ti.

Telegram je kad uđeš u grad, pa sa leve strane, idu radnja, krojač, krčma, telegram...

Čini mi se da tu sobu možeš da otvoriš magijom za otključavanje, ali da ti odmah kažem, ti mehanilčki pauci su krupan zalogaj
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 18:57   #84
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Veceras sam igrao jedno 4h igru; zanimljivo je sve to, ali ona mjuza koja se vrti samo u krug... mislim izludecu vise od onih violina
Mene su vise nervirali bezvezni zvucni efekti. A muziku nisam ni primecivao.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 19:02   #85
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Upecatljivost zvucne podloge - ne samo da se ne secam muzike, nego se ne secam ni zvucnih efekata...stvarno su mogli malo da se potrude, svet koji su zamislili je mogao da ima sjajne kombinacije tehno-klasika u skladu sa okruzenjem igre...
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 20:21   #86
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Mene su vise nervirali bezvezni zvucni efekti. A muziku nisam ni primecivao.
Ма не да су безвезни, него ако се добро сећам у многим деоницама нема апсолутно никаквих звукова, тотална тишина што је за неверовати. Иначе, игра је смарајућа само тако, чак више и од morrowinda , а Кузма је вероватно био припит кад јој је дао оцену 93.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 21:16   #87
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Кузма је вероватно био припит кад јој је дао оцену 93.
Da se ocenjuju samo smek i originalnost (kiao sto je Kuzma i uradio) igru spada takva ocena. Inace bi bila negde 80-90 rangu. Ali stvarno ne zasluzuje da se strpa sa RPGovima tog ranga, jer bi je tu mnogi zaobisli.

Nista nije dosadnije od morrowinda. Vise strpljenja sam imao sa dinosaurusom koji se zove Wasteland nego sa napucanim Morrowindom.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 22:29   #88
FooFighter
Član
 
Član od: 29.6.2006.
Lokacija: Srpska Atina
Poruke: 297
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 120 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Evo i ja sam se, uglavnom pod uticajem ove teme, iscimao pre par dana da nabavim Arcanum i da vidim na šta liči to čudo.

Character creation je super, jako mi se svideo taj steampunk flavour, široke mogućnosti za razvijanje likova (naročito tehnološki skill tree), kao i oni opcioni background traitsi i... to je otprilike to

Nije da nisam pokušao; odradio sam Crash Site, Shrouded Hills, Dernholm i nešto malo Blackroot, ali me je od igranja potpuno odvratilo katastrofalno izvođenje i nemogućnost da direktno kontrolišem NPC-jeve (iako mi to nije smetalo u Falloutu) . Real-time borba je potpuno neigriva, a ni TB varijanta nije baš mnogo bolja...

Pokušao sam da čitam manual i FAQ-ove/guidove pa da se, onako, na silu uživim u igru, ali džaba...
FooFighter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 22:40   #89
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Citat:
FooFighter kaže: Pregled poruke
ali me je od igranja potpuno odvratilo katastrofalno izvođenje i nemogućnost da direktno kontrolišem NPC-jeve (iako mi to nije smetalo u Falloutu) . Real-time borba je potpuno neigriva, a ni TB varijanta nije baš mnogo bolja...
Fast turn based je najbolji sistem za borbu.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 22:41   #90
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Citat:
101st Airborne kaže: Pregled poruke
Upecatljivost zvucne podloge - ne samo da se ne secam muzike, nego se ne secam ni zvucnih efekata...stvarno su mogli malo da se potrude, svet koji su zamislili je mogao da ima sjajne kombinacije tehno-klasika u skladu sa okruzenjem igre...
Nisu imali ni novca ni vremena da realizuju svoje ideje. RPGovi su najskuplje igre i uglavnom se najduze prave. Iz same igre vidi se da su imali ideju i zelju. Ali to na zalost nije uvek dovoljno...
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 23:36   #91
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

