Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.10.2014, 16:05   #41
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Golden Hour - domaća RPG metroidvania!

^ Citiras neki nebulozni izvor. Samo trebas da pogledas na njihovom sajtu:

Citat:
The CD PROJEKT Group is an active player on the dynamically growing global digital entertainment market. The Group consists of CD PROJEKT RED Studio - an RPG videogame developer responsible for The Witcher(R) (over 8 million units sold) and Cyberpunk® videogame franchises, GOG - a global digital videogame distribution platform (over 7.5 million game downloads to-date) and CDP.pl - a distributor of videogames (e.g. by Blizzard and Sega) and DVD/Blu-ray motion picture releases (e.g. by Disney) in Poland
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 16:07   #42
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Golden Hour - domaća RPG metroidvania!

Citati su sa wikipedie. A CD PROJECT RED je vlasnik CD PROJECT grupe.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 16:11   #43
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Golden Hour - domaća RPG metroidvania!

Wikipedia? Ko je to editovao.. moja baba Ruza?
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 16:13   #44
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Golden Hour - domaća RPG metroidvania!

Ok. Onda pogledaj na njihovom sajtu pod strukturom:

https://www.cdprojekt.com/en/Capital...CD_Projekt_RED


CD Projekt S.A. (formerly CD Projekt RED S.A.) is a holding company listed on the Warsaw Stock Exchange. Its business activities focus on development of videogames in The Witcher franchise (the CD Projekt RED studio; formerly CD Projekt RED Sp. z o.o.) Its subsidiary companies deal with distribution of videogames and motion pictures (CDP.pl Sp. z o.o.) and operating an online game distribution platform with global reach (GOG Ltd.)
The following diagram presents a simplified view of the CD PROJEKT Capital Group structure.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 16:14   #45
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Golden Hour - domaća RPG metroidvania!

Svejedno ko je kome vlasnik, u pitanju je svakako ozbiljna firma koja se ni u kom slučaju ne može nazvati indie developerom.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
player1 (14.10.2014)
Stara 13.10.2014, 16:15   #46
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Golden Hour - domaća RPG metroidvania!

@warlock

Dobro, pa? Lepo ti pise da je CD Project RED samo studio za izradu igara (sestra kompanija)! Dok je CD Project (group) maticna (parent) kompanija koja je listirana na berzi, u cijem vlasnistvu se nalazi i GoG. Pogledaj sta znaci 'holding'..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
player1 (14.10.2014)
Stara 13.10.2014, 16:18   #47
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Golden Hour - domaća RPG metroidvania!

Nije ovo Witcher tema, nema potrebe da sad razvlacimo kako je CD Red krenuo.

U toku mi je izrada nove Virtuon kartice, cim je dobijem pomoci cu ovim momcima sa $25 ili $30

Elem, meni se svidja mapa

Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 16:20   #48
James Vega
Član
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 441
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 183 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Golden Hour - domaća RPG metroidvania!

Raspravljate se o glupostima koje veze nemaju sa temom, a njihov kickstarter još uvek nije prešao ni cifru od hiljadu dolara...
James Vega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 16:26   #49
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Golden Hour - domaća RPG metroidvania!

Ok. Zadnji post u kojem pominjem The Witcher-a.

@nameless1
Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Ok. Onda pogledaj na njihovom sajtu pod strukturom:

https://www.cdprojekt.com/en/Capital...CD_Projekt_RED


CD Projekt S.A. (formerly CD Projekt RED S.A.) is a holding company listed on the Warsaw Stock Exchange. Its business activities focus on development of videogames in The Witcher franchise (the CD Projekt RED studio; formerly CD Projekt RED Sp. z o.o.) Its subsidiary companies deal with distribution of videogames and motion pictures (CDP.pl Sp. z o.o.) and operating an online game distribution platform with global reach (GOG Ltd.)
The following diagram presents a simplified view of the CD PROJEKT Capital Group structure.
Nepostoji odvojen studio. Da postoji bio bi prikazan na dijagramu.

@DeCoy
"An indie role-playing game is a role-playing game published outside of traditional, "mainstream" means. Varying definitions require that commercial, design, or conceptual elements of the game stay under the control of the creator, or that the game should just be produced outside of a corporate environment."

Mislim da The Witcher serijal ispunjava uslove da bude indie RPG.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 16:32   #50
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Golden Hour - domaća RPG metroidvania!



^ Pa kako mogu da potpisuju igru sa CD Project RED, ako ne postoji legalno pravno lice?! Znaci mora da je odvojeno! A i lepo na njihovom sajtu sve pise, sto sam gore i citirao. Taj dijagram je jednostavno traljavo sklepan..

