Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 2D radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

2D radovi Radovi korisnika iz oblasti 2D rasterske i vektorske grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.3.2006, 7:07   #221
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: 2. SK wallpaper konkurs

@kinteC

Čestitam ti na pobedi i na uspešnom i dopadljivom radu!


Nova tema?

Moje mišljenje je da bi trebalo postaviti neku totalno slobodnu temu, znači samo da je Wallpaper, sve ostalo da dolazi u obzir (normalno, zna se šta su zabranjene i nedopustive stvarčice koje se ne bi smele pojaviti u radu).
Zašto ovako mislim?
Pa učinilo mi se da je ova tema o Nikoli Tesli bila malo preteška za veći broj ljudi koji su mogli učestvovati da je neki drugačiji izbor teme bio u pitanju.
Jedan od ciljeva ovog konkursa bi trebalo da je što veći broj učesnika i dobrih radova. U slučaju teme o NT mislim da je bio kritično mali broj radova, da ne brojim sad radove ali u odnosu na broj članova foruma moja procena je da imamo 0,5% radova. Da ne bude zabune ja lično volim ovakve teme kao što je bila prethodna i navijam za neke teme kod kojih treba razmišljati ali se bojim da će se to odraziti na broj učesnika... zato možda dok ovo ne zaživi i ne ojača malo više treba biti obazriv i postavljati teme kod kojih će doći veliki broj učesnika u prvi plan. Treba postići masovnost a kvalitet će doći sam po sebi, važno je da se radi i to iz više od nekoliko razloga.

Ideja za sledeći konkurs!?

Woman.

Zašto?

Pa, zato što je to večna i inspirativna tema... u kojoj bi se mnogi pronašli.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 11:01   #222
void*
Član
 
Član od: 14.12.2005.
Poruke: 72
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 14 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: 2. SK wallpaper konkurs

Bravo kinteC, čestitam na pobedi! Šteta što će rad biti objavljen tek u maju...

Mislim da je ovaj konkurs bio dosta kvalitetniji od prvog i slažem se da je tema bila malo ograničavajuća. Zato, možda bi sledeća mogla da bude - proleće. U najširem smislu. Veoma slobodna i aktuelna tema (pa ipak u školi sam je mrzeo, ruku pod ruku sa stiže jesen, kako sam proveo letnji raspust i tome slično). Sa druge strane, to što je izbor bio tesan dovoljno govori o ujednačenosti radova i to je po mom mišljenju važnije od prostog kvantiteta. Mada, ako bi time cela stvar dobila na značaju, što na forumu, što u samom časopisu, onda - zašto da ne. Bilo bi lepo kad bi mogli da se uklopimo u neki mesečni ritam - mesec dana po konkursu i pobednik u prvom sledećem broju. Mislim da nema razloga da se cela stvar ovako razvlači.
void* je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 16:30   #223
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: 2. SK wallpaper konkurs

da, mislim da je to ok... i ovo za prolece, i ovo za casopis, jer:
ako vec nema nekih jakih nagrada, shto ponavljam nije razlog za ucestvovanje, barem da se rad obajvi na vreme... jer, ja sam radio maltene samo da bi mi se rad pojavio u SK mislim, ok, nije strashno, mozete ovaj puta da se provucete :P, ali bi bilo lepo da se ustali mesecno... i da se slika objavi barem velicine 4 nokta, a ne 2, uzgedbudireceno
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 20:09   #224
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 2. SK wallpaper konkurs

Evo nekih predloga za nove teme:

- Osveta fotokopir masina
(fotokopir masine su, kao sto znate, vrlo eksploatisani uredjaji. Medjutim iako su vredno radile svoj posao decenijama i nisu se bunile, padaju u zaborav sve cescom upotrebom racunara. Doslo je vreme za osvetu. Mozete da crtate gomilu razbacanih papira koji polago zaglusuju svet)

- My beloved comp
(vrlo prosto - nacrtajte karikaturu svog komp-a, izmodelujte ga ili skinite sa net-a, bitno je samo da mu dodate neku dobrocudnu crtu u karakteru)

- Virtual women
(inspirisano Simketovim predlogom)

- Protest hakerskih majki
(svima je majka bar jednom zamerila zbog precestog koriscenja kompjutera, ovde se crtaju transparenti i duhoviti natpisi na njima)