A imali su vremena i novca da posle realizuju ToEE koji i dobro izgleda i zvuči?
Ne bih se složio da su RPG-ovi najskuplji. Najskuplje su igre za koje treba angažovati najkvalitetnije dizajnere (grafika, zvuk, video) s iskustvom, što će reći najjači FPS-ovi i tako to, gde se puca na fotorealističnost a to košta. Spisatelja raspoloženih za fantasy ili sajberpank možeš skupljati lopatom. Igri iz RPG žanra ne treba uopšte nešto duže vremena za razvijanje, osim ako se ljudi koji rade scenario i skripte ne upletu ko pile u kučine i izgube ogromno vreme razvijajući razgranatu priču i boreći se sa sistemom pravila (Vampire Bloodlines aka Python Hell, ili Neverwinter 2 aka ne radi pola D&D pravila kako treba).
Primera, Oblivion je razvijan 4 godine ne zbog dubine ili scenarija već su grdno vreme potrošili na world dizajn (u smislu modela, tekstura itd). Fallout 1 i 2 su napravljeni prilično brzo, to kažu i sami autori.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 23:54   #92
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Da, ali je ToEE najbagovitije parce game software-a koje sam imao prilike da igram. Prva i jedina igra koju sam prekinuo zbog bagovitosti. Znaci nisu mogli da potrefe sve u jednoj igri...jbg,tough luck, kapitalizam je to,sink or swim...
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2007, 2:09   #93
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
A imali su vremena i novca da posle realizuju ToEE koji i dobro izgleda i zvuči?
Ne bih se složio da su RPG-ovi najskuplji. Najskuplje su igre za koje treba angažovati najkvalitetnije dizajnere (grafika, zvuk, video) s iskustvom, što će reći najjači FPS-ovi i tako to, gde se puca na fotorealističnost a to košta. Spisatelja raspoloženih za fantasy ili sajberpank možeš skupljati lopatom. Igri iz RPG žanra ne treba uopšte nešto duže vremena za razvijanje, osim ako se ljudi koji rade scenario i skripte ne upletu ko pile u kučine i izgube ogromno vreme razvijajući razgranatu priču i boreći se sa sistemom pravila (Vampire Bloodlines aka Python Hell, ili Neverwinter 2 aka ne radi pola D&D pravila kako treba).
Primera, Oblivion je razvijan 4 godine ne zbog dubine ili scenarija već su grdno vreme potrošili na world dizajn (u smislu modela, tekstura itd). Fallout 1 i 2 su napravljeni prilično brzo, to kažu i sami autori.
Jeste ali evo ti primer Dragon Age koji se vec pravi 5 godina, a verovatno ce jos jednu, zatim Witcher koji se isto toliko pravi itd... Od ranije imas primere BG serijala ili NWN-a pa izaberi. BG2 se pravio dve godine ako se ne varam, a imali su gotov engine i pricu u okvirnim crtama obzirom da je planirano kao trilogija...

A oblivion je po svemu vise FPS nego RPG...

FPS-ovi i slicno jesu skuplji zbog grafike ali pravljenje rpg-a zahteva puno vremena.

Za fallout nije trebalo puno prvenstveno zato sto nema pricu.

A oblivion je po svemu vise FPS nego RPG, odnosno dubina scenarija ili price ne postoji...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2007, 4:20   #94
Damirius
Član
 
Član od: 17.4.2007.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 36
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

OMG dosli ste i na ovu temu da smarate??? Pricate kako Arcanum ima losu muziku, a hvalite ToEE koji je najveci promasaj u istoriji. Arcanum je dublji i zanimljiviji 200 puta i stvarno nemam pojma sta fali poteznoj borbi ovde. Ako vam se igra real time igrajte nesto drugo. Popizdim svaki put kad dodjem na prokleti forum.
Damirius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2007, 9:16   #95
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Lightbulb Re: Arcanum

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
A imali su vremena i novca da posle realizuju ToEE koji i dobro izgleda i zvuči?
Ne bih se složio da su RPG-ovi najskuplji. Najskuplje su igre za koje treba angažovati najkvalitetnije dizajnere (grafika, zvuk, video) s iskustvom, što će reći najjači FPS-ovi i tako to, gde se puca na fotorealističnost a to košta. Spisatelja raspoloženih za fantasy ili sajberpank možeš skupljati lopatom. Igri iz RPG žanra ne treba uopšte nešto duže vremena za razvijanje, osim ako se ljudi koji rade scenario i skripte ne upletu ko pile u kučine i izgube ogromno vreme razvijajući razgranatu priču i boreći se sa sistemom pravila (Vampire Bloodlines aka Python Hell, ili Neverwinter 2 aka ne radi pola D&D pravila kako treba).
Primera, Oblivion je razvijan 4 godine ne zbog dubine ili scenarija već su grdno vreme potrošili na world dizajn (u smislu modela, tekstura itd). Fallout 1 i 2 su napravljeni prilično brzo, to kažu i sami autori.
Ocigledno da su za ToEE imali veci budzet. Ali ToEE je DnD licencirana igra tako da sigurno imali spoljnu pomoc (finansijsku). Wizards nikad ne daje licencu bez uverenja da razvojni tim ima ozbiljnu potporu. Zapravo, strasni su drkosi za sve licence i poslovne dogovore (moj, jedan, poznanik se bavio uvozom Magic-a, i DnD knjiga...popeli su mu se na vrh glave)

