Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: Da li pusite
Da 48 20,17%
Ne 178 74,79%
Nekad 12 5,04%
Glasova: 238. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.10.2006, 21:48   #141
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Razlike, tj. prednosti života bez duvana su lepo navedene na ovih prethodnih 7 strana. Ne može čovek sad izmisliti toplu vodu.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2006, 22:42   #142
Konan
Član
 
Član od: 2.9.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 209
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Polako, ima nas ovde koji funcionišu na nikotinu i kofeinu. Da, pušač sam, pušim (trenutno) 3 pakle Winstona i pijem bar 10-ak kafa dnevno. Jako često mi radni dan traje do 3-4 ujutro i... malo je kolega koji nisu pušači. Ako imate izbor NEMOJTE, ali... ja sam pušač preko 25 godina!
Konan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2006, 15:36   #143
Renee
Banned
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Forum Sveta Kompjutera
Poruke: 871
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 123 puta na 88 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Renee
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Ne pušim, a nikada ni neću
Renee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2006, 11:01   #144
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Ja nikako ne mogu da shvatim zasto ljudi puse.Meni to izgleda kako da jedes pepeo .Ne vidim nista dorbo i korisno u tome.
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2006, 11:08   #145
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

to je sad u modi (?)

nemam pojma, ja sam u poslednje vreme poceo da vidjam razne banere protiv pusenja, prvo po bilbordima, pa po nekim sajtovima... ako se ovako nastavi, mozda te kampanje i budu uspesne
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2006, 2:05   #146
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Pusenje je samo placanje bolesti.Eto tako ja to shvatam.Platis i unistavas se!!!!Sta tu ima dobro ?
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2006, 20:48   #147
stribog
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 125
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 48 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Zuti Camel, jedna do jedna i po pakla dnevno.A mogao sam kucu da sagradim za te pare.
stribog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 17:45   #148
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Simke kaže:
...
Kada sam spomenuo tvoju energiju, da malo pojasnim...
Borba protiv pušenja je samo deo borbe i akcija koja se preduzima na sve širem planu... deo borbe jer je pušenje samo jedan element koji spada pod Bolesti zavisnosti, tu su još i alkoholizam, narkomanija...
Ti kao učenik medicinske škole dobro i pozitivno razmišljaš ali da ti dam ideju za dalje razmišljanje a možda i akcije...
Recimo sutra ćeš raditi u uslovima gde se daju citostatici u neodgovarajućim uslovima kako po pacijenta tako mnogo više i opasnije po onoga ko to čini u ovakvom slučaju po medicinskog tehničara/sestru... u svetu za takvo davanje terapije postoje specijalne komore, raspitaj se u školi.
...
Pitanja:
  • Da li je ovo opasnije od pušenja?
  • Da li je ovo jedini primer?
  • Kako se skladišti i odlaže medicinski otpad?
  • Kakve otpadne vode iz naših zdravstvenih ustanova stižu u Dunav, Savu i ostale vodotokove?
  • i tako dalje...
...

Ali da se vratimo zdravstvu, sigurno negde ideš na praksu... procunjaj malo, raspitaj se... ponekad mi to vardanje oko pušenja deluje kao bacanje prašine u oči interesantno je za akcije a prilično jevtino za realizaciju...
sve mi je to OK ali ajde da vidimo šta je još oko nas.
Simke,umalo da zaboravim,ostao sam dužan neke odgovore.
Raspitivao sam se,dobio neke odgovore,jeste da su malo svi nezgodni(ljudi),ljute se kad ih nešto pitaš..."kao šta te to briga",ali doznao sam da:

citostatici su grupa ljekova koji se daju u slučaju malignih oboljenja,
neki su radioaktivni,
daju se u posebnim komorama(čak i kod nas),
e sad pazi,reče mi profesorica da se oni daju u komorama zbog toga što izazivaju oslabljeno stanje organizma onog koji prima terapiju,imunitet slabi pa
pacijenti moraju da budu strogo izolovani zbog oportunističkih infekcija...nije mi spomenula štetnost za zdr. radnika ali vjerovatno postoji,zbog radioaktivnosti nekih citostatika.