- SK - centar of Alien Invasion
(nekada smo za njih mislili da su uzoran kompjuterski casopis. Medjutim, da li je to istina? Oni su u stvari centar invazije vanzemaljaca, sa Vojom, kao kapetanom na celu organizacije. Zasto bas kompjuteri? Pa zato sto je to tehnologija koja im je najbliza za shvatanje, jer davno je proslo vreme kada su se oni bavili poljoprivredom i zemljoradnjom. Ovde crtajte sve sto vam padne na pamet. )
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2006, 22:09   #225
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Smile Re: 2. SK wallpaper konkurs

Imam i ja jednu ideju... Vezano za onu moju temu: " Kompjuter 2046. godine"... ako nije previše teško, da se pusti mašti na volju, mislim da bi bilo baš interesantnih radova...
Valjalo bi da svako ovde iznese neku svoju ideju (kao što je već i počelo sa tim), pa neka oluja na kraju odluči...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 0:45   #226
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 2. SK wallpaper konkurs

Citat:
- My beloved comp
(vrlo prosto - nacrtajte karikaturu svog komp-a, izmodelujte ga ili skinite sa net-a, bitno je samo da mu dodate neku dobrocudnu crtu u karakteru)
Ovo nije loša ideja... mada ne ostavlja mnogo prostora za maštanje i improvizaciju... ipak današnji kompovi dosta liče jedan na drugi, pa mislim da bi bilo dosta sličnih radova... mislim znaš ono, kućište, tastatura, monitor... that's it...
Citat:
- Virtual women
(inspirisano Simketovim predlogom)
Hmmm... da... samo... nekako, znaš i sam da je najteže nacrtati, izmodelovati, štagod... ljudsko biće, što mislim da bi smanjilo broj učesnika... doduše, mogu da se koriste već gotovi modeli... ali gde je tu kreativnost ako se Anđelini Žoli recimo docrtaju brkovi
Citat:
- Protest hakerskih majki
(svima je majka bar jednom zamerila zbog precestog koriscenja kompjutera, ovde se crtaju transparenti i duhoviti natpisi na njima)
Misliš na neki stripovski fazon... ono sa balončićima i duhovirim komentarima ? To je super ideja, ali ne znam koliko je to pogodno za wallpaper... možda bi trebalo otvoriti neki novi konkurs za najbolji kratki strip ili tako nešto... ali onako nezvanično i ograničeno samo na forum... bez nagrada, čisto da se malo ismejemo i odaberemo pobednika... eventualno ga nagradimo sa tim da sme da napiše jednu spam poruku bez da mu se obriše
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 0:56   #227
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 2. SK wallpaper konkurs

Citat:
Imam i ja jednu ideju... Vezano za onu moju temu: " Kompjuter 2046. godine"... ako nije previše teško, da se pusti mašti na volju, mislim da bi bilo baš interesantnih radova...
E ovo je odlična ideja... otvara dosta prostora za maštanje i improvizaciju... svako može da predstavi svoju viziju kompjutera u budućnsoti i uopšte samog odnosa ljudi prema mašinama u to neko buduće doba... na samoj temi smo videli dosta interesantnih razmišljanja... tako da verujem da bi bilo i dosta interesantnih radova na tu temu... a tu je i mogućnost da autor doda lepu dozu ličnih afiniteta i karaktera... recimo neko vidi budućnost kao svetlu i prosperitetnu, a neko kao mračnu i postapokaliptičnu... Nije teško zamisliti kojekakve ludorije, recimo veš mašina koja piči Civilization XV, dok čovek pere veš u cyber-koritu najnovije generacije Ako neko iskoristi ovu ideju, ne mora ništa da mi plati, pa ako me se sete na dan bezbednosti, sete se...
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 1:04   #228
Nillaith
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Poruke: 518
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: 2. SK wallpaper konkurs

Citat:
bobi kaže:
- Osveta fotokopir masina
(fotokopir masine su, kao sto znate, vrlo eksploatisani uredjaji. Medjutim iako su vredno radile svoj posao decenijama i nisu se bunile, padaju u zaborav sve cescom upotrebom racunara. Doslo je vreme za osvetu. Mozete da crtate gomilu razbacanih papira koji polago zaglusuju svet)
Da li je to inspirisano filmom Office Space, mmyeah?