To da su najskuplji sam pokupio od game dizajnera BG2 na nekom clanku na Gamasutri. Ako je tvoje poimanje RPGa Diablo onda svakako ne verujem da je za to potrebno mnogo vremena. Za sve ostale, epskije PRGove ne bih se slozio... Zavisi dosta od toga koliko je spremno unapred. Naravno kad je potrebno razvijati nove tehnologije (kao sa Obl.) to onda oduzima jako mnogo vremena. Mada, posto ih ja samo konzumiram to bolje znaju sami dizajneri.

Poslednja ispravka: The mighty Boo (29.9.2007 u 9:29)
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2007, 9:24   #96
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Za fallout nije trebalo puno prvenstveno zato sto nema pricu.
Nemoj da te obese besne legije Fallout fanova
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2007, 13:23   #97
Damirius
Član
 
Član od: 17.4.2007.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 36
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Nemoj da te obese besne legije Fallout fanova
Pusti ga vidis da je covek upucen
Damirius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2007, 17:57   #98
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Dobro, bre, nemoj odma neko svadjanje...glavna prica Fallouta stvarno nikad nije bila u prvom planu, bila je samo osnov za istrazivanje fantasticnog sveta...a ja se u Fallout kunem, tako da recimo spadam u te legije E sad, problem je sto Arcanum takodje nema narocito upecatljivu ni imerzivnu pricu, iako je sama ideja zanimljiva i postaje napeto i iznenadjujuce pred sam kraj. Ostatak je bled, a svet je brat-bratu 75% nezanimljiviji od Falloutovog. ToEE je koliko kapiram u pogledu price bio ogranicen AD&D settingom, nisu tu mnogo autori igre birali ni menjali.
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2007, 3:33   #99
Damirius
Član
 
Član od: 17.4.2007.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 36
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Koliko god ja voleo fallout i sve to, arcanum svet je detaljno odradjen jednom. Svaki deo sveta je pun likova koji su tu da ispricaju neku svoju pricu, osim toga tematika industrijske revolucije u svetu magije je extra. Pogledaj samo knjige koje nalazis kroz igru, sve su ispisane extra, cak i novine u tarantu. Ispadne koga boli uvo za knjigu, ali po tome vidis da su se likovi trudili da ostave sto jaci utisak. ToEE je ogranicen na dnd pa nisu mogli bolje? Pogledaj ostale dnd igre, iako je toee grayhawk mogli su nesto bolje da smisle od spustanja niz crkvu do beskonacnosti. Ne krivim ih mnogo za toee, ali ne moze da se poredi sa prethodnom igrom troike.
Damirius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2007, 9:48   #100
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Arcanum

Citat:
Damirius kaže: Pregled poruke
Koliko god ja voleo fallout i sve to, arcanum svet je detaljno odradjen jednom. Svaki deo sveta je pun likova koji su tu da ispricaju neku svoju pricu, osim toga tematika industrijske revolucije u svetu magije je extra. Pogledaj samo knjige koje nalazis kroz igru, sve su ispisane extra, cak i novine u tarantu. Ispadne koga boli uvo za knjigu, ali po tome vidis da su se likovi trudili da ostave sto jaci utisak. ToEE je ogranicen na dnd pa nisu mogli bolje? Pogledaj ostale dnd igre, iako je toee grayhawk mogli su nesto bolje da smisle od spustanja niz crkvu do beskonacnosti. Ne krivim ih mnogo za toee, ali ne moze da se poredi sa prethodnom igrom troike.
E sad ga pretera, svet Arcanuma ima mnogo zabavnih ideja ali da je detaljan bas i nije. Svi gradovi sem, najveceg (koji i nije nesto veliki) su gotovo identicne, lokacije sa par radnjica i ostavljaju ustisak nedovrsenosti. Trudili se jesu ali da su uspeli da realizuju ceo svet do kraja - to nisu.

ToEE je baziran na staroj DnD avanturi, koja je bila jako popularna medju stonim igracima. Sa cisto tehnicke strane ToEE je daleko bolji od Arcanuma, a sa strane price i smeka daleko mu je inferioran. Tako da svaka igra ima svojih prednosti, iako ce se Arcanum pamtiti a ToEE nece. Medjutim Arcanum nije prvi RPG koji je u steampunk fazonu, a sam steampunk setting je postojao godinama pre Arcanuma.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
arcanum


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com