Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.7.2014, 4:19   #101
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Lepota Mass Effect-a 2 je u likovima i oni su ti koji ovu igru cine odlicnom. Gameplay je doziveo poprilicno veliko poboljsanje u odnosu na prvi deo, a prica je sa mnogo veceg konflikta, tj. spasi galaksiju, presla u spasi outer rim. Lokacije zanimljive i nesvakidasnje, otkrovenje da su Collectorsi ustvari Proteinci i slicne stvari. Meni je jedina mana igre poslednji boss fight gde se boris sa prenaraslim terminatorom, ali sve pre i posle toga je jedno neverovatno iskustvo.
Potpuno se slažem sa ovim, a i na ostalim tvojim postovima, na kojima sam ti lupio "Hvala". Takođe se slažem sa onima što kažu da je uspeh ME2, ironično, uzeo Bioware za ručicu i odveo ga u onakav DA2 i ME3, kao i u ostale, pretežno marketinške, fejspalmove u poslednjih 3-4 godine.

Spoiler za facepalm:
"You press a button - something AWESOME happens!
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2014, 7:59   #102
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Jedini deo gameplay-a koji su u dvojci unapredili u odnosu na keca je borba, ostalo su unazadili.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku warlock_sm na korisnoj poruci:
Laserstorm (1.9.2014)
Stara 30.7.2014, 8:55   #103
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Neko rece da je ME kultna igra...nije kultna, ali je jedna od boljih u svom zanru (SciFi RPG/TPS ). Sto se tice ME, ja sam zavoleo igru jer mi je nudila nesto novo sto nisam ranije igrao (vrhunac RPGa mi je bio Morrowind ), mogucnost da se naprave mali izbori koji pomalo menjaju tok price, istrazivanje svemira, setkanje po brodu i pricancija sa ekipom, mogucnost da se rokne Kaiden ili kako se vec zvase (on i Ash najiritantniji likovi serijala ),tu je bila i Tali, jedan od bolje napisanih likova, gunplay sa druge strane uzasan, kada sam video prvi put nisan na snajperu pomislio sam da je bug ME2 je doneo bolju grafiku, neki prilicno gotivan lvl dizajn, mogucnost da ekipa zagine ako se odradi pogresna taktika ili ako im se ne titra (zamislite moje iznenadjenje kada sam samo ja preziveo u prvom prelazu ), bolji gunplay je isto plus, ali nepostojeca prica, neki ajd radi reda likovi i skupljanje pokemona po galaksiji je big no-no (Kasumi i Broker DLC excluded) i skeniranje planete kao zamena za Mako stroll ME3 je imao odlican gunplay, savrsenu teskobnu atmosferu, ali sve to pada u vodu kada covek skonta da fabula potencira da na Zemlji dnevno gine milka ljudi, a Shepika ide i trazi artefakte Kraj, onaj originalan, ne valja komentarisati, mada smo ja i par kolega forumasa u ME3 temi u velikom broju postova (od posta 3468 polako pocinje ) raspravili njegovu nelogicnost sa naucnog stanovistva (IRL nauke i nauke ME univerzuma, releji, element zero itd )

Poslednja ispravka: Dreamfall (30.7.2014 u 9:03)
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2014, 11:06   #104
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
ali je jedna od boljih u svom zanru (SciFi RPG/TPS ).
A koliko to jos ima Sci-Fi RPG/TPS igara?
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2014, 11:15   #105
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Jedino sto mi se svidelo na onom tizeru je da ce prostranost biti veca, jer koriste verovatno Frostbyte engine, pa ce voznja Makom biti uzivanje.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2014, 2:47   #106
Boomslang
Član
 
Član od: 15.11.2011.
Poruke: 64
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Guys, jos nakon one zvanicne najave na E3 radujem se novoj ME igri, a vjerujem i svi vi. Istina je da je trilogija imala svojih uspona i padova ali mislim da se treba fokusirati na sledecu igru i diskutovati sta bi bilo dobro da urade sa njom.

Volio bih od svih vas da cujem neke interesante predloge, od sitnica koje daju smek igri, do velikih pitanja koja cine igru...

Evo da probijem led Volio da vidim neku vrstu kontrolisanja broda/letjelice jer mi je licno to failo u trilogiji, imajuci u vidu koliko je Normandy SR1/2 awesome brod!

Zivjeli
Boomslang je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2014, 3:16   #107
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Citat:
Boomslang kaže: Pregled poruke
Volio da vidim neku vrstu kontrolisanja broda/letjelice jer mi je licno to failo u trilogiji, imajuci u vidu koliko je Normandy SR1/2 awesome brod!

Zivjeli
To bi bilo super, ali teško da ćeš to da vidiš...

Mislim da je kasno za predloge (a i kao da bi uvažili predloge s jednog malog, srpskog foruma), jer do izlaska igre ima još oko godinu dana, tako da verujem da bi sada trebalo da usledi utezanje, glancanje i poliranje... mada, pretpostavljam da si mislio na želje i željice.

