Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.3.2008, 22:15   #981
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

stvarno je gloopo kupovati UPS... sta ce se desiti? nestace struje u sred igranja 3D pinballa...(steta je kad nestane struje u sred igranja obliviona )
ajde, TFT mozda, ali neki najosnovniji, mada sam ja za CRT jer izdrzava sva mucenja mladjeg brata (6 god) moga druga... on kad vidi ekran, mora da ga pipne, da oseti kakvo je to... a to TFT-ovima ne prija... takva su mala deca i to je nepromenljivo...
EDIT: nije da pljujem, ali sta fali kineskim napajanjima... moj IZI-TECH od 300w i dalje radi bez problema posle 6 godina svakodnevnog 10-casovnog mucenja... i nista nije crklo...
veseliburek je offline  
Stara 20.3.2008, 22:19   #982
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Bojane, tebi se ne kvari 3 godine, ne kvari se ni meni 3 godine, evo ga radi kao nov , ali tamo neće raditi u uslovima kao što su kod mene i tebe.

Može TFT, ali sa pleksijem preko ekrana, nije ni komplikovano da se napravi, a mnoge bi muke skratilo. Da, ozbiljan sam

Citat:
veseliburek kaže: Pregled poruke
stvarno je gloopo kupovati UPS... sta ce se desiti? nestace struje u sred igranja 3D pinballa...(steta je kad nestane struje u sred igranja obliviona )
ajde, TFT mozda, ali neki najosnovniji, mada sam ja za CRT jer izdrzava sva mucenja mladjeg brata (6 god) moga druga... on kad vidi ekran, mora da ga pipne, da oseti kakvo je to... a to TFT-ovima ne prija... takva su mala deca i to je nepromenljivo...
EDIT: nije da pljujem, ali sta fali kineskim napajanjima... moj IZI-TECH od 300w i dalje radi bez problema posle 6 godina svakodnevnog 10-casovnog mucenja... i nista nije crklo...
UPS-a neće biti, već je gotovo sa tim, ali kinesko napajanje...e pa imao si sreće, meni su 3 crkla
SirDuck je offline  
Stara 20.3.2008, 22:33   #983
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Napišemo na monitor "NE DIRAJ MONITOR!!!" oni bi napisali "OK".

Kada bi stavili plexy na tft,onda džaba TFT.
DobroslaV je offline  
Stara 20.3.2008, 22:47   #984
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
DobroslaV kaže: Pregled poruke
Napišemo na monitor "NE DIRAJ MONITOR!!!" oni bi napisali "OK".

Kada bi stavili plexy na tft,onda džaba TFT.
Što džaba TFT?
Idalje je mali, idalje ne zrači, idalje ima dobru sliku, ne razumem. Samo još može da se i pipa i da se briše krpom za pod.
SirDuck je offline  
Stara 20.3.2008, 23:09   #985
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Ja mislim da je najbolje da monitor stavimo u akvarijum od pancirnog stakla, a kućište u sef. Pobogu ljudi, taj monitor bi onda ličilo na vozilo iz filma "Pretty Dyana"! I ja sam radije za CRT, ali kao što Bojan reče, nema ničeg sem konfekcijskog Samsunga, tako da to zaista nije opcija. Ta stvar je rešena, ajd' da se uozbiljimo malo, ova rasprava opet kreće pogrešnim tokom.
Rocker je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Bojan (20.3.2008), FiresnakE (21.3.2008)
Stara 20.3.2008, 23:30   #986
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Unhappy Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Nešto sam razmišljao, i došao do zaključka da je Simke u pravu. Zašto da se deca degradiraju CRT-om i da im se nabijaju kompleksi niže vrednosti, kad mogu da već danas žive u svetloj evropskoj budućnosti sa TFT-om.

Dakle, menjam mišljenje, glasam za TFT od 24" iz više poslovne klase ViewSonic-a jer neće valjda da kupimo neki glupavi 20" monitor kad je 20" već prevaziđena veličina i prošlost, a ne treba da se valjda vraćamo u prošlost? Uostalom, zato sam i sebi kupoo 22" TFT (mrzelo me da čekam 24" koji u tom momentu nije imao na lageru) i nema ni jedan mrtav piksel niti flekicu na ekranu. Pa nisam valjda kupio TFT zato što 8 sati gledam u ekran, nego da bih imao budućnost na stolu. Tako će i deca u domu živeti u svetloj budućnosti jer imaju TFT monitor, i sve ružno će zaboraviti... i gledaće RTS.


