Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.10.2017, 17:42   #161
sasa.
Član
 
Član od: 29.10.2012.
Poruke: 76
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 24 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

ne znam, ne razumem se baš u to, ali rekli su mi da nije loša grafička.

imam i 8 giga ram memorije.
sasa. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2017, 14:14   #162
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Igram ja na Tactician, ide mi sasvim fino.

Tip: Ulozi pare u opremu, napravi jednog lika koji ima visok Bartering sa kojim ces kupovati/prodavati opremu, mozes da ustedis dosta para. Jos lakse resenje, napravi dobrog thief-a, s njim neces znati sta ces s parama ili opremom.

Sto se tice combat-a, ako si citao prethodne poruke, naisao si da se nas par zali na armor sistem. Napravi specijalizovanu druzinu koja ce se fokusirati na physical damage, ili spell damage (preporucujem physical). Ako ti treba nesto od spellova, ulozi 2-3 poena u tu skolu tako da mozes da izvuces dobre buffov-e, npr. pyro, necro, i sl. Najefikasnija druzina koju sam napravio je paladin (CC i heal), (war/cler + nec (opciono) ili geo), zatim war/poly za CC i damage, thief i ranger. Ulazi sa svima u warfare ako hoces da podignes damage. Huntsman je brutalan ako uspes da ga dovuces do 10+ i da nadjes visoku poziciju, koje u velikom broju slucajeva nema.
Napisah da baš i nisam početnik u ovakvim igrama. Igram sa Ifanom (on mi je klasični tenk - Knight sa dvoručnom sekiretinom i teškim oklopom), Red Prince (Fighter), Lohse (čarobnica) i Fane (i on je nekakav mag). Igram lagano, strpljivo, zavirujem u svaki ćošak, novac nije problem, problem je što sam pokupovao/našao sve najbolje što ima u Fort Joy i okolini. Čak sam pronašao ceo komplet...
Spoiler za Ko nije prošao Fort Joy da ne čita...:
...onog TYRANT set oklopa, od toga nema jače na ostrvu. A on uspe jedva dva udarca da izdrži pre nego što sasvim nestane. I sve je bilo u redu dok nisam sve živo prošao/pobio/zavirio osim što nisam oslobodio onog zmaja i krenuo u onu odlučujuću makljažu. I, kad uđem u onu pećinu da uzmem od Radeke veštice vand da oslobodim zmaja, one leteće bube dva puta pljucnu i svaki armor ode kao rukom odnešen. Dva ta pljuca tih bubetina kao od šale odnesu pola životne skale, pa kad krenu da se ređaju oni, te oni zombiji, pa veštica, bukvalno po jednom krugu gubim po jednog lika iz družine. Nema šta sve nisam probao, ali ne vredi. A oni su nivo ispod mene i, što je najgore, više nemam nigde ništa da namičem iskustvo...


Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Ne znam ali ovako mi pise
Moje mišljenje je...
Spoiler za u vezi sa seekerima...:
...da nije bitno što ti tako piše. Verovatno si propustio da porazgovaraš sa Garetom u onom napuštenom kampu. Ja jesam i oni su se, navodno, rasporedili za napad, ali ih više nisam video, niti su mi pomogli. Uglavnom, seekere ćeš, verovatno, opet sresti u Druftwood-u, tako da se taj kvest završava kasnije.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2017, 14:23   #163
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Moje mišljenje je...
Spoiler za u vezi sa seekerima...:
...da nije bitno što ti tako piše. Verovatno si propustio da porazgovaraš sa Garetom u onom napuštenom kampu. Ja jesam i oni su se, navodno, rasporedili za napad, ali ih više nisam video, niti su mi pomogli. Uglavnom, seekere ćeš, verovatno, opet sresti u Druftwood-u, tako da se taj kvest završava kasnije.
Spoiler za spojler alert :):
Ma jesam, razgovarao sam al opet samo odu i posle borbe kaze da ih nisam ni kontaktirao. Nesto me i mrzi sad da opet pocinjem ispocetka.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2017, 16:03   #164
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Моје питање је у вези патуљака и пећине гдје Сахела:

Spoiler za пећина:
Сигурно сам барем 20 пута ушао у ту пећину док нисам примјетио мали отвор кроз који може да прође само патуљак.


Интересује ме коју дружину бирате, јер да нисам имао патуљка могао бих се сликати са овим. Опет избацио сам из дружине ону лујку што јој демони искачу из главе јер је сваки пут хтјела да убије Сахелу кад бих ушао у ову пећину. Не знам да ли ту грешим, везано за даљу причу?
Неко прије рече да игра tactician ниво тежине. Вала свака му част, ја сам пробао и одустао када сам стигао до арене. Малтене ми је свака борба била на живот и смрт. Овако на класик нивоу ипак много лакше пролазим. Додуше ја сам задњи пут овакве игре играо прије више од 20-25 година, када је био Pools of radiance, онај први, за 286 рачунаре, па сам можда, не можда него сигурно, матор за овакве ствари, али нисам могао одолити када сам видио потезни РПГ да се мало вратим у младост.
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zerohn na korisnoj poruci:
filpan (2.10.2017)
Stara 3.10.2017, 2:18   #165
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Ja na zalost ne mogu da igram dalje jer ima dosta bagova vezano za qvestove. Ipak mora da prodje neko vreme da se sve sredi i izbalansira.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2017, 9:38   #166
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

