Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.9.2006, 15:12   #21
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Novih 7 svetskih cuda

Citat:
Neuro kaže:
Ne bih se složio da je samo to u pitanju. Neke ljude inspiriše i zadivljuje Las Vegas ili Diznilend, pa to nije to...

Na Aju Sofiju sam se pozvao zbog tvog pozivanja na "višemilenijumski Beograd". Po istom osnovu će npr. kosovski Albanci verovatno uskoro moći da se pozovu na viševekovnu Gračanicu...
Uf kako ne shvatas arhitektura + divljenje + umetnicki dodir = cudo.
Ne moze jedan izenjer da raspravlja o umetnosti. Arhitektura i smela izgrada je nuzan ali ne i dovoljan faktor da bi nesto bilo cudo. Konkretno americki empire state building je bio u sirem krugu. Gradjevinski je impresivan ali nije nikakvo cudo - niti inspirise niti ima umetnicki dodir. Zato i nije prosao u uzi krug.

Samo sam tvrdio da i mi imamo neku kulturu i proslost. Lako je uporediti anticki Rim i Ameriku sa jedne strane i Grcku i Evropu sa druge strane. Prvi je mocan, bogat, megalomanski i naravno neukusan - ono najbolje je preuzeo od drugog, koji je za njega pojam kulture. Njihovo dostignuce je moc i bogatstvo ali ne i umetnost, a njihova kupovina strucnjaka je odraz toga. Medjutim Rim nikada nije bio Grcka ma koliko se trudio i tako je ostalo zapamceno u istoriji.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 15:26   #22
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Novih 7 svetskih cuda

To,jos samo pocnite da se raspravljate o umetnosti i ode tema u majchinu.

Po meni Ajfelova kula stvarno treba da udje u izbor kao nesto sto predstavlja moderno dostignuce.Naravno o Kipu Slobode ne treba raspravljati.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 15:40   #23
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Novih 7 svetskih cuda

Citat:
The mighty Boo kaže:
arhitektura + divljenje + umetnicki dodir = cudo.
Ne moze jedan izenjer da raspravlja o umetnosti. Arhitektura i smela izgrada je nuzan ali ne i dovoljan faktor da bi nesto bilo cudo. Konkretno americki empire state building je bio u sirem krugu. Gradjevinski je impresivan ali nije nikakvo cudo - niti inspirise niti ima umetnicki dodir. Zato i nije prosao u uzi krug.
O ovome pričam još od prvog posta. Ti si ga konačno upakovao kako treba...
Citat:
The mighty Boo kaže:
Samo sam tvrdio da i mi imamo neku kulturu i proslost. Lako je uporediti anticki Rim i Ameriku sa jedne strane i Grcku i Evropu sa druge strane. Prvi je mocan, bogat, megalomanski i naravno neukusan - ono najbolje je preuzeo od drugog, koji je za njega pojam kulture. Njihovo dostignuce je moc i bogatstvo ali ne i umetnost, a njihova kupovina strucnjaka je odraz toga. Medjutim Rim nikada nije bio Grcka ma koliko se trudio i tako je ostalo zapamceno u istoriji.
...ali se ovde apsolutno ne razumemo. Samo pokušavam da kažem da ocenjivanje nacije po kriterijumu starosti ne bi trebalo da bude uslov za nipodaštavanje. Može, ali ne mora. Srbija je mnogo starija od SAD, ali šta nam to vredi kad smo u takvom rasulu da naš glas vredi koliko i lanjski sneg. Da sve bude još gore, velika većina naših ljudi čiji je glas imao ili je trebalo da ima težinu upravo sedi u prethodno pomenutim bordovima.
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 16:30   #24
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Novih 7 svetskih cuda

Citat:
Neuro kaže:
O ovome pričam još od prvog posta. Ti si ga konačno upakovao kako treba...