urke je offline  
Stara 20.3.2008, 23:55   #987
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Thumbs down Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Agh, ljudi, Simke, jel važnije da se oni oduševe trenutno ili trajno?
Biće veselo kad se pojave prvi mrtvi pikseli i kvarovi, ulubljenja i ogrebotine.
Ja sam za ono staro dobro načelo "Bolje sprečiti nego lečiti". Razmislite sami, šta je važnije, da u novinama izađe fensi slika sa fensi TFTom koji če im trajati kraće, ili slika sa finim solidnim računarom koji će im trajati dugo i biti izdržljiv?
trajno, decijim ocima ce mnogo vise prijati TFT, jer manje zamara oci. ja licno ne bih preporucio katodnjacu ni najgorem neprijatelju.
kakvi mrtvi pixeli, kakvi kvarovi? ni jedno ni drugo nije ni malo izvesno. ako kazemo nekome od staratelja da nauci decu da ne diraju ekran, onda ga nece ni dirati. cak i da ga diraju ne mora da znaci da ce se pojaviti mrtvaci...a cak i da se pojave, nije smak sveta. i mnogo zahtevniji korisnici imaju TFT sa mrtvakom, pa im ne smeta. a i niko ne garantuje da ce ga deca primetiti uopste, naravno, ako se pojavi.
i kakve novine, kakvi bakraci? koga briga za to? nismo valjda zbog toga skupljali pare. najbitnije je da se uzme najbolje moguce, a ne kakav ce utisak to ostaviti!
Citat:
UPS-a neće biti, već je gotovo sa tim, ali kinesko napajanje...e pa imao si sreće, meni su 3 crkla
ti bas nisi imao srece, ali to ne znaci da ce svakom crci kinez. low end sporet, koji 99% vremena radi u idle nece ni malo opteretiti kinesko napajanje.
@Bojan: zasto bismo kupovali 20" kada za 10e vise ima 22"? zaista ne vidim poentu.

dalje, svasta ovde ima da se procita. argument protiv CRT monitora nije taj sto zamara oci nego je sto ima samo da se kupi krsina 793?! a da ima bolji monitor, onda bi verovatno njega kupili, jer deci treba profi monitor za odradu fotografija, jel' da? i za njega bi verovatno vredelo zavuci duboko ruku u dzep? svaki put kada dodjem u ovu temu se samo iznerviram iz 50 razloga. dovoljno para je skupljeno pre jos 2 meseca i jos nista nije uradjeno, jos uvek se diskutuje TFT vs. CRT i slicne gluposti...

evo jedno pitanje, posto nemam zivaca da pratim temu: sta nas sprecava da do kraja sledece nedelje isporucimo gotov sporet deci? sta je problem?
Mr. Garrison je offline  
Stara 21.3.2008, 0:40   #988
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Moram da dodam jednu stvar koju sam saznala prateći sve informacije koje sam mogla da nađem u vezi sa domovima, decom koja tamo borave i nihovim običajima:
  • veliki broj domova (ako ne i svi) već ima računare, tako da im neka pravila u rukovanju kompjuterima svakako nisu nepoznata
  • ukoliko dom poseduje računar/računare, oni su ili smešteni u učionicu i njima imaju pristup stariji domci ili smešteni u dnevni boravak gde se opet veoma vodi računa o takvom vrednom inventaru
  • osoblje doma sigurno nije neupućeno u važnost pravilnog rukovanja TFT monitorima
  • neko je pomenuo da će deca radoznalo pipkati ekran "ne bi li dodirnuli lika iz igre" - - ovo bi možda važilo da deca nikada uživotu nisu videla televizor, imajte malo poverenja u njih, poslednja stvar koja im treba je dodatno sažaljevanje ili omalovažavanje (koliko god bilo nenamerno i sa dobrim željama)

Ovo navodim zbog toga što sam nedavno u jednoj reportaži na TVu videla dnevni boravak doma u Aleksincu (koji sam svojevremeno predložila kao dom u koji bi mogao otići i naš računar, ali ta opcija otpada) - u kome postoji bar 6 računara od kojih samo jedan ili dva imaju CRT monitor - svi ostali su bili TFT. U domu živi oko 40 dece svih uzrasta, tako da mislim da se uz par saveta može sasvim dobro izbeći skraćivanje veka monitora usled pipkanja i istraživanja malih ručica.
Mrka Kapa je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mrka Kapa na korisnoj poruci:
Simke (23.3.2008)
Stara 21.3.2008, 0:45   #989
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Kako god, ja pare ne dajem ako se nesto s*ebe, ali se nadam da neće, iskreno, voleo bih da nisam u pravu.

