Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.12.2010, 18:45   #41
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Grejanje ploče i neprestani reset

Ne moguce da nije mogao da udje.
Taj 2-pisnki se prikaci uz taj 6-pinski (ima kao zabica kojom se spoje) i onda dobijeni 8-pinski steknes u grafu.

Ti si 8-pinski konekotor sa napajanja stavio u 6-pinski adapter koji je zatim "pretvoren" u 8-pinski.Siguran sam da je u ovoj prici problem.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2010, 20:10   #42
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: Grejanje ploče i neprestani reset

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Ti si 8-pinski konekotor sa napajanja stavio u 6-pinski adapter koji je zatim "pretvoren" u 8-pinski.Siguran sam da je u ovoj prici problem.
Mislim da ti je koncentracija opala. Njegov konvertor je 6 pin > 8 pin, tako da ne bi mogao da stavi 8 pin EPS u 6 pin ulaz da bi dobio opet 8 pin za grafiku .

A i morate da razgranicite neke stvari kod napajanje: EPS konektor dolazi u formi 4+4 pin tako da se moze prikljuciti i u 4 pinski i u 8 pinski 12V ulaz na ploci dok VGA 8 pinski konektor dolazi u formi 6+2 uvek, jedino neki stariji modeli napajanja imaju cisto 8 pinski VGA prikljucak sto neko moze pomesati sa EPS konektorom ali mislim da nije moguce "utaći" EPS u VGA i obratno jer se plazticni zlj3bovi ne poklapaju.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2010, 21:09   #43
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Grejanje ploče i neprestani reset

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
...jedino neki stariji modeli napajanja imaju cisto 8 pinski VGA prikljucak sto neko moze pomesati sa EPS konektorom ali mislim da nije moguce "utaći" EPS u VGA i obratno jer se plazticni zlj3bovi ne poklapaju.
Upravo tako... gledam sada konektore za plocu, ovaj 6+2 i konvertor, svuda je razlicit oblik pinova, jednostavno je nemoguce pogresiti... ovo ce ostati misterija ocigledno.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2010, 12:44   #44
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Grejanje ploče i neprestani reset

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
Mislim da ti je koncentracija opala. Njegov konvertor je 6 pin > 8 pin, tako da ne bi mogao da stavi 8 pin EPS u 6 pin ulaz da bi dobio opet 8 pin za grafiku .
Pogresno si me razumeo.
Mislio sam da je 8-pinski konektor za napajanje grafe rastavio na 6+2 pa taj 6-pinski prikacio na adapter (2-pinski je ostao) koji se na drugoj strani zavrsava 8-pinskim prikljuckom.No nebitno je.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 16:29   #45
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Grejanje ploče i neprestani reset

Reklamacija na graficku je uvazena i posle vise od mesec dana stize HD5750 1GB kao zamena za moju HD4850 512mb. Procesljao sam malo na netu, deluje mi kao da je jaca od ove stare.

Tako da na kraju ispade sve kako treba... samo sto me je sada strah da ista zabodem ponovo u taj PCI-E slot
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 23:33   #46
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Instalacija nove graficke / frka sa strujom

Malo mi je frka da namontiram novu graficku, da ne bude kao prosli put. Stoga sam odlucio malo da islikam konektore na komponentama i kablove od napajanja, cisto da budem siguran da li sve dobro povezujem.

Dakle evo nove grafe:


Ona ima 6 pinski input za struju:


Ploca odmah do procesora ima 8 pinski input za struju:


E sad sto se tice napajanja...

Ono ima konektor 4 + 4 (dakle moze da se rasklopi) i izgleda ovako (kad je sklopljen):


Na proslom napajanju sam imao samo jedan 4 pinski konektor koji sam ugurao u 4 slota do procesora. Sve je radilo. Da li je moguce da ploca ima previse struje ako joj stavim 4x2 konektora? Znam da zvuci glupo, ali ne vidim razlog zasto bi pukla prosla graficka tek tako.