Nisam zaboravio i ostala pitanja...ali u gužvi sam,sa prakse u školu-sa prakse u školu,pa nemam snage za ni za šta.
Pozdrav Simkeu.
Psychon@ut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 23:03   #149
NightWolf
Član
 
Član od: 7.11.2006.
Poruke: 151
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

LJUDI! BACITE CIGARU U KANTU I PREPUSTITE SE MIRNOM I ZDRAVOM ZIVOTU ISPRED KOMPJUTERA!
NightWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 23:12   #150
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
NightWolf kaže:
LJUDI! BACITE CIGARU U KANTU I PREPUSTITE SE MIRNOM I ZDRAVOM ZIVOTU ISPRED KOMPJUTERA!
Uz WOW
Ne trosite pare na cigare, vec to ustedite i kupite jos meseci za MMORPG igre, izgubite socijalni zivot, ne mrdajte sa kompa 24/7, ugojite se 50 kila i zivite zdravo bez cigara.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 23:35   #151
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Psychon@ut kaže:
Simke,umalo da zaboravim,ostao sam dužan neke odgovore.
Raspitivao sam se,dobio neke odgovore,jeste da su malo svi nezgodni(ljudi),ljute se kad ih nešto pitaš..."kao šta te to briga",ali doznao sam da:

citostatici su grupa ljekova koji se daju u slučaju malignih oboljenja,
neki su radioaktivni,
daju se u posebnim komorama(čak i kod nas),
e sad pazi,reče mi profesorica da se oni daju u komorama zbog toga što izazivaju oslabljeno stanje organizma onog koji prima terapiju,imunitet slabi pa
pacijenti moraju da budu strogo izolovani zbog oportunističkih infekcija...nije mi spomenula štetnost za zdr. radnika ali vjerovatno postoji,zbog radioaktivnosti nekih citostatika.

Nisam zaboravio i ostala pitanja...ali u gužvi sam,sa prakse u školu-sa prakse u školu,pa nemam snage za ni za šta.
Pozdrav Simkeu.
Hvala na pozdravu,
lepo je što si se setio.

Kazali su ti:
Citat:
daju se u posebnim komorama (čak i kod nas)
Pa to malčice lažu, preciznije bi bilo reći:
treba da se daju u posebnim komorama (čak i kod nas) ili
ponegde se daju u posebnim komorama (čak i kod nas)