U tom slučaju, voleo bih da u igri postoji NPC koji izgleda kao Mek Volters, koga ćeš moći da pregaziš Makom i da ga "overavaš", dok ga dobro ne utabaš.

I hoću achievment za to!
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pandemonium na korisnoj poruci:
Boomslang (31.7.2014)
Stara 31.7.2014, 3:26   #108
Boomslang
Član
 
Član od: 15.11.2011.
Poruke: 64
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Citat:
Pandemonium kaže: Pregled poruke
Mislim da je kasno za predloge (a i kao da bi uvažili predloge s jednog malog, srpskog foruma), jer do izlaska igre ima još oko godinu dana, tako da verujem da bi sada trebalo da usledi utezanje, glancanje i poliranje... mada, pretpostavljam da si mislio na želje i željice.
Nisam ni mislio da to radimo zbog BioWare-a i mogucnosti da iskoriste neke od ideja (zeljica)
Cisto da se skrene prica u drugom smjeru, tj. pravom (tema je Mass Effect 4)

Mislim da bi bilo cool cuti sta bi svako od nas volio da vidi u igri + uz pomoc forumasa da se ista ideja (zeljica) nadogradi. Ko zna mozda nesto i sretnemo u sledecoj ME igri
Boomslang je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2014, 8:40   #109
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Citat:
Boomslang kaže: Pregled poruke

Volio bih od svih vas da cujem neke interesante predloge, od sitnica koje daju smek igri, do velikih pitanja koja cine igru...

Evo da probijem led Volio da vidim neku vrstu kontrolisanja broda/letjelice jer mi je licno to failo u trilogiji, imajuci u vidu koliko je Normandy SR1/2 awesome brod!

Zivjeli

Bilo je i toga


Ja bih voleo da se sve preseli u novu galaksiju sa novim tehnologijama
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2014, 9:56   #110
_ToMeK_
Član
 
Član od: 12.7.2008.
Poruke: 329
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Ja bih iskreno voleo da vidim malo više poštovanja zakona fizike i balistike, tj. ako nekog pogodite u glavu, da na mestu padne mrtav, kao što se u realnosti i dešava. To je iskreno jedna od stvari koje su me živcirale u ME 2, npr. Widow snajper koji je navodno dizajniran za zaustavljanje vozila i Krogana ne može iz dva pogotka da zaustavi, recimo biotic vanguard-a. WTF? Da se ja pitam, "metak" ispaljen iz takvog oružja bi trebalo da bude dovoljno jak da BUKVALNO RASKOMADA (ovo namerno naglašavam) bilo kog nesrećnika koji se nađe na nišanu (Bloddy Mess perk iz Fallouta mi prvo pada napamet ), naravno uz slikovito krvoliptanje dotičnog nesrećnika.
_ToMeK_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku _ToMeK_ na korisnoj poruci:
Boomslang (31.7.2014)
Stara 31.7.2014, 16:38   #111
Boomslang
Član
 
Član od: 15.11.2011.
Poruke: 64
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Citat:
_ToMeK_ kaže: Pregled poruke
Ja bih iskreno voleo da vidim malo više poštovanja zakona fizike i balistike, tj. ako nekog pogodite u glavu, da na mestu padne mrtav, kao što se u realnosti i dešava. To je iskreno jedna od stvari koje su me živcirale u ME 2, npr. Widow snajper koji je navodno dizajniran za zaustavljanje vozila i Krogana ne može iz dva pogotka da zaustavi, recimo biotic vanguard-a. WTF? Da se ja pitam, "metak" ispaljen iz takvog oružja bi trebalo da bude dovoljno jak da BUKVALNO RASKOMADA (ovo namerno naglašavam) bilo kog nesrećnika koji se nađe na nišanu (Bloddy Mess perk iz Fallouta mi prvo pada napamet ), naravno uz slikovito krvoliptanje dotičnog nesrećnika.

Ok je to, ali treba postojati neki balans (treba uzeti u obzir i tezinu na kojoj se igra). Mada cini mi se da su snjaperi prilicno ubojiti protiv slabijih protivnika(headshot), jeste, nama lokvi krvi i raskomadanih tijela... ali vazno je da ti neprijatelj vise ne stoji na putu

Jedna od stvari koja je meni jako smetala, a volio bih da vidim u novom ME, je to sto se saborci ponasaju potpuno drugacije u cinematicima i za vrijeme borrbe npr. Samara, u cinematicima bioticki badass sposobna za nevjerovatnu destrukciju... dok za vrijeme borbe nema razlike izmedju nje i obicnog human soldiera... lame! Da ne pominjem to sto koristi isti set moci kao i vanguard Shepard... iako je gotovo milenijum starija od njega.
Boomslang je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2014, 17:28   #112
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

^ Pa bas zbog balansa Samara i nije takva kao u sinematiku jer bi onda bila zesci OP, a ti bi bio samo posmatrac u tim borbama...ali pogodak u glavu je pogodak u glavu, tu tezina nema veze....
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2014, 17:40   #113
_ToMeK_
Član
 
