Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 2D radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

2D radovi Radovi korisnika iz oblasti 2D rasterske i vektorske grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.10.2007, 21:03   #21
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Radovi za računar sa srcem foruma

Nisam znala gde da postavim ovo, valjda je ovde ok...

Ok, da ne bi došlo do mimoilaženja (kao što mi se desilo sa aerochivijom koji je pravio prezentaciju za pesme), ostavljam ovde screenshot html prezentacije koju pravim da bi smo imali gde da stavimo pesme i priče iz teme Parčence duše, i sve one fotografije i radove (kao iz ove teme npr)...
Na ovom screenshotu se praktično ništa posebno ne može videti, jer je većina ovih slika gif animacija, jedino je heder statičan.
Trudila sam se da boja pozadine i fonta bude bar približno ista kao ova na forumu, širina je 800x600, i ima tri glavna linka (u obliku srca) koja su rollover image, što meni izgleda lepo kad je pustim, mada bi bilo sigurno lepše da to bude neki fleš, ali pošto ja za to nemam vremena (i ovako je puno posla), ako neko želi da to odradi, neka mi se javi pa ćemo se dogovoriti...
Takođe, ako ima dobrovoljaca da sve one silne slike i fotografije umanji i uokviri, neka mi se slobodno javi
Da napomenem još da je pored svake pesme i priče upisan nick člana koji je ostavio pesmu/priču, a isto će biti i za slike.
Ja ću postavljati sadržaj sve dok ga vi budete ostavljali na forumu (nadam se samo da nećete baš puno, puno preterivati ), a kako se bude akcija skupljanja novca bližila kraju, tako će i tema "Parčence duše" biti zaključana, kako bih stigla da sve odradim na vreme...
Slobodno me iskrikujte, davajte sugestije i predloge, a ja ću prihvatiti ono što mi se bude činilo prihvatljivo i lepo...
Prezentaciju sam mogla da okačim na neki free hosting, ali ne želim dok sve lepo ne završim, pa zato je za sada tu samo screenshot...
Na prvoj strani će ići i pesmica u .mid formatu, jedna lepa, dečija, Božićna i to joj daje neku toplinu, to ne bih menjala.
Zamislila sam da ovo deci iskopiramo na komp ili snimimo na cd, pa se zbog toga ne bih opterećivala samom veličinom prezentacije i mislim da je ok ideja da im se postave možda i neke pesme (od Branka kockice, Kolibrija itd)...

Sve u svemu, volela bih kritike i eventualno dobrovoljce za flash ili slike
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1.jpg
Viđeno:	55 puta
Veličina:	55,3 KB
ID:	13171  
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku [Imzadi] na korisnoj poruci:
aerochivija (26.10.2007), Mrka Kapa (25.10.2007), nikola87 (26.10.2007)
Stara 26.10.2007, 22:39   #22
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Radovi za računar sa srcem foruma

Neznam, licno...presareno, i onaj font je uzasno necitk, jako tesko za razumeti shta pishe. Ono dole kao srce sa decakom i suncem je takodje necitko...Rad je malo grub i nedostaju mu fini detalji...Ali sustina je ok...samo treba dosta toga popraviti, izvini za ovo ali jako vuce na neprofesionalnost.
Nisam teo dati samo negatvne kritike, ali...
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2007, 0:33   #23
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Radovi za računar sa srcem foruma

Ovo će nadalje biti ispod svake moje poruke u svim temama gde učestvujem.



Malo je krupna slika, ali ako je smanjim, ovo sitno "SKF" se neće ni videti.
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Spawn BG na korisnoj poruci:
aerochivija (27.10.2007)
Stara 27.10.2007, 1:00   #24
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Radovi za računar sa srcem foruma

Trudiću se da ne boli mnogo i da se držim više tehničke strane a manje subjektivnih mišljenja o dizajnu obzirom da se radi o nečijoj inciijativi iz čiste dobre volje.

Prva stvar, nemoj da radiš layout širine 800 već maksimalno 780 piksela pa čak možda i manje. Razlog je jednostavan - nepotrebni horizontalni scrollbar-ovi pri dnu stranice. Još bi bilo bolje ako bi layout mogao da se uklopi u neki CSS layout čija se širina prilagođava stvarnoj širini stranice ali verujem da bi to u ovom slučaju ipak bio previše komplikovan posao.