Iz napajanja ide jos jedan kombo kabl, verovatno za graficku koji izgleda ovako:


Dakle jedna grana koja se grana u jedan konektor sa 6 pina i jedan konektor sa 6 + 2 pina. Kada se sklopi ovaj drugi, on nikako ne moze da udje u ulaz za plocu. Proverio sam. Tako da sam 100% siguran da je taj za graficku.

Znaci jedina kombinacija je da onaj 4+4 pinski ubacim u plocu, a ovaj cistokrvni 6 pinski da ubacim u grafu i sve bi trebalo kobajagi da radi?
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 23:56   #47
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Grejanje ploče i neprestani reset

Zaboravio sam da napomenem da sam uz grafu dobio konvertor, sa jedne strane 6 pinski konektor za grafu, a sa druge strane 2 muska konektora kao za stare periferije. Ti muski nemaju u sebi 4 iglice vec samo 3. I da napomenem da se na 6 pinskom konektoru jedan ne koristi. Ako treba postavicu sliku i toga. Nekako mi se cini onda da je najpametnije da iskoristim taj konvertor za grafu, kad vec ide uz nju?
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2011, 1:32   #48
macan32
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 163
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 24 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Instalacija nove graficke / frka sa strujom

Citat:
patton kaže: Pregled poruke

znaci jedina kombinacija je da onaj 4+4 pinski ubacim u plocu, a ovaj cistokrvni 6 pinski da ubacim u grafu i sve bi trebalo kobajagi da radi?
Tako i treba da uradis. Imam isto (LC6650 GP3) napajanje i tako sam i ja uradio. 4+4 pinski konektor sam ubacio u plocu a 6-to pinski sam ubacio u graficku (GeForce 9600 GSO) i nije bilo nikakvih problema.

Inace imam i ja taj konvertor koji je sa jedne strane 6-to pinski (crne boje) a sa druge ima dva konektora (bele boje) koga sam dobio uz graficku.
Njega nisam iskoristio niti imam nameru da ga koristim jer ploca ima sve potrebne konektore za napajanje graficke tj. onaj sto je 6+2 pina kojeg sam ubo u graficku ( poslednja peta slika koju si postavio).

Poslednja ispravka: macan32 (19.1.2011 u 1:48)
macan32 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2011, 21:52   #49
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Grejanje ploče i neprestani reset

Povezao, sve radi... za sada

EDIT: Nova grafa nema S-video... jel postoji mogucnost da HDMI preko nekog konvertora bacim na cinceve ili scart kabl?
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2011, 11:51   #50
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Grejanje ploče i neprestani reset

Ne postoji takva mogucnost...
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2011, 12:32   #51
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Grejanje ploče i neprestani reset

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Povezao, sve radi... za sada

EDIT: Nova grafa nema S-video... jel postoji mogucnost da HDMI preko nekog konvertora bacim na cinceve ili scart kabl?
Možda ti ovako nešto završi posao,uz DVI->VGA adapter
http://www.limundo.com/kupovina/ADAP...-CENA-/1323034
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2011, 13:03   #52
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Grejanje ploče i neprestani reset

Citat:
FlavioPO kaže: Pregled poruke
Možda ti ovako nešto završi posao,uz DVI->VGA adapter
http://www.limundo.com/kupovina/ADAP...-CENA-/1323034
Da, to je to... mislim da u nekoj fiJoci imam DVI2VGA, u njega cu nakaciti ovo, pa onda S-VIDEO/CINC 2 SCART Bice to sjajna budzevina
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
LG GS290 master reset? Fiky Aparati i oprema 1 28.9.2010 14:05
Hoću više od od svoje ASUS matične ploče! Spacemaster Overklok 3 14.8.2010 15:38
Asusove ploče za Core i5 viđene na CeBIT-u Dusan Despotovic Vesti 1 3.3.2009 16:13
X38 / X48 zasnovane ploče mogu vrtiti SLI Dusan Despotovic Vesti 1 17.1.2008 13:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com