Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 2D radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

2D radovi Radovi korisnika iz oblasti 2D rasterske i vektorske grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.11.2007, 1:02   #41
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Sta kazete za logo

Rekao si "uvoz izvoz monitora" Razmisli malo sta to simbolizuje uvoz izvoz, probaj da to povezes sa monitorima. Naravno da to sve vizualno treba uobliciti. Pazi na odabir boja. Efekti kao sto su stroke, gradijent i sl ti ne trebaju u ovoj fazi razvoja, to moze da ide tek na kraju kao stilizaciju. Obicno ti efekti zavaraju onoga ko radi logo, pa bude "joj sto mi je lep ovaj krug" Ali krug je samo krug, ma koliko on efekata na sebi imao.

Ako ne zelis dalje da razradjujes logotip, uzmi treci predlog, ocisti ga od efekata, kao i onu liniju ispod, i to je to, nije sjajno, al nije ni tolika katastrofa.
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku kinteC na korisnoj poruci:
oluja (17.11.2007)
Stara 17.11.2007, 1:16   #42
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Sta kazete za logo

Ma ok sve to što ti kintec kažeš... Ali čovek je jednostavno prekopirao logo iz programa AAA logo...
Malopre sam baš pomenula da se takvi programi mogu iskoristiti kao polazna tačka, inspiracija, ali baš prekopirati svaku kombinaciju, potpuno identično... Ne vidim smisao u tome. Logo se pravi upravo da bi firma imala jedinstven, prepoznatljiv znak, to je srha logoa... Nema smisla, koliko god dobro izgledalo. To je sve što imam da kažem.
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku [Imzadi] na korisnoj poruci:
Nillaith (17.11.2007)
Stara 17.11.2007, 13:03   #43
nbbulevar
Novi član
 
Član od: 25.1.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sta kazete za logo

Lepo covek rekao:
Citat:
Ali zašto se mučiti kad već imaš polu gotovo rešenje
I ja ga poslusao
Definitivno sam se odlucio za ovaj uz promenu fonta:


Jer moze za sve da posluzi:memorandum za fakturu, veca nalepnica za bocnu stranu kombija...
Ispod Novi Sad ce ici podaci: adresa,pib, broj telefona... i taman ce se lepo uklopiti.
Uz promenu boje podloge moze i vizit karta da se napravi.
Od treceg sam odustao jer ne znam gde bih uklopio ostale podatke vezane za firmu.

Poslednja ispravka: nbbulevar (17.11.2007 u 13:14)
nbbulevar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2007, 15:58   #44
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Sta kazete za logo