Druga stvar, fontovi su užasno nečitki. Ne preteruj sa kičastim fontovima koji ne mogu da se pročitaju koliko god to atraktivno izgledalo. Primera radi prvo sam pomislio da na srednjem linku piše "Pajče" a na ovom desno "Slike"

Treća stvar, zaglavlje stranice je katastrofalno previsoko. Skoro 75% vrha stranice na učitanoj stranici odlazi na relativno nepotreban šareniš a svako učitavanje stranice bi zahtevalo poodobro skrolovanje stranice ka dnu.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2007, 3:30   #25
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Wink Re: Radovi za računar sa srcem foruma

Citat:
Inuyasha kaže:
Neznam, licno...presareno, i onaj font je uzasno necitk, jako tesko za razumeti shta pishe. Ono dole kao srce sa decakom i suncem je takodje necitko...Rad je malo grub i nedostaju mu fini detalji...Ali sustina je ok...samo treba dosta toga popraviti, izvini za ovo ali jako vuce na neprofesionalnost.
Nisam teo dati samo negatvne kritike, ali...
Ok je, ovde sam i postavila sliku zbog kritika Da je prešareno - možda jeste, a možda i nije... Ja nekako pokušavam da posmatram kako bi to izgledalo jednom detetu od 10 godina npr... Ako je tom detetu prijatno da gleda u ove slike i šare, i meni je...Što se mene tiče, ja mogu da uradim ovo sa manje boja, malo sterilnije, ali na prvom mestu mi je ocena deteta koje će gledati u ove strane i čitati priče, pesme itd.
Što se tiče ovog srca sa dečakom - to je ustvari 10 slika (ili više), koje se smenjuju - animacija, i to iz ove teme. "Nečitko" je zato što je u pitanju gif, a ne fleš, jer kao što rekoh - nemam vremena, ako ima dobrovoljaca - be my guests

Citat:
holodoc kaže:
Trudiću se da ne boli mnogo i da se držim više tehničke strane a manje subjektivnih mišljenja o dizajnu obzirom da se radi o nečijoj inciijativi iz čiste dobre volje.
Pa dobro


Citat:
holodoc kaže:
Druga stvar, fontovi su užasno nečitki. Ne preteruj sa kičastim fontovima koji ne mogu da se pročitaju koliko god to atraktivno izgledalo. Primera radi prvo sam pomislio da na srednjem linku piše "Pajče" a na ovom desno "Slike
Hm... razmišljala sam o fontovima, slažem se da treba da budu čitkiji... Uzeću neki štampani.

Što se ostalog tiče, hvala na sugestijama, korisne su, uradiću tako

Moraćete priznati da ima puno posla, a ja imam takođe puno, puno posla privatno, tako da stvarno stižem da odradim ovo dobro koliko mogu i koliko mi vreme to dozvoljava...Znam ja da ovde ima neuporedivo boljih dizajnera od mene, ali isto tako znam da nikome nije baš ćef da se bakće sa tolikim linkovima
Naravno, prepraviću dizajn kako sugestije budu pristizale (i budu prihvatljive), ovo je otprilke grublja skica bez ikakvih prepravki - dakle početna ideja...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2007, 21:42   #26
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Radovi za računar sa srcem foruma

Odmah da kažem da nemam photoshop...

Skinuo sam sliku sa neta i dodao text u ACDSee Pro 2.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	paint_sky.jpg
Viđeno:	16 puta
Veličina:	23,4 KB
ID:	13298  
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DobroslaV na korisnoj poruci:
Mrka Kapa (21.1.2008)
Stara 28.10.2007, 15:47   #27
alesandro
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Beograd/Zrenjanin
Poruke: 1.150
Zahvalnice: 438
Zahvaljeno 587 puta na 232 poruka
Određen forumom Re: Radovi za računar sa srcem foruma

Mali poklon od mene.

alesandro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku alesandro na korisnoj poruci:
aerochivija (30.10.2007), Mrka Kapa (30.10.2007)
Stara 21.1.2008, 22:54   #28
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Radovi za računar sa srcem foruma

Mislim da je došlo vreme da ove radove podelimo sa onima kojima su i namenjeni.

Elem, akcija je konačno na samom kraju. Ostaje da se preuzme sav ovaj vredan sadržaj i smesti u prvi Računar sa Srcem. To ćemo najverovatnije učiniti do kraja sledeće nedelje, pa ako još neki kasno-probuđeni forumaš ima šta da priloži - samo napred.

Htela bih da se zahvalim svima koji su učestvovali trudom, talentom i velikim srcem. Nadam se da ćemo svi imati prilike da vidimo pravo dejstvo jednog takvog poklona koji zaista može puno da znači nekom dečaku ili devojčici koji i ne slute da u ovom trenutku vojska forumaša misli na njih.
Hvala svima još jednom na predivnim radovima!
Mrka Kapa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja Simke Forum o forumu 1244 28.8.2009 14:36
Predložite konfiguraciju za: Računar sa srcem Foruma Simke Šta da kupim? 241 4.6.2008 18:29
Naš softver za računar sa srcem foruma Andross Programiranje 57 21.5.2008 12:12
Računar sa srcem Foruma! Modifikujmo ga da liči na nas! Simke Modovi 123 11.3.2008 0:52
Logo za računar sa srcem foruma SK Mrka Kapa 2D radovi 15 21.1.2008 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com