CD Project RED- studio za izradu igara (cerka kompanija)
CD Project- holding drustvo (maticna/majka kompanija)
Gog (cerka kompanija)

Ponovo ti kazem, procitaj sta znaci holding..

Citat:
The CD PROJEKT Group is an active player on the dynamically growing global digital entertainment market. The Group consists of CD PROJEKT RED Studio - an RPG videogame developer responsible for The Witcher(R) (over 8 million units sold) and Cyberpunk® videogame franchises, GOG - a global digital videogame distribution platform (over 7.5 million game downloads to-date) and CDP.pl - a distributor of videogames (e.g. by Blizzard and Sega) and DVD/Blu-ray motion picture releases (e.g. by Disney) in Poland
PS. Izvinjavam se amantio-u sto mu spamujem temu i warlock-u zbog nepotrebno grubog tona.

Poslednja ispravka: nameless1 (13.10.2014 u 17:12)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 19:09   #51
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Golden Hour - domaća RPG metroidvania!

Citat:
Snipe kaže: Pregled poruke
Nije ovo Witcher tema, nema potrebe da sad razvlacimo kako je CD Red krenuo.

U toku mi je izrada nove Virtuon kartice, cim je dobijem pomoci cu ovim momcima sa $25 ili $30

Elem, meni se svidja mapa

Znači, brate... Mis'im š'a je ovo... Zemun, Sopot, Kovin... Ovo ono...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2014, 0:30   #52
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Golden Hour - domaća RPG metroidvania!

Na kraju Kickstarter-a ima onaj pita grafikon gde je jedno povece parce oznaceno kao taxes and fees...mene interesuje kome se placaju porezi i kakve su to dazbine koje se placaju? Bilo bi ekstra kada bi mi neko to objasnio sta je, koliko kosta i kome se placa, i to zbog toga sto i sam sa ortacima radim na nekoj igri i nemam koga drugog da pitam Momcima zelim uspeh sa KS, ako igra izadje, kupujem
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2014, 22:44   #53
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Одг: Re: Golden Hour - domaća RPG metroidvania!

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Nema to veze sa gejmerskim "stažom". Ja sam doživeo zlatno doba sprajtova kad je Amiga harala scenom pa opet organski ne podnosim savremen pixel art. Utoliko više što ljudi danas smatraju da je dovoljno u nekakvom krš indie naslovu ukrstiti dve prave linije i to nazvati pixel artom. Naravno ne kažem da danas nema developera koji zaista ulažu trud u kvalitet i detaljnost svojih sprajtova ali količina đubreta na savremenoj indie sceni često ume da takav trud baci u drugi plan.
+1 na citirani post
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Oggy (15.10.2014), sale94 (14.10.2014)
Stara 15.10.2014, 1:32   #54
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Golden Hour - domaća RPG metroidvania!

@Dreamfall

Odprilike 5-15% ukupno, provizija kickstartera + porez maticne drzave , zavisno od drzave do drzave(zakoni bla bla),sve ostalo ide 'tebi'...



Kickstarter ne moze u Srbiji direktno (gle cuda),moze IndieGoGo ali tamo je,lupam, pet puta manje posetilaca/ulagaca potencijalnih...


Klasican crowdfunding uglavnom ispadne pilicarenje da se ustine neki $ za neki poluproizvod kog je vreme odavno pregazilo,zato treba izbegavati projekte ispod 10,000$ ,a ako tebi i tvojim ortacima treba ajmo reci, 5000$ a verujete u igru,lepo kredit neki ili svi pola godine u Svicu na crno pa skupite pare za gejm.

Hocu da kazem da se ne treba zamlacivati sa manje od 10,000 dolara...

Ja bih licno pre kredit neki, nego crowd funding u takvom slucaju.

U stvari bolje pravite HOPU neku,pa probajte Big Fish,tesko je doci do publike ako licno ne poznajete PewDiePie (FlapyBird shatro fenomen )

Najbolji reper treba da ti budu uspesni primeri iz Srbije (MadHatGames,Eipix,Nordeus ),tesko je odavde plasirati A naslov a kamoli nesto jace od toga...

U stvari jel postoji A naslov koji je uzeo solidnu kintu napolju a da je iz Srbije ,hmmm ne... koliko sam upoznat.

Hrvati imaju Serious Sam na primer...

U svakom slucaju puno srece,treba probati svakako!