Inace, dopadaju mi se tvoji predlozi Sto se virtuelnih devojaka (zena, stagod) tice, mozda da jednostavno svako predstavi svoju VIZIJU doticne? Ono, mozda i u vidu linija ili tako neceg, ne mora da bude slika/crtez/model...
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 11:12   #229
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: 2. SK wallpaper konkurs

Citat:
vladale kaže:
Ne znam da li se slažete, ali predlog za sledeću temu bi mogla biti za predstojećem Svetskom prvenstvu u Nemačkoj? Normalno, ne znam da li treba da bude vezano za kompjutere ili nešto drugo..
Dobra ideja!Bilo bi sjajno npr. napraviti nešto vezano za tim SCG(možda posljednji
put da se zove SCG )
Citat:
Imzadi kaže:
Imam i ja jednu ideju... Vezano za onu moju temu: " Kompjuter 2046. godine"... ako nije previše teško, da se pusti mašti na volju, mislim da bi bilo baš interesantnih radova...
Šta mislite na jednu modifikaciju ove ideje npr. FORUM 2046.godine Ne vjerujem da ćemo tipkati na tastaturi 2046...
Psychon@ut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 11:16   #230
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: 2. SK wallpaper konkurs

to za komp 2046 je najbolje od svega, ubedljivo, jer je potpuno kreativno, i nije zahtevno (ko nece da radi), a moze da bude giga-projekat(ko nema pametnija posla)... to bi bile super-slike na kraju

P.S. Vec imam ideju

P.P.S. Postapokalipticnu naravno
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2006, 0:27   #231
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Smile Re: 2. SK wallpaper konkurs

Mada nije loša ni ova o protestu hakerskih majki... To bih volela da vidim... ali, kao što Marko već reče, može da se otvori nova tema da se malo oprobamo u tome, čisto onako, iz zezanja...
Što se tiče ovog konkursa, valjalo bi da se održava na mesečnom nivou... I vreme je bitan podstrek A nagrade... ma kome je još stalo do toga više od pohvale drugih i zadovoljstva što je pobednik... Eto, možemo npr. da se dogovorimo da svi učesnici na konkursu pobedniku daju pozitivnu reputaciju, pa da prikupi malo tih nebitnih, virtuelnih poena... I to je neka nagrada, zar ne?
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2006, 0:34   #232
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 2. SK wallpaper konkurs

Upravo tako, sama pobeda na nekom konkursu, ma kakav on bio, može čoveku da znači mnogo više u daljem radu, nego bilo kakva materijalna nagrada... a i uvek može da se odredi neka skromna nagrada, tipa tromesečna pretplata na SK ili nešto slično.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 23:02   #233
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: 2. SK wallpaper konkurs

I? Šta ste odlučili? Koja će biti sledeća tema za konkurs? Meni se svidja ona "Kompjuter 2340897930 godine"!
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 23:20   #234
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: 2. SK wallpaper konkurs

A sta mislite da pobednik ubuduce ima privilegiju da zada sledecu temu?
Dok ne nadjemo sponzora za neku ozbiljniju nagradu...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 23:27   #235
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Talking Re: 2. SK wallpaper konkurs

Citat:
oluja kaže:
A sta mislite da pobednik ubuduce ima privilegiju da zada sledecu temu?
Dok ne nadjemo sponzora za neku ozbiljniju nagradu...
Ili da dobije titulu po izboru, tj. da umesto "Član" piše šta on hoće?
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2006, 0:31   #236
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: 2. SK wallpaper konkurs

Citat:
oluja kaže:
A sta mislite da pobednik ubuduce ima privilegiju da zada sledecu temu?
Dok ne nadjemo sponzora za neku ozbiljniju nagradu...
To bi trebalo da mu bude nagrada? Šta znam, može, ali valjda je bolje kada svi daju predloge a neko sa vrha piramide odabere najbolji.
Samo nemojte Abstract, bilo bi suviše lako!
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2006, 10:23   #237
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: 2. SK wallpaper konkurs

Mozda ste primetili iz sadrzaja novog broja Tesla je opet odlozen a samim tim i objavljivanje pobednickog rada iz ovog konkursa... Opet izvinjenje kinteC-u.
07/2006 je sigurno tvoj.
BTW. Holiwood snima film u kome Teslu glumi David Bowie...
http://www.darkhorizons.com/news05/051121b.php
http://www.imdb.com/title/tt0482571/

Pozdrav.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2006, 11:45   #238
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: 2. SK wallpaper konkurs

Где њега нађоше?!
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2006, 21:44   #239
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: 2. SK wallpaper konkurs

Bacite pogled na ovaj simpatičan flashić.
The True Scientist
Kliknite na Zoom In i sačekajte da se učita.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Wallpaper konkurs bobi Grafički softver i radovi 51 13.3.2006 10:31
1. SK wallpaper konkurs... oluja 2D radovi 174 17.1.2006 0:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com