Vidim komentare o investicijama, pa:
Jedna od dobrih investicija u sopstveno zdravlje je ne koristiti duvan.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 12:15   #152
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Nikad u zivotu nisam duvanio. I veoma mi smeta kada me neko gushi iz blizine, a najvishe mrzim one chobane koji na stanici pre ulaska u bus povuku zadnji dim pa ga ispuste u autobusu...&^%(^@)(_@&^&@!!!! tukao bi ih very usr... motkom...tukao bi im glavu o beton....sta vise reci,to smrdi k'o lesh. Ali nazalost zivimo u zemlji koja ne bi bila tako jadna da 65% posto populacije nije jadno u mozak i da im je 90% posto zivota cigare,narodnjaci i pechenje (ajd protiv ovog zadnjeg se i ne bunim). Kad bude manje takvih i ova Srbija ce biti mnogo zdravije i lepse mesto za zivot a dotle ce rusi i ameri ce da se presele na mars a mozda i titan ili evropu,japanci ce verovatno da evoluiraju u ko zna sta, a mi(mislim srbija u globalu)...mi cemo i dalje da slusamo narodnjake,da nas truju sa ko zna chim itd.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 12:19   #153
Telepatic
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 714
Zahvaljeno 204 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Telepatic
Wink Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Loodi kaže:
Nikad u zivotu nisam duvanio. I veoma mi smeta kada me neko gushi iz blizine, a najvishe mrzim one chobane koji na stanici pre ulaska u bus povuku zadnji dim pa ga ispuste u autobusu...&^%(^@)(_@&^&@!!!! tukao bi ih very usr... motkom...tukao bi im glavu o beton....sta vise reci,to smrdi k'o lesh. Ali nazalost zivimo u zemlji koja ne bi bila tako jadna da 65% posto populacije nije jadno u mozak i da im je 90% posto zivota cigare,narodnjaci i pechenje (ajd protiv ovog zadnjeg se i ne bunim). Kad bude manje takvih i ova Srbija ce biti mnogo zdravije i lepse mesto za zivot a dotle ce rusi i ameri ce da se presele na mars a mozda i titan ili evropu,japanci ce verovatno da evoluiraju u ko zna sta, a mi(mislim srbija u globalu)...mi cemo i dalje da slusamo narodnjake,da nas truju sa ko zna chim itd.
ma opusti se................
Telepatic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 12:35   #154
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Ne pusim, ne pijem cofee, ne pijem alkohol, no drugs, just sport... Ne, ozbiljno, pusenje je zaista i fizicka i psihicka bolest, to je strasno, i po meni jedna od zavisnosti, i cim ne mozes da se skines sa necega, bilo da ne zelis ili ne mozes, smatram da si narkos. Keva mi je zamalo umrla od gusenja i smanjenog kapaciteta pluca koje su prouzrokovale cigarete, naravno. I doktorka strogo zabranila, da ne sme ni cigaru do kraja zivota, a dva meseca posto je izasla iz bolnice, vratila se na 2 kutije najgore krdze Drine, dnevno! Sta reci, gde je tu karakter?
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2006, 18:03   #155
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Loodi kaže:
nazalost zivimo u zemlji koja ne bi bila tako jadna da 65% posto populacije nije jadno u mozak i da im je 90% posto zivota cigare,narodnjaci i pechenje (ajd protiv ovog zadnjeg se i ne bunim). Kad bude manje takvih i ova Srbija ce biti mnogo zdravije i lepse mesto za zivot
A jel' mora baš svaka tema da se dohvata "jadne zemlje i naroda"?! Cigara je jedna od najjeftinijih zabava, tako da samo živimo u skladu sa svojim mogućnostima i standardom. Uostalom, svuda u svetu ima pušača, nismo mi najgori.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 0:01   #156
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Najveću nebulozu koju sam video je kad sam bio u Srbiji na slavu kod dede, i sad okuplja se čitava familija na selo i uzmem kutiju cigara od strica da vidim, Drina. A na njoj piše otprilike ovako:

"Pušači! Pušite našu Drinu jer je ona napravljena od najboljih duvana... bla, bla, bla, Drina THE BEST!.... bla, bla, bla..."

A 2 centimetra ispod piše:

"Pušenje je štetno po zdravlje."





Svaka cigara skrati život za 7 sekundi. Svaki seks produžava život za 12 sekundi. Zato pušači, je**te se!
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 0:36   #157
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
hacker_aca kaže:
Svaka cigara skrati život za 7 sekundi. Svaki seks produžava život za 12 sekundi. Zato pušači, je**te se!
Ja sam ovo čuo, samo što se radi o minutima?
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 0:45   #158
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Da more, kreće se od 10-15 minuta.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 4:10   #159
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Magneto kaže:
Da more, kreće se od 10-15 minuta.
Šta? Pljuge or ...
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 5:55   #160
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Rocker kaže:
Ja sam ovo čuo, samo što se radi o minutima?
Ja sam čuo verziju sa sekundama. Svejedno, važno je da je poenta shvaćena.

Gledao sam negde na televiziji kako neki Kinez (koliko se sećam) uvlači dim od cigare kroz uvo! Da, samo nabije cigaru u uvo, začepi nos i uvlači!
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com