@indie termin


joj rasprave oko nicega,indie RPG je Path of Exile na primer,a ne izgleda ko smece

Nezavisan tim koji se samofinasira (moze biti i crowdfunding) je indie tim, a donekle je i bitno da li je prvi projekat.

Ja mogu sam da ulozim milijardu dolara i dalje sam indie tim,dok Benson ako ulozi milijardu dolara od Virgin korporacije ,nije indie tim.


To se zna jos pre 20 godina,al ajde...

Poslednja ispravka: Markonije (15.10.2014 u 1:49)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Markonije na korisnoj poruci:
Dreamfall (15.10.2014)
Stara 15.10.2014, 9:18   #55
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Golden Hour - domaća RPG metroidvania!

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
@Dreamfall

Odprilike 5-15% ukupno, provizija kickstartera + porez maticne drzave , zavisno od drzave do drzave(zakoni bla bla),sve ostalo ide 'tebi'...



Kickstarter ne moze u Srbiji direktno (gle cuda),moze IndieGoGo ali tamo je,lupam, pet puta manje posetilaca/ulagaca potencijalnih...


Klasican crowdfunding uglavnom ispadne pilicarenje da se ustine neki $ za neki poluproizvod kog je vreme odavno pregazilo,zato treba izbegavati projekte ispod 10,000$ ,a ako tebi i tvojim ortacima treba ajmo reci, 5000$ a verujete u igru,lepo kredit neki ili svi pola godine u Svicu na crno pa skupite pare za gejm.

Hocu da kazem da se ne treba zamlacivati sa manje od 10,000 dolara...

Ja bih licno pre kredit neki, nego crowd funding u takvom slucaju.

U stvari bolje pravite HOPU neku,pa probajte Big Fish,tesko je doci do publike ako licno ne poznajete PewDiePie (FlapyBird shatro fenomen )

Najbolji reper treba da ti budu uspesni primeri iz Srbije (MadHatGames,Eipix,Nordeus ),tesko je odavde plasirati A naslov a kamoli nesto jace od toga...

U stvari jel postoji A naslov koji je uzeo solidnu kintu napolju a da je iz Srbije ,hmmm ne... koliko sam upoznat.

Hrvati imaju Serious Sam na primer...

U svakom slucaju puno srece,treba probati svakako!

U pitanju je FP horror, nesto na foru Dead space, ali projekat se vuce vec 4 god jer smo menjali engine ( Unity pa UDK tj. UE3, pa sada Unreal engine 4). Sada je nastao problem jer programer (jedini koga imamo ) ima poteskoce sa AI coding-om u UE4, u UE3 je imao neki UT3 AI template sa kojim je petljao, ali ovde mora sve od nule Na kraju cemo najverovatnije da furamo neke trigger event-e, jump scare i ambient zvuke kao neki efekat, bez pojave neprijatelja Igra ce biti f2p, a ako postane popularna, onda dolazimo po vase pare Anyways hvala na odgovoru, a kolegama se izvinjavam sto sam im hijack-ovao temu, i zelim im sve najbolje
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2014, 10:42   #56
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Golden Hour - domaća RPG metroidvania!

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
@indie termin


joj rasprave oko nicega,indie RPG je Path of Exile na primer,a ne izgleda ko smece

Nezavisan tim koji se samofinasira (moze biti i crowdfunding) je indie tim, a donekle je i bitno da li je prvi projekat.

Ja mogu sam da ulozim milijardu dolara i dalje sam indie tim,dok Benson ako ulozi milijardu dolara od Virgin korporacije ,nije indie tim.


To se zna jos pre 20 godina,al ajde...
Uglavnom si u pravu, ali nema veze odakle je novac, vazna je stamostalnost studia u odlucivanju.

primer1: Neka korporacija finansira neki studio ali po ugovoru nema pravo da se mesa u razvoj igre (studio sve odluke donosi sam) to je i dalje indie igra.

primer2: Neka korporacija finansira neki studio ima prava da se mesa u odluke studija u vezi razvoja igre(ili postane vlasnik studia) - onda igra nije indie.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Generals Zero Hour - ShockWave Release 1.0 Васили Strateške igre 50 20.8.2015 17:41
Golden Axe Myth Zuti Bar Male igre 0 15.8.2011 0:17
Domaća Intel Nehalem radna stanica pharaon.92.bc Vesti 1 9.6.2009 10:32
Problem sa 7800GS 512mb Golden Sample za AGP Ezuvann Grafika 9 1.12.2007 1:03
Domaća scena Stevvan O SK-u uopšte 2 20.1.2006 14:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com