Baš je njima važno da idu u evropu i da budu savremeni sa TFT-om, haha.
Mislim da ste u pravu, oni će se čak ljutiti jer ih degradiramo CRT-om, neće ni uzeti kompjuter

Poslednja ispravka: SirDuck (21.3.2008 u 0:47) Razlog: ironija
SirDuck je offline  
Stara 21.3.2008, 0:54   #990
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

nece se nista ****ati, a i ako se ****e, skupicemo 100e za CRT djubriste od monitora i svi srecni. ali se nece ****ati!
Mr. Garrison je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mr. Garrison na korisnoj poruci:
Simke (23.3.2008)
Stara 21.3.2008, 0:57   #991
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
nece se nista ****ati, a i ako se ****e, skupicemo 100e za CRT djubriste od monitora i svi srecni. ali se nece ****ati!
Nadam se da se neće ništa desiti, ali ako se desi samo ću reču "Told you so"

Nego da ne oftopičimo više, stvar je već odlučena, šta se sad tu može... E, kupite i bežičnog miša i bežične zvučnike

Neću više, završio sam sa ovom temom do daljnjeg.
SirDuck je offline  
Stara 21.3.2008, 8:49   #992
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Stari mudraci su govorili: Vreme će pokazati svoje.

@Kapice: Nema ama baš nikakve veze da li su deca ikada videla televizor ili video igricu (sećate se onih sokoćala što smo držali po rukama pre Tetrisa i igrali se satima i danima?), već ima veze sa tim što su to _deca_. I takođe, nema veze sa vaspitanjem ili nevaspitanjem, socijalnim statusom... već sa time da deca rastu i sazrevaju istražujući ono što vide, što ih zanima, etc. Da nije tako, deca nikada ne bi sazrela u ljude. Jednom rečju, deca su mali ljudi.

E, dosta sam o psihologiji drobio Evo jednog primerčića sa mog posla - kolege koje ne rade za računarom, kad god nešto hoće da mi pokažu, opale kažiprstom po ekranu, nema veze da li je zamašćen od bureka, namazan kremom ili suv.

Ali sve to nema veze kad je već odlučeno.

Bojanče, 20"? Da biram i pakujem pozadine, da neokasnim.
urke je offline  
Stara 21.3.2008, 10:43   #993
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Necu nista da komentarisem, samo cu reci da mi je jako drago sto je ova rasprava okoncana na jednoj strani.

@urke Pakuj brate odma' nemoj nista da cekas.
FiresnakE je offline  
Stara 21.3.2008, 10:52   #994
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
urke kaže: Pregled poruke
Bojanče, 20"? Da biram i pakujem pozadine, da neokasnim.
Nemoj još. Sačekaj da vidim koju ponudu dobijam danas popodne i to je to. Nema nigde žurbe . 20" je samo opcija za sada. Možda bude 19" možda 22". Videćemo.
Bojan je offline  
Stara 21.3.2008, 16:13   #995
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Stišajte strasti. Kolika god da su deca antihristi, ne verujem da mogu da urade monitoru nešto mnogo više od flekavljenja površine masnim prstima.

Zašto je potrebno dizati dramu oko toga? Ima valjda važnijih stvari. Recimo, KOME pokloniti računar... a pre toga, kako organizovati kupovinu, pa onda kako uručiti računar, pa... Ima tu i nekog modinga da se uradi, zar ne?
VojaM je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Antony Kidis (21.3.2008), DobroslaV (21.3.2008), Mr. Garrison (21.3.2008), Simke (23.3.2008)
Stara 21.3.2008, 16:40   #996
JoKeR `90
Član
 
Član od: 22.12.2007.
Lokacija: In the middle of nowhere
Poruke: 166
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 31 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Da se nadovezem na vojinu poruku.
Kao prvo mislim da ta deca uopste nisu antihristi, a drugo ako se slucajno nesto i desi monitoru, ne bi trebalo da bude neki veci problem da sakupimo novac za jos jedan.
P.S. Ako sam dobro informisan ovaj forum ima oko 12000 clanova, pa vi vidite...
JoKeR `90 je offline  
Stara 21.3.2008, 16:59   #997
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

od tih 12k clanova daj boze da 50 ucestvuje u akciji, pa ti vidi
nema veze, bice sve ok...
Mr. Garrison je offline  
Stara 21.3.2008, 17:14   #998
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Jedan glup predlog, ali ipak predlog...

Ako se vec bojite toliko sto ce deca da pipaju monitor, zar je problem odvojiti nesto malo novca za nekakav pleksiglas/staklo ili nesto slicno vec sto bi se fiksiralo ispred samog monitora?
WhenDarknessFalls je offline  
Stara 21.3.2008, 17:15   #999
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

ma jok, bila mi muljava slika. onda bolje da kupimo CRT nemojte da se tripujete, bice TFT just fine...
Mr. Garrison je offline  
Stara 21.3.2008, 17:55   #1000
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Što bi bila muljava slika?

Nego, nazad na temu, istekao mi je RapidShare account pa bi bilo pametno da još neko skine slike i da ih sačuva, ili bar da osveži link jer sam ga ja izgubio.
Ako link ne radi onda ću ponovo da šaljem, javite mi.
SirDuck je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com