slatko sam se ismejao na review u SK ovog meseca za dos2

Spoiler za moj omiljeni deo:
"obicni oklop blokira fizicke statuse a magicni oklop blokira magijske efekte. Onim ko je to smislio treba na'raniti elfove,
em za kaznu , em da bi smo saznali kako je uopste mogao da pomisli da je to dobra ideja"


znaci plakao sam

Poslednja ispravka: darkowozzd (3.10.2017 u 10:27)
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku darkowozzd na korisnoj poruci:
nesudjeni clocker (3.10.2017), Oggy (3.10.2017)
Stara 3.10.2017, 12:37   #167
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Posto mi je postalo previse dosadno da mi se cela druzina fokusira na jedan tip damage-a, a kombinovanje i koriscenje raznoraznih elemenata nema smisla, odlucio sam se da igram solo lone wolf. Jedino sam koristio kompanjona kad mi je trebao Pat Pal. Zavrsio Fort Joy i deo sledece mape bez vecih problema.

Igram kao scoundrel/poly/necro/warfare. Scoundrel kao osnova za skillove, backstab itd, poly za stealth, necro za Shackles of Pain i onaj skill sto povecava damage za procenat izgubljenog HP-a, Warfare za damage (ovo mi je za sad jedino na max). Taktika mi se svodi na hit and run, gde brzo skinem jednog-dvojicu (ili boss-a), zatim pobegnem i vratim se da dovrsim ostatak, posto je nemoguce sam dobiti borbu protiv 5-6 protivnika. Mozda ce biti moguce kada nabudzim Necro na 10 za lifesteal, posto ovako pravim ogroman damage, a HP-a nemam puno, tako da cu uvek moci da se regenerisem na 100% ili priblizno nakon svakog turn-a. Ne znam na kom levelu dobijam sledeci talenat (trenutno sam lvl 10), a razmisljam se da li da odaberem ovaj sto povecava HP za 3% za svaki poen u Warfare, ili All skilled up, da dignem malo brze Thief i Necro na 100%.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2017, 20:14   #168
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Ja na zalost ne mogu da igram dalje jer ima dosta bagova vezano za qvestove. Ipak mora da prodje neko vreme da se sve sredi i izbalansira.
Saki, čisto da vidiš da kvestovi nisu zabagovani, svi ovi se rešavaju kasnije kada se napusti Fort Joy.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1.jpg
Viđeno:	54 puta
Veličina:	103,4 KB
ID:	56328  
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2017, 21:35   #169
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Saki, čisto da vidiš da kvestovi nisu zabagovani, svi ovi se rešavaju kasnije kada se napusti Fort Joy.
Spoiler za spojler alert:
Sta ti kaze na call to arms questu?

Nekako mi nema logike da im pomognes i odradis sve i na kraju kada odes na taj brod, kaze da ih nisi ni kontaktirao. Pise i meni isto kao i tebi ali cim odem sa Malady na brod, odma kaze da nisam pomogao sikerima i pozatvara. Cak mi se i onaj lavirint baguje, odradim sve kako treba, ostanu mi one trosne glave i nece da otvori vrata jedna i ne mogu da predjem.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2017, 23:27   #170
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Spoiler za spojler alert:
Sta ti kaze na call to arms questu?

Nekako mi nema logike da im pomognes i odradis sve i na kraju kada odes na taj brod, kaze da ih nisi ni kontaktirao. Pise i meni isto kao i tebi ali cim odem sa Malady na brod, odma kaze da nisam pomogao sikerima i pozatvara. Cak mi se i onaj lavirint baguje, odradim sve kako treba, ostanu mi one trosne glave i nece da otvori vrata jedna i ne mogu da predjem.
Spoiler za Odgovor:
Što se tiče "Call to Arms" on je nestao čim sam se spakovao na brod. Evo i slike pred ukrcavanje. A što se tiče lavirinta dovoljne su mi bile one "teleport" rukavice koje uzimaš od krokodila (jedan od sporednih kvestova) i Lohse koja ima moć teleportacije i trebala mi je jedna jedina lobanja tamo gde je onaj "burning librarian", gde iskaču oni gorući kosturi. I prošao sam ceo lavirint.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1.jpg
Viđeno:	42 puta
Veličina:	104,9 KB
ID:	56329  
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2017, 0:11   #171
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Spoiler za Odgovor:
Što se tiče "Call to Arms" on je nestao čim sam se spakovao na brod. Evo i slike pred ukrcavanje. A što se tiče lavirinta dovoljne su mi bile one "teleport" rukavice koje uzimaš od krokodila (jedan od sporednih kvestova) i Lohse koja ima moć teleportacije i trebala mi je jedna jedina lobanja tamo gde je onaj "burning librarian", gde iskaču oni gorući kosturi. I prošao sam ceo lavirint.
Spoiler za re na odgovor :):
Kod mene nije se updejtovao tako, jednostavno kao da nisam igrao kvest. Lavirint iako sam presao i njega isto nije registrovao. Ima cini mi se jos par kvestova koji totalno pogresno registruje.