...ali se ovde apsolutno ne razumemo. Samo pokušavam da kažem da ocenjivanje nacije po kriterijumu starosti ne bi trebalo da bude uslov za nipodaštavanje. Može, ali ne mora. Srbija je mnogo starija od SAD, ali šta nam to vredi kad smo u takvom rasulu da naš glas vredi koliko i lanjski sneg. Da sve bude još gore, velika većina naših ljudi čiji je glas imao ili je trebalo da ima težinu upravo sedi u prethodno pomenutim bordovima.
Neko se ovde igra gluvih telefona - ili post-ova u ovom slucaju

Najbolje je da izneses tu listu pa da vidimo. Svako treba da ima pravo glasa i mislim da je to bolje resenje od nekog panela strucnjaka. Neka resavaju brojevi (Kineski zid sigurno upada )
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 16:34   #25
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Novih 7 svetskih cuda

Citat:
Neuro kaže:
Upravo o tome ti govorim. I tamo se radi o bordu vrhunskih stručnjaka svetskog glasa.
Da ali konacnih 7 biraju glasaci.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 16:54   #26
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Novih 7 svetskih cuda

Citat:
The mighty Boo kaže:
Da ali konacnih 7 biraju glasaci.
Ovde da. Tamo ne.
Citat:
The mighty Boo kaže:
Neko se ovde igra gluvih telefona - ili post-ova u ovom slucaju
Već izvesno vreme.

LM, lista kao dodatak postojećim čudima bi glasila:
1. The Hagia Sophia
2. Chichén Itzá
3. Machu Picchu
4. Petra
5. The Great Wall of China
6. Statues of Easter Island
7. Stonehenge
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 19:03   #27
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Novih 7 svetskih cuda

Citat:
Neuro kaže:
LM, lista kao dodatak postojećim čudima bi glasila:
1. The Hagia Sophia
2. Chichén Itzá
3. Machu Picchu
4. Petra
5. The Great Wall of China
6. Statues of Easter Island
7. Stonehenge
Tako vec moze
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 23:42   #28
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Novih 7 svetskih cuda

Treba da postoji neki striktno i nezavisno telo na međunarodnom nivou koje bi radilo na određivanju i dodeljivanju statusa svetskog čuda izvesnoj građevini, koja objektivno može konkurisati za takvo mesto. Nešto poput određivanja nacionalnih prirodnih parkova ili istorijskih spomenika, na nivou celog sveta. Evo ovde od ovih 21. ponuđenih građevina sigurno 15. zaslužuje epitet čuda na globalnom nivou, te bi bilo prosto nepravedno da se isključi bilo koji od tih 15, recimo. Zašto se ograničavati na brojku od 7, kada to nema ni specijalnu poentu ni vidljivu simobliku. Takođe, svetska čuda koja više ne postoje, ako ništa, defintivno moraju da ostanu posebno obeleženi u istoriji umetnosti, arhitekutri i istoriji uopšte.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 7:49   #29
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Novih 7 svetskih cuda

Citat:
The mighty Boo kaže:
Nisam se pozivao na pravo vec ukazivao na apsurd njihove prepotentnosti da odlucuju o vrhunskim dometima kulture a da svoju nemaju.
...
Kažeš nemaju kulturu!?
Sasvim je normalno da nemaju i ne mogu da imaju kulturnu zaostavštinu kao mi, to je OK i oko toga nema nikakvog spora.
Da se ne vraćam u prošlost, što nam je omiljeno, znaš one kašike kojima smo mi jeli u srednjem veku na našim dvorovima i slično ... naša kultura tj skoro sve ono što je vredno uglavnom počiva u prošlosti...
Zanima me sadašnjost i budućnost!
New York je najveći svetski centar kulture uz Pariz, pa zatim Rim, Berlin, London i sada da ne nabrajam više.
Zanima me gde smo sada mi?
Zašto nas skoro nigde nema?
Pa mi bar imamo predznanja, preci su nam nešto ostavili zar ne?
Ameri nisu imali ništa, sve su stekli trudom i radom. Naravno novcem su privukli hiljade i hiljade raznih stvaralaca iz celog sveta, ne bičem i silom, privukli su ih i dali im šansu.
Oni imaju potrebu za kulturom, potom mogu i da je priušte sebi.
Mi kao da nemamo ni potrebu a mogli bi koliko toliko da priuštimo a u svakom slučaju mnogo više nego što to činimo!
Svi odlazimo u kladionice u kafiće u razna bezvezna mesta a skoro niko ne ide u biblioteke u pozorišta u galerije...

