Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.12.2010, 20:15   #1
reds
Član
 
Član od: 7.11.2007.
Poruke: 93
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Problem sa kablovskim!

Ljudi imam problem, naime drug mi je doneo svoj krs od lap-topa da ga iščistim od virusa.by the way ne radi mu dvd rom a fleshove i i pod ne prepoznaje sistem.Moja ideja je bila da se nakačim sa njegovim kompom na moj kablovski net sbb i intaliram antiviruse i da resim stvar.E , sad kad ga ukačim u njegov lan port nista se ne desava!Podesavanja u firefoxu su ista kao kod mene, internet sigurno radi tako da je verovatno problem u lan-u.Znaci jednostavno nema neta...Ja sam kod sebe samo utakao kabl i sve je pocelo da radi...On ima xp ja sedmicu...Mora da mi neka sitnica promiče...Pomagajte!
reds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2010, 20:22   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Problem sa kablovskim!

Ako reče da ima virusa, onda je moguće da su mu oni nešto ''čačkali'' oko podešavanja vezanih za konekciju sa internetom.

Mada bi prvo trebalo da proveriš da li je uopšte Local Area Connection enable-ovan i da li dobija potrebne podatke (IP, DNS, Gateway...) od tvog modema.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
reds (3.12.2010)
Stara 3.12.2010, 20:42   #3
reds
Član
 
Član od: 7.11.2007.
Poruke: 93
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Problem sa kablovskim!

Njegov racunar je u tolikom raspadu da ne mogu da nadjem enable LAn opciju.Pola opcija u control panelu ne mogu da udjem!Katastrasno.
reds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 21:55   #4
zakzizu
Veteran
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 694
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Problem sa kablovskim!

da ne otvaram novu temu,imam problem,dešava mi se veoma često u poslednje vreme da recimo u operi ili chromu odjednom neće da otvara stranice,kao da sam izgubio konekciju a u stvari nisam pošto mi je otvoren i msn i piše da sam konektovan i radi bez problema,igram i jednu igricu online i u njoj mi zablokira u tom trenutku i izbaci me iz igre,probao sam da isključim igru pa da probam medjutim isto se dešava,šta bi moglo biti?

Poslednja ispravka: zakzizu (4.3.2011 u 23:25)
zakzizu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2011, 9:21   #5
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Problem sa kablovskim!

Citat:
reds kaže: Pregled poruke
Ljudi imam problem, naime drug mi je doneo svoj krs od lap-topa da ga iščistim od virusa.by the way ne radi mu dvd rom a fleshove i i pod ne prepoznaje sistem.Moja ideja je bila da se nakačim sa njegovim kompom na moj kablovski net sbb i intaliram antiviruse i da resim stvar.E , sad kad ga ukačim u njegov lan port nista se ne desava!Podesavanja u firefoxu su ista kao kod mene, internet sigurno radi tako da je verovatno problem u lan-u.Znaci jednostavno nema neta...Ja sam kod sebe samo utakao kabl i sve je pocelo da radi...On ima xp ja sedmicu...Mora da mi neka sitnica promiče...Pomagajte!
Napravi bootabilni flash i preko njega formatiraj sistem i instaliraj novi.
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2011, 11:43   #6
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Problem sa kablovskim!

Citat:
zakzizu kaže: Pregled poruke
da ne otvaram novu temu,imam problem,dešava mi se veoma često u poslednje vreme da recimo u operi ili chromu odjednom neće da otvara stranice,kao da sam izgubio konekciju a u stvari nisam pošto mi je otvoren i msn i piše da sam konektovan i radi bez problema,igram i jednu igricu online i u njoj mi zablokira u tom trenutku i izbaci me iz igre,probao sam da isključim igru pa da probam medjutim isto se dešava,šta bi moglo biti?
MSN ne pinguje server non stop, tako da to što piše da je online ne mora da znači da je tako. Idi u cmd i kucaj "ping google.com" i vidi da li dobijaš izlaz. Koji net koristiš? Kako stoji situacija sa lampicama na modemu?
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Deusdies na korisnoj poruci:
zakzizu (6.3.2011)
Stara 6.3.2011, 11:55   #7
zakzizu
Veteran
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 694
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Problem sa kablovskim!

Citat:
Deusdies kaže: Pregled poruke
MSN ne pinguje server non stop, tako da to što piše da je online ne mora da znači da je tako. Idi u cmd i kucaj "ping google.com" i vidi da li dobijaš izlaz. Koji net koristiš? Kako stoji situacija sa lampicama na modemu?
radi mi msn,pošto sam u konverzaciji i radi normalno.SBB kablovski net koristim,svetli mi lampica od neta na modemu.zvao sam ih,rekli su mi da sam priključen na neki crni čvor(šta god to značilo) i da će rešiti to narednih dana tako da je verovatno do njih
zakzizu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08
Problem sa kablovskim Internetom MickeyThug Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 22.12.2008 18:37
Problem sa TASKBAROM Dapper Operativni sistemi 6 11.12.2008 17:01
Avetinjski direktorijum! (žestok problem sa file systemom) obZen Operativni sistemi 5 13.11.2008 14:50
Problem sa startovanjem igrica Chemist Akcione igre 6 27.1.2008 10:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com