Mrzi me da pocinjem opet, kad bude jos neki pec onda cu. Ima threadova i na steamu i na njihovom sajtu gde se ljudi zale bas isto na ove kvestove.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2017, 19:52   #172
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

izasao patch na steamu, od 4.3 giga... popravljali tonu bugova i interakcija.
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2017, 21:23   #173
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Ono kad ti igra naizad postane prijatna za igranje, i onda te podkopa sa borbom sa level 8 boss-om, bez mogucnosti da ikako budes iznad 8 levela.

Ako je ovo klasik, verovatno nikad necu ni pokusati da probam tactican.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2017, 21:26   #174
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Pa mozes doci do 8. levela u Fort Joy.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2017, 22:01   #175
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Eventualno tokom te borbe (uradio sve moguce kvestove pre toga), ne pre.

Naravno, ne racunam genocid svih NPC-eva kao opciju.


EDIT:
Namestim se sledeci put sa desne strane kule i zgusnem sve likove oko merdevina tako da je prolaznost losa. Zvuci glupo, jel su svi ranjivi od area napada, ali sa druge strane protivnici mogu jedva da se krecu u meleeu, pa ne mogu svi odjednom da napadaju strelca ili maga. Aleksandra sve vreme teleportujem sto dalje od borbe (imam 2 lika sa teleportom). Na kraju nekako uspem da sredim sve tenkiste i strelca.

I naravno cheese. Pobegnem sa svima iz borbe. Uopste se ne osecam pametno, nego bas jefitno kada nesto ovako moram da izvedem.

Jos gore je ako ne pobegnem. Aleksandar ce sam da "ispadne iz borbe" i vrati sav healt (). Sta je u pitanju, nemam pojma. Kada sam to video, reaload, i lepo pobegnem kada ostadu Aleksandar i onaj jedan mag.

Videcemo sta ca sledece...

Poslednja ispravka: player1 (6.10.2017 u 22:21)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2017, 16:52   #176
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Imam problema u act 2. Kontam da su mi oružja i oklopi dosta slabiji nego što bi trebalo. Da li ste kupovali oružje i okplop ili ste sve nalazili na mapi. Trenutno moj 2h fighter ima mač koji radi 33-35 dmg a u prodaji je na ponudi sekira koja radi 42-44 dmg (+8 fire dmg) ? samo se bojim da će i to za 2-3 lvl biti malo a dobro oružje je preko 2k.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2017, 17:57   #177
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
director kaže: Pregled poruke
Imam problema u act 2. Kontam da su mi oružja i oklopi dosta slabiji nego što bi trebalo. Da li ste kupovali oružje i okplop ili ste sve nalazili na mapi. Trenutno moj 2h fighter ima mač koji radi 33-35 dmg a u prodaji je na ponudi sekira koja radi 42-44 dmg (+8 fire dmg) ? samo se bojim da će i to za 2-3 lvl biti malo a dobro oružje je preko 2k.
navikni se da posle 10lvla menjas opremu kompletno svakih 2-3 lvl-a, mozda i cesce.
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2017, 18:34   #178
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Divinity: Original Sin 2

To je realno problem i u prvom actu, i verovatno kroz celu igru. Ja sam npr. stitove menjo bukvalno svaki nivo da ostanem kompetentan.

Inace, jedna dobra stvar kod craftovanja je sto ce oprema uvek biti tvog nivoa kad je napravis. Sto zna da bude zgodno ako ti je sav loot koji skupis neodgovarajuci. I najgore improvizovano oruze je dobro ako je pravog nivoa.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2017, 20:35   #179
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Znači moram da kupujem/craftujem, ne vredi uzdati se u slučajan loot ?
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2017, 22:15   #180
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
director kaže: Pregled poruke
Znači moram da kupujem/craftujem, ne vredi uzdati se u slučajan loot ?
Osim ako nemas visok lucky charm, fokusiraj se na kupovinu, ili jos bolje - kradju.

Player, mislim da taj fight vecina zavrsi tako sto pobegne, i kad se vrati dokrajci ostatak ekipe. Ja sam se uvek fokusirao na Aleksandra i onog Assassin-a koji se pojavi niotkuda, ostali su manje vise standardni protivnici koje si vec sreo u nekom trenutku. Ja sam fight uglavnom pocinjao sunjajuci se preko tog dela gde su merdevine.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Divinity: Original Sin Exia Role-Play 378 9.9.2017 15:17
Divinity 2: Ego Draconis zokocx Role-Play 97 21.8.2013 21:15
Divinity 2: Flames of Vengeance DeCoy Role-Play 1 17.7.2010 20:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com