Član od: 12.7.2008.
Poruke: 329
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Da budem iskren, izbacio bih opciju biranja težine, neka bude kao Dark Souls, zaguljeno, nepredvidivo i brutalno, a New Game + duplo teži. Slažem se da pojedini protivnici padaju na mestu mrtvi kada ih ubiješ snajperom, ali je zaista bezveze da oružje za koje sam lore igre kaže da je over-powered nema takav razarajuć efekat. U prvom ME kad nabaviš one HMXGW... kako god snajpere koji spadaju u Spectre opremu, ubaciš eksplozivnu municiju i nabudžiš snajper skill na maksimum... Svaki neprijatelj postaje samo ružna uspomena.
_ToMeK_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2014, 17:42   #114
Boomslang
Član
 
Član od: 15.11.2011.
Poruke: 64
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
^ Pa bas zbog balansa Samara i nije takva kao u sinematiku jer bi onda bila zesci OP, a ti bi bio samo posmatrac u tim borbama...ali pogodak u glavu je pogodak u glavu, tu tezina nema veze....
Istina, istina... ali opet mozda da posjeduje drugaciji set skillova koji potencira upotrebu biotickih sposobnosti u odnosu na oruzija, a ne isti kao i svi bioticari u igri, ipak je ona Asari Justicar.
Boomslang je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2014, 17:44   #115
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Citat:
Boomslang kaže: Pregled poruke
Istina, istina... ali opet mozda da posjeduje drugaciji set skillova koji potencira upotrebu biotickih sposobnosti u odnosu na oruzija, a ne isti kao i svi bioticari u igri, ipak je ona Asari Justicar.
E, to je vec nesto drugo .
Slazem se, to je dobar predlog, ali nas niko ne slusa
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2014, 19:17   #116
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Citat:
Boomslang kaže: Pregled poruke
Nisam ni mislio da to radimo zbog BioWare-a i mogucnosti da iskoriste neke od ideja (zeljica)
Cisto da se skrene prica u drugom smjeru, tj. pravom (tema je Mass Effect 4)

Mislim da bi bilo cool cuti sta bi svako od nas volio da vidi u igri + uz pomoc forumasa da se ista ideja (zeljica) nadogradi. Ko zna mozda nesto i sretnemo u sledecoj ME igri
Ja sam mislio da mi to upravo i radimo to na osnovu toga sta NE BISMO zeleli da se desi u sledecem ME. Ako mislis da je prica o headshotovima u ME pravi smer, grdno se varas.
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2014, 19:30   #117
_ToMeK_
Član
 
Član od: 12.7.2008.
Poruke: 329
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Citat:
goranmax kaže: Pregled poruke
Ako mislis da je prica o headshotovima u ME pravi smer, grdno se varas.
Ne 'vatajte se za headshot k'o pijan plota, to je samo jedna od stvari koju sam naveo čisto kao primer na čemu bi moglo da se poradi. Ako bi zaista krenuli da pišemo šta bi sve voleli da vidimo u novoj igri, taj post bi izneo celu stranu.
_ToMeK_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku _ToMeK_ na korisnoj poruci:
Boomslang (31.7.2014)
Stara 31.7.2014, 19:38   #118
Boomslang
Član
 
Član od: 15.11.2011.
Poruke: 64
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Citat:
goranmax kaže: Pregled poruke
Ja sam mislio da mi to upravo i radimo to na osnovu toga sta NE BISMO zeleli da se desi u sledecem ME. Ako mislis da je prica o headshotovima u ME pravi smer, grdno se varas.
Ja koliko sam vidio ovde se generalno pljuje po ME-u i BioWare-u... i glavna tema price je ta kako je BioWare izgubio kompas, kako se sve raspada itd. Kao sto rekoh, neka svako iznese svoje ideje, zelje, bile one sitne poput headshotova ili ne
Boomslang je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2014, 20:07   #119
_ToMeK_
Član
 
Član od: 12.7.2008.
Poruke: 329
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Nije u pitanju samo headshot, sam efekat pucanja iz raznolikog arsenala budućnosti bi trebalo da bude brutalniji, npr. nosite Eviscerator ili Claymore shotgun (koji je, jel'te, toliko težak da samo Krogani mogu da u potpunosti iskoriste sve njegove prednosti), pred nišan vam izleti Vorcha, recimo 2-3m ispred vas, vi opalite... Valjda vam je jasno da bi od žrtve ostala samo fleka na zidu i ružna slika u novinama.
_ToMeK_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2014, 20:36   #120
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

E pa vidite, prva stvar koja meni pada sada na pamet je da bi snajpere, sacmare i Vorche trebalo odmah izbaciti iz ME.
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mass effect, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mass Effect PC version WU TANG CLAN Role-Play 1545 2.7.2023 19:33
Problem sa Mass effect igrom Vestax Kvarovi 6 24.6.2009 14:00
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
HTPC (tih, ne greje se, moze da gura Mass Effect) Vladimiros Šta da kupim? 8 30.5.2008 19:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com