Ne volim puno da se mesam u ove kreativne teme, ali posto sam dizajner po zanimanju i apsolvent dizajnerskog fakulteta, moram reci par stvari... Dakle, ako se konkretno resite da se bavite izradom logotipa [amaterski ili profesionalno - nema veze] morate postovati par osnovnih principa... Pre svega, svaki logo mora proci fazu razrade, jer je glupo jednostavno sesti u illustrator i odraditi logo s' brda - s' dola, jer to ne vodi nicemu, i taj logo ce biti nesto sto reprezentuje jednu firmu i diktira njen kvalitet, odnosno kvalitet njenih usluga, a takodje i obratno. Jos jedna stvar koju treba znati je razlika izmedju logo-a i logotipa. Sto se tice izrade logo-a ili logotipa, svaka izrada mora preci nekoliko faza da bi se doslo do konacnog resenja, sto nije obavezno, ali se tako dobija zagarantovan kvalitet. Dakle, prvo se mora odraditi skica slobodnom rukom, zatim tehnicki crtez na milimetarskom papiru radi proporcija i dimenzija, i zatim resenja u odabranom softveru sledecim redosledom : pozitiv, negativ i krajne kolorno resenje... Preskakanje neke od ovih koraka moze dovesti do toga da logo ili logotip izgleda krajnje amaterski, sem kada nije u pitanju neka firma tipa "mile auspuh" i slicno, jer nekim ljudima to uopste nije bitno... Koriscenje vec gotovih fontova ovo srozava na jos nizi nivo, sem ako nije u pitanju neki propratni tekst uz logotip sto je dozvoljeno... Sam logotip [logotype] bi trebao da se napravi u custom made fontu [za ovo preporucujem font lab], jer se tako kvalitet podize na jos visi nivo zbog originalnosti... Jos jedna stvar na koju treba obratiti paznju su boje, sem kad nije u pitanju web design jer se tu koristi rgb paleta tako da to nije toliko bitno, ali kada je ofset stampa u pitanju, postoje neke stvari koje se moraju postovati, jer ne zeli svako da njegov logotip bude iz kolora i da se stampa iz sve cetiri boje, cak sta logotip ne treba da sadrzi vise od dve boje, jer samim tim izgleda prenatrpano... Preporucljivo je praviti logotipe iz pantone karte zbog velikog izbora nijansi maltene istovetnih boja radi postizanja jos vece autenticnosti, ali treba obratiti paznju da ove pantone mogu da se zamesaju iz cmyk-a u slucaju da logotip ide na neke kolorne medije tipa plakat i druge, radi postizanja sto pribliznije nijanse iz cmyk-a... Logotipe koje sam radio, i sa nekima od njih pobedio na konkursima cu uploadovati sutra ili prekosutra... Nadam se da se nekome pomogao... A poslednja stvar koju reci je vezana za sam dizajn i pripremu za stampu jer mi je priprema sekundarna profesija kojom se bavim... Nadam se da necu nikoga povrediti ili dobiti negativnu reputaciju zbog ovoga, ali bar necu imati dlake na jeziku. ZBOG ljudi koji skapiraju da se bave DIZAJNOM zbog toga sto imaju KOMPJUTER, bez ikakvog PREDZNANJA o tome sta se desava posle njihovog poslatog FAJLA koji treba da krene u dalji proces, mi ovde na poslu NAJE*AVAMO, i provodimo sate peglajuci tudje greske. Pozdrav svima

Poslednja ispravka: muki85 (18.11.2007 u 16:06)
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku muki85 na korisnoj poruci:
darko90 (19.11.2007), kinteC (18.11.2007)
Stara 18.11.2007, 16:36   #45
nbbulevar
Novi član
 
Član od: 25.1.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sta kazete za logo

Citat:
ZBOG ljudi koji skapiraju da se bave DIZAJNOM zbog toga sto imaju KOMPJUTER, bez ikakvog PREDZNANJA o tome sta se desava posle njihovog poslatog FAJLA koji treba da krene u dalji proces, mi ovde na poslu NAJE*AVAMO, i provodimo sate peglajuci tudje greske.
Ne znam da li si mislio na mene ili uopste na sve na forumu.
Sto se mene tice mene ne zanima da li moj logo ili logotip zadovoljava sve
standarde grafickog dizajna.Meni je bitan vizuelni efekat i prakticna primena toga, ma kako se zvalo.
a evo sta to znaci prakticno:

znaci ostalo me ne zanima, bitno je da meni sluzi za memorandum, nalepnicu i vizitku...
A ostalo ce odraditi laserski stampaci i tehnologija.

Poslednja ispravka: nbbulevar (18.11.2007 u 16:54)
nbbulevar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2007, 17:07   #46
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Sta kazete za logo

Uopste nisam mislio na tebe, vec generalno na nasem podruciju ima toga koliko hoces... Znam jer se vec 6 godina bavim time, iako sam mlad imam jako puno iskustva, i znam kakve fajlove primam svaki dan od samoprozvanih "grafickih dizajnera"... Pa ne moze jedna vk u illustratoru da ima 90mb... Svakome ko ima nameru da se malo ozbiljnije bavi grafickim dizajnom, pre svega preporucujem da ode malo do stamparije, cisto da se malo upozna sa daljim procesom prozivodnje, jer je tako mnogo lakse skapirati neke stvari...

Poslednja ispravka: muki85 (18.11.2007 u 17:16)
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku muki85 na korisnoj poruci:
darko90 (19.11.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Logo za firmu MILAN PFC 2D radovi 30 1.3.2010 23:59
Pobednicki logo Eurosong-a 2008 canon Grafički softver i radovi 81 5.10.2007 22:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com