Mi za malo pa da nemamo pravo da pričamo o kulturi.

Nemojte samo da mi neko kaže: Kakva kultura nema narod od čega da živi.
To je čista drskost i bezobraština, izmišljotina onih koji bi mogli da utiču na to koliko ovaj narod dobija kulture, onih koji mu je davaju kao na kašičicu, kao iz apoteke da se ne predoziramo od previše kulture.
Zabrinuti ljudi plus naš odbranbeni mehanizam, pranje ruku i pravdanje pred samim sobom.
Moram naglasiti da ovo nema veze sa politikom, politike se menjaju a stanje ostaje približno isto.
Problem je u nama, jednostavno nemamo potrebu. Niko nam drugi ni treći nije kriv.

Oni malobrojni koji nešto preduzimaju, bore se i trude u narodu obično važe za neke onakve, osobenjake, šašave, strunjene, neobične i lude, opičene u mozak i slično...
zanima me u koliko to još naroda slikari važe za ludake ili je to pak svojstveno samo našem narodu?!

Razmislimo malo, mućnimo glavom kad god pomislimo na kulturu.

Toliko o (našoj) kulturi.

Poslednja ispravka: Simke (10.9.2006 u 8:07)
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 13:01   #30
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Novih 7 svetskih cuda

@Simke

Iskreno, mislim da preterujes u pogledu razlika u kulturi izmedju nas i njih. To sto je Njujork veliki kulturni centar, ne znaci da su Amerikanci, pa cak ni Njujorcani na nekom zavidnom nivou kulture.

Informacije koje ja imam o Amerikancima dolaze iz prve, druge i trece ruke. Kulturnih razlika izmedju njihove i nase omladine je sve manje, a stavljam desnu ruku u vatru ako i te razlike jos uvek nisu u nasu korist. Njihovi tinejdzeri su TOTALNO nezainteresovani za ostatak sveta. Veliki deo nije cuo za evro?!
Ako zanemarimo tinejdzere, naravno da postoji krem intelektualaca, i to vrhunskih, u raznim poljima. Ali takvih ima i kod nas, ne smem sada da odredjujem srazmeru, ali sigurno nije daleko losija. Uvek ces kod nas naci ljude u svakom pozoristu, na svakom koncertu i u svakoj galeriji. Idu ljudi u kladionice i kafice? Tacno, ali to je vaspitanje a ne nedostatak kulturnih sadrzaja. A znas sta rade u Americi, konkretno u Ajdahu? Odu i pucaju u glinene golubove kad imaju vremena...koja je razlika,sustinska?
Priznajem im jedino da rade daleko vise nedeljno, pa im je mozda vise do mozgonezamarajuce relaksacije, ali eto samo to.
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 14:10   #31
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Novih 7 svetskih cuda

Uopste ne preteruje. Problem je u nama, jer mi sami nesto umisljamo da smo najpametniji. Da je tako, nebi ponizavali i ismejavali svakog ko pokusava da ucini nesto drugaije, ko ima neku ideju. I da imamo neke intelektualce, mi ih isterujemo iz zemlje jer im niko ne pruza priliku. Zato idu u Ameriku jer tamo imaju velike sanse da uspeju. Najvise mrzim kada cujem da neko kaze da su Amerikanci glupi. Da su glupi, nebi postali najveca sila na svetu. Vise mi to lici na lupetanje iz zavisti. Daleko smo mi iza njih i po broju intelektualaca i po kulturi.

