Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.6.2008, 17:27   #1
Ilic Marko
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 158
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ilic Marko
Određen forumom FTP upload, zna li neko ?

Trebam upload-ovati fajl od 70mb sa poverljivim informacijama i dobio sam adresu servera, login, password... Unesem, konektujem se (preko mozille firefox), vidim root direktorijume i taj dir u koji trebam da uploadujem, ali neznam kako? Probao sam da iz kompa prevucem fajl u dir, ali nista se ne desava, ne krece upload?
Zna li neko kako to mogu da uradim.
Video sam neke klijente, kao SmartFTP, ili FireFTP (addon firefoxa), ali neznam jesu li oni bezbedni ? Da li postoji sansa da neko vidi login & pass koji unosim ? Moram da pazim zbog toga jer je u pitanju ozbiljna Evropska firma i potpisao ugovor o poverljivosti informacija.
Moze li neko ukratko objasnjenje, jer nikada do sada nisam share-ovao preko FTP ?
Hvala unapred !
Pozz
Ilic Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 18:09   #2
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: FTP upload, zna li neko ?

Total Commander je najpoznatiji FTP menadzer/klijent... nisam ga koristio u takve tajne svrhe ali mislim da se jednostavno doda server sa mogucnosti upisivanja sifre i takva veza bi morala da bude zasticena(enkriptovana)...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku <Rio_da> na korisnoj poruci:
Ilic Marko (16.6.2008)
Stara 17.6.2008, 1:19   #3
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: FTP upload, zna li neko ?

Citat:
Ilic Marko kaže: Pregled poruke
Moram da pazim zbog toga jer je u pitanju ozbiljna Evropska firma i potpisao ugovor o poverljivosti informacija.
Ako je ozbiljna firma onda verovatno nudi SFTP koji ne zavisi od FTP klijenta.

Poslednja ispravka: PDarko (18.6.2008 u 0:44)
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 7:46   #4
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: FTP upload, zna li neko ?

Hmm... ne secam se da sam ja to rekao
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 8:37   #5
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: FTP upload, zna li neko ?

Ako je u pitanju ozbiljna Evropska firma koja vodi računa o poverljivosti podataka koje pominješ onda bi najverovatnije trebali da te snabdeju njihovom autorskom aplikacijom koju bi koristio za prenos podataka kako bi se eliminisali standardni kanali (FTP pa čak i sam SFTP...). Te aplikacije obično koriste sopstvene načine za enkripciju koje nije moguće tako lako "probiti" kao što to recimo može da bude slučaj sa SSL-om i sličnim kriptografskim tehnikama.

Ukoliko nisi dobio bilo kakav program to znači da se oslanjanju na tebe da koristiš SFTP (Secure File Transfer Protocol) koji podrazumeva korišćenje njihovih sertifikata za prenos kako bi uopšte verifikovali obostranu verodostojnost. Naime, za tu firmu isto toliko veliki problem može da bude i verodostojnost sa tvoje strane kao i mogućnost da info šalješ na neki server "prisluškuje" saobraćaj i predstavlja se kao legitimni server na koji ti pokušavaš da pošalješ podatke. Zato se koristi SFTP jer omogućava obostranu identifikaciju.

E sad... Ako je u pitanju ozbiljna organizacija onda uslove za konekciju obično diktira sama organizacija tako da je po meni najbolji način da pitaš administraciju koji način prenosa da koristiš.

Na kraju tvoj konkretan problem. Ako si dobio parametre za pristup onda ih i iskoristi Pošto si se već konektovao onda nema potrebe da proveravaš parametre. Što se tiče nemogućnosti uploada tu mogu da postoje razni razlozi a najčešći je nedostatak dozvola. Zašto ovo nastaje sada je duga priča ali ako je to u pitanju onda stvarno administracija treba da se malo zapita da li zna šta radi. Najbolje ti je da instaliraš neki klijent koji daje povratne podatke o operacijama kao što je Filezilla klijent gde možeš da vidiš povratne poruke servera. Na kraju krajeva opet kažem za probleme postoji administracija.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Upload veći od downloada Kolossos Kvarovi 3 2.2.2008 21:54
Zna li neko da li postoji negde za download Deterministic IFS Maksim Gorki Aplikativni softver 6 18.10.2007 1:36
jel ima neko dobar tutorial za gimp dr.nele Slobodni softver 1 17.10.2007 17:49
Jel zna neko za metal marines? Surovi Stare igre 4 4.4.2006 2:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com