Koga ne mrzi neka procita ovo: http://www.b92.net/zivot/teorija.php?nav_id=210918
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 15:00   #32
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Novih 7 svetskih cuda

Citat:
Ocelot kaže:
Uopste ne preteruje. Problem je u nama, jer mi sami nesto umisljamo da smo najpametniji.
Po jednom istrazivanju, Srbi su najsamouvereniji narod na svetu. Po drugom, medju najmanje inteligentnima. Tako da sa umisljanjem nemamo problema. Ja samo pokusavam da bez ikakvog umisljavanja realno razmotrim situaciju.

Da je tako, nebi ponizavali i ismejavali svakog ko pokusava da ucini nesto drugaije, ko ima neku ideju. I da imamo neke intelektualce, mi ih isterujemo iz zemlje jer im niko ne pruza priliku. Zato idu u Ameriku jer tamo imaju velike sanse da uspeju.
American dream sistem je njima usadjen od pocetka, a nama je usadjivan "uravnilovka" sistem pola veka i "uspeo" je. Slazem se da je njihov sistem bolji, ali to je stvar sprege politike, kapitala i angazovanosti, a ne kultura. Cinjenica da mi proizvodimo, a oni uvoze intelekt govori da po default-u imamo prednost, ali ne mozemo da je odrzimo. Ovo je sada vec pitanje raznih tipova kulture - i nasa nesposobnost se moze kvalifikovati kao odredjen nedostatak iste, ali ne treba to odmah prosirivati na sva polja. Da smo apsolutno inferiorni u pogledu na Amere, pa ne bi ni stvarali intelektualce, jer to nije samo stvar urodjene inteligencije. Naprotiv.

Najvise mrzim kada cujem da neko kaze da su Amerikanci glupi. Da su glupi, nebi postali najveca sila na svetu. Vise mi to lici na lupetanje iz zavisti. Daleko smo mi iza njih i po broju intelektualaca i po kulturi.

Boze sacuvaj da su glupi...generalizovanje je najgora stvar na svetu. Ja kazem da su u velikoj meri nezainteresovani i uopste ne zele da prosiruju svoje vidike. Iza toga stojim. Da su glupi, nikada to necu reci jer nije istina.
Kako su postali sila, to je tema za drugi topik, ali ima uticaja i pamet, uz druge okolnosti. Ne vuci nas po blatu toliko, i ovako raspali smo u mnogim elementima iznad njih. A u nekima nikada necemo biti ni blizu mi njima, niti oni nama.


Koga ne mrzi neka procita ovo: http://www.b92.net/zivot/teorija.php?nav_id=210918

Procitacu nesto kasnije.
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 15:18   #33
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Novih 7 svetskih cuda

Zanimljiv tekst. Svaka njima cast na izgradjenom obrazovnom sistemu, ali autorka teksta zaista ima srece da bude u Novoj Engleskoj, jer to je zapravo vrhunac onoga sto Amerika ima da pruzi u maltene svakom pogledu. Ali da ne analiziram sada tekst previse, ipak je sve ovo deeebeli OT.
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 15:21   #34
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Novih 7 svetskih cuda

Izlisno je dokazivati cija je kultura superiornija. O tome uopste nije bilo reci vec, da neki panel inzenjera u americi odlucuje o tome sta ce biti svetska cuda - sto je blesavo kako god da to pogledas.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 15:22   #35
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Novih 7 svetskih cuda

Citat:
101st Airborne kaže:
Po jednom istrazivanju, Srbi su najsamouvereniji narod na svetu. Po drugom, medju najmanje inteligentnima. Tako da sa umisljanjem nemamo problema. Ja samo pokusavam da bez ikakvog umisljavanja realno razmotrim situaciju.
U zemlji od 10 miliona stanovnika, istrazivanja u kojima ucestvuje od 100 do 1000 ispitanika za mene ne znaci nista. Takvih kao ti koji realno sagledavaju situaciju je vrlo malo.


Citat:
101st Airborne kaže:
American dream sistem je njima usadjen od pocetka, a nama je usadjivan "uravnilovka" sistem pola veka i "uspeo" je. Slazem se da je njihov sistem bolji, ali to je stvar sprege politike, kapitala i angazovanosti, a ne kultura. Cinjenica da mi proizvodimo, a oni uvoze intelekt govori da po default-u imamo prednost, ali ne mozemo da je odrzimo. Ovo je sada vec pitanje raznih tipova kulture - i nasa nesposobnost se moze kvalifikovati kao odredjen nedostatak iste, ali ne treba to odmah prosirivati na sva polja. Da smo apsolutno inferiorni u pogledu na Amere, pa ne bi ni stvarali intelektualce, jer to nije samo stvar urodjene inteligencije. Naprotiv.
Oni itekako imaju intelektualce, ali od viska ne boli glava. To sto oni prizivaju i ostale iz drugih zemalja je bonus.

Citat:
101st Airborne kaže:
Boze sacuvaj da su glupi...generalizovanje je najgora stvar na svetu. Ja kazem da su u velikoj meri nezainteresovani i uopste ne zele da prosiruju svoje vidike. Iza toga stojim. Da su glupi, nikada to necu reci jer nije istina.
Kako su postali sila, to je tema za drugi topik, ali ima uticaja i pamet, uz druge okolnosti. Ne vuci nas po blatu toliko, i ovako raspali smo u mnogim elementima iznad njih. A u nekima nikada necemo biti ni blizu mi njima, niti oni nama.
Kod nas je problem sto svi znaju sve. Kod njih to nema. Oni se obucavaju u stvarima koje ih interesuju. Zasto bi oni ucili o biologiji kad zele da postanu arhitekte? Izucavaju samo jednu oblast, a ne 3.
Kazi mi po cemu smo ispred njih? Po dobrim zurkama i pijancenju?
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 15:22   #36
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Novih 7 svetskih cuda

Citat:
The mighty Boo kaže:
Izlisno je dokazivati cija je kultura superiornija. O tome uopste nije bilo reci vec, da neki panel inzenjera u americi odlucuje o tome sta ce biti svetska cuda - sto je blesavo kako god da to pogledas.

Blesavo jeste. Ako vec neko odlucuje, nek to budu UN.
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 15:24   #37
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Novih 7 svetskih cuda

Citat:
101st Airborne kaže:
Zanimljiv tekst. Svaka njima cast na izgradjenom obrazovnom sistemu, ali autorka teksta zaista ima srece da bude u Novoj Engleskoj, jer to je zapravo vrhunac onoga sto Amerika ima da pruzi u maltene svakom pogledu. Ali da ne analiziram sada tekst previse, ipak je sve ovo deeebeli OT.
Nije tako samo u Novoj Engleskoj. Za razliku od nas, oni ulazu mnogo u obrazovanju.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 15:26   #38
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Novih 7 svetskih cuda

Citat:
Ocelot kaže:
Najvise mrzim kada cujem da neko kaze da su Amerikanci glupi. Da su glupi, nebi postali najveca sila na svetu. Vise mi to lici na lupetanje iz zavisti.
Prosecan amerikanac nije toliko glup koliko je neobrazovan tj. njegovo poimanje sveta formira CNN a on to pase kao mlad majmun.
Njihove elite su brutalne, kvarne i sposobne - kao i u starom Rimu. Nase su prvo i drugo ali trece nisu - tu je nas nedostatak. Zato oni vladaju svetom (uz jos mnogo povoljnih okolnosti kao sto su geografski polozaj, svetski ratovi, pad SSSR-a itd.).
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 15:33   #39
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Novih 7 svetskih cuda

Citat:
Ocelot kaže:
Nije tako samo u Novoj Engleskoj. Za razliku od nas, oni ulazu mnogo u obrazovanju.
Tacno. Ali oni imaju para i pametno ih trose, svaka cast na tome. A ja kazem da proporcionalno ulaganjima, mi izvlacimo bolje rezultate.
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 15:37   #40
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Novih 7 svetskih cuda

Ako mu treba znanje iz oblasti biologije, pozvace strucnjaka za to. Nece on pokusavati da ucini nesto svojim povrsnim poznavanjem te oblasti.
Nesto ne primecujem te rezultate.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dosadno leto... nema novih naslova SirDuck O igrama uopšte 45 11.8.2006 12:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com